Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2014., 00:02   #61
Quote:
nina kent kaže: Pogledaj post
4990. Pred kraj milenija, nove tendencije se sve vise osjecaju, ljudima je dosta tradicionalnih okova, i vecina drzava, na miran nacin, postaju sve vise tolerantna i otvorena i slobodna za sve vrste i nacine zivota.

5014. Politicar Filicro ostvaruje veliku popularnost sa idejom ukidanja drzava. Ideja se sprovodi u djelo u svim zemljama 1.1. 5015. godine.

5015. I homo sad sve ispocetka
Civilizacija na Filicroovim načelima?
Nije Mad Max ni toliko loša opcija
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:07   #62
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Evo, sve vlade svijeta su 1.1.2015. ukinule države
ajmo kronologoju

2015. raspada se sveopći sustav sigurnosti, u gradovima pljačka i palež, na selima veće obitelji skupljaju se i grupiraju radi zaštite od pljačkaša i silovatelja
2016. raspadom zdravstvenog sistema izbijaju epidemoije koje ubijaju masu stanovnika
2017. sveopća bijeda stvara nove apokaliptične religije koje koriste sveopću krizu za svoj probitak i jačanje
2020. svijet se sastoji od nekoliko međusobno odsječenih farmi, ljudi se zatvaraju u sebe i ne putuju više od nekoliko kilometara
2050. premda je smrtnost dojenčadi veća nego prije idnustrijske revolucije, broj stanovnika raste dok su žene svedene isključivo na uloge kućanica i majki.
Kako nema potrebe za pismenošću, samo pojedine religije obrazuju mlade, većina znanja se svodi na poljoprivredu ili ratničke vještine dok većine stanovnika.
Mladi muškarci počinju napuštati poljoprivredni način života i okreću se pljački i paležu. Polako se javlja ropstvo kao i ratničke kaste
2070. većina sela plaća danak naoružanim bandnama ili trguje s njima, pogotovo s robljem, također, trgovci ih uzimaju za zaštitu da bi prošli do susjednih sela
2100. snažniji ratnički klanovi počinju ujedinjavati sela i vlastta vojvodstva, najsnažniji ratnik ili svećenik s najviše utjecaja postaje vladar
2200. broj vojvodstava se smanjuje, ali im raste teritorij, sve više počinju imati složeniji karakter, a selo vladara postaje i trgovačko središte, javlja se ponovo i neka vrsta pismenosti (koju su očuvali rijetki, uglavnom svećenici radi svojih ideja), kao potreba vladara počinje birokratizacija
Quote:
nina kent kaže: Pogledaj post
2800. stvaraju se dva-tri velika imperija, silno se bogate, shvacaju znacaj intelekta i imaju graditeljski genij i svaki se pokusava sto vise prosiriti i imati sto vise moci...

3500. Veliki imperiji propadaju zbog previse ratovanja i nemogucnosti kontrole prevelikih teritorija, na njihovim ostacima stvaraju se neki novi politicki entiteti. Vlada velika guzva...

3600. Nova carstva su izgubila prestiz nekadasnjih imperija, vladaju tirani, glad i bolesti, znanje se izgubilo, sva znanost, svi zapisi i svjedocanstva napretka spaljeni su na lomacama, fanaticne religije oblikuju svakodnevni zivot...

3964. Dva svecenika izgnana zbog hereze, lutaju u nadi da ce naci malo vode i negdje u pustosnom krajoliku iskapaju zamotanu u 32 neobicne folije i 11 nepropusnih tkanina, sliku Mona Lise. Postavsi svjesni umjetnosti, padaju u trans i okupljaju oko sebe nove vjernike.

4200. Nova vjera je postala oficijelna u vecem broju teritorija. U istom podzemnom hodniku di je pronadjena Mona Lisa, nadjeni su i ostaci hard diskova, mp3 playera, usb stickova i nekoliko kompjutera i drugih elektronskih uredjaja, medju kojima i jedan akumulator u smrznutom stanju.

4300. I dalje vlada glad i ratovi za teritorije i neznanje i praznovjerja.

4592. Slucajnom igrom slucaja, netko uspijeva upaliti jedan kompjuter spremljen zajedno s ostalim rekvizitima u tamnoj komori kripte svetista glavne bogomolje svijeta. Pocinje period prosvjetljenja.

4850. Zahvaljujuci tehnoloskom razvoju, svijet je napredovao, manje je gladi, teritoriji su se podijelili na drzave i svaki je uspostavio svoje zakone, ali sad se vise natjecu u osobnom razvoju nego u pokusajima osvajanja i sirenja.

4990. Pred kraj milenija, nove tendencije se sve vise osjecaju, ljudima je dosta tradicionalnih okova, i vecina drzava, na miran nacin, postaju sve vise tolerantna i otvorena i slobodna za sve vrste i nacine zivota.

5014. Politicar Filicro ostvaruje veliku popularnost sa idejom ukidanja drzava. Ideja se sprovodi u djelo u svim zemljama 1.1. 5015. godine.

5015. I homo sad sve ispocetka
Nešto mi je palo napamet, kako pisana povijest ide tek kojih 6.000 godina unatrag, možda je prije toga i postojala neka civilizacija, ali se ukidanjem države poslejdično izgubila pismenost, a već su bili jako napredni prije toga pa je sve bilo kompjuterski i papirnato a ne u kamenu pa nije očuvano?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:07   #63
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post
Ropstvo je postojalo u SAD-u zato što je bilo sankcionirano od strane države, inače se nikada ne bi isplatilo jer bi svaki robovlasnik morao non-stop trošiti novce na hvatanje robova, što je za njih činila država. A onda naravno ne bi ni bilo rata. To je već dobro istraženo i analizirano.

Najpametnije bi vam bilo da idete čitati knjige koje sam naveo u drugom postu, ovako se samo sramotite sa linearnim glupostima koje ste naučili u osnovnoj školi.

Bez uvrede ali vi čegevare anarhisti ste mi oduvijek bili najsmješniji.
Kaj tebi nije jasno da anarhija znači da ti želiš živjet u miru,a hrpa ljudi ne želi.
Pa ti dođu i siluju i ubiju ženu,otmu ti kćer i sve što imaš,kuću ti spale,a tebe ostave s metkom u čelu i odu u nove pobjede.Rat je anarhija,Afrika je anarhija,Mexico je anarhija,Bosna je anarhija.
Stvarno ne kužim jel ti nerazumiješ ljudsku prirodu il kaj?
Anarhija znači prevlast najbolesnijih i najbrutalnijih u vrlo kratkom roku.
Ovako sa državom nas jebu prilično ali možemo šetat ulicom,zezati se i dopisivat na internetu.
I to je sve još samo što se tiče otimačine,bolesti ni netreba nabrajat.

Jesi ti ikad uopće vidio kako izgleda rulja od npr. 200-300 pijanih i bijesnih navijača i u šta bi se sve to pretvorilo da ne dođe jača sila i polupa ih?

Zadnje uređivanje GosponProljeće : 19.05.2014. at 00:13.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:11   #64


Zar vi to ozbiljno? O kakvom vi to kolapsu civilizacije govorite?
Države su u samo prošlom stoljeću ubile oko 260 milijuna ljudi.
Najveća teroristička država, SAD, redovno destabilizira svijet.

Oba svjetska rata su uzrokovana centralnim bankarstvom, da li ste znali da su svi očekivali da će prvi svjetski rat vrlo brzo završiti(niti godinu dana) međutim zbog tiskanja novca kroz državno centralno bankarstvo došlo je do nevjerojatnog rasplamsavanja sukoba te konačno stvaranja takvih uvjeta završetka rata da je imao za direktnu posljedicu stvaranja drugog svjetskog rata?

Da li uopće shvaćate kako tehnologija bitcoina u potpunosti eliminira takve scenarije?

Da li ste uopće pročitali bilo što što sam napisao ili samo odgovarate na naslov teme??
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:15   #65
Ma ja te kužim,aj odi do grada malo i objasni prosječnom čovjeku o bitcoinsima.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:18   #66
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Kaj tebi nije jasno da anarhija
Meni je jasno da anarhija znači "bez vladara", nikako "bez pravila" tako da ne znam o kakvoj fantazijskoj anarhiji ti govoriš.

A ta pravila bi se organski razvijala na osnovu bogatog znanja i iskustva koja već sada imamo a dostupna su besplatno svima putem interneta. Kad se stvari razvijaju na taj način umjesto centralnog planiranja i reguliranja na osnovu prisile dobije se maksimalna efikasnost organiziranja u sistemu.

I prestanite već jednom pričati o magičnom kolapsu država, već sam nekoliko puta to adresirao. Koliko povijesnih lekcija moramo dobiti dok konačno ne dođemo do zaključka da centralno administriranje na osnovu sile samo dovodi u propast?
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:18   #67
Bitcoinsi, jel to nešto iz igrice?
Anwyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:26   #68
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post
Meni je jasno da anarhija znači "bez vladara", nikako "bez pravila" tako da ne znam o kakvoj fantazijskoj anarhiji ti govoriš.

A ta pravila bi se organski razvijala na osnovu bogatog znanja i iskustva koja već sada imamo a dostupna su besplatno svima putem interneta. Kad se stvari razvijaju na taj način umjesto centralnog planiranja i reguliranja na osnovu prisile dobije se maksimalna efikasnost organiziranja u sistemu.

I prestanite već jednom pričati o magičnom kolapsu država, već sam nekoliko puta to adresirao. Koliko povijesnih lekcija moramo dobiti dok konačno ne dođemo do zaključka da centralno administriranje na osnovu sile samo dovodi u propast?
Ali ljudi ti razumiju i poštuju silu i strah i ništa više.
Idealan način vladavine je diktatura prosvjećenog,pravednog i dobroćudnog vladara,samo se takvi ne rađaju baš previše.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:43   #69
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Ali ljudi ti razumiju i poštuju silu i strah i ništa više.
Posvetio sam nekoliko paragrafa važnosti odgoja u prva dva uvodna posta te koji su izvori agresije kod čovjeka. Ovo je temeljito istraženo područje u znanosti.
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:51   #70
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nešto mi je palo napamet, kako pisana povijest ide tek kojih 6.000 godina unatrag, možda je prije toga i postojala neka civilizacija, ali se ukidanjem države poslejdično izgubila pismenost, a već su bili jako napredni prije toga pa je sve bilo kompjuterski i papirnato a ne u kamenu pa nije očuvano?
Ali zar razni hardware od metala i raznih tipa zeljeza, i dijamanta, ne bi trebao trajati i duze od kamena?

Quote:
Anwyn kaže: Pogledaj post
Bitcoinsi, jel to nešto iz igrice?
Pa ne to je pravi kriptonovac ili kako bi se reklo, virtualni novac ali jos nije sire prihvacen a negdje je i zabranjen, u nekim drzavama. U CMS-u Wordpress se dosta upotrebljava, npr kao zamjena za Paypal mada to nije skroz isto. Meni se ta ideja cini zanimljiva ali i dalje pociva na posjedovanju 'pravog' novca tako da ne kuzim skroz - osim da s obzirom da se radi o open source-u, posjedovanje i transakcije su besplatne znaci mozda ce se s tim, tj s takvom vrstom novcanog sistema moci izbjeci jednog dana barem djelomicno danasnji prilicno pljackaski bankarski sistem.
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:52   #71
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post
Meni je jasno da anarhija znači "bez vladara", nikako "bez pravila" tako da ne znam o kakvoj fantazijskoj anarhiji ti govoriš.

A ta pravila bi se organski razvijala na osnovu bogatog znanja i iskustva koja već sada imamo a dostupna su besplatno svima putem interneta. Kad se stvari razvijaju na taj način umjesto centralnog planiranja i reguliranja na osnovu prisile dobije se maksimalna efikasnost organiziranja u sistemu.

I prestanite već jednom pričati o magičnom kolapsu država, već sam nekoliko puta to adresirao. Koliko povijesnih lekcija moramo dobiti dok konačno ne dođemo do zaključka da centralno administriranje na osnovu sile samo dovodi u propast?

Svako pravilo vrijedi koliko i papir na kojem je napisano ako iza njega ne stoji policijsko - pravosudna organizacija koja bi pravila provodila i osiguravala njihovo poštovanje.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 01:03   #72
Može jedna igra, pronađite gdje je ovdje država.
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 01:08   #73
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post

Da li uopće shvaćate kako tehnologija bitcoina u potpunosti eliminira takve scenarije?

Ne, ne razumijemo. Na koji način bitcoini zaustavljaju naoružane vojnike koji žele okupirati teritorij i eksploatirati ga? Kako bi me zaustavio u pokušaju stvaranja moje privatne vojske koja bi se bavila kontrolom teritorija i prikupljanjem poreza koji bi išao u moju blagajnu?
Objasnio bi mi kako su moć i novac loši?
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 01:18   #74
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post
Može jedna igra, pronađite gdje je ovdje država.

Ti danas nisi vidio vojsku kako spašava ljude iz kuća? Vatrogasce, policiju? Ali čak i da zanemarimo državu, što misliš, koji je razlog da ljudi masovno volontiraju i pomažu?
Dat ću ti odgovor na to pitanje, nacionalizam. Hrvati pomažu Hrvatima. U Srbiju nije otišao nitko pomagati, iako su poplave mnogo teže.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 01:29   #75
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ti danas nisi vidio vojsku kako spašava ljude iz kuća? Vatrogasce, policiju? Ali čak i da zanemarimo državu, što misliš, koji je razlog da ljudi masovno volontiraju i pomažu?
Ah naravno, ne može se u ni u kojem slučaju dogoditi da ljudi u slobodnom društvu slobodnog tržišta plaćaju osiguravajućim društvima da imaju puno bolje opremljene vatrogasce i sigurnosne službe a da i ne govorimo o prevenciji nasipa budući da bi prevencija bila u interesu osiguravajućih društava.

Kako glupo od mene.
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 01:32   #76
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ne, ne razumijemo. Na koji način bitcoini zaustavljaju naoružane vojnike koji žele okupirati teritorij i eksploatirati ga?
Pročitaj gore o centralnom bankarstvu što sam napisao i pogledaj ovaj video.
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 01:46   #77
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post
Ah naravno, ne može se u ni u kojem slučaju dogoditi da ljudi u slobodnom društvu slobodnog tržišta plaćaju osiguravajućim društvima da imaju puno bolje opremljene vatrogasce i sigurnosne službe a da i ne govorimo o prevenciji nasipa budući da bi prevencija bila u interesu osiguravajućih društava.

Kako glupo od mene.

Ne, sigurnosne službe ne možeš samo platiti. Zašto bi oni uzeli plaću, kad ti mogu silom uzeti baš sve što imaš? Kontrola nad naoružanim formacijama je strašno zahtjevan zadatak, i zahtijeva ideologiju koju će vojnici slijediti, zakone, nadzor drugih sigurnosnih službi itd.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 01:51   #78
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post
Pročitaj gore o centralnom bankarstvu što sam napisao i pogledaj ovaj video.

Centralno bankarstvo je veliki uspjeh, da njega nema, ne bi imali ni fiat valute, bilo bi mnogo manje novca na tržištu i do njega bi se teže dolazilo, te bi siromaštvo bilo veće nego je danas.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 02:03   #79
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ulogu držve polaku preuzimaju novi feudalni posjedi iliti multinacionalne kompanije.

Država će biti tu da se možda pobrine o "otpadnicima" koji ne mogu raditi, a radno sposobno stanovništvo će imati državljanstvo, ali bez ikakvog prava glasa, svojih mega-tvrtki!
Rollerball (1975 film)

Quote:
In the film, the world of 2018 is a global corporate state, containing entities such as the Energy Corporation, a global energy monopoly based in Houston which deals with nominally-peer corporations controlling access to all transport, luxury, housing, communication, and food on a global basis.
Tako proročki...još da Rusija padne...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 04:24   #80
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ako sutra ukinemo državu, nema bolnica, nema socijalne pomoći, nema obveznog školovanja djece.
Funkcioniralo bi to (bolje) i bez drzavnih jasli. Poanta je da je drzava po definiciji organizacija sile, a silu je opravdano koristiti samo u samoobrani. Ak drzava silom zakona krene preraspodjeljivati novac medju ljudima, tj. ak se dopusti biracima da glasaju po svom ukusu, kome treba i koliko oduzeti i kome dati, to je onda to.. put u pakao poplocan dobrim namjerama.
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
ako nam se zdravstvo privatizira, po američkom sistemu, onda smatram da nam država više ni ne treba..Za mene je to kraj..
Morat cete izaci iz komunistickog razmisljanja 2014-te godine, inace ce te potopiti i sebe i nas ostale u drzavi s takvim razmisljanjem.
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post
2.Država ne priznaje da čovjek ima vlasništvo nad svojim tijelom i produktima tog tijela(ratni robovi, stotine zakona i krađa preko poreza). Ne postoji implicitni društveni ugovor.
Ovaj video dokazuje da je drzava u naravi zli mehanizam koji oduzima slobode ljudima. Taj dio je jasan. Medjutim, postoje slobode kojih se ljudi na individualnom nivou zele odreci (npr. sloboda prevare,silovanja,pedofilije,ubojstava itd..), jer ce im to omoguciti normalan zivot u kolektivu. Drzava (minimalna) nije problem sve dok ostaje u tim okvirima.Ak je podrska zakonu 100%, onda se nemre govoriti da drzava radi stetu ikome prisiljavanjem ljudi da postuju taj zakon.. jer rijec prisila izgubi smisao. Problem je kad 51% ljudi izaslih na izbore/referendum donese odluku za sve. Dakle po meni nije rjesenje izbacivanje drzave kao koncepta, nego izbacivanje zakona koji nemaju politicki konsenzus (npr. 95% glasova na izborima).
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Rat je anarhija,Afrika je anarhija,Mexico je anarhija,Bosna je anarhija.
Stvarno ne kužim jel ti nerazumiješ ljudsku prirodu il kaj?
Anarhija znači prevlast najbolesnijih i najbrutalnijih u vrlo kratkom roku.
Ovo nije tocno. Prirodno ponasanje ljudi u anarhiji ce prije zaustaviti tiranina da dodje na vlast, nego npr. danasnja socijaldemokratska drzava (sa ljudskim pravima itd..). Ljudi koji su odlucili zivjeti bez autoriteta ce jednostavno teze izabrati tiranina.. nego oni koji su navikli zivjeti na drzavnim jaslama, a koji su odjednom suoceni s situacijom gdje je nestalo para u drzavi. Medjutim, anarhija je utopija. Moze funkcionirati kratko. Nakon tog sklizne ili u tiraniju ili u republiku. video

Drzava je ok. Socijalnu drzavu (preraspodjelu love prek politicara) treba unistiti u korijenu. Zivimo u ekonomskoj diktaturi nekolicine jebivjetara pod krinkom socijalne drzave. Po mom misljenju ukinuti socijalnu drzavu, omoguciti individualnu ekonomsku slobodu gradjanima... isto kao sto danas imaju i politicku i vjersku i seksualnu itd.. itd..
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.