Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 22:59   #1
Fiat Marea Weekend JTD

Evo ovako zanima me kupovina navedenog vozila 2001./2002.godine sa motorom 1,9 JTD 110ks. Koristil bi ga kao drugi auto za prepeljavat stvari jel mi se čini da mi dosta velik prtljažnik. Zanima me potrošnja tog motora, cijena održavanja te pouzdanost motora i kolika bi bila realna cijena takovoga vozila.
320d is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 09:50   #2
Ako nije zaklan - napravit će pola milijuna kilometara.

Potrošnja - 6-7 litara
Kuplung - izdržljiv
Ovjes - još i više
Izgled - takav kakav je
Svijetla (ako nije HLX) - loša
Održavanje - zajebavaš jel? Pa to je Fiat - ima djelova i u pekari. Filtri Fiaam/Fram, remenje Gates, MAF Bosch (traje 120 tkm), turbina fiksna, zamjena ulja (10W-40) svakih 10-15-20 tkm (ovisi o broju hladnih startova i duljini relacija)
Prtljažnik - velik, stanu 2 pikado aparata, vrlo praktični donji dio vrata koji se preklapa i omogućava prijevoz dugih predmeta (cijevi) a da je prtljažnik zatvoren (gornja vrata se zatvaraju nezavisno)

Poznati problemi - kvake vrata - ako nisu lakirane plastika se raspadne i ostane metalni kostur. Prednje balans štangice znaju prolupat (čuje se na neravninama) - zamjena oko 100 eura. Remenica na radilici (vrti klimu alternator ...) ima gumeni dio koji se zna raspast - nova je oko 50 eura. Auto ima teži nos pa treba češće rotirat gume inače pojede prednje a zadnje ostanu ko nove.

Eto. Manje više to je to. Ako te još što zanima - pitaj. Znam jednu koja je napravila 475 tkm i još vozi. Ja sam s njom napravio prvih 120 tkm.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 14:32   #3
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kuplung - izdržljiv
Ovjes - još i više
Izgled - takav kakav je
izgled joj je najizdržljiviji
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:54   #4
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako nije zaklan - napravit će pola milijuna kilometara.

Potrošnja - 6-7 litara
Kuplung - izdržljiv
Ovjes - još i više
Izgled - takav kakav je
Svijetla (ako nije HLX) - loša
Održavanje - zajebavaš jel? Pa to je Fiat - ima djelova i u pekari. Filtri Fiaam/Fram, remenje Gates, MAF Bosch (traje 120 tkm), turbina fiksna, zamjena ulja (10W-40) svakih 10-15-20 tkm (ovisi o broju hladnih startova i duljini relacija)
Prtljažnik - velik, stanu 2 pikado aparata, vrlo praktični donji dio vrata koji se preklapa i omogućava prijevoz dugih predmeta (cijevi) a da je prtljažnik zatvoren (gornja vrata se zatvaraju nezavisno)

Poznati problemi - kvake vrata - ako nisu lakirane plastika se raspadne i ostane metalni kostur. Prednje balans štangice znaju prolupat (čuje se na neravninama) - zamjena oko 100 eura. Remenica na radilici (vrti klimu alternator ...) ima gumeni dio koji se zna raspast - nova je oko 50 eura. Auto ima teži nos pa treba češće rotirat gume inače pojede prednje a zadnje ostanu ko nove.

Eto. Manje više to je to. Ako te još što zanima - pitaj. Znam jednu koja je napravila 475 tkm i još vozi. Ja sam s njom napravio prvih 120 tkm.
da ne otvaram novu temu bezveze pa da usput pitam.
od cure stari ima mareu al 98 godiste i motor je 1.9 td znaci nije jtd e pa me sada zanima me kakav jeto motor s obirom na jtd bolji losiji isti..
auto ima 100 000 km ko nov je zapravo nije imao nikad nikakvih problema sto on moze ocekivati ako znas. sto se tice voznih osobina ide sasvim solidno pa me isto zanima da li taj jtd ide jos i bolje ili?i da ovaj ima 102 konja tako nesto a koliko imaju ti jtd?

mislim mozete svi iznijeti svoja misljenja vidio sam da je cdrw to detaljno opisao pa sam zato postao pod njega
roki_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:02   #5
Quote:
roki_2 kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu bezveze pa da usput pitam.
od cure stari ima mareu al 98 godiste i motor je 1.9 td znaci nije jtd e pa me sada zanima me kakav jeto motor s obirom na jtd bolji losiji isti..
auto ima 100 000 km ko nov je zapravo nije imao nikad nikakvih problema sto on moze ocekivati ako znas. sto se tice voznih osobina ide sasvim solidno pa me isto zanima da li taj jtd ide jos i bolje ili?i da ovaj ima 102 konja tako nesto a koliko imaju ti jtd?

mislim mozete svi iznijeti svoja misljenja vidio sam da je cdrw to detaljno opisao pa sam zato postao pod njega
Znam samo da je kolega sa posla 2003. kupio mareu td 100 1998. g od prvog vlasnika sa 200 000 km., on svaki dan putuje iz Zagorja u ZG na posao i auto ide bez greške, prije koju godinu sam se sreo sa njim i imal je oko 400 000 km. i rekao je da nikad bolji auto nije imal.
Pa sad...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 08:11   #6
Quote:
roki_2 kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu bezveze pa da usput pitam.
od cure stari ima mareu al 98 godiste i motor je 1.9 td znaci nije jtd e pa me sada zanima me kakav jeto motor s obirom na jtd bolji losiji isti..
auto ima 100 000 km ko nov je zapravo nije imao nikad nikakvih problema sto on moze ocekivati ako znas. sto se tice voznih osobina ide sasvim solidno pa me isto zanima da li taj jtd ide jos i bolje ili?i da ovaj ima 102 konja tako nesto a koliko imaju ti jtd?

mislim mozete svi iznijeti svoja misljenja vidio sam da je cdrw to detaljno opisao pa sam zato postao pod njega
Ja imam taj motor (td100) u marei weekend . Sta da ti kazem, kad sam je uzeo (prije 3 god) uradio sam veliki servis, poslije toga prije cca. 1 god sam zamijenio termostat i to je to. Znaci motorom i autom sam prezadovoljan, pali i vuce k'o blesav, mjesta k'o u garsonjeri + fina oprema. Samo redovno odrzavanje i nemas problema. E sad, koliko je bolji JTD u to ne bih ulazio, jer i ovaj mi je vise no dovoljan.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:35   #7
Ma znam za dijelove općenito jel su Fiati dosta dugo u mojoj obitelji, ali mi je taj motor nepoznanica; vidio sam da ima i verzija sa 105 ks, koja je razlika i koji je motor izdržljiviji, jel radim više od 30 tkm godišnje većinom otvorene ceste. Koja bi bila neka realna cijena tom autu ako je u dobrom stanju i jel komplicirana promjena kvaka jel sam gledal jednu pa joj kvake baš nisu bajne?
320d is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:56   #8
Nema ti razlike u 105, 110 i 120 ks motorima - svi su 8V i svi imaju fiksnu turbinu. Jedino je 120 ks MJT elektronika.

Kvake se lagano mjenjaju - drže ih 2 šarafa. A ni uložak nije problem promjenit. Probaj naći neku HLX - one su imale farbane kvake.
Cijena? Ti auti su općenito smješno podcjenjeni. Rekao bih - 6.000 €. Al ja ti nisam mjerilo za cijene rabljenih. To bolje nek kaže netko kompetentniji.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:23   #9
Znači nije bilo većih grešaka s tim motorima, po meni je taj auto najisplativiji u toj klasi koji bi još model možda ulazi u to da da je dobar odnos uloženog dobiveno i ne prevelika razlika u cijeni. Sad trenutno tražim mareu ali možda postoji još koja opcija iako mi se marea najviše uklapa.
320d is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:23   #10
Škoda Oktavia karavan sličnog godišta, možda?
__________________
You live and learn. At any rate, you live.
Ultimativno Zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:32   #11
Mondeo karavan ima mislim najveći prtljažnik, samo neznam jel za preporučit, a ovisi o teretu,težini jel ti pametno kupovat auto, već neki dostavni ili kombi manji čak
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 23:57   #12
Ma ne bi baš htio neki dostavnjak više karavan jel bi bio i auto za svaki dan a ne samo za prijevoz, kakve su po prilici cijene za oktaviju jel imam dobru ponudu za mareu.
320d is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 00:54   #13
Ja bi rađe Mareu. Jeftinije održavanje od Octavie i pouzdan motor. I Octavia ima pouzdan motor (ak je riječ o TDI), al JTD je jeftiniji za održavanje.
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 13:34   #14
Marea ti je definitivno super auto.Vozio sam se u jednom taxiju na krku isto marea ali ne karavan imala je oko 500000 km a izgledala je ko nova.
cj7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 14:05   #15
Znam da je dobar auto ali toliko pohvala za Fiata nisam očekivao tako da mislim da mi je marea prilično sigurna kupovina.
320d is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 21:46   #16
Marea je bolji auto od mladjeg Stila karavan.

Oba auta smo imali u firmi, oba JTD.

Maree nisam vozio skoro nis, ali je auto bio daleko startniji s istim motorom i ovjes je bio konkretniji (cvrsci ali s boljim osjecajem na volanu).
Stilo.... vise kvarova (motor, kuplung, elektronika za paljenje....).

A sto je jos zanimljivije: Scudo "pocupa" oba auta, a ima prakticki istu masinu. Vjerojatnu su prijenosi kraci, pa dok je prazan, ko da vozis sportski auto.

----------

Glede Mondea: Veci auto, dapace jedan najvecih u klasi.

Nemoj nikako kupovat mladjeg od 2000 godista.

Motori: Benzinci i nisu nesto po pitanju stedljivosti, ali su dosta trajni uz normalno odrzavanje (termostat, remenje).
Zato su TDDI i TDCI (2.0 i 2.2 )jako dobri motori, pa i od 2005 (kad se ugradjuju HDI/TDCI) nisu los izbor za taj auto.


Octavia: 1.9 TDI je TDI, s poznatim vrlinama i boljkama (maf,skupe PD dizne...) I nju slobodno uzmes.

Zadnje uređivanje klinsider : 04.07.2009. at 21:54.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:49   #17
odličan auto za svoju cijenu
Mr.Anderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 10:37   #18
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
Marea je bolji auto od mladjeg Stila karavan.

Oba auta smo imali u firmi, oba JTD.

Maree nisam vozio skoro nis, ali je auto bio daleko startniji s istim motorom i ovjes je bio konkretniji (cvrsci ali s boljim osjecajem na volanu).
Stilo.... vise kvarova (motor, kuplung, elektronika za paljenje....).

A sto je jos zanimljivije: Scudo "pocupa" oba auta, a ima prakticki istu masinu. Vjerojatnu su prijenosi kraci, pa dok je prazan, ko da vozis sportski auto.

----------

Glede Mondea: Veci auto, dapace jedan najvecih u klasi.

Nemoj nikako kupovat mladjeg od 2000 godista.

Motori: Benzinci i nisu nesto po pitanju stedljivosti, ali su dosta trajni uz normalno odrzavanje (termostat, remenje).
Zato su TDDI i TDCI (2.0 i 2.2 )jako dobri motori, pa i od 2005 (kad se ugradjuju HDI/TDCI) nisu los izbor za taj auto.


Octavia: 1.9 TDI je TDI, s poznatim vrlinama i boljkama (maf,skupe PD dizne...) I nju slobodno uzmes.
maf cca za 350 kn novi
PD dizne reparatura 500 kn
mjenjao i jedno i drugo nakon 10 g kaj imam auto
ak je ovo skupo onda neznam......

Marea nije loš auto samo na kakvog natrčiš, frend ga vozi ima 250tkm nikad ništa, samo kaj ne drže cijenu ništa ...jedino to ostalo mislim da nebuš puno fulao samo sa nije zaklan.

Zadnje uređivanje markotravno : 06.12.2010. at 10:50.
markotravno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 23:08   #19
Što ju više pratim na tržištu to se više popravlja moje mišljenje. Samo se bojim da ne naletim na neku sa puno kilometara.
320d is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 08:46   #20
Ako je godište 2001/2002 teško da ćeš naći neku s malo kilometara...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.