Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 13:25   #1
Gasi se povremeno u gradu

Auto Peugeot 806 2.0 turbo, plin Tomasseto direkcija. Imam ga godinu i pol dana i prešao sam oko 30 tkm na plin. Servis bio na oko 18 tkm.
Od prvog dana ima nekih sitnih problema koji nisu baš ključni da bi se nešto žalio, ali više bih volio da ih nema.

Kada je plin ugrađen znala se s vremena na vrijeme upaliti Check Engine, ali nikakvih problema u radu. Onda je došao atest i nije prošao na ECO-testu. Serviser je podešavao plin i prošao je na testu, CE se više nije palila, ali se znao ugasiti prilikom vožnje po gradu. Nekada tri puta u danu, a nekada i desetak dana se ne bi niti jednom ugasio. U međuvremenu je još tri puta bio na podešavanju i jednom na servisu prvi redovni servis), ali problem i dalje postoji. Prijatelj mi je rekao da mu se auto stalno gasio na leru (plin) dok nije smanjio promjer cijevi dovoda zraka pa, iako je njegov mehanički, probao sam i to i čak se jedno 15 dana nije gasio ali je onda opet počeo.
Zna se nekada nezgodno u krivini ugasiti pa izgubi servo na volanu i kočnicama. Ja još nekako izađem s time na kraj, ali ženu zna dobro iznervirati. Serviser tvrdi da je krivulja podešenosti plina gotovo idealna (stvarno sam gledao na njegovom laptopu i nemam šta prigovoriti). Bio je kod njega tri dana na testiranju i sve je živo istestirao i nema šta reći osim da je sve gotovo savršeno. Kada bi barem našli načina da ga vratimo kako je bilo na početku. Neka se pali CE i neka ne valja ECO-test (ionako više ne ide, a potrošnja se nije promijenila) ali da se ne gasi. Jednostavno vozim, pustim gas, a kazaljka brojača broja okretaja naglo padne prema nuli. Nekada kao da sam doda gas i izvuče ga, a nekada se samo ugasi.
Možda je dobro objašnjenje da Tomasseto spada u drugu ligu i da ga takve sitnice razlikuju od 20% skupljeg Tarantinija?

Već sam postavljao ovo pitanje na raznim forumima i nigdje nisam dobio neki odgovor niti da netko ima takav problem pa se ni sada baš ne nadam rješenju, ali, eto, pokušavam (metoda uzaludnih pokušaja).
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:17   #2
Ja sam ti o imao na Landirenzu. Isto su u Auto timu dugo gruntali šta mu je, i na kraju balade zamjenili ECU. Nema druge nego se vračati u servis dok ga ne uhvate.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 20:01   #3
meni se to dogadja sa Prinsom i nikak da srede, više mi se ni neda ići kod njih.
Sime23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:31   #4
S jedne strane mi je drago ćuti da moj problem nije specifičan i vezan za auto ili plinski sustav, ali s druge mi se rješenje promjenom ECU-a ne.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:00   #5
Pa ako ti je pod garancijom šta te briga. Promjena ECU-a ti je najmanje invazivan popravak. Iskopčaju stari i ukopčaju novi (valjda). Ja na autu nisam vidio nekakve tragove radova osim što mi je na mjestu starog tipa ECU-a sad postavljen novi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:44   #6
A kako ih natjerati da promjene ECU kada svi pokazatelji govore da je sve u redu?
U tome je problem. Ako je stvarno ECU to se neće riješiti dok se učestalost tog problema znatno ne poveća. Probati ću baciti serviseru bubu u uho o zamjeni ECU-a, kada slijedeći put budem išao kod njega, pa ću vidjeti šta će reći.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:34   #7
Ja imam Peugeot 206 s motorinom 1.1 Plin je ugrađen prije 60tkm i od prvog dana pali se lampica ( žuta ) kao ne valja nešto s ubrizgavanjem i sl. Dva puta bio kod plinara na reklamaciji pa je ispalo da je sve ok , ali treba nova "plinska mapa rad specifičnosti peugeot kompjutora , a to kao nije u cijeni" uglavnom nasrali su čudaj toga . No sada nakon pređenih 60tkm još nisam bio na nikakvom servisu. Auto radi ok, lampica svijetli i dalje( čekam da pregori). ALI ako se auto gasi na leru onda malo pojačaj plin na ler gasu. Tu ti ima utjecaja zaprljanost filtera za zrak, vlaga u zraku i temperatura usisanog zraka - sve sitnice , ali dovoljne da na jesen auto počne pomalo zezati. Možda je pod plinski ler- ventil upala kakva prašina - uglavnom ništa što bi te tjeralo da u servisu ostaviš 400kn. Ako se auto gasi u zavoju možda kroz zavoj ideš u neutral brzini znači na leru opet možda mrvicu pojačaj plin na leru. Isto obrati pažnju gasi li se možda samo u lijevom zavoju, a desnom ne . Onda bi bilo do utjecaja centrifugalne sile na isparivač (unutar njega na membranu i ventil) - kad je danas sve pimplavo za popizdit i čim nešto nije 100% odmah svijetli i zove u servis. Bok.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 15:49   #8
opet isto. on ima direkciju, ti imaš LCS. daj nauči razliku, pa onda pametuj.

usput, samo da ti kažem:
-upaljena žuta lampica motora znači da je kompjuter auta detektirao da nešto ne valja, preko svojih senzora. bilo kojeg od njih. to nije vezano samo za ubrizgavanje
-kakva plinska mapa ako imaš LCS? a trebao bi imati, inače nebi mogao prebaciti motor na plin odmah nakon paljenja na hladno. a i nebi mogao sam podešavati rad isparivača.
-60 000 km nisi napravio servis? pa ti si car. jel se možemo naći negdje pa da te mogu dotaknuti?
znači, to što plinski filter treba redovno mijenjati nema veze za tebe? jesi ikad vidio filter LPG-a nakon 20 000 km? znaš da, ako smeće ne ostane u filteru, ostat će u injektoru. jel znaš kolko košta jedan injektor?
-ako lampica motora gori cijelo vrijeme, onda neće moći signalizirati ako stvarno nešto ne valja. no, to tebe ne brine?
-ler na plinu možeš povećati, ali si time raštelao sistem. da pogodim, nema veze?
-plinski ler ventil ne postoji
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:42   #9
Nemoj samo napamet čačkati po ubrizgavanju. Meni je jedan meštar zbg tog gašena za 5% povećao ubrizgavanje od 2000-2500 rpm pa je tk onda nastao cirkus. Ne prčkaj nego odi nekom ko se zbilja kuži.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:45   #10
Meni se isto gasi na plinu i to kad saltam iz 3 u drugu. Situacija: priblizavam se semaforu kombiniram da ne stiščem kočnicu nego kocim motorom i skoro svaki put se zgasi i to samo iz trece u drugu i to samo dok vozim na plinu. Mater im i plinu. Sad sam vec skuzio kak treba vozit da se ne gasi al svejedno zivcira.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:36   #11
2 ninoid
Imam ponekad isti problem. Pustim gas jer kočim i kazaljka obrtaja samo naglo padne i auto se ugasi.
To se ne dešava često, ali na benzinu uvijek ide naglo do 1000 i onda polako pada na ler.
Lampice mi ne svjetle , na lapu vrijednosti uredne, a sad ne znam po čemu on uzima ler obrtaje tj. u čemu je uzrok tako naglog pada obrtaja i samim tim i gašenja.
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 14:58   #12
imam i30 i lovato sistem i evo ja sam stvarno zadovoljan s plinom.. Ali sam i ja primjetio da mi se ponekad motor prlikom padanja okretaja na minimum malo kao zagrcne... Doduše nikad se nije ugasio, a i zagrcne se minimalno možda ovisi ponekad i o mojoj vožnji ali na benzinu se ni to ne događa... inače prešao sam 44 tise km totalno bez problema... Očito da ovi plinski sustavi imaju problema s ler gasom i da ih je teško u pojedinim slučajevima uštimati...
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 21:14   #13
Nemam namjeru dirati nešto mimo normalnog podešavanja. Sam sam se uvjerio da je plin podešen i radi po uputama proizvođača i kao što i sami kažete, nekakvim mijenjanjem bih samo dobio puno veće probleme. Možda će jednom naletjeti netko da je riješio ovaj problem (za sada zamjena ECU-a kao rješenje).
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:08   #14
Pričao sam sa tipom koji ima Peugeot 306 sa slićnim plinskim sustavom (Lovato) i da mu se isto kad-ikad ugasi na isti način te da mu je njegov majstor rekao da Peugeoti nisu baš idealni za ugradnju plina pa da se to dešava. Uglavnom, ni on nije našao neko rješenje nego se navikao na to.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:49   #15
A zašto misle da bi zamjena ECUa bila rješenje?
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 20:25   #16
Boris- 091/5318552

Javi mu se i riješiti će ti problem.
Naravno, javi kako je prošlo u u čemu je bila kvaka
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:14   #17
Quote:
ROAD RUNNER kaže: Pogledaj post
Boris- 091/5318552

Javi mu se i riješiti će ti problem.
Naravno, javi kako je prošlo u u čemu je bila kvaka
Hm. Ja sam u Dalmaciji, a nisam baš za ići u Zagreb radi toga.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:19   #18
Quote:
mack5 kaže: Pogledaj post
A zašto misle da bi zamjena ECUa bila rješenje?
Gore je netko naveo da je zamijenio ECU i tako riješio takav problem. Naću reći da to ne bi i meni riješilo problem, ali mi izgleda kao da mijenjam motor u autu radi neispravne svjećice. Pošto sam iz tehničke struke iz iskustva znam da je većinu ovakvih problema moguće riješiti banalnim i super jednostavnim zahvatima, ali doći do njih je puno teže.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:42   #19
Brat mi je imao sličnih problema sa Grande Puntom, auto se čim zagrije gasio na svakom semaforu ili stajanju. Kod njega je problem bio u isparivaču, kako mi je majstor objašnjavao normalni tlak plina je oko 0,2 - 0,3 bara i pri kočenju u jednom trenutku bi tlak skočio na 2,3 bara, prekrcao plina u usis i zagušio motor.
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 19:35   #20
Quote:
Foxy44 kaže: Pogledaj post
Brat mi je imao sličnih problema sa Grande Puntom, auto se čim zagrije gasio na svakom semaforu ili stajanju. Kod njega je problem bio u isparivaču, kako mi je majstor objašnjavao normalni tlak plina je oko 0,2 - 0,3 bara i pri kočenju u jednom trenutku bi tlak skočio na 2,3 bara, prekrcao plina u usis i zagušio motor.
To sam ćuo da se dešava kod mehaničkih sistema.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.