Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2010., 21:42   #81
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
osoba bez ikakvog znanja hrvatskog jezika može bez problema rješiti 60% ispita iz hrvatskog.
To je glupo, jer ipak se treba klasificirati učenike po znanju, jer inače bi svi samo išli u mensu po rezultate testa inteligencije, i po tome bi se krojila lista za faks. ( zapravo, srednja škola je onda i nepotrebna. )
+1
__________________
Vjerujem u Svašta, ne štujem ništa. There are no such things as forgiveness or forgetting, just absence of intelligence and wit to revenge.
PluGGerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:49   #82
pitanjce, koliko dugo se to piše sutra?
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 22:00   #83
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
osoba bez ikakvog znanja hrvatskog jezika može bez problema rješiti 60% ispita iz hrvatskog.
To je glupo, jer ipak se treba klasificirati učenike po znanju, jer inače bi svi samo išli u mensu po rezultate testa inteligencije, i po tome bi se krojila lista za faks. ( zapravo, srednja škola je onda i nepotrebna. )
e brate o kojoj razini ti govoriš? jel ti palo na pamet da ne znaju svi hrvatski dobro kao ti ?
količina znanja koja se nauči iz hrvatskog u srednjoj školi je vrlooo bitna, a ti govoriš gluposti da to nisu istine

ja sam se pripremao ali sam bio zakinut jer u srednjoj kurca nisam radio, tak da sam rješio oko 65% ispita točno ... ide mi na kurac kad vidim ovakve glupaste komentare utemeljene na nekakvoj subjektivnoj procjeni
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 22:06   #84
Quote:
Cypress Hill kaže: Pogledaj post
pitanjce, koliko dugo se to piše sutra?
35 min + 5 min da napišeš odgovore.
__________________
Vjerujem u Svašta, ne štujem ništa. There are no such things as forgiveness or forgetting, just absence of intelligence and wit to revenge.
PluGGerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 22:09   #85
-
__________________
Vjerujem u Svašta, ne štujem ništa. There are no such things as forgiveness or forgetting, just absence of intelligence and wit to revenge.
PluGGerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 22:17   #86
Quote:
PluGGerica kaže: Pogledaj post
da bar ja imam nerve koristit izlike ko ti i ovakvoga tipa.
bila sam ekonomska škola, nazovi to zakinutošću od 3h hrvatskog jezika umjesto 4h tjedno kako imaju gimnazije.
sada za test sam nabavila 5 skripta s gimnazijskim programom, jer mi nije bilo teško mrdnut svoju guzicu do kopiraone i bar pročitat ono što sam propustila.
a ti meni tu pričaš o nekakvom zakinutosti.
da bar nisi lijen ko dupe pa si se potrudio, a ne da pričaš ovakve gluparije.
ko oće moće naučit, ko neće ko ga j.. tak je bilo i bit ce.
i ako je netko glup, onda si to ti.

ovako, ja nisam reko to u smislu izlike, već samo reko da se u srednjoj školi može naučit hrvatski tako dobro da uopće ne trebaš učit prije DM! to je bio moj odgovor na njegov post koji glasi "zapravo, srednja škola je onda i nepotrebna"

nadalje, ja ne pričam "glupardije" pogledaj statistike od prošle godine o rješenosti DM, pa ćeš vrlo jednostavno zaključit da nije sitina da svi mogu imati hrvatski 60%.

tvoj cijeli komentar je bespotreban i ne odnosi se na ono o čemu sam ja govorio u svome postu, pripazi malo na to
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 22:19   #87
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
e brate o kojoj razini ti govoriš? jel ti palo na pamet da ne znaju svi hrvatski dobro kao ti ?
Toga sam svjestan.


Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
količina znanja koja se nauči iz hrvatskog u srednjoj školi je vrlooo bitna, a ti govoriš gluposti da to nisu istine
Nisam to uopće rekao, bilo bi ti bolje da pročitaš i post na koji se referira moj odgovor, pa možda shvatiš.
Činjenica je da si samo iz tekstova mogao zaključiti polovicu odgovora, bez ikakvog predznanja.
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
ja sam se pripremao ali sam bio zakinut jer u srednjoj kurca nisam radio,
Nisam ni ja.

Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
tak da sam rješio oko 65% ispita točno ...
89%
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
ide mi na kurac kad vidim ovakve glupaste komentare utemeljene na nekakvoj subjektivnoj procjeni
Zadrži to za sebe, uštedit ćeš mi vremena reagiranja na glupaste postove

PS. vuku se repovi s psihologije
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 22:50   #88
Quote:
coollerica kaže: Pogledaj post
.....od državne san do sad naučila da, ubila se od učenja ili samo prolistala knjigu, sve se svede na sreću; tako da...
potpis

Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 22:52   #89
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post

Nisam to uopće rekao, bilo bi ti bolje da pročitaš i post na koji se referira moj odgovor, pa možda shvatiš.
Činjenica je da si samo iz tekstova mogao zaključiti polovicu odgovora, bez ikakvog predznanja.
nemoj pravit budalu od mene, napisao si tri nevjerojatno glupe stvari, da srednja škola nije potreba, svi mogu rješit 60%, te da se prema ovoj DM ne kvalificiraju učenici po znanju nego inteligenciji .

još mi se izvlačiš sa nekakvim odgovorom na prethodni post , e ajd budi fer pa stoj iza onoga što kažeš

edit: jesi ti uopće pogledo test druže??? ajd kad pogledaš koliko se pitanja odnosi na sami test onda se javi, ako je to polovica testa onda ti svaka čast .
Ajd da imaš nekakve valjanje argumente pa dobro, ali ti govoriš toliko krivih informacija da je to nevjerojatno i ako tome dodaš svoju glupost, onda možeš mislit kako smiješno tvoji postovi izgledaju!

Zadnje uređivanje armagedon20012 : 30.05.2010. at 22:57.
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 23:03   #90
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
ja sam se pripremao ali sam bio zakinut jer u srednjoj kurca nisam radio, tak da sam rješio oko 65% ispita točno ... ide mi na kurac kad vidim ovakve glupaste komentare utemeljene na nekakvoj subjektivnoj procjeni
A npr. ja sam ucila sat vremena i blizu 90 % sam. Citala sam i radila 4 god i ovo je bilo ok, cak lagano. Tako da ne stoji da je test poput testa inteligencije za koji ni ne treba srednja skola, bilo je dvosmislenih pitanja, ali definitivno je potrebno znanje iz hrvatskog. My opinion.
just__me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 23:16   #91
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
nemoj pravit budalu od mene,
to radiš sasvim dobro sam.
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
napisao si tri nevjerojatno glupe stvari, da srednja škola nije potreba, svi mogu rješit 60%, te da se prema ovoj DM ne kvalificiraju učenici po znanju nego inteligenciji .
još mi se izvlačiš sa nekakvim odgovorom na prethodni post , e ajd budi fer pa stoj iza onoga što kažeš
stojim iza onoga što jesam rekao. Netko je rekao da je dobro što ispituju logičko razmišljanje, ja sam rekao da prema tome srednja škola nije ni potrebna, ako nećemo provjeravat znanje. Evo imam volje da ti i pojasnim, iako si previše zadrt da to uvažiš. Jbg, krivo si shvatio, nije kraj svijeta
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
edit: jesi ti uopće pogledo test druže??? ajd kad pogledaš koliko se pitanja odnosi na sami test onda se javi, ako je to polovica testa onda ti svaka čast
Evo druže.

2. Što povezuje tekstove?
3. Koji su glavni motivi u tekstovima?
4. U čemu se razlikuje odnos pjesnikâ prema temeljnome motivu?
6. Kakva je rima u Matoševu tekstu?
9. Tko izgovara posljednje dvije rečenice u Matoševu tekstu?
14. Kojim motivom počinje Šimićev tekst?
16. Koje je značenje riječi kob?

Cijela Ilijada
29. Tko je Zeus?
36. Koja sintagma izrečena u prvome odlomku četvrtoga teksta opisuje Helmerov stav o Norinoj ljubavi?
39. Može li Helmer biti Norina istinska zaštita?
40. Koja rečenica iz priloženih odlomaka izriče problem kojim se bavi djelo Kuća lutaka?
48. Kakvim je tonom napisan peti tekst?
49. O čemu je oduvijek sanjao grof Axelrode?
50. Što saznajemo o grofu iz sljedeće rečenice?
51. Kakav je bio grofov položaj u odnosu na druge plemiće i viteze u predaji zahtjeva za Malteški red?
52. Zašto je grof Maksimilijan Axelrode plakao u Jeruzalemu?
53. Koje je društvene okolnosti i zbivanja svojega doba grof Axelrode odobravao?
65. Što znači sintagma modra krv u sljedećoj rečenici?

Ovo su samo očiti primjeri.
Na krivog si se namjerio, prijatelju.
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
Ajd da imaš nekakve valjanje argumente pa dobro, ali ti govoriš toliko krivih informacija da je to nevjerojatno i ako tome dodaš svoju glupost, onda možeš mislit kako smiješno tvoji postovi izgledaju!
Ovo ti je isto smješno? Prodaješ demagogiju, preporučam
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 23:42   #92
ja nisam ni taknula
monni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 23:50   #93
jel on to kompleks loše riješenog testa liječi tu na nama ili kaj xD?
nije da sam ja prezadovoljna, al lupaš gluposti.
__________________
Vjerujem u Svašta, ne štujem ništa. There are no such things as forgiveness or forgetting, just absence of intelligence and wit to revenge.
PluGGerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 07:43   #94
sretno svima, idem jest
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 08:07   #95
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
to radiš sasvim dobro sam.

stojim iza onoga što jesam rekao. Netko je rekao da je dobro što ispituju logičko razmišljanje, ja sam rekao da prema tome srednja škola nije ni potrebna, ako nećemo provjeravat znanje. Evo imam volje da ti i pojasnim, iako si previše zadrt da to uvažiš. Jbg, krivo si shvatio, nije kraj svijeta


Evo druže.

2. Što povezuje tekstove?
3. Koji su glavni motivi u tekstovima?
4. U čemu se razlikuje odnos pjesnikâ prema temeljnome motivu?
6. Kakva je rima u Matoševu tekstu?
9. Tko izgovara posljednje dvije rečenice u Matoševu tekstu?
14. Kojim motivom počinje Šimićev tekst?
16. Koje je značenje riječi kob?

Cijela Ilijada
29. Tko je Zeus?
36. Koja sintagma izrečena u prvome odlomku četvrtoga teksta opisuje Helmerov stav o Norinoj ljubavi?
39. Može li Helmer biti Norina istinska zaštita?
40. Koja rečenica iz priloženih odlomaka izriče problem kojim se bavi djelo Kuća lutaka?
48. Kakvim je tonom napisan peti tekst?
49. O čemu je oduvijek sanjao grof Axelrode?
50. Što saznajemo o grofu iz sljedeće rečenice?
51. Kakav je bio grofov položaj u odnosu na druge plemiće i viteze u predaji zahtjeva za Malteški red?
52. Zašto je grof Maksimilijan Axelrode plakao u Jeruzalemu?
53. Koje je društvene okolnosti i zbivanja svojega doba grof Axelrode odobravao?
65. Što znači sintagma modra krv u sljedećoj rečenici?

Ovo su samo očiti primjeri.
Na krivog si se namjerio, prijatelju.
opa vidi ti prijetnje , prepo si me skoro !

evo posljednje što ću ti reći , od toga što si nabrojao, 16,36,37,39,40 nikako se ne mogu rješiti iz teksta, kako si ti to zaključio, svaka ti čast!

Znači sada si sam dokazao da ima samo 15 pitanja koja se mogu rješiti iz tekstova, to nikako nije polovica , jer je bilo sve skupa 80 pitanja.
ne znam kako ti ide matematika... ali poprilično slabo barataš s brojevima


edit: pa ako je netko rekao nešto, ti si svojim postom to samo potvrdio , tako da ne vidim smisla u tome što govoriš...
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 08:10   #96
Quote:
PluGGerica kaže: Pogledaj post
jel on to kompleks loše riješenog testa liječi tu na nama ili kaj xD?
nije da sam ja prezadovoljna, al lupaš gluposti.
što je to točno glupost što ja govorim , ako nije problem napisat...
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:06   #97
Sjedio u zadnjoj klupi, pola toga nisam čuo.
__________________
"Champions are made from something they have deep inside them - a desire, a dream, a vision. "
robben_16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:11   #98
sve je bilo u redu, zvuk se dobro čuo
mene sad strah reći al bilo mi je (pre)lagano. jedino sam se malo dvoumila oko onog 1. zadatka: excursions. jeste to iskoristili??
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:12   #99
pola toga nisam čula, kazić je pištao katastrofa, prošle godine sam imala sve točno na slušanju, ali ove godine jednostavno nisam čula pa nisam znala ni odgovoriti..
SilverEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:14   #100
Quote:
SilverEyes kaže: Pogledaj post
pola toga nisam čula, kazić je pištao katastrofa, prošle godine sam imala sve točno na slušanju, ali ove godine jednostavno nisam čula pa nisam znala ni odgovoriti..
to tak nije fer
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.