Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 10:54   #1001
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ovisno o vrsti margarin je zdraviji (ili barem manje nezdrav) nego maslac. Margo Light je najbolje sto mozete koristiti.
Ne slazem se. Imam neko obrazovanje i light proizvode smatram kugom. Tezom. Nikad debljih ljudi otkad smo krenuli sa light proizvodima.
Sva sreca pa Margo Light ne mogu kupiti.
ombia is offline  
Old 04.12.2010., 13:31   #1002
Dzaba se ti pozivas na obrazovanje kad odbijas pogledati tablicu nutrijenata koju sam gore lijepo linkala. Evo ponovno, samo za tebe:

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
"U 100g maslaca:

Energy | 717.0 kcal
Fat | 81.1 g
Saturated | 51.4 g
Monounsaturated | 21.0 g
Polyunsaturated | 3.0 g
Cholesterol | 215.0 mg
Vitamin A | 2499.0 IU 107%
Vitamin D | 60.0 IU 30%
Vitamin E | 2.3 mg 15%


U 100g Margo Light margarina:

Energy | 225.0 kcal
Fat | 25.0 g
Saturated | 8.0 g
Monounsaturated | 8.0 g
Polyunsaturated | 9.0 g
Trans-Fats | 0.5 g
Cholesterol | 0.0 mg
Vitamin A | 2310.0 IU 99%
Vitamin D | 200.0 IU 100%
Vitamin E | 15.0 mg 100%

Udio transmasti u maslacu u USDA bazi nije mjeren, inace je udio transmasti u mlijecnoj masti 2-5%, znaci u 100g maslaca 1.6-4g."
Blago nama s takvim "obrazovanima" koji su nesto culi na faksu i to usvojili kao da je istina bez da sami istraze problematiku.
patientia is offline  
Old 04.12.2010., 14:25   #1003
Jesi uvijek ovako arogantna? I ides ad hominem komentarima? I dijelis ocjene nekog na osnovu jednog posta?

Za ostale koje zanima tema i zasto low fat proizvodi nisu bolji nego gori nego normal fat, dolje neki linkovi.

Ocito imamo razlicite premise, tvoja je premisa da je proizvod bez smanjenja masnoce los/gori. Za mene nije los, tako dugo dok se hranim raznovrsno i zdravo.
I cisto kemijski gledano, ti low fat/low kalorijski proizvodi su ruzni, a ove vitamine su im valjda naknadno uspricali u te low fat proizvode.

Opcenito low fat proizvodi da bi bili prilblizno ukusni kao i njihova klasicna braca, imaju vise soli, secera, pojacivaca okusa itd.

Prilog ovoj tezi je da Francuzi ne jedu nista low fat , dapace i niti su debeli niti su bolesni, dok low fat nacija, zna se koja, se doslovce kugla po svojim ulicama.

Opcenito okus mora od negdje doci, pa ne znam kakav okus taj low margo ima i od cega mu.
Uvijek bas uvijek bih izabrala salatu sa maslinovim nego sa low fat dressingom iz boce.

I ne, masnoce, s mjerom, nisu lose.
Sljedbenici low fat-a su kazu karidolozi jednako bolesni kao i oni koji te proizvode zaobilaze

http://ezinearticles.com/?Low-Fat-Di...rk!&id=1376948

http://www.slimhealthysecrets.com/bl...sing-weight-2/

http://blog.beliefnet.com/medicineto...unhealthy.html

http://www.abc.net.au/health/feature...31/1835452.htm

Oni su tu samo da debeli imaju manje griznje savjesti.
Opcenito sam protiv inzinjeringa na hrani i sto manje preradjene i manipulirane stvari jedem to bolje.
ombia is offline  
Old 04.12.2010., 15:04   #1004
Ti ides na appeal to authority i straw men (a izgleda i kemofobiju, tj. tehnofobiju). Ono sto nazivas "ad hominem" kod mene samo je negiranje tvog appeal to authoritya. I ne znas razlikovati pouzdane i neovisne izvore informacija od onih koji to nisu. Ne, masnoce, s mjerom, nisu lose. Ali, jedine masnoce koje zaista trebamo unositi su esencijalne masne kiseline: omega 3 i omega 6. Gdje sam ja napisala da su proizvodi bez smanjenja masnoce losi? Jedino sto sam napisala je da je Margo Light zdraviji, ili barem manje nezdrav, nego maslac. Ne bi vjerovala, ali i ja sama koristim maslinovo ulje, u malim kolicinama. Jer ono ima dobar okus i sastavom nije smece poput maslaca.

Problem kod nekih low-fat proizvoda je sto su krcati secerom. Isto kao sto je problem kod nekih proizvoda bez secera sto su krcati masnocama. Ali, kao sto iz tablice nutrijenata mozes vidjeti, kod Margo Light margarina to nije slucaj.

To koji ti se vise svidja okusom, veze s time koliko proizvod steti ili doprinosi zdravlju nema.

A za mrsavljenje omjer makronutrijenata nije bitan, vec samo kalorijski deficit.

Sve sto jedes nacinjeno je od kemikalija. Ti si nacinjena od kemikalija. Ti si buna dihidrogen monoksida. Buuuuuuhuuuuuuu!

EDIT: Tek sad vidim da zapravo brijes na LCHF. Nis, onda zanemari sve navedeno i nastavi slijediti Weston A. Price fondaciju i doktora Mercolu

Zadnje uređivanje patientia : 04.12.2010. at 15:12.
patientia is offline  
Old 04.12.2010., 15:12   #1005
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jedino sto sam napisala je da je Margo Light zdraviji, ili barem manje nezdrav, nego maslac. Ne bi vjerovala, ali i ja sama koristim maslinovo ulje, u malim kolicinama. Jer ono ima dobar okus i sastavom nije smece poput maslaca.

evo što se događa kada pustiš vegetarijance sa lanca
Krkimir is offline  
Old 04.12.2010., 15:21   #1006
Ne moras biti vegetarijanac da ustvrdis da je maslac smece na osnovi tablice nutrijenata. To je cak i dezurni vegan basher foruma.hr ustvrdio na topicu s kojeg sam tu tablicu citirala.
patientia is offline  
Old 04.12.2010., 15:41   #1007
ajmo dosta s prepucavanjima
fala
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 04.12.2010., 15:41   #1008
Patientia - prvo sam krenula napisati ti poduzi post zasto se bas s nicim iz tvog predzadnjeg posta ne slazem, ali onda mi je zapravo dodijao tvoj ton.
Kao i bezobrazno imputiranje LCHF-a .
Uz to smatram strasno nazadnim koristiti strane pojmove, ja koja zivim pola zivota vani, pa mogu za sve naci hrvatsku rijec , mozes i ti oh tako zelim biti svjetska google/wiki zena.
Za svaku tvoju recenicu ti mogu navesti barem 2-3 knjige koje to osporavaju, ali cemu?
Ja na tvoj nacin ne diskutiram niti namjeravam.
ombia is offline  
Old 04.12.2010., 15:45   #1009
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ajmo dosta s prepucavanjima
fala
.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 04.12.2010., 15:47   #1010
Koliko mi je poznato, nazivi logickih pogresaka nisu prevedi na hrvatski, nego se u hrvatskom koriste latinski nazivi. No, kako ne znam latinske nazive, koristim engleske, ne pada mi na pamet izmisljati hrvatske rijeci.

Knjigu moze napisati svatko, ali ama bas svatko. To sto nesto pise u nekoj knjizi ne osporava ama bas nista. Ono sto ne moze svatko je objaviti znanstveni rad u peer-reviewed (ne pada mi na pamet izmisljati hrvatsku rijec) znanstvenim casopisima. Tako da, preferiram znanstvene radove, ali iz casopisa u kojima se moraju navesti sukobi interesa


otvorila sam post jer se s njim (nevjerojatno) slažem

sam se vi razgovarajte o putru i margarinu, ali dajte fino
polly


Zadnje uređivanje polly : 04.12.2010. at 16:14.
patientia is offline  
Old 04.12.2010., 15:50   #1011
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post

evo što se događa kada pustiš vegetarijance sa lanca
Krki oprez !
Nismo okusa blitve i algi ali uz neke je bolje ostati na oprezu. Da nas ne pojedu. Doduše, ne trebam se toliko bojati jer ja sigurno ne spadam u low-fat namirnicu.

Ajde cure, molim vas, odite se s ovakvim stvarima prepucavati gore, i Strpljiva, molim te nemoj mi stalno pljuvati po maslacu da smrdi zaudara, da ti se gadi i diže želudac jer ja kada pričam o tvojim namirnicama pazim na riječnik, čak i kada se radi o margarinu. i sl.
A ti si dosada mogla kužiti koliko poštujem tvoje nutricionističko znanje.
Pellaprat is offline  
Old 04.12.2010., 15:52   #1012
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
.
Sorry, dok sam pisao, ovo tvoje nisam vidio inače bih
Pellaprat is offline  
Old 04.12.2010., 15:56   #1013
Hvala Pellaprat, ja postujem tvoje kulinarsko znanje

Nemam nista protiv da se postovi o maslacu/margarinu izdvoje na poseban topic na podforumu Hrana i zdravlje, no, vec imamo topic u rootu Gastronomije na kojem se raspravljalo (izmedju ostalog) o njima:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=456468
patientia is offline  
Old 04.12.2010., 16:16   #1014
Eto, rješili smo to. O tome dalje možemo na topicu linkanom post iznad od strpljive.

Move on... last call.
Deedy is offline  
Old 04.12.2010., 16:31   #1015
Za jecam znam da (za jelo) postoji oljusteni (hulled) i jos dodatno oguljeni/glazirani (pearled). Ja sam samo kupovala nesto sto se zove jecmena kasa. Namocim ja to vecer prije, pa se dosta brzo skuha. Ali, mislim da je to onaj glazirani. Gdje bi se mogao kupiti samo oljusteni jecam? Je li on kad je skuhan slican psenici, da se svako zrno treba zgristi zubima?
patientia is offline  
Old 05.12.2010., 22:54   #1016
mogu li i kako zamrznuti jabuke?
najbolje bi bilo kad bih mogla zamrznuti sirove pa poslije odmrznuti i lagano skuhati (za dohranu bebi)..

i isto me zanima- je li moguće zamrznuti sok od jabuka? znači, kad pustim jabuke u sokovnik- jel se može taj sok zamrznuti ,a da ne izgubi na okusu i vitaminima
extreme is offline  
Old 06.12.2010., 22:16   #1017
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
mogu li i kako zamrznuti jabuke?
najbolje bi bilo kad bih mogla zamrznuti sirove pa poslije odmrznuti i lagano skuhati (za dohranu bebi)..

i isto me zanima- je li moguće zamrznuti sok od jabuka? znači, kad pustim jabuke u sokovnik- jel se može taj sok zamrznuti ,a da ne izgubi na okusu i vitaminima
ja sam jabuke znala samo naribat i smrznut i to je to...a vjerujem da se mogu i cjele zamrznut samo bi ih trebalo ocistiti...isto tako i za sok..on nece izgubiti na okusu ali definitivno ce izgubiti neke vitamine...
mmz<3 is offline  
Old 07.12.2010., 00:08   #1018
Jel se može negdje u Zagrebu kupiti pesto od pistacija?
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Old 07.12.2010., 00:40   #1019
evo pitanje!

jednom mi je momak radio pileće batke i zabatke u crvenom vinu, po receptu sa coolinarike ...dok je još bila stara verzija coolinarike! recept, naravno, nisam sačuvala, a nije ni on ...a sad nema teorije da ga nađem u onom kupusu! jel zna neko?

a recept ide ovako nekako:
batci i zabatci se zaprže na ulju, zaliju crvenim vinom i onda to sve sa začinima i pomidorama ide u vatrostalnu posudu u pećnicu! nemam pojma kad se točno stavljaju začini niti pomidora...al znam da finije batke nisam nikad jela! pomoooooć
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Old 07.12.2010., 10:35   #1020
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
evo pitanje!

jednom mi je momak radio pileće batke i zabatke u crvenom vinu, po receptu sa coolinarike ...dok je još bila stara verzija coolinarike! recept, naravno, nisam sačuvala, a nije ni on ...a sad nema teorije da ga nađem u onom kupusu! jel zna neko?

http://www.coolinarika.com/recept/pi...-la-vasca8221/

jel možda ovo?

ili ovo:
http://www.coolinarika.com/recept/pi...scanski-nacin/
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn...
*mariposa* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.