Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2004., 23:42   #1
"Das MoMA in Berlin" bez Basquiata

Zapravo sam zelio otvoriti topic "Zivotno djelo Jean Michel Basquiata" (iz razloga sto ga ovdje cini mi se nikad nije bilo, a po mojem misljenju on je posljednje veliko ime pop arta i nepravedno prilicno zanemaren), no kako je strasnu prasinu digla izlozba Museum of Modern Art NY u Berlinu (otvorena jucer), osjecam potrebu osvrnuti se na veliki propust izlozbe, odnosno skartiranje krasnog i znacajnog umjetnika. Interesantno je da je Basquiat redovito u stalnom postavu MOMAe u NY, a i bio je u Bilbaou, gdje sam imao priliku osobno dozivjeti njegova djela.
Usprkos propustu, mislim da je nesto posebno vidjeti 200 (gotovo sve ) najznacajnijih djela moderne u samoj kolijevci. Fuck'em. I'm going...a vi?

PS Bio bih jako sretan kad bi se u eventualnu diskusiju ukljucio jos poneki Basquiat fan...

"PLUSH SAFE HE THINK"
 
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 21:06   #2
meni je basquiat slegnuo tek kad sam procitala biografiju od phoebe hoban. ali jos uvijek mi treba malo vremena da razlucim njegovu umjetnost od tog cijelog hype-a koja je bila bi-product u ekscesnim osamdesetima.
a to kaj ga nisu ukljucili u sklopu berlinske izlozbe, moze bit milijun razloga, u tranzitu se zna svasta desit.

aj pricaj kako je bilo kad se vratis.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 22:31   #3
ja sam gledala onaj film o njemu....
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:11   #4
Quote:
Clea kaže:
ja sam gledala onaj film o njemu....
ja nisam.. kakav je bio? to je onaj gdje david bowie glumi warhola, ne? kak su prikazali basquiata tam?
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:13   #5
Spominjali smo ga, ali na onom prije starom forumu,sad u zadnje ovdje nismo...

Njegovo stvaralaštvo mi je divno! Imam neke njegove radov (naravno iz novina) koje sam lijepila po stanu u studenskim danima...

Tako bi voljela poći s tobom da mogu, ah...pust mizerija, pa se tako daleko ne može!

Želim iscrpan izvještaj kad se vratiš!
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:17   #6
Quote:
xiola bleu kaže:
ja nisam.. kakav je bio? to je onaj gdje david bowie glumi warhola, ne? kak su prikazali basquiata tam?

Film mi je dobar, pogotovo mi je odličan Bowie!
A B. su prikazali kao talentiranog i inovativnog mladog umjetnika koji je na kraju postao junkie i upropastio svoj talent!
Pogledaj ga svakako!

Super je scena kad neki klinci,nakon što je on postao slavan, skidaju njegov grafit sa limenog zida kako bi ga unovčili, a on nailazi i govori ima kako je on to napisao, što mu oni ne vjeruju, nego ga premlate!
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 19:57   #7
film...

...o da...Benicio del Torro, Bowie alias Warhol, Dennis Hopper, Christopher Walken, Gary Oldman...masterpiece...moglo bi se reci...predivan primjerak filmske umjetnosti...svi briljiraju...a tek soundtrack...uuu...ipak za one koji zele znati vise o Basquiatu, a nisu knjiski moljci i iz bilo kojeg razloga ne mogu procitati "Quick Killing in Art" od vec spoemnute Hobanice, toplo preporucujem Schnabelov (redatelj filma "Basquiat") dokumentarac. Siroviji je i znanstveno podobniji od igranog filma. Cini mi se da je isti na DVDu uz film kojeg sigurno necete naci u Hrv...vjerujte mi...pokusao sam...
a vi koji zazelite saznati sve...ne preostaje vam nista drugo nego vidjeti njegova djela uzivo...(U NY momentalno )...poseban dozivljaj...
 
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 19:58   #8
Oni sto trube o "vestini' bi tek Baskijata trebalo da izdvoje ako uopste prave neku izlozbu "tzv." [sic!!] konceptualne umetnosti.

Jer je on bio najkonvenciconalniji po svojim delima, iako je po nacinu zivota mogao da pobedi i samog Vorhola, koji je pak bio mnogo lukaviji. Proracunatiji, preciznije, sto ne znaci nista lose.


__________________
e tako. resila sam i problem alberta.http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/tongue3.gif opet je lep.
Double_Trouble is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 20:03   #9
Film je izvrstan ... volio bih vidjeti njegovu izložbu ..
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 20:04   #10
A za odsustvo Baskijata treba izgleda kriviti Amerikance, sudeci po ovom tekstu sa sajta o MoMI... sad ga obidjoh...

The unprecedented representation of modern European art in an American museum unleashed a desire among the museums of Europe to curate exhibitions aimed at introducing to a European audience the new generations of American art, from Abstract Expressionism to the subsequently emerging American avant-garde. „MoMA in Berlin“ both references and furthers this longstanding interactive relationship in multifarious and stimulating ways.


Glenn Lowry Peter-Klaus Schuster
__________________
e tako. resila sam i problem alberta.http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/tongue3.gif opet je lep.
Double_Trouble is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 20:14   #11

__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 00:53   #12
Re: film...

Quote:
obmm kaže:
....uuu...ipak za one koji zele znati vise o Basquiatu, a nisu knjiski moljci i iz bilo kojeg razloga ne mogu procitati "Quick Killing in Art" od vec spoemnute Hobanice, toplo preporucujem Schnabelov (redatelj filma "Basquiat") dokumentarac. Siroviji je i znanstveno podobniji od igranog filma. Cini mi se da je isti na DVDu uz film kojeg sigurno necete naci u Hrv...vjerujte mi...pokusao sam......

Ne kužim šta kod nas nisi mogao pronaći film ili dokumentarac?
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 04:03   #13
ja sam gledala igrani film...

u kinu, prije sto godina

nije me oduševio ne znam kako (film)...

i prikazali su ga ko nekog zbunjenog dečkića....

voljela bih pogledat taj dokumentarac....
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 01:51   #14
Downtown 81
Starring - Jean Michel Basquiat
Director - Edo Betroglio
Zetgeist Video
..inace bila je neka slikica na Bienalu
__________________
pa na Kubu, čini koji đir..
Valis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 19:41   #15
Quote:
xiola bleu kaže:
a to kaj ga nisu ukljucili u sklopu berlinske izlozbe, moze bit milijun razloga, u tranzitu se zna svasta desit.
Jučer je u "pola ure kulture" neki čića iz Berlina pojašnjavao proceduru dostave eksponata iz NY. Uglavnom, oni su nekako izračunali da je statistički najsigurnije da eksponati stignu sa 14 različitih aviona (mjesto i vrijeme polijetanja/slijetanja je naravno držano u strogoj tajnosti). Fascinira me ovaj izračun s ni više ni manje nego 14 aviona (jasno mi je da ne budu sve poslali u jednom avionu, pa ak se taj sruši, sve ode vrit).
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 19:56   #16
Quote:
FannyB kaže:
Jučer je u "pola ure kulture" neki čića iz Berlina pojašnjavao proceduru dostave eksponata iz NY. Uglavnom, oni su nekako izračunali da je statistički najsigurnije da eksponati stignu sa 14 različitih aviona (mjesto i vrijeme polijetanja/slijetanja je naravno držano u strogoj tajnosti). Fascinira me ovaj izračun s ni više ni manje nego 14 aviona (jasno mi je da ne budu sve poslali u jednom avionu, pa ak se taj sruši, sve ode vrit).
kud bas 14?? ali ajde, da, it makes sense da se takve vrijedne stvari salju posebno. ja sam bila courier via momart (dostavljala sam hieronymus boscha u rotterdam prije 3 godine) i ne smijes ostavit eksponate koje pratis uopce, jedva da sam uspjela otic na wc, moras ih uvijek imat na oku, ispunjavas gomilu obrazaca.. brrr, ne usudim se sjetit kakve mjere sigurnosti imaju kad se recimo, salju ticijan ili michelangelo..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 20:05   #17
Quote:
xiola bleu kaže:
ja sam bila courier via momart (dostavljala sam hieronymus boscha u rotterdam prije 3 godine)
Đizs, ja bi na tvojem mjestu bila beskrano tempted da si jednog Hieronymusa malo "prisvojim"

No, back to subject, čićica je reko da je zapravo skoro pa jednaka opasnost ako šalju sve jednim avionom ili svaki od n eksponata šalju sa n aviona. E sad taj dio mi baš nije legao!
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 11:10   #18
Quote:
FannyB kaže:
Đizs, ja bi na tvojem mjestu bila beskrano tempted da si jednog Hieronymusa malo "prisvojim"
a muke bi im bilo skuzit tko im je maznuo par boschevih crteza..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 16:40   #19
evo, film ce bit ovaj tjedan na channel4, pa da konacno prestanem bit valjda jedina seljacina koja ga nije gledala..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.