Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 10:56   #1881
evo moje priče..imam 33 godine, nezaposlena od rujna 2010. strahovito s eloše zdravstveno osjećam, nemir lupanje srca-kao da ću bez zraka ostat ( i to traje od ujutro do kad legnem)i , nesanica, znojenje, zimica pa vrućina, ginekološki problemi, ne mogu se koncentrirat, padam u depru sve više..na prošlom poslu su me jako iskorištavali ali svejndo sam kao tehnološki višak završila na zavod...mislila sam da ću se smirit ovo vrijeme doma-ali nisam niti malo...prije 12 dvanaest godina mi je djed umor-otišao je svojom voljom i činom namjerno s ovog svijeta..mama kaže da se sve promijenilo kod mene od tog dana.dobila sam napad-imam problem s ravnotežom jer su mi kao maloj prilikom upale uha oštetili centar ravnoteže..srušila sam se, vrtoglavice, nemoć, povraćanje ..ležala sam mjesec dana u tišini i mraku..od tada uvijek kod naglih temperaturnih promjena-imam simpotome-blaže nego onda ali imam.majka je prošla u to vrijeme operaciju da je jedva živa ostala...
ljubav-u 26 godini proživjela traumu do koje je došlo ne mojom voljom već druga strana nije htjela popustit...to me jako pogodilo..uvijek krivi dečki i nikad nekako da krene...prije toga sam dugopokušavala doć do jednog dečka-ali nije nikako nije išlo i jako glupo se ispalo..on se nika dnije izdefinirao do kraja što me jako grizlo...prije dvije i pol godine sam upoznala sadašnjeg dečka ali opet nešto kao da šteka..on je pravi melem nakon svega što sam prošla...ali ja osjećam taj nemir , strah i grč u sebi kojeg se ne mogu oslobodit-to me jednostavno počelo jako smetat u svakodnevnom životu..zamišljena sam, odsutna, u grču , bolu, plačem često, puna sam nekog straha..s poslom isto nisam baš imala sreće nikako..mama mi kaže kao da su mi svi putovi zatvoreni,ja čak nisam htjela razmišljat tako..ali sad kad sve sagledavam unazad više neznam šta bih rekla..ima dana kad jednostavno ne mogu se pogledat u ogledalo, zamagljen pogled...i samo crne misli me vuku da nestanem...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 12:54   #1882
Master

Čitajući tvoju priču, smrzla sam se. Na žalost takva je priča i kod mene,
jer su mi sve veze sretne dok moja obitelj (mama i njena sestra) ne
saznaju za drugu osobu. Onda nastaje lom. S godinama sam jedino naučila
skrivati partnere, no ne može se tako vječno. Zadnji kojeg sam dobro prikrila
je bio divan do početka zajedničkog života. Nedugo prije toga je upoznao
moju obitelj. Da li trebam reći da je od upoznavanja moje majke postao
druga ličnost?
Pitam se kako dalje? Jer imam osjećaj da će se priča ponavljati dok god
je ona živa....
coprnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 08:42   #1883
@smile meni se cini kao da imas anksiozno depresivni poremecaj, jesi ikad bila kod psihijatra(ja idem)......zivot te nije mazio i to se odrazava na tvoje psihicko zdravlje.....
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 08:52   #1884
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
@smile meni se cini kao da imas anksiozno depresivni poremecaj, jesi ikad bila kod psihijatra(ja idem)......zivot te nije mazio i to se odrazava na tvoje psihicko zdravlje.....
jesam jednom...nemam živaca više preko socijalnog a privatno je skupo..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 08:55   #1885
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
jesam jednom...nemam živaca više preko socijalnog a privatno je skupo..
probaj potrazit tu na forumu iskustva sa socijalnim (ima i njih dobrih)......
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 09:28   #1886
ja više zaista neznam kome se obratiti..dr.opće prakse je takva kakva je..pustila sam sve kvragu...jer kod nje se tako jadno osjećam kad dodjem...

sve se nadam da ću se razbolit i nestat jednostavno...sva sam u jendom strahu..od ujutro otkad se probudim samo razmišljam kad ću usnut...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 14:39   #1887
prije nokoliko mjeseci zaželila sam jednu želju i to stvarno iz dubine svog srca, nikad nisam htjela toliko jako nešto kao to i čvrsto sam vjerovala u to da će mi se želja ostvariti... nakon samo par dana dogodilo mi se je upravo to što sam i zaželjela ali nakon tih nekoliko dana sreće sve se je preokrenulo kao da mi se naplačuje to što mi se je želja ispunila od tad do sad igubila sam 2 prijateljice koje sam smatrala najboljim prijateljicama, sa tatom sam se toliko posvađala da ne razgovaramo već nekoliko mjeseci, na faxu mi se redaju samo neuspjesi, izgubila sam psa... ne znam više šta da mislim...šta da radim... dali je to samo u mojoj glavi ili postoji neko objašnjenje?
lidach:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 14:47   #1888
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
ja više zaista neznam kome se obratiti..dr.opće prakse je takva kakva je..pustila sam sve kvragu...jer kod nje se tako jadno osjećam kad dodjem...

sve se nadam da ću se razbolit i nestat jednostavno...sva sam u jendom strahu..od ujutro otkad se probudim samo razmišljam kad ću usnut...
dada....moja me gledala sa cudenjem....ono ka mala sto ti radis tu uopce...aj kuci......
ja sam si nasla hobi..........i uzivlljena sam u to..iako su moji doma zugljivi sto se tog tice, ali mi pase......
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 17:20   #1889
Imam susjedu za koju cijelo selo priča da je vještica...Ima 96 godina a bolje izgleda nego ja...
Svaki dan dolazi kod mene i govori mi kako sam ja dobra cura.. Stvarno mi se činila ok i mislila sam da selo priča gluposti sve dok je nisam našla u vrtu kako nešto skriva u slamu.. Imamo na dvorištu hrpu slame pa je nemoguće nači kaj je sakrila da se toga riješim... Od toga dana sve mi je krenulo nizbrdo... Izgubila 2 posla, fotić, mobitel i tv mi riknuli, pala u autoškoli 2 puta, prekinula sa dečkom i na kraju mi je pas uginuo... Inače taj pas ju nije podnosio i nije ju puštao na dvorište pa bi mu ona znala govoriti da će dobiti ono kaj je zaslužil i eto Više stvarno ne znam kaj da radim. To traje već duže vrijeme i ne ide na bolje tako da bi vas molila za savjet
__________________
Keep your eyes on the stars, and your feet on the ground.
Tamara13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 12:03   #1890
meni se opet pocele pojavljivati cudne stvari po sobi....
mala-zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 15:35   #1891
kakve?
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 23:19   #1892
Evo da se i ja priključim raspravi o pronalaženju jaja.Ja sam ih nalazila posvuda zakopane u vrtu, kopajući kukuruz i grah svaki red jedno jaje ,sve nekako objasniti ,ali kako objasniti kad nađeš jaje u traktoru skroz napred gdje se nalazi nekakva elips akoja se okreće dok traktor radi tu ga kokoš nije mogla iznesti nego ga je netko stavio i to tako često je suprug znao pronaći mi smo to znali zapaliti.Kakvo je značenje toga neznam al na selu babe kažu da vas netko copra i radi ti zlo.Prije dve godine smo sjedili na terasi i pili kavu i moj suprug ode pogledati malo po starom mlinu imamo mlin star 98 god još od djeda suprugovog već se sve zdošlo i dosta je ruševno i on se popeo na tavan ko da ga je nešto vuklo i ispod roga gdje su letve pronađe kosturzmije koja ima cijeli kostur bez imalo kože to je izgledalo kao veliki feder sve smotano u krug,a u tom krugu šišmiš isto kostur i zmijska glava koja je kao držala tog kostura šišmiša za nogu.To je sve bilo čisto bijelo kosti bez imalo kože a šišmiš je samo imao krila cijela ali prozirno tako kao najfinija paučina.Zmija je bila dosta debela i glava i zubi sve cijelo nigdje nije ništa oštećeno kada se toga sjetim uh grozno ,suprug je to kliještima uzeo nije dirao rukama,danima nismo mogli doći sebi od šoka to smo stavili u vrećicu i bacili u vodu tekućicu,ako netko ima nešta slično ili zna da mi objasni šta je to značilo.Mi vjerujemo da je to tu stajalo vjerojatno godinama.
vikypavic22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 19:01   #1893
ljudi moji kod mene se cudne stvari dogadaju..brat mi po noci u snu vristi,tata vida po sobu osobu i bijeloj spavacici.a ja umirem od straha i neznam kako zaspati od svega okitila sam sobu cesnjakom,spavam s nozem ispod glave a prozor mi pun soli...help
donna-lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 12:38   #1894
Koliko brat ima godina...?
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 13:32   #1895
16
donna-lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 12:23   #1896
Dakle, trebam pomoć. Prije nekih pola godine primjetila sam da na gredi u ostavi iza kuće stoji jaje. I sad, to sam odmah povezala sa urocima i kletvama, jer je moje selo općenito poznato po "coprnicama". Negdje sam čula da te coprnice ostavljaju jaja negdje na kući kada bace urok. Nebi to mene zabrinulo da se u našoj kući u zadnje vrijeme ne događaju čudne stvari. I moji roditelji, i sestra, i ja, stalno smo nešto bolesni, imali smo puno zdravstvenih problema u zadnje vrijeme, stvarno je postalo čudno da je stalno netko u kući bolestan. Sad mene zanima, ako je to urok, kako da spriječim djelovanje? Šta da napravim s jajetom?
Hvala vam unaprijed.
__________________
In a strange way, I had fallen in love with my depression.
Delilah_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 14:25   #1897
Quote:
Delilah_ kaže: Pogledaj post
Sad mene zanima, ako je to urok, kako da spriječim djelovanje? Šta da napravim s jajetom?
Hvala vam unaprijed.
Pa ovako, sada sam ozbiljan, treba ti peć na drva koju ćeš naložiti.

Na peć ili u peć, zavisi već kakva je, staviš jaje.

Kad pukne od pregrijavanja uzmeš ga i baciš u neku vodu tekućicu.

Ako ti nakon toga ne bude bolje onda nije urok već je jaje od zalutale kokoši, kornjače ili tako nešto.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 20:45   #1898
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Od svih novokomponiranih uvjerenja ovo mi je jedno od "milijih" ide u kategoriju: ako ne vjeruješ da ti pusta plin u kupaonici - ne može ti ništa!

@autoru topića- jaje je medij/prenosnik ( čest u narodnim mađijanjima iliti bakice znaju svašta , ostale detalje imaš diljem knjiga & neta)
Za pustanje plina u kupaonici vrijede zakoni fizike, a ako se zapali kemije Zapravo nije smijesno Ali definitivno ih se treba bojati, narocito ovog iz kemije!
Kod uroka vrijede neka druga pravila i zakoni energija/straha. Kako bi Isusek rekao vjera te je tvoja spasila ili možda ponekad i uništila
SystematicChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 10:44   #1899
Quote:
lidach:) kaže: Pogledaj post
prije nokoliko mjeseci zaželila sam jednu želju i to stvarno iz dubine svog srca, nikad nisam htjela toliko jako nešto kao to i čvrsto sam vjerovala u to da će mi se želja ostvariti... nakon samo par dana dogodilo mi se je upravo to što sam i zaželjela ali nakon tih nekoliko dana sreće sve se je preokrenulo kao da mi se naplačuje to što mi se je želja ispunila od tad do sad igubila sam 2 prijateljice koje sam smatrala najboljim prijateljicama, sa tatom sam se toliko posvađala da ne razgovaramo već nekoliko mjeseci, na faxu mi se redaju samo neuspjesi, izgubila sam psa... ne znam više šta da mislim...šta da radim... dali je to samo u mojoj glavi ili postoji neko objašnjenje?
mislim da sve se dogadja s razlogom..nisi od srca željela.prijateljice nisu bile prave..stavri nisu kakvima se čine uvijek...i ja imam sličnih problema...a osjećam da nisam i ne želim neke od stvari od srca i zato mi ne ide..bila sam na duhovnoj obnovi...ako si u zg-možda hagioterapija
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 12:24   #1900
Quote:
bona soror kaže: Pogledaj post
Vjeruju li ozbiljni duhovnjaci u kletve i uroke?
Iskreno ne, jer sve je stvar uma, misli i energije. Ako si podložan sugestijama, lako te netko može ubediti da su ti bačene uroke, te i ti sam počneš se loše osječati.
Zato za neke osobe kažu da se njima ne mogu "bacit čini" - jer jednostavno ne vjeruju u to i nemože se tako lako na njima utjecati
__________________
Kako oblikovati potpise
dostavapoklona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.