Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 15:32   #1
Ne učitava dobro Youtube isl...RUNTIME ERROR

Molim pomoć...windows 7 ultimate mi je jako slabo radio na laptopu HP625, posebice flaš player nije učitavao sve što ima player( ilaptop je kupljen 2011.g...mislim da ima 1 Gb RAMA, ev. dva) valjda zaraza virusima ...srušio mi se skroz i outlook za emejlove.
Btw da spomenem, i bios baterija je bila otišla, a i baterija za punjenje ne drži duže od 1-3 minute.

Zamjenio sam preko IT servisera bios bteriju ( za držanje stalnog datuma i nekih difoltnih postavki), očistio mi je i laptop.
Drugi serviser je deinstalirao windovse ( izgubio sam podatke iz C particvije, iz D ne).
Međutim i dalje mi ne učitava dobro video uratke ...čak ni Youtube ne radi dobro !? Nekada odmah, a nekada nakon nekoliko minuta rada počme sjeckati videoklipove sa youtuba, sa filmova sa prevodom online isl. video uradaka.
Javlja dijaloškim okvirom ovo:

RUNTIME ERROR
C:/WINDOWS/system32/ATIbtmon.exe

THIS APLICATION HAS REQUESTED THE RUNTIME TO TERMINATE IT IN AN UNUSUAL WAY.PLEASE CONTACT THE APLICATION S SUPPORT TEAM FOR MORE INFORMATION

Znači, pdmah poslije reinstaliranja windowsa mi je sve sa videima slabo radilo!
Serviser kaže da je sve ugradio sa najnovijim , update verzijama ( adobe ,fp, javu itd), i da on ne zna u čemu je fora?
Uglavnom , meni "sjecka" sve na youtubu...i kratke i duge stvari
Kada gledam filmove s prevodom online, uvijek mi gore pokaže žutu traku(obavijest) da je ADOBE FLASH PLAYER WAS BLOCKED BECOSE OF IT IS OUT DATE.Kada hoću vratiti viodeo/film nekoliko minuta unazad, uvijek mi film vrati opet na početak 0:00min??Isto i ako želim pomaknuti video malo unaprijed? Uglavnom ne daje da se normalno radi sa filmovima i videima, iako je serviser sve novo ugradio i sve updejtao!
Ja sam ga pitao može li se nešto štimati u postavkama, možda nije nešto u setingsima dobro naštimano...on kaže da ne može, i da on ne zna u čemu je štos??
Ja sam poslije vraćanja kompa od servisa , izvršio antivirusni pregled ( ugređen mi je AVAST) i izbacilo je od 6 sektora pregleda da ima grešaka na ovim poljima:

-Pronađeni su problemi sa perfomansama:
1)Oštećene stavke sa registrima 150 upitnih stavki...10 kategorija: (npr.APPSETUP files 689 dat, 1,01 Gb, WINBACKUP files 2dat, 994Mb....)

2)Neželjeni SISTEMSKI SADRŽAJ 2700 Mb
3)Problemi sa STANJEM RAČUNALA- 2 problema:
-ISKLJUČENA AUTOMATSKA AŽURIRANJA SUSTAVA VINDOWS
-Vaš PS JE Izložen neželjenim promjenama...UKLJUČITE KONTROLU KORISNIČKOG RAČUNA

Uglavnom, laptop na internetu općenito sporo učitava stranice ( dugo se vrti onaj plavi kružić), filmove i youtube reže, sjecka ili odmah ili nakon 4-5 minuta rada...zvuk se slabije, stišanije čuje (iako je na 100%)uglavnom ništa ne valja.
Laptop nije nimalo korišten poslje instalacije pa da bi nešto evv. povukao...ovi problemi su počeli odmah nakon ugradnje vindowsa 7ultimate(njega sam imao i prije!).
Da li nešto možda negdje nije dobro postavljeno u setinzima laptopa, gdje?
Ili nešto može biti izvan samog windowsa?
Može li biti da je raniji kvar uništio trajno nešto na hardveru , pa da se to nikako ne može popraviti ni novim windovsima, ni novim FLASH PLAYEROM,ADOBE READEROM/ AIROM isl, ni novom JAVOM??

Ili se može stvar riješiti tako da se samo sanira / da nestane ona početna obavijst : RUNTIME ERROR...kako riješti taj Runtime error...u postavkama nešto naštimati ili je to puno teže-posao za IT servis?


Hvala ako netko nešto zna oko toga pa napiše šta raditi u postavkama ili gdje već...gdje se saniraju ti oštećeni registri?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:32   #2
hrki, meni se cini da ti to netko nije dobro poslozio. Treba vidjeti da li postoje noviji driveri za VGA, mozda ti rijese vecinu problema makar, ako imas samo 1GB to jednostano nece dobro raditi. Nadogradit na 4GB.
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:36   #3
Da, sve se to moze ali na kraju krajeva to i kosta podosta pa je pitanje prave isplativosti. Jasno ako ide malo pomalo, lurka na njuskalu i ebayu pa trazi djelove moze proci povoljnije ali to ne zele svi raditi.
4GB ce mu vec biti veliki skok ako stvarno ima 1GB i to je recimo nadogradnja koja se isplati za relativno male pare. SSD je druga nadogradnja koja stvarno pomaze ali da se dobije brzina i kapacitet ili treba dati uzasno puno za ssd ili kao sto predlazes kupit manji SSD za os i programe, veci u dodatnu ladicu umjesto CD-a ali onda i to opet kosta neke odredjene novce a i postoji mogucnost da covjeku treba DVD Rom. Naravno i DVD rom se moze uzeti eksterni ako ima potrebe.
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.