Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 00:15   #741
Da, sve knjige su od Ludensa koje sam kupio. Znači to su zapravo Extra Zagori?
Antarktika mi je super, već sam komentirao da su ove novije epizode složenije i s više teksta, a to mi je baš super. Malo mi je dosadno kad je sve jednostavno, kao da listam slikovnicu.

Jel Ludens i Strip Agent su sad zajednička firma ili su samo prodavali njihova izdanja?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:43   #742
Ne znam da li je bilo spomenuto ranije ali super mi je ova online stranica gdje možete pročitati večinu zagora i ostalih stripova (naravno da je najbolje listati uživo nego na ekranu)

http://striputopija.blogspot.hr/p/zagor.html
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:02   #743
Znam za tu stranicu, ali su loši skenovi. Jedino čitam alan forda na toj stranici.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:45   #744
Quote:
decec kaže: Pogledaj post

Jel Ludens i Strip Agent su sad zajednička firma ili su samo prodavali njihova izdanja?


To su dvije različite firme, ali se uz obje nekako najčešće spominje jedna osoba. BR.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:05   #745
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
To su dvije različite firme, ali se uz obje nekako najčešće spominje jedna osoba. BR.
Bit će zato što je vlasnik obje
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:16   #746
Quote:
doljabuka kaže: Pogledaj post
Bit će zato što je vlasnik obje
Očito, što je legitimno i O.K.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:27   #747
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Reemcp, budemo se dogovorili. Da, Ludens. Imam puno brojeva + specijali. A niti ne znam zašto sam ih kupovao. Imam one gigante Bleka koji su zadržavali najbolje brojeve Bleka. Tek poslije vidim da mi ne sjedaju više. Mark mi je bio bolji.
Specijale od Bleka sam uspio sve skupiti, svih 7 komada jedino mi fale ti brojevi što sam naveo na prethodnoj stranici. A i prilikom skupljanja specijala sam se zeznuo pa kupio jedan Blekov specijal (sa crvenim hrbatom) koji je zapravo lažni specijal, u njemu su priče iz redovne serije nisam tada imao popis uz sebe pa nisam provjerio naslove.

Imam i ja te A4 formata od Porina (ako si na te mislio), neke imam takve od Marka pa i Mikija.

Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Nathan Never što imam, dio sam poklonio kolekcionaru. Ostatak ću vidjeti. Nema smisla skupljati kad su prešli na tvrđa izdanja.
Mali rendžer imam nekoliko prvih brojeva kao i kapetan Miki. Spremljeni u ormar.
Tex, eh, te brojeve mogu popuniti, ali sumnjam.
Za Dylan Doga ću se potruditi. Na kraju imam 120 brojeva.
Ionako sad gledam, fali mi zagor almanah 12 i fanta chico. Fanta chico sam vidio u kompletu na kiosku.
Imam i mister No. To bi najviše htio kompletirati, ali zadovoljiti ću se skenovima.
Baš zajeb, bio sam na interliberu, ali neka...
Mister No (SD i SA), Tex (SD i LU) i Miki (LU) mi ne fali puno da kompletiram. Od Bleka tih 20 kom. i Marka isto nekih 20 kom. Dosta sam ove godine potrošio love da to sve skupim, ali nije mi uopće žao. Polako privodim to kraju i puno će biti financijski lakše kad se budu samo pratila ova najnovija izdanja što izlaze na kiosku, kad nisi u zaostatku.

Dylan Doga sam razmišljao da skupljam, ali se još premišljam. Extra i redovni Dylan Dog, jel svaki strip priča za sebe? Mislim, nema ono na kraju nastavlja se (kao u Zagoru ili Texu)? Pa da u idućem stripu saznamo kraj.

PS. imam i ja Gordon Linka doma, 1 i 2 samo a i nešto Nick Raidera te Martya Misteriju.

Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Zagor kolekcija je posložena.
Svaka čast

Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Da, sve knjige su od Ludensa koje sam kupio. Znači to su zapravo Extra Zagori?
decec, Ludens biblioteka (crno/bijelo) i Libellus biblioteka (u boji) su oboje krenuli kronološki sa pričama otpočetka

Tako da tih 10 knjiga Ludensa obuhvaća kronološki epizode od Extra 31: Zasjeda u šumi pa do Extra 80: Neman iz lagune, znači nekih 50 stripova u tih 10 knjiga. A ne znam jesi vidio da smo komentirali na prethodnoj stranici (post #731), izašla ti je i friško prošli tjedan 11. knjiga po redu, imaš je već u SNK u ponudi:

https://www.stripovi.hr/detalji_proi...ne-korice.aspx



Dobro izdanje, samo ritam izlaženja spor..

Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Antarktika mi je super, već sam komentirao da su ove novije epizode složenije i s više teksta, a to mi je baš super. Malo mi je dosadno kad je sve jednostavno, kao da listam slikovnicu.
Ja bih se isto složio s tobom, to mi uopće ne smeta a inače sporo čitam namjerno jer volim što više uživat u crtežu, pogotovo kad je nekakav krajolik u pozadini.

Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Jel Ludens i Strip Agent su sad zajednička firma ili su samo prodavali njihova izdanja?
Kako su dečki već napisali, dvije različite firme, ali isti direktor - Bernard znači, da je u onom paviljonu na onom ogromnom štandu Strip Agenta, na onoj rotirajućoj reklami pisalo Ludens, ista količina i sadržaj stripova bi bio na štandu

Mislim da je SA osnovan 93', a Ludens 2000.-te, ali imaju istu adresu.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:11   #748
Da, koliko znam. Svaka epizoda Dylan Doga je za sebe. Makar lažem, bila je jedna epizoda u dva dijela. Ali mislim da je to jako rijetko.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:29   #749
To je dobra stvar onda iako, moram još razmisliti, ima i njega dosta. Možda se zadovoljim i skenom, vidjet ću.

Zavidim vam na ovim novim epizodama, baš mi žao što nisam i ja u toku. Ova sljedeća naslovnica mi izgleda odlično, obožavam te naslovnice i radnje sa snijegom.. a ovdje pada li ga pada.

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:42   #750
U SNK došao ovaj najnoviji specijal što nam fali, ali od VČ-a izdanje.

Zagor Veseli Četvrtak Specijal 29: Tajanstveni brod



https://www.stripovi.hr/detalji_proi...veni-brod.aspx
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:35   #751
Izašla je najava na s.com za novi Extra Zagor, ali nije točno preziciran datum izlaženja, piše "uskoro u prodaji".

Zagor Extra 281: Bounty Killer

Original #274

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Franco Donatelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 23:21   #752
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Izašla je najava na s.com za novi Extra Zagor, ali nije točno preziciran datum izlaženja, piše "uskoro u prodaji".

Zagor Extra 281: Bounty Killer

Original #274

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Franco Donatelli
Naslovnica: Gallieno Ferri



Odlična epizoda. Jel ima šanse da izađe prije kraja mjeseca?
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 23:32   #753
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post

Odlična epizoda. Jel ima šanse da izađe prije kraja mjeseca?
Ja mislim da bi trebao izaći ovaj ili najkasnije idući tjedan poslije toga onda idu "Demoni ludila"
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:17   #754
Pročitao:

SDX 016. Vatra u noći (od 25 str.)
SDX 017. Smrtonosni cvijet
SDX 018. Zemlja bezakonja (do 16 str.)

Još jedna priča koja mi je poznata još iz djetinstva, ali iz Zlatne Serije pod nazivom "Smrtonosna Tumaka". 2x je čak objavljena u Zlatnoj Seriji, a ja mislim da imam doma ovaj:



Zapravo, ja sam imao samo nastavak i kraj priče, a nikad nisam u biti saznao početak priče i kako su se Zagor i Čiko uopće našli u takvoj situaciji. Svakako priča koja mi se jako svidjela u djetinstvu, pa mi je i danas bio gušt ponovno je pročitati nakon tako dugo vremena. Cvijet koji donosi "ludilo" onome tko god mu je u blizini, a poslije se ne sjeća ničega. Jedna fora priča i moram priznati odličan crtež iako nije Ferri.

Još jedno pojavljivanje Drunky Ducka na samom početku, ovaj put prerušen u losa donio poštu
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:23   #755
Da, za onim indijancem izdajicom. Kako mu je nadimak u zlatnoj seriji? Mislim da je u novoj bio krvnik radi ožiljka. Dobra priča, ali nisam siguran da li se taj znanstvenik opet pojavljivao? S onim partnerom s brkovima...
Makar čekaj, imam kolekciju doma, pa ću pogledati.
Ne, nije. To je bio onaj botaničar. Čini mi se da se Arcibald tracy više nije pojavljivao.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:00   #756
Dobro da si spomenuo tog indijanca jer toliko sam puta prije pročitao tu epizodu u Zlatnoj Seriji da me začudio taj naziv "Krvnik" možda malo "blesav" naziv, pa sam išao provjeriti kako su to oni stavili u Dnevniku i puno više paše - "Scareface" ili kako su oni to u Dnevniku napisali "skarfejs"

Mislim, "Lice s ožiljkom" ilitiga taj "Scareface" puno više paše od "Krvnika".



A onaj kolega od Tracya je u jednom trenutku "puko" i išao da pređe "rijeku koja peče" te završio u njoj zauvijek. Ono što je još ostalo pamtljivo u ovoj epizodi kad se Zagor pokajao što je srušio onu branu i potopio cijelo pleme ne bi li se spasili. Ali nije imao izbora.

Išao sam sad vidjeti u kutiju taj što imam od Zlatne serije, u solidnom je stanju, malo su rubovi premotani u donjem desnom kutu, ali čitljiv je još uvijek toliko godina ima, 89' izdanje. A danas moram priznati da se puno više pazi na stripove, ne daj ti bog da je neka stranica malo premotana ili bilo što slično tomu

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:42   #757
Da, potpuno sam zaboravio na to, da bi spasio sebe i druge, potopio je indijansko selo dovevši ih na rub uništenja.
He, čuvaj taj broj. U asteroidu prodaju prve brojeve alana forda za 100 kn komad.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 00:24   #758
Te stare stripove čuvam u jednoj kutiji

Aha, poslije tog potopa, kad je onaj kolega od Tracya završio u toj "kipućoj" rijeci, Zagor kao da se htio iskupiti i krenuo skočiti za njim da ga spasi, ali ga je Tracy u zadnji trenutak zaustavio.

Fora je sve u svemu priča, i onaj dio sa "noćnim koljačem", nezaboravan tradicijski običaj plemena
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 21:27   #759
Bio danas u Zg-u i uspio sam ostvariti dobar ulov u popunjavanju kolekcije tražio sam po kioscima taj Maxi sa Helligenom, ali nakon 20 kioska sam jednostavno odustao, nema ga nigdje. Kruži stalno 4-5 jedni te isti Maxiji, a ovaj je vjerojatno rasprodan (valjda jer je o Hellingenu). Ali nema veze, kako je to "lažni" Maxi, njega će Ludens objaviti u redovnoj seriji (kroz 5 stripova), procjena - negdje tamo početkom 2019-te.

Ali zato sam imao veliki uspjeh sa ostalima. Od 7 komada koji su mi falili, danas sam ih našao 5 čak i taj famozni 92 extra: Božić kalibra 45. Tako da mi sad samo 2 fale:

LU 108. Zemlja Slobode
LU 110. VeraCruz

Extra mi je kompletirana, jedino ova 2 redovna još fale. Uzeo sam još Texa koji su mi falili i njega kompletirao, te Mister Noa, tako da je danas bio dobar posao u Zg-u :klap:

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:33   #760
Bogme i više nego dobar ulov .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.