Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2011., 18:55   #541
Zna li netko kako sašiti tulipan suknju? Nešto kao ova plava u lijevom kutu, samo da je malo više nabrana naprijed. (grozan opis znam, nisam uspjela naći bolju sliku) je li komplicirano, nemam previše iskustva



Uploaded with ImageShack.us
Gala Dali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 05:38   #542
Quote:
Gala Dali kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako sašiti tulipan suknju? Nešto kao ova plava u lijevom kutu, samo da je malo više nabrana naprijed. (grozan opis znam, nisam uspjela naći bolju sliku) je li komplicirano, nemam previše iskustva



Uploaded with ImageShack.us
http://ayalahhutchins.com/blog/2010/...tern-drafting/
http://blog.megannielsen.com/2009/03...skirt-pattern/

Napraviš osnovni kroj, to modeliraš u suknju sa zaobljenim preklopom i onda kroj izmodeliraš kao što je pokazano na fotkama sa linkova iznad. Naravno možeš promjeniti broj, nakošenos, dubinu faldica i sl. po želji. Nije komplicirana.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 11:45   #543
kako napraviti srcoliki top i da taj dio bude nabran...?
hvala
huba-buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:01   #544
Quote:
huba-buba kaže: Pogledaj post
kako napraviti srcoliki top i da taj dio bude nabran...?
hvala
Radi se na istu foru kao i tulipan suknja iz prijašnjeg posta. Sva nabiranja i faldanja se rade na isti način. Kroj se modelira u željen oblik (onako kako će izgledat nabran sašiven) onda se označe crte u smjeru u kojem se žele nabori ili falde. Tu se kroj reže i širi. Tako raširen kroj se onda iskrojava iz materijala i slaže u željeni oblik. Zaista nije neka mudrost, ali bitno je daje osnovan kroj dobar i da dobro stoji(naravno da je izrađen u skladu s materijalom od kojeg će se odjevni predmet izraditi) te da je izmodeliran kak spada. modeliranje faldi/nabora je cheery on the top.

Fotka majice ili nećeš sličnog bi bila korisna ako te interesira detaljnije.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 22:05   #545
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
http://ayalahhutchins.com/blog/2010/...tern-drafting/
http://blog.megannielsen.com/2009/03...skirt-pattern/

Napraviš osnovni kroj, to modeliraš u suknju sa zaobljenim preklopom i onda kroj izmodeliraš kao što je pokazano na fotkama sa linkova iznad. Naravno možeš promjeniti broj, nakošenos, dubinu faldica i sl. po želji. Nije komplicirana.
Hvala!
Gala Dali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:35   #546
cure jel znate gdje u zg bi mogla kupiti kozu (nemora biti prava) da je obostrana?do sad sam kupovala u marticevoj ali to je koza namjenjena za nemjestaj i slicno i onda je s druge strane bijela tj nije isto ko s prednje strane
tinkerbell03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 23:23   #547
pozz djevojke, jel moguće ručno (bez mašine) napraviti nešto ovakvo:

http://image.yesstyle.com/assets/36/...1022234636.jpg

http://farm5.static.flickr.com/4017/...1459162ce2.jpg

i na koji način??? hvala
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 14:56   #548
Da. To je valjda najjednostavniji oblik suknje...čak nemoraš ni puno kemijat oko faldica, nabora itd.
Cijela suknja je izrađena od pravokutnika ukljućujući pojasnicu (možeš ju izradit s lastikom ili bez). Treba ti duljina suknje, a za širinu pravokutnika trebaš širinu struka x 3.5 (ili 4.0 ovisno koliko jako želiš nabrano).
Suknju radiš od nekoliko slojeva iako možeš sve nabrati u jednom sloju...ne preporućam. Imaš na youtube puno filmića kako sašit takvu suknju, na mašinu, ali ista stvar samo rukom šivaš. Probaj lolita skirt, tutu skirt ili tako nešto. Nemreš fulat stvarno je lagana.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 16:30   #549
Hvala ti puno! probat ću nešto od toga
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 12:18   #550
Pozdrav svima, evo ovako, ovo ljeto sam odlučila naučit krojit i šivat, mama mi je šivačica i nikad nije van burde krojila, a baš i nema volje za to (malo je sad već starija)... Da ne plaćam tečajeve, mislila sam da mi ona pokaže praksu, al da iz knjiga učim sve ono šta bi htjela a ona amo reć nezna...

E sad mene zanima popis kvalitetne literature za ostvarivanje mog cilja...
Negdje na forumu sam uhvatila preporuku za knjigu prof. Ujevića "Tehnike konstruiranja i modeliranja odjeće", jel ima još kakvih preporuka, da mogu sakupit svu literaturu...
Kalliste is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 22:50   #551
Da li netko zna za dućan u centru Zagreba di presvlače dugmad (bilo bi idealno kad bi tu ujedno mogla i kupit dugmad pa sve sredit na jednom mjestu)? Hvala!
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 23:13   #552
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Radi se na istu foru kao i tulipan suknja iz prijašnjeg posta. Sva nabiranja i faldanja se rade na isti način. Kroj se modelira u željen oblik (onako kako će izgledat nabran sašiven) onda se označe crte u smjeru u kojem se žele nabori ili falde. Tu se kroj reže i širi. Tako raširen kroj se onda iskrojava iz materijala i slaže u željeni oblik. Zaista nije neka mudrost, ali bitno je daje osnovan kroj dobar i da dobro stoji(naravno da je izrađen u skladu s materijalom od kojeg će se odjevni predmet izraditi) te da je izmodeliran kak spada. modeliranje faldi/nabora je cheery on the top.

Fotka majice ili nećeš sličnog bi bila korisna ako te interesira detaljnije.

hvalaaaa, uspilo mi je, jeee
huba-buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:05   #553
Quote:
huba-buba kaže: Pogledaj post
hvalaaaa, uspilo mi je, jeee
daš sličkicu da vidimo
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 13:39   #554
Quote:
Kalliste kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, evo ovako, ovo ljeto sam odlučila naučit krojit i šivat, mama mi je šivačica i nikad nije van burde krojila, a baš i nema volje za to (malo je sad već starija)... Da ne plaćam tečajeve, mislila sam da mi ona pokaže praksu, al da iz knjiga učim sve ono šta bi htjela a ona amo reć nezna...

E sad mene zanima popis kvalitetne literature za ostvarivanje mog cilja...
Negdje na forumu sam uhvatila preporuku za knjigu prof. Ujevića "Tehnike konstruiranja i modeliranja odjeće", jel ima još kakvih preporuka, da mogu sakupit svu literaturu...
Ne. ne i ne!!!! ne kupuj tu knjigu jer je SRANJE! Ozbiljno ti velim.
Par postova prije je objasnjeno zakaj.
Inace, burda je cist ok-e kaj se konstrukcije tice...definitivno bolja od Ujevica
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 13:41   #555
Moze li se ovako nesto sasiti? Pitam da znam ima li smisla traziti materijal i krojacicu. Hvala

http://www.dkny.com/products/n11061e...ort=score_desc
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 01:31   #556
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
daš sličkicu da vidimo
oću oću...samo što sam ti ja prvo sašila majcu "u šporko"...pa kad bude "u čisto"
huba-buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 21:50   #557
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Moze li se ovako nesto sasiti? Pitam da znam ima li smisla traziti materijal i krojacicu. Hvala

http://www.dkny.com/products/n11061e...ort=score_desc
Moze, i nije tesko...
Doslovno par minuta posla.
Ja jih imam par takvih, i nosim na vise nacina sa remenom...
Dita Von Teese is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 09:33   #558
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Moze, i nije tesko...
Doslovno par minuta posla.
Ja jih imam par takvih, i nosim na vise nacina sa remenom...
Kakav materijal si uzela? Mozes li molim te dati neke upute...ili ako se mozemo dogovoriti da ti narucim jednu.

Hvala
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:01   #559
zna li netko gdje ima resica u traci? poput onih za charleston haljine pretražila sam temu i vidim da ima u pamigu, ali bilo bi super kad bi postojao neki ducan do kojeg mogu doc tramvajem hvala
she.ena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 19:14   #560
Quote:
she.ena kaže: Pogledaj post
zna li netko gdje ima resica u traci? poput onih za charleston haljine pretražila sam temu i vidim da ima u pamigu, ali bilo bi super kad bi postojao neki ducan do kojeg mogu doc tramvajem hvala
vidjela sam to neki dan u Nami na Kvatricu, u par boja (ne sjecam se koje tocno, a ni cijene se ne sjecam). Stoje izmedju gumba i onih raznih vuna
MadeByMaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.