Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje prava glasa sudionicima oružane pobune?
DA 36 76.60%
NE 11 23.40%
Glasovatelji: 47. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 14:46   #41
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
upravo o dosljednosti pisem(o), predbacuje se samo onom dijelu dijaspore koja glasa za hdz. ironije li, smeta partiji bas onaj dio dijaspore koji su svojom super turbo naprednom politikom potjerali u bijeli svijet u otrazi za boljim zivotom.

sudionike oruzane pobune iliti cetnike ne smatram hrvatima, zakon o oprostu je manjkav, svjedoka i dokaza nema jer su zaklani od strane tih 'glasaca' - i svakako obrati paznju da ne pisem o srbima vec o cetnicima, znam da si shvatio ali vole mene moderatori krivo shvacati na politici.

Gledam prvi i drugi paragraf, a i ono što si ranije napisao pa te očito krivo shvaćam.. Ili možda ne. Koji ti je kriterij za pravo glasa? Hrvatsko državljanstvo i punoljetnost ili tvoj osobni dojam tko je Hrvat, počinjenje kaznenih djela, prebivalište, plaćanje poreza, činjenica da dolaze autobusima i glasaju za SDP i Josipovića i sl.

Jer kad kažeš da nekoga kome RH daje državljanstvo ti ne smatraš Hrvatima, a drugu skupinu ljudi kojoj RH daje državljanstvo smatraš Hrvatima, onda si sve samo ne dosljedan. Isto to na temi o dijaspori može pisati netko tko je protiv glasanja dijaspore, može imati neki svoj razlog za ukidanje prava glasa, a ovdje biti protiv.

Isto tako, ovaj iz tvojeg primjera predbacuje dijaspori jer glasaju za HDZ, ti predbacuješ ovima koji dolaze "Lastom" i glasaju za SDP.

Kako bi rekla Kolinda: dvije strane iste kovanice..
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 15:04   #42
ne moze biti jednostavnije, naravno da ne bi ukidao pravo glasovanja za tih 22 busa iz srbije vec samo za one koji su sudjelovali u agresiji na hrvatsku. dijasporu koja glasa za hdz ljevica kroz sve medije demonizira, a ne spominju ni rjecju ove koji 100% glasaju za njih. nista ne predbacujem, 'ljevica' samo pokazuje i dokazuje kako je demokracija od njih udaljena svjetlosnim godinama.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 15:10   #43
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne moze biti jednostavnije, naravno da ne bi ukidao pravo glasovanja za tih 22 busa iz srbije vec samo za one koji su sudjelovali u agresiji na hrvatsku. dijasporu koja glasa za hdz ljevica kroz sve medije demonizira, a ne spominju ni rjecju ove koji 100% glasaju za njih. nista ne predbacujem, 'ljevica' samo pokazuje i dokazuje kako je demokracija od njih udaljena svjetlosnim godinama.

Ovo je i više nego fer prijedlog.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 15:21   #44
[QUOTE=Ostoja Grubica;53068904]Koja promašena tema.
Dvadeset godina poslije rata.

Pa ni Jugoslavija (totalitarna, je li) nije uskraćivala prava toliko godina nakon rata.
Koliko je ustaša kao njenih najvećih i najžilavijih protivnika živjelo normalno? Ako nisu zaglavili 1945. i šutjeli, mogli su i do posla, i do stana i do normalnog života. QUOTE]

Uzimala im je zemlju, nije im dala zapošljavanje u YU (spas u EU), uredbama im djecu ispisivala iz srednjih škola i fakulteta,... zatvarala ih, oduzimali im pravo na mišljenje.

Samo oko 2300 žena odležalo je preko 12 500 godina (mi živimo u 2015.) a o muškim zatvorenicima nisam imao vremena zbrajati.

A danas? U često slučajeva o demokraciji nam govore oni (ili njihovi potomci) koji su se borili protiv "trulog" zapada, o ljudskim pravima govore oni koji su nekada (ili njihovi potomci) koji su kršili sva moguća ljudska prava,...
__________________
A što reći? Dobro je.
aquilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 15:28   #45
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne moze biti jednostavnije, naravno da ne bi ukidao pravo glasovanja za tih 22 busa iz srbije vec samo za one koji su sudjelovali u agresiji na hrvatsku. dijasporu koja glasa za hdz ljevica kroz sve medije demonizira, a ne spominju ni rjecju ove koji 100% glasaju za njih. nista ne predbacujem, 'ljevica' samo pokazuje i dokazuje kako je demokracija od njih udaljena svjetlosnim godinama.
Da, samo što je to nemoguće ostvariti. Kao prvo, taj zakon o općem oprostu ne možeš poništiti i time "izbrisati" njegovo djelovanje. To pravilo vrijedi općenito, a pogotovo u kaznenom pravu. Znači ne možeš im suditi i utvrditi krivnju. Dakle na temelju čega bi im u takvoj situaciji ukinuo državljanstvo, čak i kada bi postojala takva mogućnost?

Možeš samo osuditi pojedine počinitelje za najteža kaznena djela (ratni zločin) koja nisu obuhvaćena tim oprostom, što bi u svakom slučaju trebalo napraviti bez obzira na to da li je motiv ukidanje prava glasa tim pojedincima.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 15:35   #46
Ne bih ukinuo pravo glasa, jer su državljani RH a i među onima koji su nosili uniformu SRAO bilo je onih koji su svojim sugrađanima nesrbima pomagali i pomogli. Ali bi im uskratio pravo političkog sudjelovanja "biti biran", jer ovo danas je apsurd da oni koji su sudjelovali ili pak predvodili pobunu protiv RH uživaju blagodati upravljanja u RH. Ima ljudi koji su učinili veliku stvar za RH, npr. Lazo Mamula koji je, zahvaljujući mudrom potezu, spriječio pobunu u okolici Ogulina. Kada je JNA podijelila naoružanje za pobunu, budući da je on bio jedan od popisivača koje je koje oružje dano, otišao u MUP i predao popis imena i podijeljenog naoružanja. Ali za njega nije bilo pohvale ni među Hrvatima (jer je Srbin) ali ni među Srbima( jer je predao te podatke). Zato, bez obzira na "Hrvatine" a i "borce za manjinska prava" tom čovjeku treba reći HVALA. Ne znam je li još živ, on ili njegova obitelj zaslužuje vječnu zahvalu od RH.
__________________
A što reći? Dobro je.
aquilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 18:38   #47
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Da budem malo đavolji odvjetnik... ako nije problem što Hrvati glasaju iz dijaspore, zašto je onda problem da Srbi državljani Hrvatske koje KGK naziva Hrvatima isto tako glasaju iz dijaspore?
za koga je problem što "Srbi državljani Hrvatske koje KGK naziva Hrvatima" glasuju u inozemstvu? za tebe?
hardwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:01   #48
Quote:
hardwood kaže: Pogledaj post
za koga je problem što "Srbi državljani Hrvatske koje KGK naziva Hrvatima" glasuju u inozemstvu? za tebe?
Sa neke strane su autobusi čak logični, u kojoj količini je ipak drugo pitanje. Imaju hrvatsko državljanstvo i u putovnici hrvatsku adresu. Mogu znaci glasati u općini adrese ili u hrvatskom predstavnistvu u Beogradu (imali osim ambasada još konzulata u Srbiji) pa ako im je bliža hrvatska općina i manji red čekanja bi bilo Logično da idu sa autobusom u hrvatsku a ne u beograd.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:14   #49
Quote:
Hummingbird12 kaže: Pogledaj post
Ljudi su imali različita mišljenja u to vrijeme i bili su izmanipulirani i "dogovoreno protjerani " a kasnije su se neki ipak vratili živjeti u novoj zemlji i dijeliti sudbinu sa svima ostalima.Tako da ne vidim problem u njihovom pravu glasa.
ajde poštedi me "tko nas bre zavadi" apologetike i pogotovo "dogovorenog rata" ...

slažem se da baš ne možemo oduzimati državljanstva, i da bi to bio problem, pa sam protiv.

ali, pitanje je tko je ta državljanstva uopće tim ljudima POKLONIO

da, rekao sam POKLONIO, jer ti ljudi su 1990. (Balvan revolucija) odbili hrvatsko državljanstvo a nakon vojnog poraza 1995. su odlučili napustiti Hrvatsku.

nitko nije protjeran, to čak ni Haag ne tvrdi.

I onda je netko u drugoj polovici 90-tih, njima, kao stanovnicima Srbije, podijelio, POKLONIO naša državljanstva.

Nisu ih morali dobiti, u Latviji ljudi rođeni tamo ih nisu dobili, u SLoveniji su izbrisali masu ljudi, a Hrvatska je stanovnicima Srbije, i to ljudima koji su ranije odbili naše državljanstvo, to isto POKLONILI.

I nemojte mi molim vas ovo svoditi na prava Srba, za mene je Srbin koji je ostao u Zagrebu, Osijeku ili Splitu domoljub i građanin, mi govorimo o ljudima koji su sudjelovali u oružanoj pobuni.
Bilo je čak i nešto Hrvata.

Ali ponavljam, ne može im se uzeti državjanstvo i trebali bi moći glasovati
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 02:36   #50
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Gluposti.
Pravomoćno osuđeni ubojica koji izdržava kaznu zatvora ima pravo glasa, jedam Sanader koji nas je opljačkao ima pravo glada, a netko tko je živio u Kninu 1994. nema?
Što još neću ovdje pročitati.

To već lagano vuče na fašizam.

Tko je slijedeći?

Ajmo ukinuti pravo glasa gay osobama.
Pa crncima.
Pa židovima.

Pa ženama...
Quote:
konblood kaže: Pogledaj post
To i jeste fašizam.
Uostalom ako već nekome treba zabraniti glasanje,to je upravo osobama što bi uvodili zute trake za nehrvate...
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ovom komentaru mogu reći samo
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Po čemu si ti genije shvatio da se moje mišljenje kosi sa citiranim?

Ili; misliš li da je u redu uzeti pravo glasa Stani koja ima 68 godina i živjela je 94. u Kninu, a ostaviti Srđanu Mlađanu koji je višestruki ubojica?

I još tvrdiš da to nije fažizam?

malo te muči semantika, jel?
Jesi ti Smotani imao neke pretke fašiste pa sad pereš obraz jer te žulja fašizam? Ti između redaka meni, koji sam Židov po etničkoj pripadnosti a Hrvat po državljanstvu i političkoj pripadnosti govoriš da sam fašist, a nema admina Zuke da te sankcionira. Izmišljaš tu stvari koje ne postoje nigdje u mojim postovima. Nigdje ja nisam spominjao nekog tko je 1994. živio u Kninu nego sudionike oružane pobune. Ovaj koji ti se pridružio je možda sam a možda i njegov tata bio sudionikom oružane pobune pa je zato ovako vatren.
Bojan Glavašević je u dao izjavu koju sam citirao i za koju sam dao izvor u uvodnom postu i u kojem kaže da je zahtjev da dijaspora ne glasa na izborima nije govor mržnje. Prema tome, zahtjev da ne glasa netko tko je digao pušku na Hrvatsku je još manje govor mržnje.
Probaj izmisliti nešto novo što nisam napisao pa s tim polemiziraj.
lezerkocije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 02:40   #51
Quote:
hardwood kaže: Pogledaj post
za koga je problem što "Srbi državljani Hrvatske koje KGK naziva Hrvatima" glasuju u inozemstvu? za tebe?
Tebi.
Quote:
konblood kaže: Pogledaj post
Tebi je potpuno u prihvatljivo da neko ko više ne živi u ovoj državi ima prava da glasa i ostalima,koji imaju nesreću da u njoj žive,odredjuje ko će biti na vlasti?
Quote:
hardwood kaže: Pogledaj post
ne, nije. zašto me to pitaš? jesi li iz nekog mojeg upisa dobio drugačiji dojam?
Od onog argumenta da onaj tko ne plaća porez ne može glasati mislio sam da neću nikad čuti gluplji argument. Ali ovaj s adresom stanovanja je premašio po gluposti čak i onaj s neplaćanjem poreza.
lezerkocije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 08:37   #52
Sva sreća da se pojedince ne pita tko bi imao pravo glasa...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:45   #53
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Da, samo što je to nemoguće ostvariti. Kao prvo, taj zakon o općem oprostu ne možeš poništiti i time "izbrisati" njegovo djelovanje. To pravilo vrijedi općenito, a pogotovo u kaznenom pravu. Znači ne možeš im suditi i utvrditi krivnju. Dakle na temelju čega bi im u takvoj situaciji ukinuo državljanstvo, čak i kada bi postojala takva mogućnost?

Možeš samo osuditi pojedine počinitelje za najteža kaznena djela (ratni zločin) koja nisu obuhvaćena tim oprostom, što bi u svakom slučaju trebalo napraviti bez obzira na to da li je motiv ukidanje prava glasa tim pojedincima.
kako ne mozes suditi i utvrditi krivnju, sud u strasburgu je upravo takvu odluku donio. a jasno mi je da do toga nece doci, svjedoka nema jer su svjedoci ubijeni, koliko onio svjedoka - 17 tisuca?

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Sva sreća da se pojedince ne pita tko bi imao pravo glasa...
jos jednom ovo treba istaknuti, thread se odnosi na sudionike oruzane pobune dakle cetnike, ne hrvate druge etnicke pripadnosti - lijepo je vidjeti da se neki silno boje da bi cetnici mogi ostati bez prava glasa u zemlji koju ne priznaju i protiv koje bi se opet borili.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:44   #54
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
kako ne mozes suditi i utvrditi krivnju, sud u strasburgu je upravo takvu odluku donio. a jasno mi je da do toga nece doci, svjedoka nema jer su svjedoci ubijeni, koliko onio svjedoka - 17 tisuca?
Kakvu odluku je donio sud u Strasbourgu?
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:46   #55
Quote:
lezerkocije kaže: Pogledaj post
Tebi.
brzaš, brže pišeš nego što misliš, previše pretpostavljaš. nisu ti sve pretpostavke utemeljene...

postoje stvari s kojima se ne slažem, ali mi ni ne smetaju. u konkretnom slučaju mi ne smeta što glasuju. eventualno bi mi moglo biti žao što ih ne čujem kako se pozdravljaju s "dogodine u kninu", ali ponavljam: ne smeta mi. OK?

uzgred, lijepo je vidjeti da još uvijek ima kavalirštine. forumašica je dobila viteza zaštitnika. lezerkocije, bit će i džentlmenštine dok ima i tebe, tako treba!

Quote:
Od onog argumenta da onaj tko ne plaća porez ne može glasati mislio sam da neću nikad čuti gluplji argument. Ali ovaj s adresom stanovanja je premašio po gluposti čak i onaj s neplaćanjem poreza.
ja sam napisao da imam dobar i jak argument, ali nisam napisao koji je. tako da se opet radi o tvojoj pretpostavci da se radi o "adresi stanovanja". brzaš, brzaš.

argument neću izložiti na forumu. ja se sa sadašnjom situacijom ne slažem, ali mi njene posljedice ne smetaju. neću olakšati posao onima koji žele promijeniti sadašnje stanje stvari. znaš kako je lenjin rekao: "zadnjeg buržuja ćemo objesiti o uže koje nam je on prodao". mene nećete...

nego, ima jedna stvar koju ne razumijem, a koju bi ti mogao objasniti kao etnički židov, politički hrvat, i, lako moguće, državljan galaktičke federacije. je li etnička pripadnost zapravo emocionalna pripadnost? etnička pripadnost je korelirana, ali nije i strogo određena s pretcima. primjer: halle berry se je rodila u braku američkog crnca i europejke. njena kći se je rodila u braku s bijelim amerikancem. očito, kći ima više europskih predaka, ali hale je rekla da će ju odgajati kao crnkinju.

Quote:
For earlier this week, Miss Berry announced that she considers her two-year-old daughter — the result of a three-year relationship with handsome white model Aubry — ‘to be black’.
Berry defiantly told an American black magazine: ‘I feel she’s black. I’m black and I’m her mother, and I believe in the one-drop theory.’
The ‘one-drop theory’ is a reference to laws passed in the American Deep South in the last century, which dictated that if a person had so much as ‘one drop’ of black blood, they could not be ­considered white.
hardwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 21:36   #56
Abolirani su koji nisu počinili zločin, ali ako su sudjelovali u udruženom zločinačkom pothvatu protiv HR onda su i sudionici u zločinu. Tako treba postaviti stvari, oduzeti im državljanstvo i onda im nema ni glasanja. Imovinu nacionalizirati na ime ratne odštete. Tako bi bilo najbolje(ne za njih).
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 23:48   #57
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Kakvu odluku je donio sud u Strasbourgu?
Da je zločin zločin. Abolicija stoji za pripadnike neprijateljske vojske. Pojedinci koji su u sklopu te vojske činili zločine mogu i moraju biti suđeni za iste.

Znači ubojstvo djeteta, civila, silovanja i sve što ide pod zločin ne može biti abolirano i treba suditi.
Ko je držao stražu na položaju i opalio koji metak na kontra stranu je aboliran i ne može mu biti suđeno za neprijateljstvo ili zločin ili agresiju na RH. Ali ako je uletio u neko selo i silovao ženu onda je to zločin i za isti mu se mora suditi.

Takva situacija je bila i prije Strasbourga ali procesi se ne pokreću iz xy razloga - politika i regija kao osnovni.

edit:
Ignoriraj, nisam pažljivo čitao temu, već napisano bolje...

Zadnje uređivanje noname23 : 27.01.2015. at 23:54.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 01:59   #58
Ukinuo bih im pravo glasa i oduzeo državljanstvo. Onaj tko je rušio hrvatsku državu ne zaslužuje hrvatsko državljanstvo!
babas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.