Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 00:48   #1221
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post

dahne u njih
dahne...

Možeš li pojasniti ovo : https://www.youtube.com/watch?v=wKiUvVsZLIg

to 'znakovno' područje... kojim se Vatikan proslavio
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 00:51   #1222
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Zašto uzeti u svrhu dogme stih koji ne znači doktrinu, a jasnu doktrinu ignorirate, dakle u ovom slučaju, ignoriraš cijelu poslanicu Hebrejima.
Npr. Hebrejima 5,7: "On je u dane svoga zemaljskog života sa silnim vapajem i suzama prikazivao molitve i prošnje Onomu koji ga je mogao spasiti od smrti. I bî uslišan zbog svoje predanosti: 8premda je Sin, iz onoga što prepati, naviknu slušati 9i, postigavši savršenstvo, posta svima koji ga slušaju začetnik vječnoga spasenja – 10proglašen od Boga Velikim svećenikom po redu Melkisedekovu."
Isus je veliki svećenik zauvijek: Hebrejima 6: "..da se držimo ponuđene nade. 19Ona nam je kao pouzdano i čvrsto sidro duše što ulazi u unutrašnjost iza zavjese, 20kamo je kao preteča za nas ušao Isus postavši zauvijek Veliki svećenik po redu Melkisedekovu."

Isus je zauvijek naš svećenik pred Bogom. Nema drugog svećenstva koje bi za nas dolazio Bogu po bilo što. Što uopće radi svećenik? On prinosi žrtve, darove, i zastupa, kaže poslanica Hebrejima(pogl. 5). Isus je dakle prinio žrtvu i darove, te za nas sada posreduje na nebu kod Otca, te je postao svećenik ZAUVIJEK. Zauvijek na nebu zastupa nas i posreduje za nas.
Dakle starozavjetno svećenstvo je ukinuto. Sada nema više ni žrtve ni prinosa tumači poslanica Hebrejima, jer je žrtva i prinos prinesen jednom zauvijek, i Isus je tada sjeo i tamo će biti dok opet ne dodje.
Rimokatolička crkva je uspostavila neko svoje svećenstvo koje nema veze sa biblijskom naukom, pa tako ni sa naukom apostola.
Ovo što danas vidimo nema nikakve veze sa crkvom iz onih dana dok su apostoli hodali zemljom. Ovo je nešto izvitopereno iza čega Bog ne stoji. A to vidimo jer Biblija jasno naučava stvari koje su kontradiktorne onome što se radi u toj crkvi. Ako je svećenstvo temelj te crkve, a jest, bez njega se ne može ni misa služiti, a onda time što sam ovdje dokazala da svećenstva više nema, time i srušila temelje te crkve! I nikakva daljna rasprava nema zapravo smisla.
Dakle, Isusa kao svećenika, nije nitko zamijenio. Hebrejima 7:"postao je svećenikom ne po Zakonu tjelesne uredbe, nego snagom neuništiva života. 17Ta svjedoči se: Zauvijek ti si svećenik po redu Melkisedekovu."
"K tomu, mnogo je bilo svećenika jer ih je smrt priječila trajno ostati. 24A on, jer ostaje dovijeka, ima neprolazno svećeništvo. 25Zato i može do kraja spašavati one koji po njemu pristupaju k Bogu – uvijek živ da se za njih zauzima.
26Takav nam Veliki svećenik i bijaše potreban – svet, nedužan, neokaljan, odijeljen od grešnika i uzvišeniji od nebesa – 27koji ne treba da kao oni veliki svećenici danomice prinosi žrtve najprije za svoje grijehe, a onda za grijehe naroda. To on učini jednom prinijevši samoga sebe. 28Zakon doista postavi za velike svećenike ljude podložne slabosti, a riječ zakletve – nakon Zakona – Sina zauvijek usavršena."....
“Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas. To rekavši, dahne u njih i kaže im: Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.” (Iv 20,21-23)

Isus je apostolima dao vlast opraštanja i zadržavanja grijeha. To je svećenička služba (Lev 19,21-22) U 2 Kor 2,10 Pavao kaže, “ako kome što oprostih, oprostih poradi vas – pred Kristom.”

Pavao je očigledno ispovijedao u Korintu, djelujući u ovoj svećeničkoj ovlasti apostola. Nastavlja govoreći da je apostolima dana služba pomirenja: “Kristovi smo dakle poslanici; Bog vas po nama nagovara. Umjesto Krista zaklinjemo: dajte, pomirite se s Bogom!” (2 Kor 5,20)


Isus nije samo dao autoritet opraštanja grijeha apostolima, nego i božanski nepogriješivi autoritet da naviještaju evanđelje. “Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire,mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla” (Lk 10,16). I ovo je svećenička zadaća.

Apostoli djeluju umjesto Boga kao posrednici između Boga i ljudi. U 2 Kor 2,17, Pavao opisuje ovaj svećenički rad: “Uistinu mi nismo kao mnogi koji trguju riječju Božjom, nego iskreno – kao od Boga pred bogomu Kristu govorimo.”

Biskupi (episkopoi) su nasljednici apostola prema Pismu. Kad su apostoli birali Judinog zamjenika tekst opisuje službu apostola kao službu nadglednika: “njegovo [Judino] nadgledništvo (episkope) nek dobije drugi” (Dj 1,20). Biskupi, to se može zaključiti su pozvani da nastave apostolsku službu i apostolsku svećeničku ulogu. Biskupstvo je naslijeđe apostolske službe.

Na prezbitere se gleda i kao na svećenike. Jak 5,14-15 jednostavno kaže: “Boluje li tko među vama? Neka dozove starješine (presbyteroi) Crkve! Oni neka mole nad njim mažući ga uljem u ime Gospodnje pa će molitva vjere spasiti nemoćnika; Gospodin će ga podići, i ako je sagriješio, oprostit će mu se.”

Pismo ne kaže da bi trebali ići bilo kome jer smo svi svećenici kao kršćani. Ono izdvaja prezbitere i jasno pokazuje da imaju moć i autoritet da djeluju kao posrednici u opraštanju grijeha i iscjeljivanju.

Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi. Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik.«

Zaista, kažem vam, što god svežete na zemlji, bit će svezano na nebu; i što god odriješite na zemlji, bit će odriješeno na nebu.




Zapamti jednu stvar..."Ako nešto hoda kao patka, i pače kao patka, onda je to patka!”
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 01:08   #1223
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
dahne...

Možeš li pojasniti ovo : https://www.youtube.com/watch?v=wKiUvVsZLIg

to 'znakovno' područje... kojim se Vatikan proslavio
Naravno draga,obečaj mi samo da češ prestati biti teoretičar zavjera ako ti se objasni...

Da li znaš da Papu vole slušati mnoge gluhe osobe kojima su potrebni znakovi rukama...

Tako npr kad Papa pokaže znak rogova rukama prema ljudima,zapravo govori ovo ... How to say 'I love you' using sign language ...https://www.youtube.com/watch?v=nhzktuzXTFI


Isto tako onaj znak koji izgleda kao tri 6 ice a zapravo su 3 jedinice u znakovlju gluhih označava presveto trojstvo ili riječ neka bude volja Božja(misleči na sveto trojstvo)...(provjeri slobodno u znakovlju gluhih)

Impresioniran sam količinom mržnje koju gajite prema RKC i Papi ...svakim danom nadmašivate sami sebe.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 01:19   #1224
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Naravno draga,obečaj mi samo da češ prestati biti teoretičar zavjera ako ti se objasni...
Tepanje nebu urodilo plodom...

Vidjela sam, čak i u znakovnom jeziku gluho-nijemim osobama podvališe znak sotone. Al, ne zaboravi, znakovni jezik nije isti svud po svijetu. Raspitaj se, da posle ne veliš ne znam što pričam. Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 01:35   #1225
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
“Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas. To rekavši, dahne u njih i kaže im: Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.” (Iv 20,21-23)

Isus je apostolima dao vlast opraštanja i zadržavanja grijeha. To je svećenička služba (Lev 19,21-22) U 2 Kor 2,10 Pavao kaže, “ako kome što oprostih, oprostih poradi vas – pred Kristom.
Držiš se za slamku, usprkos svim stihovima iz poslanice Hebrejima koje sam ti citirala. Isus je taj koji oprašta grijehe. Zapravo on je taj koji je platio grijehe. I sada je jedini grijeh koji će nas osuditi nevjera u Isusa. I to je biblijski stih: "Duh Sveti dokazat će svijetu zabludu s obzirom na grijeh, pravednost i sud: grijeh s obzirom da ne vjeruju u mene, pravednost s obzirom da idem Otcu i nećete me više vidjeti..."

Da te podsjetim, na tom skupu nije bilo Tome, i on je bio apostol, znači li to da on nije mogao otpuštatii grijehe.... Potpuno nerazumijevanje stihova. Jedino mjesto gdje se spominje ispovijedanje grijeha je: Ispovijedajte grijehe jedan drugom. Ovaj stih gore nema nikakve veze sa ispovijedanjem. Nego radije, komu navijestiš evandjelje, navješćuješ mu i oproštenje grijeha. Čovjek ne može opraštati grijehe, na puno mjesta u Bibliji Isus kaže da to može samo Bog. Zapravo, to im je rekao kad je udahnuo Duha Svetoga u njih. Ostaje zaključak kad imaš Duha Svetoga da onda možeš i ti činiti isto. Kao što Isus i jest dao vlast svojim učenicima, a ne samo apostolima, i da istjeruju demone, ne samo nekima, nego čak 72-jici.
U Hebrejima jasno vidiš da nema svećeničke službe, dakle ovo gore što vidimo u stihu koji si citirao nije svećenička služba jer nje više nema. Razumiješ, doktrina se gradi od poznatih stvari a ne nepoznatih.
Poznata stvar: Nema svećenstva, Isus je jedini svećenik, ispovijedajte grijehe jedan drugome. Dakle nema ispovijedanja grijeha svećenicima. Dakle, kad nekom nešto krivo napravimo ispovijedajmo grijehe jedan drugome.
Puno bi se dalo o ovome reći. Tvoje tumačenje je protubiblijsko. Ili svi možemo opraštati grijehe, jer svi imamo Duha Svetoga, ili nitko. Ne u smislu u kojem to ti shvaćaš. Dakle svima nam je dao Duha Svetoga i poruku Evandjelja, tko povjeruje u Nju, u Isusa, grijesi su mu oprošteni.
I to je jedna istina i dokazana tvrdnja i jasna tvrdnja u Bibliji: tko vjeruju U Isusa, opraštaju mu se grijesi, zar ne? Dakle 2 i 2 su 4. Ti navještaš poruku, i čovjek kad povjeruju opraštaju mu se grijesi, a ne da bi mu ih ti oprostio, ili bilo koji drugi čovjek. Biblija kaže kad povjerujemo, Isus nas je jednim jedinim prinosom učinoi svetima! i posvećenima!
Dakle, tvoje tumačenje je krivo. Tako se gradi misao, a ne izvlačenjem jednog stiha i dokazujući nešto drugo sa stihom koji s tim zaključkom nema veze. Piše li možda? Ljudi će vam se ispovijedati i vi ćete im opraštati grijehe?
Ne, nego će ljudi vjerovati u Evandjelje koje ćete im propovijedati, i grijesi će im biti oprošteni.

Quote:
Pavao je očigledno ispovijedao u Korintu, djelujući u ovoj svećeničkoj ovlasti apostola. Nastavlja govoreći da je apostolima dana služba pomirenja: “Kristovi smo dakle poslanici; Bog vas po nama nagovara. Umjesto Krista zaklinjemo: dajte, pomirite se s Bogom!” (2 Kor 5,20)
"Svećenička ovlast apostola" to je dakle ta umotvorina nekoga tko doktrine izvlači iz zraka. Pavao nikoga nije ispovijedao, gdje si ti to vidio, gdje je to tebi "očigledno". Gdje piše u Korinćanima da Pavao pod "mi" misli na apostole, on s njima uopće nije radio ni gradio crkve, nego sa svojim suradncima. Na njih on misli kada piše "mi". On nigdje nije išao sa drugim apostolima, dapače, njegova služba je bila potpuno originalna, oni su išli Židovima, a on je sam bio poslan poganima! Zašto bi "Mi" značilo apostole, to je dodavanje u Bibliju.
Svima nam je dana služba pomirenja. Svatko tko pomiri grešnika i taj se obrati, mi smo Božji ambasadori i vršio svećeničku službu, to smo već spomenuli, stih kaže "vi ste kraljevsko svećenstvo, sveti puk, narod odredjen za Božju svojinu." Svi imamo službu evangeliziranja svijeta, mirenja svijeta sa Bogom.

Quote:
Isus nije samo dao autoritet opraštanja grijeha apostolima, nego i božanski nepogriješivi autoritet da naviještaju evanđelje. “Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire,mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla” (Lk 10,16). I ovo je svećenička zadaća.
Opet dodaješ, jer se držiš nauka te crkve! odnosno kopiraš od nekud. Svi naještamo Evandjelje, svatko ko ga zna. A RKC ga ne navješta, ona ima neko svoje Evandjelje. Tako je! tko mene prezire, prezire onoga koji me je poslao da govorim ljudima Evandjelje. "Tko vas dira, dira zjenicu mog oka", ta mi smo Božja djeca, koji vjerujemo u Isusa. Opet vidiš neku posebnu službu svećenika. Svi moramo navještati evandjelje, i svi imamo takvu službu svećenika koji mirimo ljude s Bogom.

Quote:
Apostoli djeluju umjesto Boga kao posrednici između Boga i ljudi. U 2 Kor 2,17, Pavao opisuje ovaj svećenički rad: “Uistinu mi nismo kao mnogi koji trguju riječju Božjom, nego iskreno – kao od Boga pred bogomu Kristu govorimo.”
Sve totalno iskrivljeno. Opet vidiš neke svećenike.

Quote:
Biskupi (episkopoi) su nasljednici apostola prema Pismu. Kad su apostoli birali Judinog zamjenika tekst opisuje službu apostola kao službu nadglednika: “njegovo [Judino] nadgledništvo (episkope) nek dobije drugi” (Dj 1,20). Biskupi, to se može zaključiti su pozvani da nastave apostolsku službu i apostolsku svećeničku ulogu. Biskupstvo je naslijeđe apostolske službe.
Biskupi su nadglednici, i Petar je bio tek starješina, ne čak ni biskup. On sam za sebe kaže u svojoj poslanici: "starješinama velim, ja starješina kao i oni." a ne papa. Ako tako vjerno čitaš što ne piše, možda bi mogao čitati i što piše, pa tako npr. da su ti biskupi bili oženjeni ljudi pa i sam Petar. I imali su djecu.

Quote:
Na prezbitere se gleda i kao na svećenike. Jak 5,14-15 jednostavno kaže: “Boluje li tko među vama? Neka dozove starješine (presbyteroi) Crkve! Oni neka mole nad njim mažući ga uljem u ime Gospodnje pa će molitva vjere spasiti nemoćnika; Gospodin će ga podići, i ako je sagriješio, oprostit će mu se.”
To je kako funkcionira lokalna zajednica svetih, ekklesia, sve miješaš. Prezbiter ne znači svećenik, to je tako interpretirala tvoja crkva pa se cijelo učenje izvitoperilo. Ne sjećam se na kojem koncilu su promijenili riječ da znači svećenik, a značila je samo nadglednik.

Quote:
Pismo ne kaže da bi trebali ići bilo kome jer smo svi svećenici kao kršćani. Ono izdvaja prezbitere i jasno pokazuje da imaju moć i autoritet da djeluju kao posrednici u opraštanju grijeha i iscjeljivanju.
A tko ima dar iscjeljenja koje spominije Pavao u poslanici? Samo nadglednici? Zar nije da Duh daje kako hoće i kome hoće. Dakle, sad jedan stih koristiš koji govori o iscjeljenju, da bi dokazao ispovijedanje. A zbrda zdola!!
Tu se govori o nekakvom redu u crkvi i obavezama nadglednika i starješina crkve.

Quote:
Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi. Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik.«
A joooj, potpuno izvučeno iz konteksta haha.....svašta! Ovdje se pak govori o crkvenoj disciplini kada netko griješi u crkvi, dakle treba ga prvo opomenuti nasamo, pa onda pred još nekim pa pred crkvom. itd. što da ti kažem, izvačenje iz konteksta samo takvo.

Quote:
Zaista, kažem vam, što god svežete na zemlji, bit će svezano na nebu; i što god odriješite na zemlji, bit će odriješeno na nebu.
ovdje nemaš pojma što ovo znači...

Quote:
Zapamti jednu stvar..."Ako nešto hoda kao patka, i pače kao patka, onda je to patka!"
Da, jasno mi je ti si patka sa zaključcima jedne patke lol. Mala šala!

Sve zbrda zdola, ajme...vidi se da uopće ne proučavaš Bibliju. Sve izvučeno iz konteksta, copy paste ovdje ondje, a sve da bi dokazao dogme svoje crkve.
Nisi dokazao ispovijedanje, jedini stih gdje se spominje ispovijedanje je "jedno drugom" a ne svećenicima. Nigdje ne piše da će tko apostolima ispovijedati grijehe. Odrješenje grijeha dobija se navješćanjem evandjelja. Pavao nije odrješivao grijehe ispovijedajući ljude, nije ih čak ni krstio, jer kaže Bog ga nije poslao da krsti nego da propovijeda Evaandjelje.
Neću više tebi odgovarati, jer ima vas nekoliko, samo se trenirate sa svojom katoličkom dogmom, a ne obraćate se. Ostavljam te da čitaš i razmišljaš i nadasve da proučavaš Bibliju na način da je otvoriš i čitaš. Dajem nekom drugom priliku da nešto pita.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 01:45   #1226
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Interesantan podatak. Ima li neko objašnjenje za taj njihov 'potez', kako su se obrazložili nazovi sveti oci?
a slušaj, kako misliš da će na kraju vremena doći Antikrist, pa potrebna je slijepa poslušnost naravno, inače kako će podvaliti svijetu da je Krist. Dakle, "predaja" će nadodavati što joj odgovara. Npr. Marija je sad već jako visoko, a bit će i više, ima puno svećenika koji zahtijevaju da se proglasi dogma Marije "suspasiteljice". I rimokatolici u sve te dogme moraju vjerovati pod kaznom prokletstva ako ne vjeruju.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 05:40   #1227
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Zapravo je nevjerojatno kako sve ove stavke, za koje je više puta dan izričiti dokaz, utemeljenosti u Bibliji , neki ljudi nazivaju poganstvom
a biblije nemaju veze sa poganstvom?

Quote:
iskljucivo123 kaže: Pogledaj post
Molitva za mrtve uvedena 310. godine
Paljenje svijeća 320.
Štovanje svetaca oko 375.
Misa je usvojena 394.
Štovanje Marije se razvilo oko 432.
Svećenici su počeli nositi posebne haljine 500.
Doktrina čistilišta uvedena 593.
Služba na latinskom (nakon što je povučena) postala je obvezatna 600.
Tvrdnja o papinom autoritetu nad svima čvrsto se ustoličila 606.
Blagdani u čast Djevice Marije započela su 650.
Običaj ljubljenja papine noge uveden je 709.
Štovanje slika i relikvija je odobreno 788.
Sveta voda je došlla oko 850.
Kanonizacija svetaca formalizirana je 993.
Blagdani mrtvih uvedeni su u 1003.
Svećenički celibat proglašen je 1074.
Dogma o papinoj nepogrešivosti proglašena je 1076.
Krunica je uvedena 1090.
Doktrina o sedam sakramenata uvedena je 1140.
Prodaja indulgencija(oproštajnica) započela je 1190.
Hostija je zamijenila kruh 1200.
Dogma o transsubstancijaciji usvojena je 1215.
Ispovijed je uvedena 1215.
Obožavanje hostije uvedeno je 1220.
Pozdrav Mariji (Zdravo Marijo) uveden je 1316.
Čaša s vinom se prestala davati laicima 1415.
Čistilište je službeno proglašeno 1439.
Rimska tradicija stavljena je na isti stupanj važnosti kao i Sveto Pismo 1546.
Apokrifni spisi su uvršteni u kanon 1546.
Marija bezgrešno začeta je koncept koji je proglašen 1854.
Doktrina o papinskoj nepogrešivosti proglašena je 1864.
Marijino tjelesno uznesenje na nebo je dogma koja je proglašena 1950.
da si zdrava i živa. puno ti hvala. ima interesantnih stvari. meni je najinteresantnije ovo iz 1220 (obožavanje hostije), pošto znam da katolici vjeruju kako se hostija pretvara u stvarnu ljudsku krv i meso. bilo je o tome riječi ranije, ovdje.

Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Npr. Marija je sad već jako visoko, a bit će i više, ima puno svećenika koji zahtijevaju da se proglasi dogma Marije "suspasiteljice".
dakle, vraćaju se u III i IV stoljeće. krupnim korakom.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:58   #1228
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
a biblije nemaju veze sa poganstvom?

da si zdrava i živa. puno ti hvala. ima interesantnih stvari. meni je najinteresantnije ovo iz 1220 (obožavanje hostije), pošto znam da katolici vjeruju kako se hostija pretvara u stvarnu ljudsku krv i meso. bilo je o tome riječi ranije, ovdje.

dakle, vraćaju se u III i IV stoljeće. krupnim korakom.
Nema na čemu! Potkrala mi se ipak greškica u prijevodu: Naime, 1076.nije proglašena dogma o papinoj nepogrešivosti, nego je samo NAJAVLJENA, dakle greška u prijevodu, a tek 1864. je proglašena, kako je dalje i navedeno.
No, sad kad sam to primijetila, pogledajmo samo tu zanimljivu gradaciju kroz stoljeća, ovaj put uz moj komentar:

Tvrdnja o papinom autoritetu nad svima čvrsto se ustoličila 606.

Običaj ljubljenja papine noge uveden je 709.

A onda je stao proglašavati svece,
Kanonizacija svetaca formalizirana je 993.

Te stao prodavati indulgencije da bi napunio svoje riznice:
Prodaja indulgencija(oproštajnica) započela je 1190.

A onda se dao i u žešće promjene:
Hostija je zamijenila kruh 1200.

Bavljenje magijom, hokus pokus tzv svećenika:
Dogma o transsubstancijaciji usvojena je 1215.

Totalna kontrola katoličkog puka:
Ispovijed je uvedena 1215.

Od magije došlo je do teške idolatrije
Obožavanje hostije uvedeno je 1220.

Ka totalnom bezobrazluku-nestašica vina, preskupo, ma nema veze, pit ćemo samo mi a njima ćemo reći da smo ga stavili u hostiju i njima će biti dobro.
Čaša s vinom se prestala davati laicima 1415.

Službeno je otvorio i rimokatoličko "treće" mjesto za mrtve
Čistilište je službeno proglašeno 1439.

A onda se je stavio i iznad Svetog Pisma, jer ako on može dekretirati što god poželi, i jedini tumačiti Sveto Pismo, onda je on ujedno i njegov gospodar.
Rimska tradicija stavljena je na isti stupanj važnosti kao i Sveto Pismo 1546.

Pa tako sada kao gospodar Svetog Pisma mijenja Sveto pismo odnosno i službeno mu nadodaje
Apokrifni spisi su uvršteni u kanon 1546.

Da bi na koncu postao nepogrešiv!!
Doktrina o papinskoj nepogrešivosti proglašena je 1864.

A evo i prvog ploda njegove nepogrešivosti:
Dogma o Marijinom bezgrješnom začeću (ona sama bezgrješno začeta) 1854. (mada se ovom idejom bavilo i 1476.)
Te onda i drugo brain child:
Marijino tjelesno uznesenje na nebo je dogma koja je proglašena 1950.

Samo da razjasnim jednu stvar, moje ruganje i posmijeh te razotkrivanje usmjereno je samo prema Rimokatoličkoj crkvi a koja je ona bludnica u Otkrivenju i koju će Bog suditi, odnosno one koji su u njoj odgovorni, a nikako se taj moj podsmijeh ne odnosi na prevareni rimokatolički puk. Oni su tradicijom i djedovima i bakama vezani za nju u najvećem postotku, i nisu svjesni ovih stvari, a ako i jesu, kao ovaj forumaš gore Zoki, onda ju brane svim silama, jednako kako će i musliman braniti Muhameda, pa i kad mu jasno obastreš pred njim sve Muhamedove grijehe, a oni nisu mali, i dalje će on za njih biti role model.

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 25.10.2017. at 13:25.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:18   #1229
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

dakle, vraćaju se u III i IV stoljeće. krupnim korakom.
Prije nekih 15 ak godina pitala sam jednog svećenika kako on može tvrditi da se moramo moliti Mariji da bi došli k Isusu, odnosno da ona stoji izmedju nas i Isusa. Pa sam mu citirala stih iz Biblije: Nema posrednika izmedju Boga i čovjeka osim Isusa Krista.
A on će meni: Eh, da se mene pita, ne samo da je posrednik izmedju Isusa i nas, nego bi po meni trebala biti i suspasiteljica! Kao, učinjena joj je nepravda??!
A on nije sam u ovom razmišljanju. Dakle to je bilo prije 15 godina, a kad je ta ideja začeta u toj izopačenoj crkvi, ne znam. No, kako vidimo svako 50ak godina dodju s nekom novotarijom i onda ona raste kao dijete u utrobi dok vrijeme ne sazrije.
Ja joj dajem još nekih 20 godina, jer postoji struja u RKC koja se ovome protivi i vide da je otišlo predaleko. No rimokatolički vjernici neće imati ništa protiv nje. Oni Mariju vide kao Boga. Bez nje zapravo nema spasenja, jer bez nje ne mogu doći do Isusa, a koji je Spasitelj.
Evo jedne molitve Mariji:
Molitva Blaženoj Djevici Mariji

Majko Božja Bezgrešna Marijo,
posvećujem ti svoju dušu i tijelo,
sve moje molitve i poslove,
moje radosti i žalosti,
čitavu sebe i sve što imam.

Predajem ti se čitavim srcem
da budem rob tvoje ljubavi.
Predajem ti potpuno svoju slobodu
da se sa mnom poslužiš
u spasavanju ljudi i pomaganju
Svetoj Crkvi čija si ti Majka.

Od danas želim sve činiti s tobom,
po tebi i za tebe.
Znam da vlastitim snagama ne mogu
postići ništa, ali ti možeš učiniti sve
što je volja tvoga sina
i ti si uvijek pobjednica.

Zato te molim, Pomoćnice kršćana,
Majko Crkve, da moja obitelj,
moja župa, moj narod i čitava zemlja
budu uistinu Kraljevstvo tvoga Sina i Tvoje.
Amen.

Hej! I Marija ima kraljevstvo!? Tipična rimokatolička molitva Mariji i tipično shvaćanje Marije u umu rimokatolika, ona im je namjesto Boga, preuzeto sa stranica Bitno.net.

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 25.10.2017. at 13:37.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:51   #1230
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post

Ka totalnom bezobrazluku-nestašica vina, preskupo, ma nema veze, pit ćemo samo mi a njima ćemo reći da smo ga stavili u hostiju i njima će biti dobro.
Čaša s vinom se prestala davati laicima 1415.
Ne bi li u tom slučaju hostija trebala biti crvene boje?

Zašto preskupo kad vjernici sami financiraju obredne potrebe?
Ovako sad ispada da financiraju svećenicima odlazak na nebo.

Dakle, laici ostaju na zemlji. Valjda je to ta prešutna poruka odaslata iz Vatikana.
Svećenstvo nije baš nešto dosjetljivo, ako je već govora o nedostatku crkvenog vina, a tada su mogli laicima poručiti nek si svak sa sobom na misu ponese pol deci crnog vina pa će svećenik blagosloviti na misi tako da se laici ne osjete obeštećenim ritualom.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:05   #1231
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post

Zato te molim, Pomoćnice kršćana,
Majko Crkve, da moja obitelj,
moja župa, moj narod i čitava zemlja
budu uistinu Kraljevstvo tvoga Sina i Tvoje.
Amen.

Hej! I Marija ima kraljevstvo!?
Izgleda 'ima'.

Ali
kako onda objašnjavaju činjenicu: Krist je zadužio Ivana da se pobrine za njegovu majku.

Tako gledano, prije bi Ivan imao 'svoje' kraljevstvo.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 01:32   #1232
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Ka totalnom bezobrazluku-nestašica vina, preskupo, ma nema veze, pit ćemo samo mi a njima ćemo reći da smo ga stavili u hostiju i njima će biti dobro. Čaša s vinom se prestala davati laicima 1415.
da, to je stvarno najblaže rečeno, mizerno. toliko im je i stalo do puka.

Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
A onda se je stavio i iznad Svetog Pisma, jer ako on može dekretirati što god poželi, i jedini tumačiti Sveto Pismo, onda je on ujedno i njegov gospodar. Rimska tradicija stavljena je na isti stupanj važnosti kao i Sveto Pismo 1546.
to je po meni potpouno ok, jer Pismo je i nastalo u krilu crkve. crkva ga je pisala i dopislivala, iz stoljeća u stoljeće, sve po potrebama vremena. kad im je npr. trebalo da Isus uskrsne, ubace zadnju glavu Marka, i eto ga, uskrsnuo. u tome da je Biblija posavremenjivana, slažu se svi znanstvenici svijeta današnjice. zato tu ne vidim problem, i po mojem skromnom mišljenju to je korektno sa strane crkve. imaju pravo činit sa pismom šta god žele. njihovo je.

Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Samo da razjasnim jednu stvar, moje ruganje i posmijeh te razotkrivanje usmjereno je samo prema RK crkvi a koja je ona bludnica u Otkrivenju i koju će Bog suditi, odnosno one koji su u njoj odgovorni, a nikako se taj moj podsmijeh ne odnosi na prevareni rimokatolički puk. Oni su tradicijom i djedovima i bakama vezani za nju u najvećem postotku, i nisu svjesni ovih stvari, a ako i jesu, kao ovaj forumaš gore Zoki, onda ju brane svim silama...
mislim da je zoki ok lik. on je ozdravio čudesno i sad vjeruje u to.. zahvalan je... ja ne bih tako otvoreno sudio kc. svaki čovjek, valja, želi da se spasi. samo što većina tih... kardinala, po mojem uvjerenju, ne vjeruju u ono što sami govore. mislim da je tu glavni problem.

Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
jednako kako će i musliman braniti Muhameda, pa i kad mu jasno obastreš pred njim sve Muhamedove grijehe, a oni nisu mali, i dalje će on za njih biti role model.
ja sam musliman. volio bih da mi navedeš neke njegove grijehe.da naučim nešto od tebe. ne mora ovdje, ima nekoliko tema o Muhammedu a.s. kojeg mi smatramo za dobrog čovjeka, pa tamo piši, ok?

Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Prije nekih 15 ak godina pitala sam jednog svećenika kako on može tvrditi da se moramo moliti Mariji da bi došli k Isusu, odnosno da ona stoji izmedju nas i Isusa. Pa sam mu citirala stih iz Biblije: Nema posrednika izmedju Boga i čovjeka osim Isusa Krista.
A on će meni: Eh, da se mene pita, ne samo da je posrednik izmedju Isusa i nas, nego bi po meni trebala biti i suspasiteljica! Kao, učinjena joj je nepravda??! A on nije sam u ovom razmišljanju.
ako se nekad budeš pozabavila povješću mariologije, saznaćeš da je to stara dogma, i da nije novina. oni samo vraćaju taj stari kult, oživljavaju ga. po meni, Marija je super osoba, ne vidim u tome ništa pretjerano loše.

Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
No rimokatolički vjernici neće imati ništa protiv nje. Oni Mariju vide kao Boga. Bez nje zapravo nema spasenja, jer bez nje ne mogu doći do Isusa, a koji je Spasitelj.
a koja je razlika: vjerovati da je Marija posrednik do Stvoritelja, u odnosu na - vjerovati kao je njen sin, Isus, posrednik do Boga? ja smatram da je to dvoje jednako pogrešno. u mojoj vjeri, nema posrednika do Stvoritelja, nego sa njim se susrećeš direktno, pa bereš ono što budeš posijao, bilo dobro ili zlo. jednostavna vjera, ha? lijep pozdrav tkototamopjeva.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:48   #1233
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

to je po meni potpouno ok, jer Pismo je i nastalo u krilu crkve. crkva ga je pisala i dopislivala, iz stoljeća u stoljeće, sve po potrebama vremena. kad im je npr. trebalo da Isus uskrsne, ubace zadnju glavu Marka, i eto ga, uskrsnuo. u tome da je Biblija posavremenjivana, slažu se svi znanstvenici svijeta današnjice. zato tu ne vidim problem, i po mojem skromnom mišljenju to je korektno sa strane crkve. imaju pravo činit sa pismom šta god žele. njihovo je.
.........

ja sam musliman. volio bih da mi navedeš neke njegove grijehe.da naučim nešto od tebe...
......
a koja je razlika: vjerovati da je Marija posrednik do Stvoritelja, u odnosu na - vjerovati kao je njen sin, Isus, posrednik do Boga? ja smatram da je to dvoje jednako pogrešno. u mojoj vjeri, nema posrednika do Stvoritelja, nego sa njim se susrećeš direktno, pa bereš ono što budeš posijao, bilo dobro ili zlo. jednostavna vjera, ha? lijep pozdrav tkototamopjeva.
Pismo nije nastalo u krilu Crkve, time želiš reći po svemu sudeći da ga je Crkva napisala. Nije ga Crkva napisala(ja ovdje pod "Crkva" ne mislim na RCK nego sve tadašnje biskupije, Rimska je bila tek jedna od njih), nego apostoli i njima bliski suradnici. Crkva je kasnije ta napisana pisma i Evandjelja sakupila u jednu knjigu. O tome je cijela Crkva, sve biskupije imala istu misao, u njima su prepoznali pisanje apostola, i ta su pisma od početka kružila po crkvama još za vrijeme apostola, oni su ih napisali za crkve u kojima su se čitala, dok nisu skupljena u jednu knjigu. Pavao svoja pisma završava na svoj prepoznatljiv način i govori kršćanima da će tako prepoznati da su od njega.
Biblija se ne može ni usporediti sa Kuranom. Kuran je zbrda zdola napisana knjiga, koju ni muslimani ni nitko drugi ne može razumjeti na što se što odnosi, bez pomoći Haddith. Da znaš engleski predložila bih ti da poslušaš jednog australskog imama, podrijetlom Iranca, dakle Shia musliman, haha, imat ćeš što čuti o tim Haditima. Inače mu život visi na koncu zbog onoga što govori. A usprokos svega je i dalje musliman, iako je potpuno razotkrio Muhameda. Samo što on o njemu ima neku romantičarsku viziju i želi "reformirati" islam (ne mislim da je to moguće), ali Hadit je potpuno raskrinkao kao smeće od knjiga. To su njegove riječi.
https://www.youtube.com/watch?v=ElY8sRu9Hi0
Ta njegova romantičarska vizija nema veze sa islamom, jer se ni islam ni kuran ne mogu shvatiti bez hadith. Većina, ogromna većina muslimana nije nikad pročitala Bukarijeve Hadith, a ako i jest, postoji (o tome taj imam govori) pojednostavljena verzija prevedene na jezike, a iz koje su izbačeni svi diskutabilni dijelovi, o kojima on govori u svojim videima. On naravno ima original. Ja ne mislim da su Hadit smeće, nego su one istinito stanje Islama, istinite knjige koje opisuju tko je i što bio Muhamed. kad bi ih se odbacilo onda bi se odbacila i povijesna istina o Mohamedu, pa bi bilo lako izmišljati i zamišljati Muhameda onako kako to muslimani žele. Ali ovako sa hadit, za onoga tko ih ima volju pročitati, mogle bi se otvoriti oči, i vidjeti da taj čovjek nije netko koga čovjek sa savjesti može slijediti. Ima i Sin Hamasa na youtubu, čovjek koji je sin vodje Hamasa, napustio Islam, i obratio se Kristu, on za Muhameda kaže da je terorist i puno toga još (imao harem, silovao zarobljene žene, imao pun harem žena, nabrojane 23 žene i konkubine, poubijao 3 židovska plemena, neke svoje kritizere, bio opsjednut seksom i ženama, dijete zloupotrebljavao seksualno, Ajsu sa 7 godina, neke ljude oslijepio, osjekao im noge i ruke itd), a on bi znao, rodjen čovjek u Palestini. Al meni najbolji, rekorder haha, je otac Zakaria Botros, koptski svećenik, on Islam i sve njegove učenjake i sve što su napisali, ima u malom prstu, i ima satelitski program, koji gledaju muslimani u arapskom svijetu, i obraćaju se Isusu Kristu spasitelju svijeta i svih ljudi.
Al ne bih puno o islamu, pisala sam nekoć na temi 1000 zašto zato o Islamu, ili tako neka tema, al ljude tamo ne zanima istina o Muhamedu.
Možda i svratim ovih dana, kad budem više slobodna, da ti dam još neke resurse, ali ne znaš engleski, pa šteta. No drugi na temi znaju, pa bar za neke.

Slušaj, Isus je jedini spasitelj. Muhamed je bio nespašen čovjek koji nije znao kamo ide. Ja kritiziram rimokatoilcizam jer je RKC zastranila od istinskog kršćanstva, uvela je svoje dogme i puno toga što je potpuno nekršćanski, nema veze s vjerom apostola.
Ti govoriš lijepo o Mariji, jer je spomenuta u Kuranu, ali ovo što radi RKC je idolatrija! Ja mogu o Mariji samo ono što piše u Bibliji, ne više od toga. Ali ta crkva joj je dala što joj ne pripada.
Isus je Božji Sin, Bog ima Sina, zove se Isus Krist. On je "došao" od Otca, kaže nam Biblija. Bog se otkrio u punini vremena. Kako to lijepo kaže Zakariah Butros, koptski svećenik, kad su ljudi bili djeca po duhovnom shvaćanju, Bog se otkrio kao JEDAN. Kao kad djetetu kažeš: puno te volim, i raširiš ruke da pokažeš koliko, ili mu kažeš: volim te kao kuća. Jer to je ono što dijete može shvatiti. Ali u punini vremena, kad su ljudi mogli više pojmiti, Bog se otkrio u svom Sinu, otkrio se kao Trojedini Bog. Kršćani vjeruju u JEDNOG BOGA, mi nemamo 3 Boga, ali taj 1 Bog otkrio se kroz Isusa Krista koji je s neba došao na zemlju. I to je kao kad odraslom čovjeku kažeš: volim te, i to elaboriraš na koji način ga voliš i što ta emocija izaziva u tebi. Odraslom čovjeku ne možeš reći: volim te kao kuća, on želi da to malo elaboriraš. Tako se i naš Bog otkrio u punini vremena, otkrio je sebe. Kažem i tvoj Bog, jer je i tvoj, iako ga ne poznaješ. On je naš stvoritelj. Otkrio se prvo Abrahamu, pa njegovom Sinu Izaku, s njima je sklopio Savez. Abraham nema veze sa Islamom. To su izmišljotine što čitaš u Islamu. Bog se prvo otkrio kroz židovski narod, i kroz Židovski narod rekao je da će doći Mesija kroz njih, i došao je.

Biblija je istinita knjiga, ima više manuskripata nego bilo koja druga knjiga, i to najbliže moguće vremenu u kojem je nastala. Tako da to tvoje razmišljanje da se "svi" povjesničari slažu da joj je nadodavano, je notorna glupost. To nema veze sa znanošću, samo sa islamskom željom da je to tako.

Bog je jedan, Otac Sin I Duh Sveti. Isus je na zemlju došao kroz jednu ženu, ona nije ništa visoko, nju kršćani ne slave (rimokatolici da, i to je idolatrija). Jer idolatrija je obožavati bilo koga osim Boga.
Evo ti jedno pitanje, ako je Bog bio na zemlji, znači li da nije bio na nebu? Jer to je veliki kamen spoticanja za muslimane. Ali Bog koji sve ispunja, svo nebo i zemlju i svemir, znači li to ako je ispunio jedno tijelo, da nije istovremeno i svugdje drugdje. Dakle On nije bio ograničen u tom tijelu, osim što je sve želio raditi kao i čovjek i na zemlji je odlučio biti ispražnjen od svojih božanskih atributa i jednostavno biti poslušan Bogu. Njega to ne ograničava. Bog je 3 božanske osobe, Bog je jedan istovremeno. To što ti to ne shvaćaš, ne znači da nije istina. Jer si dijete u shvaćanju. I ograničen si religijom u kojoj si odrastao. Ali istina je samo jedna, a religija ima puno. Jedna je samo istinita. Sve religije govore: radi dobro pa ako budeš radio više dobra a manje zla, možda stigneš tamo gdje je Bog.
Ali Isus Krist, kršćanstvo, je sasvim nešto drugo, upravo suprotno toj logici. Kršćanstvo kaže: Bog je došao na zemlju, uzeo naše grijehe, On je sve napravio, moramo samo doći k Njemu i vjerovati kao malo dijete da je On to tako napravio, i naši grijesi će biti njemu uračunati, jer ih je on platio, pa ne moramo mi plaćati.
Ali u islamu, toga nema, ti ćeš svoje grijehe plaćati, i nikad nećeš znati gdje ćeš ići, jednostavno rečeno uIslamu nema spasenja.
Isus je jedini spasitelj, On nas je spasio, uzevši na sebe grijehe svijeta. I tvoje i moje. Platio ih je. Mi ne moramo plaćati. Zato su kršćani sretni ljudi, jer po vjeri u Isusovu žrtvu, mi vjerujemo da ćemo biti gdje i On, po vjeri u Njega, po njegovoj milosti, ne po zaslugamja. Jer po zaslugama smo svi zaslužili pakao, jer svi smo prljavi pred Svetim Bogom. Preko Muhameda nema spasenja. Kao što spasenje nema ni preko Rimokatoličke crkve. Spasenje je jedino po Isusu Kristu. Rimokatolička crkva sebi svojata Isusovu žrtvu, i govori da se ljudi spašavaju samo po RKC u, kao da je RKC otišla na križ i uzela grijeh. Dakle, žele vladati ljudima, a ne ljudima navještati Krista. Da podsjetim, Rimokatolička crkva kroz stoljeća je ubijala istinske kršćane i spaljivala Biblije. Kojeg je ona onda duha?

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 27.10.2017. at 01:12.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 03:44   #1234
tkototamopjeva, jesi li ti adventistica? Ovo što si nadrobila o Muhammedu a.s. pas s maslom ne bi pojeo, a to su uglavnom podmetanja američkih baptista i adventista. inače, o Muhammedu ne znaš doslovno n i š t a. samo si zatrovana i to je sve.

što se tiče istorijata Pisma, baš lijepo što tvoje gledanje na pismo nije tak romantičarsko, na način kako kritiziraš romantičaske poglede na Muhammeda. a o istorijatu pisma znaš još manje nego o Muhammedu.

što se tiče toga da je Isus jedini spasitelj.. a ko je njegov spasitelj?

to da ti nećeš plaćati za svoje grijehe, koje tokom života budeš napravila, jer ih je isus navodno već podmirio... to možeš okačiti pacovu o rep. to je crkvena bajka kojom crkva drži vaše umove u podaništvu i ne da vam da sami razmišljate vbašom glavom, već oni razmišljaju umjesto vas.

eto toliko od naših razgovora. i pošto ti vjerovatno misliš da si već sve naučila, da nemaš što novoga čudi, saznati... izgubio sam volju da dalje polemišemo. barem u ovom životu. pozdrav
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 00:27   #1235
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
tkototamopjeva, jesi li ti adventistica? Ovo što si nadrobila o Muhammedu a.s. pas s maslom ne bi pojeo, a to su uglavnom podmetanja američkih baptista i adventista. inače, o Muhammedu ne znaš doslovno n i š t a. samo si zatrovana i to je sve.

što se tiče istorijata Pisma, baš lijepo što tvoje gledanje na pismo nije tak romantičarsko, na način kako kritiziraš romantičaske poglede na Muhammeda. a o istorijatu pisma znaš još manje nego o Muhammedu.

što se tiče toga da je Isus jedini spasitelj.. a ko je njegov spasitelj?

to da ti nećeš plaćati za svoje grijehe, koje tokom života budeš napravila, jer ih je isus navodno već podmirio... to možeš okačiti pacovu o rep. to je crkvena bajka kojom crkva drži vaše umove u podaništvu i ne da vam da sami razmišljate vbašom glavom, već oni razmišljaju umjesto vas.

eto toliko od naših razgovora. i pošto ti vjerovatno misliš da si već sve naučila, da nemaš što novoga čudi, saznati... izgubio sam volju da dalje polemišemo. barem u ovom životu. pozdrav
Eno sam ti odgovor napisala na temi Je li Kuran Božja objava.
Ja sam prije svega kršćanka, sljedbenica Isusa Krista, rodjena nanovo od njegovog Svetog Duha, i vjerujem u Njegovu milost i žrtvu sebi na spasenje, i u Bibliju od korica do korica. Ako želiš denominaciju, najviše se nalazim u pentekostalnim crkvama. Nisam adventist. No poznajem i baptističke crkve, a neke sam i posjećivala.
Taj imam kojeg sam spomenula, a na drugoj temi sam ti prevela njegov video, nije ni Amerikanac ni baptist, a slušala sam dosta i koptskog svećenika Zakariu Butrosa, koji Islam poznaje bolje nego ijedan Amerikanac i baptist. Uglavnom sam njega slušala, jer on je vrsni poznavalac islamskih knjiga, i čita ih, za razliku od tebe, na arapskom, to mu je maternji.
Svoje grijehe ne možeš nikad okajati, jer jednostavno nemaš svetost da budeš u svetom raju. Mrtav si u grijesima, mrtav za odnos s Bogom, ne možeš Bogu doći dok si u grijesima. No on nudi spasenje, uzeo je tvoje grijehe i to postaje stvarnost u tvom životu ako vjeruješ u Isusa i njegovu žrtvu na križu, da, stvarno je bio na križu, stvarno je tamo umro, i bio pokopan, i uskrsnuo 3. dan. Tko u to vjeruje, Bog ga nanovo radja za zajedništvo s Bogom, u novi život, Bog nanovo radja svojim Svetim Duhom, radja čovječji duh da bi mogli imati zajedništvo s Bogom. Muhamed je bio nespašen čovjek koji je želio biti arapski prorok. Što ti imaš s Arabijom i tim Muhamedom? Zajednički su vam samo osvajači. Njih je uglavnom zanimao teritorij. On tu nije došao s misionarima, nego konjem i s mačem.
Rimokatolička crkva nažalost iako najveća, ima vjerojatno oko milijardu i nešto rimokatoličkih vjernika, nije vjerna predstavnica Krista na zemlji, i muslimani imaju pravo što se drže podalje te crkve. A imaju i povijest "odnosa" s njom. Pa tu imaš pravo. Rimokatolička crkva kroz stoljeća je progonila i ubijala vjernike kao što sam ja.

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 28.10.2017. at 00:38.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 04:07   #1236
trošiš dragocjenu energiju, plus voziš krivom trakom i u pogrešnom smjeru.
hvala i lijep pozdrav.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 01:30   #1237
Quote:
iskljucivo123 kaže: Pogledaj post

Krunica je uvedena 1090.
Interesantan podatak.

"krunica" potekla iz hinduizma, kasnije katoličanstvom, istu se nađe i u islamu
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 16:11   #1238
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Interesantan podatak.

"krunica" potekla iz hinduizma, kasnije katoličanstvom, istu se nađe i u islamu
Prebacio sam odgovor na temu o Kur'anu:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=143

Da ne off-topičarim.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:28   #1239
Što je pogrešno u krunici ? Alergiju stvara nekima ?
Pa ne nose je oni kojima smeta ne bi smelo da stvara alergiju.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:59   #1240
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Prebacio sam odgovor na temu o Kur'anu
Zašto?, nisi trebao, krunica je generalna po katoličanstvu, a islam po kruničanstvu je, rekosmo, tek usputan.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.