Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2014., 09:24   #21
Quote:
zorajesvanula kaže: Pogledaj post


Ja recimo na Balaševića gledam kao na velikog heroja, upravo zbog njegovog dezerterstva i izdajništva (nije htio u vojsku srbije). Za to je trebalo puno više hrabrosti nego je imala gomila primitivaca, polupismenih srba, pod utjecajem maligana (rakija, konjak) kojoj je rat u biti dobro došao. Da su u životu pročitali bar jednu knjigu, pogled na rat bi im bio drugačiji. Razmisli malo , ako možeš razmisliti?
Ja recimo na Blagu Zadru gledam kao na junaka. Na balaševića gledam kao na starog prdonju i foliranta. To što ti na njega gledaš kao na heroja je jasan znak da si u krivoj državi.
velikohrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 09:57   #22
Quote:
velikohrvat kaže: Pogledaj post
Tvoje poznavanje povijesti je zabrinjavajuće oskudno. Ili patiš od halucinacija.
Nije to sve, imam i ružne tenisice, a i totalno sam fulo farbu u dnevnom boravku.

Quote:
velikohrvat kaže: Pogledaj post
Ja recimo na Blagu Zadru gledam kao na junaka. Na balaševića gledam kao na starog prdonju i foliranta. To što ti na njega gledaš kao na heroja je jasan znak da si u krivoj državi.
A zakaj ti onda nisi u Liliputu? Kaj delaš ovde?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 10:09   #23
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nije to sve, imam i ružne tenisice, a i totalno sam fulo farbu u dnevnom boravku.
A čujem i da voliš popit...ako treba i ralon.



Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A zakaj ti onda nisi u Liliputu? Kaj delaš ovde?
Vidim našao si način da me uzrujaš. Evo, uzrujavam se.
velikohrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 10:23   #24
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovisi.

Njemačka i SSSR su 1939. bili saveznici, čak su imali zajedničke vojne operacije i zajedničke vojne parada kada su , gle čuda, zajednički napali Poljsku.

Od Francuske do Jugoslavije, komunisti se nisu opirali fašistima sve do napada Njemačke na SSSR 1941..

Kasnije su naravno pokreti postai neprijatelji, ali tokom agresije na Poljsku su itekako bili saveznici

Uostalom, pogledaj i sam vojnu paradu u kojem dvije vojske proslavljauju zajedničku pobjedu nad Poljacima

http://en.wikipedia.org/wiki/German%..._Brest-Litovsk

Zato smatram da istinski antifašisti su ipak demokrati, protivnici svih totalitarizama i pobornici ljudskih prava
I istinski komunisti su također ipak demokrati.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 11:19   #25
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
I istinski komunisti su također ipak demokrati.
:klap:

Da, zato na Kubi, u Sjevernoj Koreji ili nekada u cijelom istočnom bloku, smo imali demokratske izbore?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 12:39   #26
Quote:
et nomen meum kaže: Pogledaj post
.takvi kao ti nestaju sa ovog foruma i nisu dobrodosli ali zato abolirani smiju pisati sve i svasta.
Stavi moj avatar pa ćeš i ti smjeti pisati sve i svašta.
velikohrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:06   #27
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovisi.

Njemačka i SSSR su 1939. bili saveznici, čak su imali zajedničke vojne operacije i zajedničke vojne parada kada su , gle čuda, zajednički napali Poljsku.

Od Francuske do Jugoslavije, komunisti se nisu opirali fašistima sve do napada Njemačke na SSSR 1941..

Kasnije su naravno pokreti postai neprijatelji, ali tokom agresije na Poljsku su itekako bili saveznici

Uostalom, pogledaj i sam vojnu paradu u kojem dvije vojske proslavljauju zajedničku pobjedu nad Poljacima

http://en.wikipedia.org/wiki/German%..._Brest-Litovsk

Zato smatram da istinski antifašisti su ipak demokrati, protivnici svih totalitarizama i pobornici ljudskih prava
Kao SAD na primjer, koji je u to vrijeme još segregirao crnce?

http://content.time.com/time/magazin...760539,00.html

http://www.theguardian.com/world/200...secondworldwar

http://www.jpost.com/Blogs/The-Jewis...locaust-366097


Nemojmo relativizirati povijest. Kao i danas, i tada su glavni pokretači međunarodnih odnosa bili isključivo interesi, ne tko je koliko demokratičan i pravičan... Onaj tren kad se fašizam prelio, svi su ustali protiv njega. Do tada im je pucao prsluk.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:13   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
:klap:

Da, zato na Kubi, u Sjevernoj Koreji ili nekada u cijelom istočnom bloku, smo imali demokratske izbore?
Marx je zamišljao besklasno društvo.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:45   #29
Isplatimo svim braniteljima mirovine koje oni traze, cesto u iznosu od dvije prosjecne place, i mozemo zatvoriti bolnice jer nece biti za place lijecnika.

Vrijedi zakon o ocuvanju novca u proracunu, ako oduzmes za necije penzije, neces imati za necije place. Najjednostavnija algebra.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:47   #30
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Isplatimo svim braniteljima mirovine koje oni traze, cesto u iznosu od dvije prosjecne place, i mozemo zatvoriti bolnice jer nece biti za place lijecnika.

Vrijedi zakon o ocuvanju novca u proracunu, ako oduzmes za necije penzije, neces imati za necije place. Najjednostavnija algebra.

Iovako trošimo puno više nego što imamo. Mirovine i prava su daleko iznad stvarnih mogućnosti zemlje i gospodarstva.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:55   #31
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Kao SAD na primjer, koji je u to vrijeme još segregirao crnce?
Ovo trolanje ima nekog smisla ili ga stavljaš jer ti se ne sviđa da se priča protiv Staljina i SSSR-a?

USA vojska nije ratovala rame uz rame s Wermachtom protiv Poljaka, Crvena Armija jeste

Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Marx je zamišljao besklasno društvo.
Kakve veze Diktatura proleterijata ima s demokracijom?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 17:36   #32
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zato smatram da istinski antifašisti su ipak demokrati, protivnici svih totalitarizama i pobornici ljudskih prava
Demokrati poput Engleske i Francuske koji su mirno gledali dok umire španjolska Republika i dali Hitleru da komada Čehoslovačku ili demokrati poput poludiktatorske Poljske koja je sudjelovala u okupaciji iste te Čehoslovačke 1939., zajedno s Njemačkom?

Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
je, zato u svakom članku piše ili
Nisam znao da je sudstvo pod isključivom kontrolom hrvatske ljevice. Ili štoviše, komunističke ljevice.
Svaki dan naučiš nešto novo.

Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Kategorija komunista nije biološki ograničena jer ona postoji ideološki nevezano uz trajanje nečijeg života. I za 50 godina se može roditi neko komunističko kopile koje se u svojoj glavi borilo protiv fašizma, a rat je vidio na Nintendu.
Nisam siguran da si ti vidio komuniste izvan Red Alerta.

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
jer usporedba je posve deplasirana- dok se komunistima sv eoprašta zato što su antifašisti, braniteljima se NIŠTA ne oprašta i čak ih se KAŽNJAVA ponekad zato što su bili u domovinskom ratu.
Aha. Evo ih pola milijuna već čami u zatvorima jer su bili u ratu.

Jel teško priznati samome sebi da ratni zločin može počiniti i "naša strana"?
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 17:50   #33
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da, zato na Kubi, u Sjevernoj Koreji ili nekada u cijelom istočnom bloku, smo imali demokratske izbore?
Ne znam kakve veze imaju spomenute države s komunizmom... ?
Ovakva argumentacija je identična onoj staljinističkoj, samo što oni misle da je sve to bilo kul.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
USA vojska nije ratovala rame uz rame s Wermachtom protiv Poljaka, Crvena Armija jeste
Američka vojska je imala vlastitih imperijalističkih pohoda.

Quote:
Kakve veze Diktatura proleterijata ima s demokracijom?
Kako nema? Koncept diktature proletarijata je kompatibilan s demokracijom, zapravo ne može bez nje. U svakoj revolucionarnoj situaciji u bližoj povijesti, vlast su preuzimala radnička vijeća i sovjeti (ili neki njihov ekvivalent) u kojima se demokratski odlučivalo na masovnoj ili delegatskoj razini.

Sad, netko će reći da to nije demokratski sustav jer se provodi eksproprijacija buržoazije, ali to je blesav argument.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 17:55   #34
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Od Francuske do Jugoslavije, komunisti se nisu opirali fašistima sve do napada Njemačke na SSSR 1941..
To nije istina. Čak i zanemarujući kontinuirani otpor frakcija tzv. lijevih komunista (vidi: MLL-Front, talijanske i francuske lijeve komuniste u Marseillesu itd.), službene komunističke partije su pružale otpor nacistima i prije 22. 6. 1941.

Na primjer, staljinistička CPN je sudjelovala u organiziranju i provedbi amsterdamskog štrajka u veljači 1941. godine, slovenski komunisti (KPS) su bili među osnivačima Osvobodilne fronte u travnju 1941. itd.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 20:18   #35
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Ne znam kakve veze imaju spomenute države s komunizmom... ?
Ovakva argumentacija je identična onoj staljinističkoj, samo što oni misle da je sve to bilo kul.
Dakle ni Kuba, ni Sjeverna Koreja nisu bile komunističke...

Jel postoje primjeri komunističke države koje se pobornici komunizma ne srame?
Ijedna od 40-tak pokušaja?

Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Američka vojska je imala vlastitih imperijalističkih pohoda.
Ali nikada nije ratovala rame uz rame s Wermachtom kao Crvena Armija

Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Kako nema? Koncept diktature proletarijata je kompatibilan s demokracijom, zapravo ne može bez nje. U svakoj revolucionarnoj situaciji u bližoj povijesti, vlast su preuzimala radnička vijeća i sovjeti (ili neki njihov ekvivalent) u kojima se demokratski odlučivalo na masovnoj ili delegatskoj razini.

Sad, netko će reći da to nije demokratski sustav jer se provodi eksproprijacija buržoazije, ali to je blesav argument.
Smiješno, nikakava diktatura nema veze s demokracijom, a pogotovo ne borg kolektiv kakav bi bio "besklasno društvo", ne bi mogao biti demokratski

Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
To nije istina. Čak i zanemarujući kontinuirani otpor frakcija tzv. lijevih komunista (vidi: MLL-Front, talijanske i francuske lijeve komuniste u Marseillesu itd.), službene komunističke partije su pružale otpor nacistima i prije 22. 6. 1941.

Na primjer, staljinistička CPN je sudjelovala u organiziranju i provedbi amsterdamskog štrajka u veljači 1941. godine, slovenski komunisti (KPS) su bili među osnivačima Osvobodilne fronte u travnju 1941. itd.
Sve je to bilo do lokalnih.
Da je potrajalo savezništvo SSSR-a i Njemačke, došli bi lijepo ruski agenti i riješili neposlušno vodstvo.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 20:48   #36
Treba ukinuti nasljedne mirovine NOB-a jer to samo bacaljagu na antifašizam i daje pravo desničarima da nam prigovaraju kako ima partizana od 11 godina.
To pravo nemaju ni branitelji i tu je novac koji onda treba preusmjeriti za rješavanje statusa branitelja a ja sam sin branitelja i ne treba mi ništa kao sinu partizana jer sam ja u praunuk jednog partizana i ne pričajte bez veze kad ne znate.
lezerkocije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 00:25   #37
Quote:
zorajesvanula kaže: Pogledaj post
Pametni ljudi nikada ne dižu ustanke, jer su uvijek u manjini. Rekao je nekad netko. Ja recimo na Balaševića gledam kao na velikog heroja, upravo zbog njegovog dezerterstva i izdajništva (nije htio u vojsku srbije). Za to je trebalo puno više hrabrosti nego je imala gomila primitivaca, polupismenih srba, pod utjecajem maligana (rakija, konjak) kojoj je rat u biti dobro došao. Da su u životu pročitali bar jednu knjigu, pogled na rat bi im bio drugačiji. Razmisli malo , ako možeš razmisliti?
Pročitaj ponovo, ali polako slovo po slovo pa možda bez obzira što si balavi debilni kreten shvatiš što je Sun Tzu napisao još u 5. stoljeću prije Krista !
__________________
Tvrdoglavo. Hrvatski. U antihrvatskom okruzenju ! Ad arma !
Shotokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 07:04   #38
Quote:
velikohrvat kaže: Pogledaj post
Ja recimo na Blagu Zadru gledam kao na junaka. Na balaševića gledam kao na starog prdonju i foliranta. To što ti na njega gledaš kao na heroja je jasan znak da si u krivoj državi.
Nisi razumio, ali nisam ni očekivao. Dva smo svijeta momčiću. Uzmi mirovinicu i odi na konjak raspravljati se sa sebi ravnima, a ne se ovdje prenaprezati.

Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Isplatimo svim braniteljima mirovine koje oni traze, cesto u iznosu od dvije prosjecne place, i mozemo zatvoriti bolnice jer nece biti za place lijecnika.

Vrijedi zakon o ocuvanju novca u proracunu, ako oduzmes za necije penzije, neces imati za necije place. Najjednostavnija algebra.
Zaljubljenici u Hrvatsku koji bi se jebali za kunu! Vidi ih kako samo kmeče oko svojih prava?! Sprdačina samo takva!


Quote:
Shotokan kaže: Pogledaj post
Pročitaj ponovo, ali polako slovo po slovo pa možda bez obzira što si balavi debilni kreten shvatiš što je Sun Tzu napisao još u 5. stoljeću prije Krista !
To ti je tata! Ajd i ti na konjak i tamo se prepiri sa sebi ravnima.
zorajesvanula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:26   #39
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dakle ni Kuba, ni Sjeverna Koreja nisu bile komunističke...
Jesu li Kuba ili Sjeverna Koreja u nekom periodu svoga postojanja bile globalno besklasno, bezdržavno društvo?

Naše rasprave na ovu temu se uvijek vrte u krug. Ti kažeš "vidi Sjevernu Koreju, što učini komunizam", ja odgovorim "pa nije, komunizam je po definiciji besklasno i bezdržavno društvo", itd.

Quote:
Jel postoje primjeri komunističke države koje se pobornici komunizma ne srame?
Ijedna od 40-tak pokušaja?
Ovisi kako definiraš "pobornike komunizma". Ako pod time smatraš staljiniste, siguran sam da se oni ne srame nijednog "pokušaja". Iako su svi ti "pokušaji" zapravo samo jedan, neuspjeli.

Quote:
Ali nikada nije ratovala rame uz rame s Wermachtom kao Crvena Armija
Nije ratovala rame uz rame s Wermachtom, pa su svi drugi grijesi oprošteni?

Quote:
Smiješno, nikakava diktatura nema veze s demokracijom, a pogotovo ne borg kolektiv kakav bi bio "besklasno društvo", ne bi mogao biti demokratski
"Borg kolektiv" o bože

Povijesna je činjenica da su tijekom Ruske revolucije i nekih drugih proleterskih ustanaka (Pariška komuna, djelomično Španjolska) novo-organizirana radnička vijeća i sovjeti bili demokratski. Direktno-demokratski, štoviše.

Quote:
Sve je to bilo do lokalnih.
Da je potrajalo savezništvo SSSR-a i Njemačke, došli bi lijepo ruski agenti i riješili neposlušno vodstvo.
Pa što ako je bilo lokalno?
Čudno da Kominterna - dok je još postojala - nije učinila ništa kako bi spriječila druge komunističke partije u borbi protiv nacista i nakon Molotov-Ribbentrop pakta, ali ako ti kažeš da bi ih sve strijeljali, onda je sigurno tako.

Naravno, da su Rusi kojim slučajem došli do zapadne Europe, ovi lijevi komunisti koji su pozivali na internacionalizam i nisu podržavali SSSR bi sigurno bili strijeljani, ali njih očito zanemaruješ.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 11:01   #40
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Jesu li Kuba ili Sjeverna Koreja u nekom periodu svoga postojanja bile globalno besklasno, bezdržavno društvo?.
Dakle to nema veze s komunizmom, srmiš se bilo kojeg pokušaja?
OK, nema frke, Kuba i Sjevera Koreja nisu komunizam, koji jeste?


.
Quote:
Ovisi kako definiraš "pobornike komunizma". Ako pod time smatraš staljiniste, siguran sam da se oni ne srame nijednog "pokušaja". Iako su svi ti "pokušaji" zapravo samo jedan, neuspjeli..
Pobornici komunizma su oni koji će negirati Staljina, Mao, Pol Pota i ideja tupiti "Marx je OK tip, ovi likovi nemaju veze s njeogovm idejom"


.
Quote:
Nije ratovala rame uz rame s Wermachtom, pa su svi drugi grijesi oprošteni?.
Pa Crvenoj Armiji je oprošteno čak i svarzništvo, dok isti stalno pljuju bilo kakvu akciju USA vojske u to doba

.
Quote:
"Borg kolektiv" o bože .
Besklanso društvo može samo biti neka SF fantazija, jbg...

Povijesna je činjenica da su tijekom Ruske revolucije i nekih drugih proleterskih ustanaka (Pariška komuna, djelomično Španjolska) novo-organizirana radnička vijeća i sovjeti bili demokratski. Direktno-demokratski, štoviše.

.[/QUOTE]

Kako je izgledala ta demokracija, jesu li planirali raji dati glasa, ili su se komunisti međusobno raspralvjali oko nekih stvari?

Mislim ono...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.