Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2011., 23:00   #221
Može ukoliko se posjeduje kartica za bankomat (maestro ili visa el.) te PIN.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 13:22   #222
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Može ukoliko se posjeduje kartica za bankomat (maestro ili visa el.) te PIN.
tnx, a jel se placa kakva naknada za održavanje žiro računa?
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 13:35   #223
U PBZ-u ne.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 12:22   #224
Meni treba žiro račun samo za kupnju preko interneta i paypal,a to bi bili i veći iznosi,jel bi mi radili kakve probleme s oporezivanjem ako bi sam sebi uplaćivao?
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 12:48   #225
Ne.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 13:43   #226
Hvala
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 14:46   #227
Kao prvo Pozdrav svima i ndam se da će mi neko pomoć:
Ovako u banci PBZ imam tekući račun zanima me sada kako isplatiti novac sa kladionice bet-at-home iznos je 142 eura.... muti me taj IBAN,a oni neznaju normalno objasniti kako da isplatim hvala na odgovoru.
mrki200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 10:08   #228
IBAN je identifikacijski broj tvog racuna u nekoj banci, pored njega ti treba i SWIFT CODE (BIC) sto je identifikacijski broj banke.
Njega mozes saznati i na netu a za svoj IBAN pitaj u banci.
Uzmi si devizni racun u npr. PBZ sa Visa Electron karticom i registriraj se na paypal pa nek ti isplate tamo, jednostavnije je.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 13:29   #229
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
Meni treba žiro račun samo za kupnju preko interneta i paypal,a to bi bili i veći iznosi,jel bi mi radili kakve probleme s oporezivanjem ako bi sam sebi uplaćivao?
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ne.
Pozdrav svima. Već stvarno dugo nisam postao ovdje :/

Da i ja pitam. Desila mi se situacija sad, ustvari dešava se već neko vrijeme samo nisam bio svjestan do danas

Naime prije x godina sam otvorio žiro račun u banci zbog student servisa no već par godina ga nisam koristio u te svrhe no pošto sam jedino njega imao otvorenoga, koristio sam ga za uplate kad bi nešto prodao na njuškalu i sl. pa bi potom te pare trošio na bonove, ebay i ostalo. Nisu to nikad bile velike svote al se nakupi tokom godine.

E sad, koliko je to loše za mene od strane porezne što sam primao te cifre sastrane na žiro račun, odnosno iznad koliko para/prometa sam potencijalno nahebao.

Pitanje još jedno, kada bi pravio poreznu prijavu (jer koje li slučajnosti, i nju bih trebao radit ove godine) na koji način bi trebao prikazat tu moju dobit sastrane?

Hvala
Pupo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 23:05   #230
Nikako. U prijavu ide samo zarada koje se oporezuje, a prodaja vlastitih stvari ne podliježe porezu na dohodak.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 10:33   #231
Znači nema veze što sam novac za te stvari primao na žiro račun?


Hvala
Pupo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 19:04   #232
imam pitanje i znam da ste objasnili već sve ali ja ne kužim i dalje

student sam i imam otvoren žiro u pbz i to znam da ništa ne naplaćuju, e sad mene zanima dali naplaćuju ako si uzmem tekući studentski i dali s njim mogu ići u minus?
http://www.pbz.hr/Default.aspx?sec=88 znači ova me baš zanima

ne mogu uzeti onaj paket jer imam godina pa to nemojte ni predlagati..

hvala
ajojups is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:40   #233
Da li tko zna?
Nezaposlena sam i imam otvoren devizni račun Visu karticu i za jedan fakultet u Grazu sam obavila jedan posao na ugovor o djelu te su mi oni na taj račun uplatili 120 eura. Imam i otvoren žiro-račun kod iste banke na koji mi je sjedala stipendija dok sam još studirala.
Da li moram prijaviti poreznoj upravi ovu uplatu od 120 eura? Jer ako platim sve za mirovinsko, pa onih nekakvih 25% pa prirez i što ti ja znam što još svota koju sam zaradila će se više nego prepoloviti a osim toga vjerojatno je fakultet u Grazu morao na to platiti svoj porez pa tako ispada da bi se ta suma dvaput oporezivala.
zlatica34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 23:30   #234
na uplate do nekih 8000 - 10000 Kn (ne znam sad bas tocno) godisnje se ne moraju placati nikakva davanja, stoga ne, ne trebas nuzno prijaviti, no i da prijavis ne bi ti se nista oduzelo.
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 11:17   #235
Što se tiče banki, novca, računa i sličnog, nisam upućena ni u šta. Jedino znam doć na prokleti bankomat i dignut lovu.

No evo jutros sam primila poziv da će mi stipendija biti uplaćena na žiro račun.
Stipendiju sam primala i prethodne dvije godine, no ove godine je Stipendist netko drugi, a i prva je godina da sam ja sama donekle upućena u to gdje mi stiže, šta mi stiže i kad. Inače je to radio otac, (ja bi samo trošila uglavnom)

Znači moji računi (tekući i žiro) su u hpb-u. (I ne znam koliko je bitno, al imam i neki trajni nalog, za koji isto tako pojma nemam čemu meni osobno zapravo suži)

Prijašnje dvije godine, u ugovoru stipendije piše da će mi stići na tekući račun.
No imam među papirima obavijest od banke da je ta stipendija stigla na žiro račun, ali ga je banka premjestila na tekući račun.
Je li razlog tome taj Trani Nalog? Ili su ga pak premjestili jer tako kaže ugovor o stipendiranju?
I koliko jednostavno mogu premjestiti dobiveni novac na tekući račun, da mogu onako normalno dizat lovu s bankomata i tome slično, jer, koliko znam, to ne mogu s žiro računa?

Unaprijed Vam hvala
__________________
Ljubav; To je glad neutaživa, plemenita, moćna i samoživa.
Never More is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 14:16   #236
pretpostavljam da ti je to taj trajni nalog (sa žira da ti prebacuje na tekući). banka ti bez toga ne bi prebacila novce nego bi ostavila na računu na koji je uplaćen (bez obzira na ugovor o stipendiranju). kad si usput kraj hpb-a, provjeri samo da li je trajni nalog otvoren (po ovome što si napisala, je) i to je to. novac će sjedati na žiro, banka će ti prebaciti na tekući i ti možeš normalno dizati na bankomatu.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 14:54   #237
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da ti je to taj trajni nalog (sa žira da ti prebacuje na tekući). banka ti bez toga ne bi prebacila novce nego bi ostavila na računu na koji je uplaćen (bez obzira na ugovor o stipendiranju). kad si usput kraj hpb-a, provjeri samo da li je trajni nalog otvoren (po ovome što si napisala, je) i to je to. novac će sjedati na žiro, banka će ti prebaciti na tekući i ti možeš normalno dizati na bankomatu.
Nisam provjeravala u banci ništa, ali imam ugovore iz 2009. kad je sve to otvoreno. I na trajnom nalogu sam označila da želim da mi njegovi uvjeti traju 'do opoziva', tako da bi trebalo i dalje ić po istom principu kao prije.
Hvala ti puno
__________________
Ljubav; To je glad neutaživa, plemenita, moćna i samoživa.
Never More is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:26   #238
Prije dvije godine sam otvorio žiro račun kod PBZa za HT-ovu dividendu. I otad ga nisam koristio.
A onda čitao tu negdje po forumima da tu karticu (Visa electron) primaju za internet kupovine i za otvaranje PayPal računa i danas, prolazeći pored banke skrenuo i uplatio 300 kn na taj žiro račun.
I sad kad sam došao kući sine mi (kretenu) da će to ispasti da mi je to bio nekakav prihod - a ja sam sam položio lovu (radi budućeg internet šopinga).

Zna li netko nešto o tome, hoću li sad trebati za to raditi poreznu prijavu?
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 18:19   #239
Uplata na stari račun poduzeća

Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, a do sutra ne mogu zvati dotično poduzeće da provjerim, pa da pitam ovdje:
Plaćam račune za režije internet bankarstvom, i danas primjetim da je jedno od poduzeća kojima tako plaćam promjenilo broj računa... a ja sam prošli mjesec uplatila na stari broj... i što sad?
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 11:20   #240
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, a do sutra ne mogu zvati dotično poduzeće da provjerim, pa da pitam ovdje:
Plaćam račune za režije internet bankarstvom, i danas primjetim da je jedno od poduzeća kojima tako plaćam promjenilo broj računa... a ja sam prošli mjesec uplatila na stari broj... i što sad?
Mislim da nema problema. Ako je HT u pitanju, onda pogotovo. Bitno da je poziv na broj OK.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.