Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2006., 15:54   #61
Quote:
Zli kaže:
Da li se netko od ljudi sa NDE iskustvom vratio natrag u našu realnost sa nekom konkretnom spoznajom koju možete prenijeti. Da li vam se možda desilo da ste shvatili neki veći smisao pa ste ga zaboravili prilikom povratka i nikako ga se ne možete sjetiti ???
ja imam stalni osjećaj da sam zbog nečega još tu. I sada, ovo će sigurno svima biti smiješno, kada sam se "vratila" imala sam u pamćenju to da sam dobila tri jednostavna dara. Prvi dar (baš tako "dar") je da imam stalnu spoznaju da sve sama stvaram, da svojimm mislima kreiram ustvari sve oko sebe, drugi "dar" je taj da ne promatram tijelo niti svoje niti tuđe kao identifikaciju već nešto poput odjeće, i još uz to odjeće koju mogu po volji mijenjat i "utjecaat na nju"- treći dar/spoznaja je nešto što sam zaboravila i nikako se više ne mogu sjetiti, a stalno mis e čini da je bio jako važan za mene.
I još dugo vremena me je pratio jedan osjećaj neopisive ljubavi za sve ljude, ali stvarno iskrene ljubavi, kao da sam mogla zamijeniti sebe s drugim i svakog u potpunosti razumijeti. Baš potpuna ljubav, dolazilo mi je neko vrijeme da se bacam ljudima nepoznatima u zagrljaj, primim ih za ruku, i uvijek sam gledala svakome u oči, i sva bih nekako "potonula" u njima. Sada su takvi događaji sve rijeđi i rijeđi na žalost i intenzitet je sve slabiji, ali prvo je bilo fantastično-jednostavno stvarno voliš sve živo, ali ono doista voliš..
__________________
Feel the burning stare of my HAMSTER and change your ways!

Have you nothing else to do but bother me?!
once is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 16:49   #62
Jel to znači da ja svojim mislima (stavom) utječem na to hoću li smršaviti ili ne?

Ja tvrdim da je to sve u glavi/stavu a rekla bih da se i ti slažeš?
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 16:55   #63
Da i jest sve "u glavi". baš tako.
Ono što mi je "bilo rečeno"(ja sam tako doživjela taj dar, kao spoznaju, a zašto to zovem darom-zato kaj sam to baš takvim doživjela i u nekoj čudnoj komunikaciji koja se odvijala na tom polju, ali i kasnije dok sam se oporavljala sam imala čudna događanja..) je da svako stvara svoj realitet i kao "savija svijet" prema onome kako ga doživljava, a na doživljaj svega ustvari utječem ja i samo ja . Ispalo bi da ima onoliko svijetova koliko ima onih koji ga stvaraju, samo to "stvaranje" treba osvijestiti. nismo svijesni da sami stavramo i sebe i sve oko sebe samim odabirom i sužavanjem i širenjem percepcije. Ne prilagođavamo se mi vanjskom nego se ustvari ono što mislimo da je vanjsko stvara iz našeg unutarnjeg..
Zakomplicirah,a li tak nekak..
__________________
Feel the burning stare of my HAMSTER and change your ways!

Have you nothing else to do but bother me?!
once is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 18:16   #64
Nisi zakomplicirala, kuzimo se.

Iz svega navedenog, da rezimiram, ako ja iz statusa ljubavnice želim prijeći u status zakonite supruge to ovisi samo o tome da li ja vjerujem da će se to dogoditi ili ne Jel tako?
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 18:16   #65
Mislim, da svhatimo i praktičnu primjenu toga.....
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 20:46   #66
Da, i ja sam imala vrlo slicno iskustvo kao i Once....na jednom "sessionu" Shen Qui-ja u Zagrebu prije par godina, pod vodstvom kineske majstorice Aiping Wang , kad sam umrla na nekoliko minuta na ocigled svog sina koji me pokusavao reanimirati stalnom masazom i konstantno vikao "disi, disi!".Moje je srce naprosto prestalo kucati na nekoliko minuta.Znam jos nekoliko ljudi koji su kroz to prosli na ocigled brojne publike, i polaznika. Zanima me da li ima tko na forumu tko je prosao kroz njene tretmane.
Ono sto sam dozivjela bilo je prekrasno i mislim da se od tog trenutka ne bojim smrti kao neceg bolnog i teskog jer sam se u tom trenutku odlaska osjecala vrlo sretnom, prihvacenom od jednog novog svijeta punog ljubavi.... Neopisive su boje koje sam tada vidjela jer mislim da one u stvarnom svijetu ne postoje. U tih par minuta imala sam osjecaj da je prosla cijela vjecnost i da sam shvatila u tom kratkom periodu sto je vazno u zivotu a sto irelevantno, vidjela svoj zivot kao neciji tudji, razumjela stvari u sekundi koje nisam nikada ranije razumjela, sve mi je odjednom postalo jasno i to smatram velikim darom. Od tada sam puno "bogatija" osoba i cini mi se da je to utjecalo na promjene tokova mog buduceg zivota jer sam nakon toga napravila nekoliko velikih promjena u svom zivotu u skladu s onim sto sam spoznala o sebi i drugim kroz to iskustvo.
Kakvo je objasnjenje tih dozivljaja,...... ne znam. Moja majka koja je lijecnica, nije mogla prihvatiti nikakvo drugo objasnjenje nego kemiju mozga koji cini sve da zastiti tijelo od stresne situacije, pa tako u tom trenutku izlucuje velike kolicine "hormone srece" sto umirucim osobama olaksava umiranje i daje sve te fantasticne dojmove, osjecaje srece, boje .... slike, slicno djelovanju LSD-a.Nisam sigurna da bi se s time slozila, iako ima nesto i u tome. Mislim da se ipak radi o novim svjetovima koje cemo kad-tad upoznati i otkriti.
 
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 00:15   #67
kakav je to tretman bio ???na kojem si bila i zasto ti je srce stalo od cega ?? mislim kakve ste vjezbe radili i to ?? cudno mi je da ta zena nije zavrsila u zatvoru pod optuzbom pokusaj ubojstva??
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 02:14   #68
Quote:
once kaže:
Da i jest sve "u glavi". baš tako.
Ono što mi je "bilo rečeno"(ja sam tako doživjela taj dar, kao spoznaju, a zašto to zovem darom-zato kaj sam to baš takvim doživjela i u nekoj čudnoj komunikaciji koja se odvijala na tom polju, ali i kasnije dok sam se oporavljala sam imala čudna događanja..) je da svako stvara svoj realitet i kao "savija svijet" prema onome kako ga doživljava, a na doživljaj svega ustvari utječem ja i samo ja . Ispalo bi da ima onoliko svijetova koliko ima onih koji ga stvaraju, samo to "stvaranje" treba osvijestiti. nismo svijesni da sami stavramo i sebe i sve oko sebe samim odabirom i sužavanjem i širenjem percepcije. Ne prilagođavamo se mi vanjskom nego se ustvari ono što mislimo da je vanjsko stvara iz našeg unutarnjeg..
Zakomplicirah,a li tak nekak..

Ma potpuno te razumijem. To je ono što bi zdravo seljački rekli "kak si misliš, tak ti bu". Pa naš mozak funkcionira na principu nekakvih strujnih udara, iskreno nemam pojma kako funkcionira, no i ja sam primijetio da svojim unutarnjim stanjem mijenjam život i u skladu sa time i ljudi mijenjaju svoj odnos i prema meni. Sve što govoriš ima smisla i razumljivo je.
Što se tiče tvojih strahova, to je ono na žalost što sve nas plaši i sa čime ćemo se morati suočiti kad tad na žalost. Da li tada zbilja prelazimo u potpuno ništavilo i postajemo hrpa raspadajućeg mesa ili odlazimo na neko puno ljepše mjesto zbilja ne bih znao, no i mene zna u zadnje vrijeme to često mučiti. Za vrijeme spavanja u polusnu znaju mi spontano dolaziti prilično ružni dojmovi koje ne mogu lako opisati, a koji kao da mi žele dati do znanja da je smrt kraj i u tim polusnovima se zapravo najteže nosim sa činjenicom da bi mogle zauvijek nestati osobe koje volim i uvijek mi prvo na pamet padne jedna meni jako draga osoba. To mi se dešava zadnjih par godina i zna me ubiti u pojam. No ovo što sada govorim definitivno nije nikakvo paranormalno iskustvo, već jednostavno nekakvo stanje moje svijesti koje je ne znam čime točno izazvano da tako funkcionira.
Osobno zbilja ne znam, niti mogu tvrditi postoji li nešto nakon smrti ili ne i jedino što mi je utješno jest to da sve što je ikada živjelo do sada je i umrlo (mislim naravno na fizički oblik života), pa smatram da se ne trebamo brinuti što niti mi nećemo biti iznimke.
Mislim da je najgore u svemu tome mogućnost da zauvijek nestaju osobe koje volimo onog trena kada one umru i to je možda ono što mi je najnepodnošljivije.
Kod tih raznih tunela da li se radi samo i kemijskim procesima u mozgu koji olakšavaju smrt ili zbilja prelasku na bolje mjesto ne možemo na žalost znati. Možda bi zbilja najbolji dokazi bili to sa prepričavanjem stvarnih događaja za vrijeme DNE koje ne bismo bili u stanju inače vidjeti.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 04:23   #69
Doživio sam ja više puta NDE...recimo, jednom kad sam čučao na podu duže vrijeme i onda se naglo ustao...vidio sam bijelu svjetlost par sekundi i osjećao se kao da lebdim.

Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 11:02   #70
Kex, imaš nizak tlak.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 13:49   #71
Pa imaju i svi oni sa NDEom...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 15:44   #72
Ne rugaj se nikada nečemu/nekomu za što nisi 100 posto siguran da te neće dočekati iza ćoška
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 21:28   #73
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Doživio sam ja više puta NDE...recimo, jednom kad sam čučao na podu duže vrijeme i onda se naglo ustao...vidio sam bijelu svjetlost par sekundi i osjećao se kao da lebdim.

A tek Oliver Dragojević! On i pjeva o tome :"Dva put sam umra..."

Hipatija1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 00:23   #74
Quote:
imago2007 kaže:
Ne rugaj se nikada nečemu/nekomu za što nisi 100 posto siguran da te neće dočekati iza ćoška
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 01:25   #75
volila bi jednom to doživjeti
 
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 02:23   #76
Quote:
imago2007 kaže:
Ne rugaj se nikada nečemu/nekomu za što nisi 100 posto siguran da te neće dočekati iza ćoška
Pa boli me kurac nek me čeka...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 00:20   #77
Kex, pa jel te bar ima što boljet?

Bajdvej, moglo bi te i dočekat
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 02:07   #78
Quote:
imago2007 kaže:
Kex, pa jel te bar ima što boljet?

Bajdvej, moglo bi te i dočekat
Kex, a onda ti dođe svjetlo, a njega ionako više nećeš nit trebat, nit osjetit
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 17:09   #79
Quote:
imago2007 kaže:
Kex, pa jel te bar ima što boljet?

Bajdvej, moglo bi te i dočekat
Jok...otpao mi je prilikom zadnjeg NDEa



I šta ak me dočeka? Umirem već cijeli život...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 10:44   #80
Quote:
Sunch4ny kaže:
kakav je to tretman bio ???na kojem si bila i zasto ti je srce stalo od cega ?? mislim kakve ste vjezbe radili i to ?? cudno mi je da ta zena nije zavrsila u zatvoru pod optuzbom pokusaj ubojstva??
Žena je pobjegla iz Slovenije nakon što su neki pacijenti umrli i nakon što je podignuta kaznena prijava protiv nje. A isto joj se sprema i u Hrvatskoj.
Mate Kundidov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.