Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 09:41   #2341
Ako postoji natjecaj u kojoj firma objavi da trazi dvije godine iskustva i dipl.ing/mag.ing, a ja nemam iskustva i bacc. ing. sam, a ostale uvijete zadovoljavam, da li imam sanse za to radno mjesto?, ili da posaljem toj istoj firmi otvorenu molbu, pa nek me svrstaju kud zele?
gargamel2310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:30   #2342
Radim sada CV po Europassovoj šabloni i u obrazovanju traže da nakon određenog obrazovanja (npr. diplomski od x do x) napišem:

Quote:
Upišite popisom glavnih predmeta koje ste odslušali ili stečenih vještina
Što oni sad očekuju da tu napišem? Neću pisati svaki kolegij koji sam slušao na faksu, a pisati koje vještine sam stekao na studiju engleskog mi je blesavo, svi znaju koje vještine se stiču na studiju jezika. Jel to ljudi ispunjavaju uopće ili da samo obrišem to, šta?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:46   #2343
Ono što ne želiš ispunjavati slobodno izbriši, pogotovo na tom dijelu. Ja imam pod time upisani gdje sam obavila praksu tijekom studiranja i još jednu generalnu opasku da sam položila razne predmete koju bih slobodno mogla u šiknuti van.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 20:41   #2344
Quote:
Loza kaže: Pogledaj post
Da.. ja zbog toga nisam pristupila testiranju. A radila sam na SO i u tvrtki gdje je ugovor napisan traljavo, jer nemaju pravne službe i napisana je špranca ko da je dijete pisalo.
Neću se ni javljati na oglase gdje to traže, a ne radi se samo o državnim tvrtkama, tražila je to i privatna tvrtka.
Zar ugovor o radu nije tajan?
Podaci koji se ne smiju tražiti -ZOR-
"Članak 25.
(1) Prilikom postupka odabira kandidata za radno mjesto (razgovor, testiranje, anketiranje i slično) i sklapanja ugovora o radu, kao i tijekom trajanja radnog odnosa, poslodavac ne smije tražiti od radnika podatke koji nisu u neposrednoj vezi s radnim odnosom.
(2) Na nedopuštena pitanja iz stavka 1. ovoga članka, ne mora se odgovoriti."
i meni je ovo glupo, pa ne mogu pokazivati ugovor koji je tajan, okolo na razgovorima za drugi posao.
I imam pitanje, isprika ako nije za ovdje, naime primjetila sam da mi na elektronskom obrascu koji skinem s egrađani, piše sadašnji posao, određeno a već godinama sam na neodređeno. Da li bi to trebala negdje prijaviti?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 12:58   #2345
poslodavac je to trebao promijeniti onog trena kad si poečla raditi na neodređeno.
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 17:18   #2346
Pozdrav, nedavno sam diplomirao i sad sam se bacio na izradu CV-a. Nemam nikakvog radnog iskustva u struci (pravo) ali buduci da sam tijekom studiranja radio vecinom poslove u ugostiteljstvu, zanima me da li trebam u CV navesti pod radnim iskustvom i takve poslove iako nisu vezani za moju završenu struku ili da ostavim tu rubriku praznu?
starman100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 20:05   #2347
Do prvog posla sam pisala kaj sam radila preko student servisa, a nakon toga sam pisala samo struku.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:54   #2348
Imam ugovor na određeno (još 8 mjeseci) u firmi, ekipa za koju radim mi je super ali je plaćica mala. Zanima me jel se mogu javljat na druge oglase za posao bez da povrijedim sadašnju firmu ili što već? Također i odlazak na razgovor za posao, premda oni ne moraju znat za to. Ukoliko si nađem bolji posao kako ide raskid ugovora, jel bezbolno ili...?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:14   #2349
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Imam ugovor na određeno (još 8 mjeseci) u firmi, ekipa za koju radim mi je super ali je plaćica mala. Zanima me jel se mogu javljat na druge oglase za posao bez da povrijedim sadašnju firmu ili što već? Također i odlazak na razgovor za posao, premda oni ne moraju znat za to. Ukoliko si nađem bolji posao kako ide raskid ugovora, jel bezbolno ili...?
Traži posao i nemoj nikome reci. Ako nađeš posao oni mogu tražiti da odradiš otkazni rok i to je to.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:08   #2350
Da li molbu za posao moram vlastoručno potpisati ako ju šaljem putem maila?
starman100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:00   #2351
Prvi put se susrećem da traže Osobnu izjavu o poznavanju rada na računalu (dokaz nemam). Ne mogu nigdje naći primjerak.. Kako se to piše?
bubi Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:03   #2352
Quote:
starman100 kaže: Pogledaj post
Da li molbu za posao moram vlastoručno potpisati ako ju šaljem putem maila?
Mislim da to nije potrebno.

Poslano sa mog Lenovo TB3-850F koristeći Tapatalk
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 13:58   #2353
Pitanje

Imam jedno pitanje,vezano za pisanje CV-a.

Krenuo sam na jedan faks i onda se prebacio na drugi i njega završio (isti smjer i isti stupanj ).

Dosada sam pisao samo kada sam završio i dobio taj stupanj (ing.),ali nekako je glupo navesti srednju školu od-do,pa onda faks u dijelovima...

Ili da lažem pa pišem da sam krenuo i završio ovaj zadnji?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:06   #2354
Napiši da si studirao od - do taj prvi fakultet i onda nastaviš od-do drugi fakultet sa zvanjem (bacc ili mag)
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:31   #2355
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje,vezano za pisanje CV-a.

Krenuo sam na jedan faks i onda se prebacio na drugi i njega završio (isti smjer i isti stupanj ).

Dosada sam pisao samo kada sam završio i dobio taj stupanj (ing.),ali nekako je glupo navesti srednju školu od-do,pa onda faks u dijelovima...

Ili da lažem pa pišem da sam krenuo i završio ovaj zadnji?
to što si studirao, a nisi završio, se ne piše u životopis. piši samo sto si završio.


nego, sada sam naišla na oglas za posao u kojem natječaj vrijedi 3 dana?! ne znam je li to greškom tako napisano ili? neka informacija mi je u glavi da je min. 8 dana da traje natječaj?
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:38   #2356
Nema više tog pravila, može trajati kraće od 8 dana.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:15   #2357
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Nema više tog pravila, može trajati kraće od 8 dana.
hvala. nisam znala da se to promijenilo... kada se to promijenilo?
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:03   #2358
Nešto relativno nedavno, ako se ne varam.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 08:33   #2359
Evo da kažem svoju situaciju, pa ako ima netko tko je bio donekle u sličnoj situaciji i može pomoć ponekim savjetom iz iskustva, značilo bi mi puno. Znači, iman 25 godina, završenu srednju četverogodišnju kemijsku školu. Prošle godine sam nažalost morala nakon 4 godine studiranja odustat od fakulteta. Nadam se samo privremeno, jer bi se volila kad skupim novac vratit kao izvanredni i završit. Sada sam u situaciji da neman radnog staža, a ni nekog pretjeranog radnog iskustva. Nešto malo rada u pekari kao pomoćni radnik, te u agenciji za anketiranje i unos podataka preko student servisa. Znači, to je sve. Slala sam životopise za trgovine, fast food, konobarenje, ali nažalost još nisam dobila nijedan poziv na razgovor za posao. Pretpostavljan zato šta mi je životopis praktički prazan, nema nekog radnog iskustva a i tu je tih 25 godina koje iman, nije da sam tek izašla iz srednje škole. Zanima me, kad budem pozvana na razgovor za posao, valjda oću prije ili kasnije, šta otprilike da očekujem? Da li postoji mogućnost da me poslodavac pita kako to da iman 25 godina a neman radnog iskustva, čega se najviše bojin? Mogu reć da sam bila redovno studirala do nedavno, i to bi bilo ok da sam uspila završit, ali pošto sam zbog određenih privatnih problema bila prisiljena odustat i nisan završila, nzn koliko mi ima smisla uopće to govorit, da ne ispadnen nesposobni debil i ubijen sebi ikakvu šansu za dobivanjen mogućeg posla, jer mi posao stvarno treba s obziron da neman ni majku ni oca, a trenutno živim s bakom na maloj mirovini, jedva za preživit, i već me to sve pomalo ubija u pojam. :/
TOBLERONEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:42   #2360
Quote:
Dread kaže: Pogledaj post
to što si studirao, a nisi završio, se ne piše u životopis. piši samo sto si završio.
Koji period studiranja onda navodim ,kraj imam,ali ne i početak ?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.