Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2007., 23:41   #21
Da jabuku treba naribat i pustit da odstoji, mozes joj dat dvopek i pusti da joj se zeludac smiri par dana i onda kreni polako sa hranom. Vjerojatno jepokupila kakvu zelucanu virozu i za to ti doktor nis ne moze, trebas samo pazit da ne dehidrira. Ako pije , daj joj i tek ako postane letargicna ili ako ima proljev u kojem je krv ili ako i nakon par dana nista ne moze zadrzat pa je opet problem sa dehidracijom onda ides doktoru. MI smo ove zime prosli dvije razlicite viroze, rotavirus ili nesto takvoga, uopce ne rade pretrage nego te puste da se boris.Kod nas je trajalo dva put apo tjedan dana i bilo je koma i sa proljevima(kad prestane povracat) ali sve je proslo i sad opet skupljamo kilazu.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:43   #22
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
Kako da objasnim djetetu od 13 mjeseci da nema više ničega u kući osim čaja od šipka i riže. Ne mogu je prisiliti nikako jer onda odmah povrati stoga ta solucija ne dolazi u obzir. Jedino da ju držim gladnom do te granice dok sama ne zatraži klopu.

Hvala vam svima na savjetima...Držite mi fige da upali.

znaš onu foru... mm mama pije čaj od šipka, kako je fino, sad ću ti sve popit, gledaj me kak uživam nije sve u riječima
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:49   #23
Steta sto vise ne doji nas je to dva put spasilo dehidracije i odlaska u bolnicu na infuziju.Pazi da ti nije letargicna.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 00:03   #24
i moj je sin cijelu neku večer povraćao,pojeo bananu i popio malo čaja pa je i to opet ispovraćao
drugi dan skoro ništa nije jeo (tražio ananasa) i popio puno čaja i cedevite,sad mu je skroz dobro
večeras mi muž povraća,valjda ga isto uhvatila neka trbušna viroza
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:50   #25
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
Kod proljeva se ne daje čaj od kamilice nego od šipka.
Kod povračanja dijete se stavlja na dijetu, još par dana nakon što povračanje prestane. Može jesti jabuke, banane, prekuhanu rižu i slane štapiće. Piti često ali malo. Kad povrati, ne joj odmah uvaljivati da pije nego nakon pola sata i to na žlicu, ako popije naglo par gutljaja vjerojatno će opet povratiti.
Žličicu, dvije, malo pomalo, tako treba davati tekućinu. Ribane jabuke. Može se u apoteci kupiti i HIPP pripravak, ali dosta je gadan, slankast i moja ga mala nije htjela piti. Ima li temperaturu? proljev? Možda neki virus, tzv. "self limited", koji jednostavno prođe? Idite na zaraznu ako ste u zagrebu, tamo odmah vade krv i sve pretrage rade.
simona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:54   #26
I još nešto. Moja malena nije jela tri dana, ali bilo je važno da pije, da ne bi dehidrirala. Rekla mi je pedijatrica da može bez problema dva, tri dana bez hrane. Važna je tekućina!
simona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 16:13   #27
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
Od prije 3 dana moja 14-stomjesečna kčerkica povrati skoro sve što pojede.
Prvi dan je povraćala baš sve.Drugi dan manje,davali smo joj čaj od kamilice i rehidromix.Treći dan mi je jela banane i keksiće u čaju od kamilice,pa opet bananu i čaj od kamilice.Tad se povračanje smirilo.
Onda sam joj dala smokija pa je dobila proljev.To smo riješili isti dan sa humanom 9.Pa je danas imala dvije normalne stolice.
Onda sam joj dala komadić jajeta kuhanog tvrdo i sve je počelo ispočetka.
Ponovo povrati ako popije čaj.
Bili smo na hitnoj prije dva dana i rekli su da joj dajem ono što joj već dajem i to je to.Nisu joj izvadili ni krvnu sliku ni ništa.Samo su rekli da nije upala grla i da je trbuh ok.I javite se svom lječniku u normalan radni dan.Ne bih htjela biti bezobrazna, ali njen pedijatar samo prepisuje antibiotike - već se desilo da ih je dobivala bez veze, kad je imala virusnu groznicu.
Kčer mi je danas bila dobro, igrala se i nije toliko spavala kao prije sve dok joj nisam dala ono nesretno jaje.Inače nije na ništa alergična.
Ima li tko kakav savjet za mene?Plliiizzzzzzz!
Je****... sori kaj moram tak reći... malu kod doktora! ne idi na hitnu, ne idi kod pedijatra kod kojeg inače ideš, idi u zaraznu! Nemoj se zajebavati sa takvim stvarima... u zaraznoj će joj sigurno izvaditi krv, dati joj možda infuziju zbog nedostatka tekućine... ali, nemoj se zezati!!! I nemoj joj davati fakin jaja! Čaj od šipka... prepečenca... niš teškog. I ajde kreni... tri četiri...
__________________
"Always forgive your enemies; nothing annoys them so much"
hugica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.