Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2004., 19:28   #1
SAD - Putovanja (zbirna tema)

dal je tko bijo ??? sto bi trebao vidit???
koliko mi minimalno treba dana za spustit se od seattlea do san diega, uopce nemam predodzbu ???
....ajde pomognite..
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 00:39   #2
Evo ja bio na južnom dijelu zapadne obale, točnije u Los Angelesu i San Diegu....

Los Angeles

Totalno razočarenje, još mi je najbolji bio city, odnosno poslovni centar, sa neboderima i zgradurinama, no opet ni blizu ugođaja kao što je u Londonu, Berlinu, pa čak i u Singapuru ili Kuala Lumpuru.

Holywood - što je to, nešto za jesti? Jedna velika selendra ništa bolja od Mrduše Donje, uličica sa pompoznim vatrometom kića. Uglavnom, velika izlozžba kića i glamura koja meni očajno izgleda, kao da sam na nekom vašaru.

Sunset Boulevard i okolni dio grada - to još i nije tako loše. Htio sam iči tamo gdje su se utopili oni mamuti u nafti, ali nismo imali vremena (šteta).

Obala - ja doista ne znam gdje snimaju Baywatch, ali to siguro nije u LA jer su one pješčane plaže katastrofalne, sve nešto smrdeka u zraku, pierovi mi se nisu ni najmanje svidjeli, a morska voda je tako očajna da su nam domačini rekli da ne ulazimo u nju ako ne želimo riskirati opekotine od otrova.

San Diego
Bili smo cijeli dan u zooložkom vrtu, i taj zoo doista opravdava epitet največeg i najboljeg zooa u svijetu, još se samo London može mjeriti s njim. Super proveden dan, cijeli zoo je gotovo zatvoren u jednu ogromnu kupolu, možeš iči uspinjačom preko cijelog prostora zooa i gledati krošnje tropskih drveča i ptice koje tamo žive, nekih 50 metara iznad tla, odlično! Da ne govorim o broju različitih životinja i uvjetima života - čitav zoo izgleda kao jedan veliki safari.

Ima i safari park u blizini, no nismo stigli otiči u njega, iako mi se čini da je i on super. Odeš sa džipom ili malim busom i razgledavaš životinje kao da si u africi, a sigurno je super i ponuda nočnog safarija.

Sve u svemu, San Diego zoo me oduševio, a LA duboko razočarao. U tom gradu je sve umjetno - umjetna trava, umjetne ulice, umjetne kuće. Bili smo u jednom kvartu u kojemu ti čak i muziku puštaju na ulici dok se šečeš.

SF i Seattle su sigurno puno puno puno bolji gradovi.

TJ
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 05:37   #3
Sea world , wild animal park to su dvije must see tocke. Isto tako place juznije od LA su puno lijepse.Nis posebno ali podsjecaju na BayWatch.Isto tak tko god nije bio u Disney Landu treba otic.U tjednu po mogucnosti i ne za nekog praznika.
Surfing na plazama kod La Holle ili Carlsbada.
Ako ides sjevernije San Francisco,Napa Valley.
Meni je fora bilo putovat od SD prema unutrasnjosti i ona razlika u prirodi.Pustinja kaktusi,zmije...Las Vegas
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 07:29   #4
da vidimo
3 rd street santa monica
venice beach
sunset blwd (ali nocu whiskeyagogo,viper room ,rainbow club)
sto se tice la
san diego
balboa park(puno muzeja mozes da ostanes citav dan)
sea world
gas lamp street (centar)
wild animal park(escondido 20 min od san diega)
st patrick's pub (centar pored hard rock caffe-a crnci pice bluz skoro svako vece
eto minimalno 14 dana za gore nabrojano
Mr Mojo Risin' is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 16:04   #5
koliko sam ja nacula, od Seattlea do LA bi se trebalo stici za 2 dana, ako ti se stvarno vozi po cijele dane

a ti sad procijeni koliko bi to bilo do San Diega

i kad se vratis, nemoj zaboravit javit kak je bilo (i ja bi tako jednog dana)

__________________
Far away there in the sunshine are my highest aspirations
sweetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 16:54   #6
pa imam ideju uzet auto u seattleu i ostavit ga u san diegu...predmnijevam da je to moguce, valjda ima ista kompanija u vecim gradovima...
2 dana ???
pa imam plan i nesto vidit..necu se samo vozit nisam ja dean moriarty
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 00:06   #7
LA - idi pješke po beverly hillsu i bel airu, najbolje se vide kućerine i viletine
UCLA - svakako posjeti ako te zanimaju sveučilišta, predivan kampus
Santa Monica, lijepo za prošetati i popiti kavicu
LA je velik, prljav i iskomercijaliziran, ali je taaaaaaaaaako dobar, komada ..........uh!!!!!! žene izgledaju kao barbike, a muški su :Slin :S

San Francisco - jaoj, divota!!!!!!!1
prošeći oko golden gatea, ispod je muzej, to je nekad bio vojni objekt
Pier 39, turističke drangulije, ali prošeći ako želiš
OBAVEZNO se vozi cable carom - pravi je doživljaj visit na štengi dok ti kosa vijori, a tramvajić se spušta ogromnom brzinom po nizbrdici

lombard street - navijugavija ulica na svijetu
china town
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 12:45   #8
Quote:
Tihana kaže:
San Francisco - jaoj, divota!!!!!!!1
prošeći oko golden gatea, ispod je muzej, to je nekad bio vojni objekt
Pier 39, turističke drangulije, ali prošeći ako želiš
OBAVEZNO se vozi cable carom - pravi je doživljaj visit na štengi dok ti kosa vijori, a tramvajić se spušta ogromnom brzinom po nizbrdici

lombard street - navijugavija ulica na svijetu
china town
da, sf je jebeno dobar.. ali i jebeno naporan na plus 40, penjat se onim strmim ulicama.. fantastican muzej moderne umjetnosti.. golden gate park.. haight-ashbury..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 15:10   #9
vidim svima vam je vise manje sf nekako ostavio najbolji dojam...jeli tko bio u seattleu...od tamo bi krenuo...
...
ah, da, gdje je najbolje spavat u usa..ima li tamo hostela kao u evropi ili cu morat u 'bates motel'??
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 08:39   #10
Super 8 i slicni hoteli.Jeftilen zivi a solidno.Sve ziva sintetika ali cisto
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 16:25   #11
thanx..nego razmisljam..po europi gdje god sam bio mozes ic i vrludat po cijelu noc di hoces...mislim nisam se bojao bas da me neko opljacka...dal je u usa bas tako ili bi ipak moga pripazit malo da ne zadjem u koji krivi kvart...??
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 10:59   #12
Quote:
milk kaže:
thanx..nego razmisljam..po europi gdje god sam bio mozes ic i vrludat po cijelu noc di hoces...mislim nisam se bojao bas da me neko opljacka...dal je u usa bas tako ili bi ipak moga pripazit malo da ne zadjem u koji krivi kvart...??
Pa ocekuj da ce biti opasnije no u Europi ali uglavnom ne bi trebal imat problema.

Kao sto su neki prije rekli LA je bez veze. Jedino kaj i ja mogu dodat je da je totalno bez veze.

San Francisco je druga prica, apsolutno grad koji ima sta za pruzit i koji ima duse vise no ijedan drugi u USA.
Probaj grill kod Tadicha u California street, nas covik iz Dalmacije. Ocekivao sam da ce bit malo vise dalmatinski no i ovako je bio A1.
Marin County sjeverno od San Francisca je divan. Sonoma i Napa Valley takodjer, jos vise ak' si ljubitelj vina.
Ak' imas vremena mozes i do mene u S. Lake Tahoe. Super je mjestasce, nedaleko Sacramenta. Blizu Reno-a (Nevada). Izlet u Las Vegas je moguc jer naravno i nije tak daleko.
Sjevernije gore - Oregon ima finih spotova, Portland je dobar grad, Astoria na sjeveru Oregona is also quite nice...
Jos sjevernije u Drzavi Washington - Seattle je grad i pol, s mnogo dobrih clubova, pubova i sl. Ako dosjes do Seattle-a preporucam izlet u Vicoria, BC (Canada) i Vancouver, BC.

Zadnje uređivanje Bistrooki Mutna Vida : 20.07.2004. at 13:35.
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 11:00   #13
Quote:
Bistrooki Mutna Vida kaže:
Pa ocekuj da ce biti opasnije no u Europi ali uglavnom ne bi trebala imat problema.

Kao sto su neki prije rekli LA je bez veze. Jedino kaj i ja mogu dodat je da je totalno bez veze.

San Francisco je druga prica, apsolutno grad koji ima sta za pruzit i koji ima duse vise no ijedan drugi u USA.
Probaj grill kod Tadicha u California street, nas covik iz Dalmacije. Ocekivao sam da ce bit malo vise dalmatinski no i ovako je bio A1.
Marin County sjeverno od San Francisca je divan. Sonoma i Napa Valley takodjer, jos vise ak' si ljubitelj vina.
Ak' imas vremena mozes i do mene u S. Lake Tahoe. Super je mjestasce, nedaleko Sacramenta. Blizu Reno-a (Nevada). Izlet u Las Vegas je moguc jer naravno i nije tak daleko.
Sjevernije gore - Oregon ima finih spotova, Portland je dobar grad, Astoria na sjeveru Oregona is also quite nice...
Jos sjevernije u Drzavi Washington - Seattle je grad i pol, s mnogo dobrih clubova, pubova i sl. Ako dosjes do Seattle-a preporucam izlet u Vicoria, BC (Canada) i Vancouver, BC.
Usput za preporuku - u Seattle-u imas dva HR restauranta, oba se zovu "Pogacha".
U Napa Valleyu ima takodjer jedan dobar HR restac.
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 00:15   #14
SAD - automobilom

Što mislite na ideju, proputovati ameriku s istoka na zapad rent-a-carom . Koju rutu izabrati? I kako pronaci jos par ljudi koji bi se vozili sa mnom i podijelili troškove. Evo cak sam ja spreman recimo platiti 50% troskova goriva i auta, a recimo još dvoje ili troje ljudi ostatak. Ovo bih planirao za negdje na proljeće, recimo treći ili četvrti mjesec.
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 08:10   #15
Ideja ti je odlična, ali kažu da je rentanje skupo. Možda bi trebao razmotriti soluciju da si tamo kupiš neko polovno auto a po odlasku ga opet preprodaš?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 08:27   #16
Pa ovisi kakvo auto iznajmljuješ. Auta i nisu skupa za iznajmit ak gledaš koliko češ gotovo za avionske karte/vlak/autobus itd. na kraju odmora.

Auta u Americi i Canadi nisu skupa za rentat. Ono kaj auto tvrtke rade u Hrvatskoj je čista krađa. Ovdje već možeš iznajmit auto od $19.99 na dan. To je čist džeparac. A recimo ako uzmeš auto na 2 tjedna ili mjesec dana, cijena se smanjuje. Kaj više imaš auto, to manje plaćaš, naravno.

Samo bi nekaj preporučila. Uzmi svoje osobno osiguranje i nemoj plačat tvrtkama za njihovo osiguranje jer oni u biti zarade svoju lovu na auta od osiguranja. Može ti auto biti $20 na dan, a oni će ti naplačivat još (recimo npr. $30 na dan).

Gorivo je više od duplo jeftinije nego u Hrvatskoj, bolje rečeno Europi tak da i to nije skupo.

Informirana sam na ovo (inaće nebi bila) jer je suprug iznajmio auto mjesec dana sad prije nekoliko tjedana. Cijena auta će doć $1400 CAD za novo novcato auto.

Kaj se tiće naći druge da putuju s tobom, odi u turističku agenciju. Oni definitivno imaju ideje i sugestije jer puno narod traži travelling buddies.

Eto.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 12:12   #17
Da sam pri lovi prva bi se prijavila Na webu imas jako puno siteova di se traze travel buddies, meni se isto cini najbolje kupiti neki polovni auto pa ga prodati kad se budes vracao (ako imas novaca za uloziti na pocetku). A sto se rute tice, ja bih isla na svih 50 drzava
Pogledaj ovo, mozda route 7 ili 10? Ili legendarna Route 66 (broj 11 na sajtu)

Zadnje uređivanje Dustflower : 26.11.2004. at 12:56.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 13:57   #18
Mislim da je bolji smjer zapad-istok. Na zapadu u nekoj no-name state kupiš jeftini auto koji može izdržati put i prodaš ga na istoku.
U trećem ili četvrtom mjesecu je zbog snijega još uvijek je bolja južna tura, i tek kod Washingtona prema sjeveru, NY, Boston.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 16:22   #19
ja planiram rentat auto na 2 tjedna i prijeci jugozapad (death valley, nevada, arizona, new mexico, ici dijelom route 66) isto tako u proljece 2005. jedino sto su me savjetovali je da si nabavim auto sa air conditionom i neki filter koji se stavi preko stakla da sunce previse ne upaci. ali ideja istok-zapad mi se isto svidja, nadam se da ces stavit kakav post gdje opisujes put.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 11:09   #20
Nije bio istok-zapad, vec jug-sjever, sjever-jug....nadam se da ti moze pomoci.....

Mi smo krenuli sa juga, i to iz Miamija, tamo smo sletili i rentali, meni osobno je bio sok organizmu sva ona sparina,vlaga, sta da ti kazem, klima je, ko moze tamo zivjeti, samo naprijed.Meni je to grad za godisnji, ali ne vidim se da u njemu zivim, ali nikad ne znas...
Par dana smo hodali po noci po gradu, jer su nam se jel satovi i dan i noc izmjesali....pa ponocni snackovi po kafeterijama, pranje vesa, kubanski restorani( hranu definitivno probati, ima hrpa restorana, od onih turbo skupih do totalno opskurnih) i plesnjaci, grad me odusevio...Art Deco( ja se izvinjavam povjesnicarima umjetnosti, ali neke zgrade su izgledale kao da ih je netko premjestio iz istocne evrope, sa socijalistickom tradicijom gradnje, ili kako je ja zovem rano ruzno razdoblje)no ima super zdanja, koja su me odusevila .......i naravno plaza i more...to je nest predivno......

....prvo smo otisli na Key West.... to treba dozivjeti, voznju po mostu dok ne stignes do tamo...kad vidis slikice, razglednice...stvarnost prilicno varira, barem sto se tice slika plaza i bijelog pjeska... no dobro, bilo je super,barem sam ja bila odusevljena...kuce, pa stari rezidencijalni dio grada gdje su odsjedali americki predsjednici(nesto kao nasi Brijuni),ali davno, davno....puno ljepsi mi je bio dio grada u centru, tzv. old Key West, nekoliko blokova zivopisnih ulica i jos zivopisnijih kuca...zato uzmes skuter.

Imali smo popodne slobodno pa smo uplatili nesto sto bih ja nazvala nadmornicom sa staklenim dnom gledati ribice u toplom karipskom moru.....morskih pasa ko u prici, i onda manijak jos baci komad krvavog mesa sta da ti kazem...... kad skuzis kako one blizu plivaju obali, no to su, oni kazu, bezopasne, zaboravih im ime.....kupala se ja u bazenu...imaju whirlpool, tiki bar, to je bilo uzivanje.
Ima dobra stvar, sa skuterima....iznajmili smo skuter, faca ti pokaze par trikova ako bas i ne znas voziti, i picis po cijelom mjestu...eto meni je bio dozivljaj oprat robu u jednoj od praonica... ( sto napravi previse gledanja tv-a)i to prvi put u zivotu.
Everglades, pa smo odspavali u Orlandu, planirali smo Disney, ali je kisa ljevala....Nastavili prema Georgiji, Atlanta(obisli familiju, i lumpali po barovima i klubovima, scena i to ona glazbena me odusevila),Tennessee, Kentucky,pa Ohio, Indiana,Ilinois( Chicago)Wisconsin moras vidjeti Great Lake( prvog dana pao je prvi snijeg te godine,bio je deseti mjesec ),i Milwaukee,
onda nazad kroz Iowu, presli smo most na Missisipiju, grad Dubuque.I vidjeli rijeku dok je jos sirine recimo Save kod Sl. Broda.

Ako hoces ja cu nastaviti, mislim, znam da nam se smjerovi ne podudaraju., ali nadam se da ce ti dati neku ideju, ako te sta zanima pitaj...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 30.11.2004. at 12:00.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.