Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2015., 22:08   #321
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Za tih 2% su kupljene cipele policajcima, CT aparati doktorima i aktivne školske ploče učiteljima. Kužiš? Ne možeš sve mjeriti vlastitom guzicom koja je zinula na banane.
Dobro da nisu kupljene cipele učiteljima... jer su im pale plaće
Doktorima i medicinskom osoblju.... pale plaće
Vojsci i policiji.... pale plaće....

Ja uspoređujem ono što imam u novčaniku s onim što kupujem u dućanu na polici. Nećeš mi prodati sad foru da su banane luksuz dok kurviš let privatnim avionom 400km na fuk, a drugarica juri na stranački dernek.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 22:32   #322
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Aj ti nama radije objasni koliko je hrvatski BDP porastao zahvaljujući 27 Kolindinih letova.
To 'š morat sam. Spada ti u stavku "državna potrošnja". Ostale su ti osobna potrošnja, investicije i razlika izvoz/uvoza. Sve zbrojiš i to je to. Pazi koji uvoz, sirovine se ne računaju, ono što mi vani ostvarimo ne, a stranci ođe, da. Guglaj i računaj.

Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Dobro da nisu kupljene cipele učiteljima... jer su im pale plaće
Doktorima i medicinskom osoblju.... pale plaće
Vojsci i policiji.... pale plaće....
To je ok, znači da se prilagođavamo duljini pokrivača. Cilj je koliko narod priskrbi, toliko će dobit dr, učo i pajkan. Nema posuđivanja i rasprodaje. Netko će to kad tad morati napraviti i riskirati gubitak vlasti ili će nas stranci primorati.

A da će ga netko umočiti na državni račun ili popiti koju, to će uvijek biti, ta svoji smo, balkanci, ali to u pravoj firmi/državi nije problem. Dakle pljunuti u šake, odmah, ne sutra. Država čeka, ona nema svoj novac, samo onaj koji mi priskrbimo u vidu poreza i nameta, koje smo posredno sami izglasali.
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 23:58   #323
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
To 'š morat sam. Spada ti u stavku "državna potrošnja". Ostale su ti osobna potrošnja, investicije i razlika izvoz/uvoza. Sve zbrojiš i to je to. Pazi koji uvoz, sirovine se ne računaju, ono što mi vani ostvarimo ne, a stranci ođe, da. Guglaj i računaj.

To je ok, znači da se prilagođavamo duljini pokrivača. Cilj je koliko narod priskrbi, toliko će dobit dr, učo i pajkan. Nema posuđivanja i rasprodaje. Netko će to kad tad morati napraviti i riskirati gubitak vlasti ili će nas stranci primorati.

A da će ga netko umočiti na državni račun ili popiti koju, to će uvijek biti, ta svoji smo, balkanci, ali to u pravoj firmi/državi nije problem. Dakle pljunuti u šake, odmah, ne sutra. Država čeka, ona nema svoj novac, samo onaj koji mi priskrbimo u vidu poreza i nameta, koje smo posredno sami izglasali.
Problem je sto nemamo svi iste pokrivace.
Leteci medvjedi i fukoletaci imaju pokrivac po potrebi dok nama daju nekakve suplje , poderane . .
Imas kakav bolji primjer?
Kukrika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 23:53   #324
Govorimo o državnom pokrivaču (budgetu), ne o individualnim prnjama. To moraš sam, moš ga i produžit minusima na kartici, kredama, samo pazi na ovrhe ili ne daj bog deložacije.
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 02:28   #325
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Govorimo o državnom pokrivaču (budgetu), ne o individualnim prnjama. To moraš sam, moš ga i produžit minusima na kartici, kredama, samo pazi na ovrhe ili ne daj bog deložacije.
Moja isprika, previdio sam kontekst.
Kako to da *nas* kojih je uvijek vise slabije vucemo taj pokrivac i dobrim dijelom zebemo?
Kukrika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.