Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 21.01.2017., 19:19   #11
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
pa, da, nema smisla da tugujem za nečime što je jednostavno takvo da se u većini slučajeva neće promjeniti {čak i da se promjeni, vjerojatno bi opet neki obrasci ponašanja i navika utjecali na povratak na staro}

Ono što mi se još čini je to da sam prilično siguran da me recimo veća količina novca ne bi značajnije promjenila, dok ipak manja količina količina bi možda djelovala nešto depresivnije.

Ono što mi je najbitnije je da najdraže ljude imam uz sebe, da ne činim neke hirove koji mogu prilično udaljiti, teško je kada netko blizak postane stranac.

Inače, zbog baš ono previše odgađanja, desilo mi se dosta toga što je poivrmeno utjecalo na pad kreativnosti, što je i utjecalo na djelomičan umor od kolotečinskog života, samim time i traženje mira u sebi je poičelo iči daleko obilaznijim putevima, što je i utjecalo na pad samopouzdanja i vjere u sebe.
Upravo to. Važni su nam bliski ljudi u životu i odnosi s njima. Važno nam je da uvijek imamo one na koje možemo bezuvjetno računati i koji nas neće osuđivati. Tu svakako ne mislim da moraju prihvaćati neprimjereno ponašanje s naše strane. Ali to si i sam svjestan.
Što se tiče novaca. Lijepo ih je imati, ali velika količina novca nas može promijeniti, kako u bolje, tako i u lošije. Bitno je imati dovoljno novaca za normalan život, a ne biti prezahtjevan. Ja znam da nikada neću moći kupiti jahtu i s tim sam se pomirila
Što se tiče kreativnosti, svima nam dođe vrijeme kad nemamo volje za ništa. Ali, nije kraj svijeta. To je samo faza na koju možemo sami utjecati.
Upravo to je ono o čemu sam pričala. To su stvari na koje možemo utjecati, poduzeti nešto da ne upadnemo u kolotečinu, napraviti neke kreativne promjene u našim mogućnostima.
Samopouzdanje mora biti glavni moto u životu, jer kad ga imamo, onda možemo puno toga promijeniti, kao prvo pronaći mir u sebi, koji je neprocjenjiv.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.