Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2011., 11:02   #321
a, da ne ideš nigdje vlakom...ili kreni pa vidi šta Če ti reČ....mislim....

lijepo piše u pravilniku ili kakogod se zvao....šta se smije -šta se ne smije.
afennell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 11:15   #322
Quote:
Ellany-Haski kaže: Pogledaj post
e evo ja opet trebam pomoč odvas...
danas sam zvala prvo želježnički kolokvor u Dardi (selo iz kojeg putujem za Osijek samo 20-ak minuta voženje) i rekli su mi da pas višlji od 30 sm u ramenu nesmije iči u vlak, onda sam zvala želježnički kolodvor Osijek i oni su mi rekli da pas smije uči bez problema, a ako je viši od 30 cm, nije da nesmije uči nego plača pola karte ko za draslog čovijeka i rekli su da mora imat brnjicu i biti na povotcu i da smije bez problema.

onda sam zvala i Zagreb oni su rekli da psa koji je viši od 30 cm nepuštaju uopče u vlak i da se može zato platit kazna

šta da sad radim ??

uopče mi nije jasno svako tupi svoje a osim toga to nije baš ni pošteno onda ako naprimjer baset koji je visok 30 cm smije uči a ima 25 kg a moj isto ima 25 kg a nesmije jer je visok 58 cm
Sigurno smije,ali placas pola karte i nades kupe u kom si sama(sto nije problem) ili onaj u kom ljudima je smeta,zato smo ti i rekli da nades pravilnik na netu,isprintas i pofuras,mislim da na ovoj temi ima bas to,ili link,prolistaj malo u nazad,jedino ak se nes nije promjenilo,ali fakat sumnjam Vazno je da imas napismeno nesto na sto se mozes pozvati,mislim da ima nekih ruta u koje psi uopce ne mogu,ali to ti kazu,jbg najvazniji ti je sam kondukter,tak da je to najlakse rjesiti na licu mjesta,ali znam da moras ranije planirati,stvarno ne znam sto reci na njih,vec smo sto puta raspravljali o tome,spotali ih,svasta. Probaj pitati tog ko je rekao da smije da li zna na koji zakon se mozes pozvati i objasni mu zasto
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 11:16   #323
a pa da ali svaki želježnčki kolodvor tupi svoje, a di mogu nači taj pravilnik ja ga nemogu pronači ??
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 11:43   #324
Quote:
Ellany-Haski kaže: Pogledaj post
a pa da ali svaki želježnčki kolodvor tupi svoje, a di mogu nači taj pravilnik ja ga nemogu pronači ??

Gle,prolistaj nekoliko stranica unazad,ak ja u meduvremenu stignem i nadem posaljem ti,a najvazniji ti je kondukter na tom konkretnom putovanju i vjerovatno kolodvor s kog kreces,kazem ti pitaj tog ko je rekao ok i objasni mu o cemu se radi
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 12:31   #325
affanel ako ne želiš pomoći, nemoj ali daj prekini s ovakvim postevima

Evo pravilnika - http://www.hznet.hr/prijevozkucnihljubimaca
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:29   #326
puno hvala svima na savijetima i odgovorima
javim vam kak je prošlo
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:32   #327
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ja sam malo blesava, ali gdje tu piše da se vlakom mogu prevoziti psi viši od 30 cm?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 14:23   #328
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ja sam malo blesava, ali gdje tu piše da se vlakom mogu prevoziti psi viši od 30 cm?
Upravo to - ne mogu!

Mogu samo ovi:
1. Mali psi (koji u svom prednjem dijelu, mjereno od tla do vrha leđa, nisu viši od 30 cm) ako ne smetaju drugim putnicima i ako se mogu držati u krilu
#
2. Psi koje sa sobom vode MUP-ovi službenici, pripadnici HV-a, lovci i gorski spasitelji. Te pse moguće je uvesti u putnički vagon 2. razreda samo uz pristanak drugih putnika. Ako se putnici protive, tada kondukter mora odlučiti o smještaju putnika i njihovih životinja.
#
3. Psi vodiči koje sa sobom vode slijepe osobe. Te osobe zajedno sa psima vodičima koriste se javnim prijevoznim sredstvima na temelju pokazne valjane „radne knjižice“ za psa vodiča imaju pravo na slobodan pristup na javna mjesta predviđena za putnike (perone, čekaonice, urede i sl.)

Znači veći pas mora biti iz neke navedene kategorije.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:18   #329
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Upravo to - ne mogu!


Znači veći pas mora biti iz neke navedene kategorije.
Fuck,ali imam frenda koji redovno putuje vlakom(redovno kad kažem mislim ono,nekad) i znam da vodi psa sa sobom,a ima mješanca NjO,i znam da plati pola karte,nekad se svađa,nekad ne,jbt zakon i čista diskriminacija

Možda ipak probati,i tak su im vlakovi prazni,ak je kondukter toliko bedast da ne voli pse i još ga ide mjeriti onda čekati drugi vlak

Fakat,sad kad mislim ipak što bih ja,priznajem
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:21   #330
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Upravo to - ne mogu!
Eh, ali je netko baš na ovoj temi pisao kako se vozio s velikim psom ne znam više na kojoj relaciji, kućnim ljubimcem, ne službenim psom. Elaine u tom slučaju može zaboraviti da će se s haskijem ukrcati na vlak.

Quote:
DorianGrey kaže: Pogledaj post
Možda ipak probati,i tak su im vlakovi prazni,ak je kondukter toliko bedast da ne voli pse i još ga ide mjeriti onda čekati drugi vlak
Čuj, tvog i mog psa nema što mjeriti: ako mu glava dođe do čovjeku kuka, sigurno je veći od 30 cm.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:35   #331
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Eh, ali je netko baš na ovoj temi pisao kako se vozio s velikim psom ne znam više na kojoj relaciji, kućnim ljubimcem, ne službenim psom. Elaine u tom slučaju može zaboraviti da će se s haskijem ukrcati na vlak.
.
I ja se tog sjećam,i znam ovog,možda je ovo sad novo,ili je ono novo...ili nitko ne zna zakon,što je najvjerovatnije, pa je fora ona ak prođe prođe

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

Čuj, tvog i mog psa nema što mjeriti: ako mu glava dođe do čovjeku kuka, sigurno je veći od 30 cm.
Osim ak ih naučimo da puze
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 16:01   #332
Ja sam danas zvala HZ i kazu da pas visi od 30 cm ne smije, a moj tj. moja je visoka 39 cm. I jos kazem jel bi mogla ona proc i kaze nema sanse.
DogLover_N&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 16:35   #333
Quote:
DogLover_N&B kaže: Pogledaj post
Ja sam danas zvala HZ i kazu da pas visi od 30 cm ne smije, a moj tj. moja je visoka 39 cm. I jos kazem jel bi mogla ona proc i kaze nema sanse.

Treba se žaliti,mislim da to fakat nije u redu,da ne počinjem opet o tome,kak kukaju da nemaju love,vagoni im prazni,a tu sra****
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 19:44   #334
Vraćam se jučer vlakom iz Ljubljane, onaj međunarodni iz Munchena, jedno pet pasa raznih veličina od kokera do retrivera ukrcali se lijepo i vozili do Krškog, Dobove, bez ikakvih problema,u kupee drugog razreda, svi veseli i opušteni, očito to često rade na toj relaciji, a ja nisam mogla svog kokera povesti iz Zagreba istim vlakom jer naši ne daju, prevelik je!! Dakle, trebao bi nas netko odvesti u Dobovu pa da se u miru vozimo, i opet u Dobovu doći po nas!
Floyd1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 19:48   #335
Quote:
Floyd1 kaže: Pogledaj post
Vraćam se jučer vlakom iz Ljubljane, onaj međunarodni iz Munchena, jedno pet pasa raznih veličina od kokera do retrivera ukrcali se lijepo i vozili do Krškog, Dobove, bez ikakvih problema,u kupee drugog razreda, svi veseli i opušteni, očito to često rade na toj relaciji, a ja nisam mogla svog kokera povesti iz Zagreba istim vlakom jer naši ne daju, prevelik je!! Dakle, trebao bi nas netko odvesti u Dobovu pa da se u miru vozimo, i opet u Dobovu doći po nas!
Ja mislim ak uđemo u Eu,da će to možda biti jedna od pozitivnih stvari,jer se u većini EU zemalja, psi i svi ostali ljubimci tretiraju kao normalna pojava,samo je to kod nas još ono "šta će ker,đukac,pseto..u vlaku"
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 20:44   #336
Da se pridružim kritikama,nema šanse da me puste s Ness u vlak,ni s brnjicom,ni u boxu,ni nikako apsolutno. Svi koje sam pitala na glavnom kolodvoru u Zagrebu su čak bili ljuti što pitam tako nešto
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 22:09   #337
Quote:
Floyd1 kaže: Pogledaj post
...a ja nisam mogla svog kokera povesti iz Zagreba istim vlakom jer naši ne daju, prevelik je!!!
Pa da... i ja isto imam kokericu... to je nevjerojatno kakve gluposti izvode ti kondukteri.... A i ko sto je Ellany rekla... zast basset koji ima 25kg moze u vlak a moj huski ima isto 25kg pa ne moze... nije mi jasno...
DogLover_N&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 22:14   #338
Kome bi se uopće mogli obratiti oko promjena zakona HŽ u ili?
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 23:00   #339
Quote:
DorianGrey kaže: Pogledaj post
Kome bi se uopće mogli obratiti oko promjena zakona HŽ u ili?
Za zakone Saboru, to jest svojem saborskom zastupniku. (Hebeš mi sve ako znam tko mi je taj! ) Ili Ustavnom sudu zbog neustavnosti odredbe zakona.

Međutim ovo nije zakon, nego HŽ-ov pravilnik i iz ovog dijela, a ni nigdje na stranici, ne vidi se temeljem kojeg je zakona donesen. Trebalo bi dobiti na uvid kompletan pravilnik (ono "na temelju bl-bla-bla Skupština ili već neko tijelo donosi bla-bla-bla). S druge bi strane trebalo vidjeti je li ova odredba u skladu s nizom zakona - od Zakona o zaštiti životinja ili kako se sad već zove do prava građana na jednakost prilikom korištenja prijevozničkih usluga (nemam pojma gdje bi to trebalo tražiti, ali moglo bi se), pa im napisati predstavku i tražiti izmjenu ove odredbe. Poslije postoji nekakav redoslijed: ne odgovore pa im pošalješ požurnicu, onda ih tužiš i tako.

Ukratko, prekomplicirano za jednu osobu kao nije verzirana u svim tim začkoljicama ili ima para da sve povjeri odvjetniku. No, PŽ su već pokrenuli postupak za izjednačavanje vlasnika životinja s ostalim građanima u gradskom prijevozu, ali mislim da međugradski još nisu dirnuli.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 23:02   #340
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

Ukratko, prekomplicirano za jednu osobu kao nije verzirana u svim tim začkoljicama ili ima para da sve povjeri odvjetniku. No, PŽ su već pokrenuli postupak za izjednačavanje vlasnika životinja s ostalim građanima u gradskom prijevozu, ali mislim da međugradski još nisu dirnuli.

Thx a ovdje bi bilo dovoljno da izjednače vlasnike velikih i malih pasa
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.