Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2011., 21:38   #201
Thumbs up

Quote:
Koncert kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!

Evo da se i ja pridružim sa upitima. Nadam se da od toliko rulje ima netko da može odgovoriti. Uglavnom pročitah većinu toga u vezi upisa i plaćanja. Tako je kako je, no mene interesira nešto drugo. Naime, trenirah plivanje 10.g., al je od toga prošlo dosta vremena, makar rekreativno odem na bazen. Imam 31.g. Nadam se da to nije neki problem. Vratila mi se stara ljubav - plivanje

Znači, zanima me smjer plivanja, no koliko vidjeh najveća mana studija jest ako budem sam na tom smjeru onda ništa od njega što mi nema smisla ako želim samo to, jer čemu onda davati pare i sve ako sam primoran uzeti nešto drugo. Pročitah isto tako da se treba imati potvrda da treniramo ili smo trenirali ili kategorizaciju. To ništa nemam, jer je prošlo vremena od tada, jedino ako mi bi na Mladosti nekakvu potvrdu iskopali da sam nekada tamo trenirao. Ostalo mi je jasno. Volio bih biti trener plivanja, te bih htio iskorisiti to što sam nekad trenirao.

Ako netko kojim slučajem zna što je bilo na prijemnom, a da su uzeli smjer plivanja neka slobodno podijeli sa mnom dojmove Koliko vidjeh ove godine i nije bila neka navala ili mi se samo to pričinilo. Eto, uživajte
Sad je u Makarskoj na prijemnom bila samo jedna cura za plivanje. Mislim da se ni taj smjer neće otvarati ni u Zgb. jedino ukoliko se pojavi neki kategorizirani plivač, onda fakultet ima obavezu otvoriti taj smjer. Tako je i za rukomet rečeno! Najbolje ti je upiši sportsku rekreaciju ili kondicijske pripreme.
ekstrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 16:31   #202
Zahvaljujem na obavijesti, al to me baš ne tješi previše, jer ako nemam sreće i ne upiše netko sa mnom, ništa od toga. Da sam barem ja kategoriziran Iskreno, na smjeru plivanje bi solo bilo ok, više pohvataš toga, a mislim da poznajem prof. koji predaje, jer me je kao malog trenirao. Ne znam, trebalo bi tu nekaj poduzeti i reći im da promjene, jer ak tolko para uzimaju, a ti ne možeš pohađati što želiš, onda what's the point Jedino kad bi ta cura ili netko iz 2 gradova prešli u Zg da se spoje. Očito je interes veći u 2 gradovima. Vidjet ćemo još šta će biti s tim. Ma, kod nas je to sve Po meni bi to trebali održati ako imaju taj program. Ok, malo mi je razumljivije za kolektivne sportove, al se i tu da isto nešto poduzeti. Na kraju krajeva školuješ se za trenera, al očito imaju svoj način rada i ostalo.
Koncert is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:07   #203
Question

ja sam u rukometu čitav život, a i rukomet je jako pupularan sport u hrvatskoj, pa je opet upitno da li će se u čitavoj hrvatskoj - milsim na zg, ma, osij, pu, rij, zd - skupiti 10 za smjer rukomet
ekstrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 11:22   #204
Kad se jedina ovdje javljaš, pa te htjedoh još malo zagnjaviti Ako znaš kojim slučajem kako su ostali smjerovi, tipa kondicijska sprema i ostalo i ako znaš koje su se vježbe tražile na prijemnom? Čisto da imam sve na papiru, pa da razmislim, al pitat ću i neke druge ljude. Zbilja šteta, jer da ovako dajem instrukcije, a bez da sam trener možeš samo u manje popularnim sportovima, da ne kažem jako malo popularnim. Mislim, našlo bi se ljudi kojima trebaju instrukcije u plivanju ili da s njima kreneš baš od nule, al ljepše zvuči kad imaš taj papir za trenera da ti ne bi netko kakio poslije, a i kad uđemo u EU trebat će. Ne znam da li ima kakva škola ili akademija negdje drugdje ili van Hrvatske. Trebalo bi provjeriti. Moguće je da ću poslati pismo kritike u vezi tih smjerova i nj održavanja/neodržavanja.

@ekstrim

Tebi mogu samo poželjeti sve naj u budućoj karijeri i da vam otvore taj smjer, al probaj se nekako uvaliti nekome kao asistent ili sl.
Koncert is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:41   #205
Viša trenerska škola

Hej ljudi Maturantica sam i ima nekoliko fakulteta na koje bih voljela ići, no čula sam za Višu trenersku školu. I zanimaju me vaša iskustva. Zainteresirana sam za smjer FITNESS..
pozz
__________________
"Every new day is another chance to change your life."
sombritta_* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:38   #206
Quote:
sombritta_* kaže: Pogledaj post
Hej ljudi Maturantica sam i ima nekoliko fakulteta na koje bih voljela ići, no čula sam za Višu trenersku školu. I zanimaju me vaša iskustva. Zainteresirana sam za smjer FITNESS..
pozz
takodjer.
__________________
I'm a simple man, I see boobs I press Like.
asdfasf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 16:21   #207
Ne znam ti koje su vježbe za KP, ali znam da je ultra jednostavno. bio je tip preko 50 godina, prošao bez problema. Ja danas upisala)
Napokon!
ekstrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 12:40   #208
Baš ste se usrećili.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 16:02   #209
Evo bas gledam uvjete upisa i mislim da bi mozda mogo upast
nego cujem da se za taj fakultet jako puno ljudi prijavlja a samo 250 ih moze upast?

i da jel mi moze tko objasnit te kategorije sportassa 1-4?
melo_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 13:58   #210
Quote:
ekstrim kaže: Pogledaj post
Sad je u Makarskoj na prijemnom bila samo jedna cura za plivanje. Mislim da se ni taj smjer neće otvarati ni u Zgb. jedino ukoliko se pojavi neki kategorizirani plivač, onda fakultet ima obavezu otvoriti taj smjer. Tako je i za rukomet rečeno! Najbolje ti je upiši sportsku rekreaciju ili kondicijske pripreme.
Dakle, fakultet ima obavezu otvoriti bilo koji smjer u kojem se pojavi kategorizirani sportaš? I ovo vrijedi za bilo koju sportsku disciplinu?

Može li netko pojasniti ovo? Hvala!
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 15:12   #211
E 'vak mene zanima sad ak ima tu neko sa 24.god koji se upiso/upisala ove god na visu trenersku?

Pa ak ima da mi se javi na privatne poruke
Imam par pitanja a ovi preko telefona bas i n isu za neku akciju pricanja xD

Zadnje uređivanje Lady_D : 19.12.2011. at 19:58. Reason: privatni podaci
xperia88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 00:55   #212
Wink

visa trenerska u Osijeku?
Ima ili nema?
Zna netko?
tnx
xperia88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 14:09   #213
Pozdrav ekipa ili da optimistično kažem- kolege

u subotu je prijamni!!
imam par last minute pitanja, čitala sam ovo što je pisano na threadu i sve skupa mi zvuči ok i ne previše komplicirano, ali ipak bi radije išla tamo znajući što me čeka

što se tiče plivanja, znači, 50 m, bez vremenskog ograničenja, stilom koji želimo. jel to točno?

druga stvar, prijamni iz odabranog sporta- može primjer koliko je to općenito/detaljno? kakve se vježbe izvode?

Ogrovarajte pliz & hvala unaprijed
__________________
If you don't understand my silence than you don't deserve my words.
heloise is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 18:16   #214
Pozdrav ekipa, razmišljam upisati jednog dana višu trenersku, smjer fitness, i zanima me par stvari što se tiče zdravstvenog pregleda. naime, moj vid nije baš baš, imam visoku dioptriju i nosim leće ALI očna pozadina i tlak su mi u redu, mogu podnositi napore, barem su mi tako rekli kad sam išla rađati, najnormalnije, bez epiduralne i sličnih s*anja. da li je dioptrija sama po sebi kontraindikacija za ovaj faks?

druga stvar, imam problem sa štitnjačom i pijem nadomjesne hormone, stanje je sasvim pod kontrolom i najnormalnije treniram fitness, u formi sam i sve. eto, to me zanima, da li s obzirom na ova dva stanja mogu proći liječnički.

puno hvala, pozz
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:18   #215
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, razmišljam upisati jednog dana višu trenersku, smjer fitness, i zanima me par stvari što se tiče zdravstvenog pregleda. naime, moj vid nije baš baš, imam visoku dioptriju i nosim leće ALI očna pozadina i tlak su mi u redu, mogu podnositi napore, barem su mi tako rekli kad sam išla rađati, najnormalnije, bez epiduralne i sličnih s*anja. da li je dioptrija sama po sebi kontraindikacija za ovaj faks?

druga stvar, imam problem sa štitnjačom i pijem nadomjesne hormone, stanje je sasvim pod kontrolom i najnormalnije treniram fitness, u formi sam i sve. eto, to me zanima, da li s obzirom na ova dva stanja mogu proći liječnički.

puno hvala, pozz
Pozdrav!

Ono što ti ja mogu reći je da svi moraju obaviti kompletan pregled kod liječnika sportske medicine. Ono što je meni doktor rekao je da je vrlo bitno da je sve u redu jer ćeš imati određene tjelesne napore.

Možda bi ti bilo najlakše poslati mail referadi i pitati, ili otići u svoju bolnicu i pitati liječnika pa da znaš konkretno.
la primavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 21:17   #216
Quote:
la primavera kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ono što ti ja mogu reći je da svi moraju obaviti kompletan pregled kod liječnika sportske medicine. Ono što je meni doktor rekao je da je vrlo bitno da je sve u redu jer ćeš imati određene tjelesne napore.

Možda bi ti bilo najlakše poslati mail referadi i pitati, ili otići u svoju bolnicu i pitati liječnika pa da znaš konkretno.
Hvala! Pitat ću doktore, a onda eventualno i u referadi, da ne plaćam bzvz liječnički ako nemam šanse :/

No o tom potom, kad bude za to vrijeme.Sad sam još u fazi razmišljanja i ispipavanja treniram tek 8 i pol mj, pa moram skupit još "staža".

Tnx još jednom!
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 17:35   #217
Quote:
melo_man kaže: Pogledaj post
Evo bas gledam uvjete upisa i mislim da bi mozda mogo upast
nego cujem da se za taj fakultet jako puno ljudi prijavlja a samo 250 ih moze upast?

i da jel mi moze tko objasnit te kategorije sportassa 1-4?
Ti pricas o Kinezioloskom fakultetu. Ovo je tema za Izobrazbu trenera koji se nalazi u sklopu Kinezioloskog fakulteta i traje 3 godine.
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 20:58   #218
sportska rekreacija

Dali ima netko ovdje tko je završio ili barem u tijeku školovanja za ovaj smjer?
la primavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 21:58   #219
Quote:
Freelancer77 kaže: Pogledaj post
Dakle, fakultet ima obavezu otvoriti bilo koji smjer u kojem se pojavi kategorizirani sportaš? I ovo vrijedi za bilo koju sportsku disciplinu?

Može li netko pojasniti ovo? Hvala!
Ono kolko sam ja pročitao,a tako valjda i funkcionira, nažalost. Mene recimo zanima samo plivanje, jer sam ex plivač. Volio bi 1 dana trenirati klince ili starije kojima treba privatna poduka. Međutim, ako se prijavim samo ja na tom smjeru, ništa od upisa, pa mogu upisati samo ove ostale spomenute. No, ako se pojavi kategorizirani sportaš, a to su oni koji su postigli neke uspjehe, što u Hrvatskoj, a što međunarodno onda ovi imaju obvezu otvoriti smjer. Znači mora nas na upisu biti >1 ili 1+kategorizirani, ali naravno kako za koji sport ili smjer. No, provjeri još s njima. Uglavnom dobro prolaze neki kolektivni sportovi, nešto pojedinačnih i ovo ostalo, rekreacija, fitnes, kondicija. To si možeš provjeriti na nj stranicama unatrag par godina, pa ćeš znati što je dobro prolazilo i imalo veći odaziv. Njima se očito ne isplati otvarati neke smjerove za 1 osobu ili kako u kojem sportu, tak da sam u startu banana. Ne želim davati tolko para za nešto što ne želim. To su shebali. Znači, jedino ako imaš sreću da se pojavi više ljudi te godine na upisu s obzirom na min. limit, onda je sve ok.

Mene zanima da li ima nešto slično u Hrvatskoj ili negdje u susjedstvu? Jest da je ovo brzo kupovanje diplome, al šta kad nema niš slično, dok je KIF 2 priča.

Zadnje uređivanje Koncert : 04.01.2012. at 22:09.
Koncert is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 17:52   #220
Quote:
Koncert kaže: Pogledaj post
Ono kolko sam ja pročitao,a tako valjda i funkcionira, nažalost. Mene recimo zanima samo plivanje, jer sam ex plivač. Volio bi 1 dana trenirati klince ili starije kojima treba privatna poduka. Međutim, ako se prijavim samo ja na tom smjeru, ništa od upisa, pa mogu upisati samo ove ostale spomenute. No, ako se pojavi kategorizirani sportaš, a to su oni koji su postigli neke uspjehe, što u Hrvatskoj, a što međunarodno onda ovi imaju obvezu otvoriti smjer. Znači mora nas na upisu biti >1 ili 1+kategorizirani, ali naravno kako za koji sport ili smjer. No, provjeri još s njima. Uglavnom dobro prolaze neki kolektivni sportovi, nešto pojedinačnih i ovo ostalo, rekreacija, fitnes, kondicija. To si možeš provjeriti na nj stranicama unatrag par godina, pa ćeš znati što je dobro prolazilo i imalo veći odaziv. Njima se očito ne isplati otvarati neke smjerove za 1 osobu ili kako u kojem sportu, tak da sam u startu banana. Ne želim davati tolko para za nešto što ne želim. To su shebali. Znači, jedino ako imaš sreću da se pojavi više ljudi te godine na upisu s obzirom na min. limit, onda je sve ok.

Mene zanima da li ima nešto slično u Hrvatskoj ili negdje u susjedstvu? Jest da je ovo brzo kupovanje diplome, al šta kad nema niš slično, dok je KIF 2 priča.
Probaj upisat pa ces vidjeti je li kupovina diplome i da li je toliko lagano kao sto svi pricaju???
gorank is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.