Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2015., 12:55   #1
Thumbs down Postaje li Hrvatska ponovo nacionalisticka zemlja?

Nazalost, 15 godina nakon detudjmanizacije, kada su odbacene 90-te i Hrvatska postaje moderna zemlja, sada kao da se kotac povijesti vraca unatrag.

Umjesto "gradjana i gradjanki" ponovo se vracaju "Hrvatice i Hrvati", nakon traljavog rada Haaga, vise nitko ne osudjuje Oluju, a u BiH se danas opet mjesamo, cak se javno spominje "3. entitet" sto se nekada nije moglo bez posljedica.

Nazalost nakon ulaska u EU nema vise mehanizma kontrole koje su vodile naopredne zemlje poput Britaniej i Nizozemske i Hrvatska se vraca svom starom licu iz 90-tih.
istrijan. is offline  
Old 16.01.2015., 13:44   #2


Kao prvo, Hrvatska nikada ni nije bila nacionalistička zemlja, nego je bila zemlja u krvavom, nasilnom i naročito ogavnom ratu, tako da je u takvim okolnostima normalno da ima svega.

Kao drugo, ovo što autor nabraja kao argumente da bi dokazao nekakav divlji hrvatski nacionalizam uopće nisu odlike nacionalizma, nego razlike u pristupu riješavanju naročito teških i kompliciranih problema.

Ide mi na živce stalno proturanje nekakve ideje o Hrvatima kao o ustašama i nekakvim divljacima. Koji vam je vrag?

Do smjene vlasti dolazi jer Hrvatska postaje zemlja gladnih, a ne nacionalista i ljudi pokušavaju glasanjem na izborima promijenit one koji beru ogromne novce za nešto što se ne moža nazvati rad, za nešto od čega nema nikakvih rezultata, što je dovelo do neviđenog egzodusa mladih, a pošto trenutno nema treće opcije, jebi ga, ovaj put je pobijedila HDZ-ova kandidatkinja.
Šta će bit na parlamentarnim izborima, preostaje nam da vidimo, a u međuvremenu bi bilo dobro da se suzdržimo od bljuvanja neprijateljstva prema neistomišljenicima i s paranoidnim traženjem lijevih ili desnih ekstremista.
dylan111 is offline  
Old 16.01.2015., 13:45   #3
Hrvatska napokon postaje suverena i domoljubna država, a koga smeta neka pati. Ili neka iseli sada kada smo EU. Ako ga EU dakako želi, ne primaju ni oni kajgod
picukara is offline  
Old 16.01.2015., 13:49   #4
Quote:
istrijan. kaže: Pogledaj post
Nazalost, 15 godina nakon detudjmanizacije, kada su odbacene 90-te i Hrvatska postaje moderna zemlja, sada kao da se kotac povijesti vraca unatrag.

Umjesto "gradjana i gradjanki" ponovo se vracaju "Hrvatice i Hrvati", nakon traljavog rada Haaga, vise nitko ne osudjuje Oluju, a u BiH se danas opet mjesamo, cak se javno spominje "3. entitet" sto se nekada nije moglo bez posljedica.

Nazalost nakon ulaska u EU nema vise mehanizma kontrole koje su vodile naopredne zemlje poput Britaniej i Nizozemske i Hrvatska se vraca svom starom licu iz 90-tih.

Na svu sreću , sad kreće demesićizacija i dejosipovićizacija
i napokon Hrvatska postaje sastavni dio Evropi a ne" region"...

Nadam se da će ti stavovi polako preko Učke doći i u Istru:klap:
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Old 16.01.2015., 13:50   #5
Kako misliš "ponovo" ??
Skeewe is offline  
Old 16.01.2015., 14:06   #6
Quote:
istrijan. kaže: Pogledaj post
Nazalost, 15 godina nakon detudjmanizacije, kada su odbacene 90-te i Hrvatska postaje moderna zemlja, sada kao da se kotac povijesti vraca unatrag.

Umjesto "gradjana i gradjanki" ponovo se vracaju "Hrvatice i Hrvati", nakon traljavog rada Haaga, vise nitko ne osudjuje Oluju, a u BiH se danas opet mjesamo, cak se javno spominje "3. entitet" sto se nekada nije moglo bez posljedica.

Nazalost nakon ulaska u EU nema vise mehanizma kontrole koje su vodile naopredne zemlje poput Britaniej i Nizozemske i Hrvatska se vraca svom starom licu iz 90-tih.
"Iz Tvojih usta u Božje uši"!
Nacionalizam je uvijek bio na udaru šovinizma i nacizma.
Iskreno navijam za nacionalizam!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 16.01.2015., 14:09   #7
Quote:
istrijan. kaže: Pogledaj post
Nazalost, 15 godina nakon detudjmanizacije, kada su odbacene 90-te i Hrvatska postaje moderna zemlja, sada kao da se kotac povijesti vraca unatrag.

Umjesto "gradjana i gradjanki" ponovo se vracaju "Hrvatice i Hrvati", nakon traljavog rada Haaga, vise nitko ne osudjuje Oluju, a u BiH se danas opet mjesamo, cak se javno spominje "3. entitet" sto se nekada nije moglo bez posljedica.

Nazalost nakon ulaska u EU nema vise mehanizma kontrole koje su vodile naopredne zemlje poput Britaniej i Nizozemske i Hrvatska se vraca svom starom licu iz 90-tih.
"Po meni je Hrvat i onaj tko je pravoslavne vjeroispovjesti i tko je Srbin po nacionalnosti. On je ipak Hrvat u smislu hrvatskog državljanina", kazala je Grabar Kitarović u jednom od izvadaka iz intervjua koji se mogu vidjeti od četvrtka.

Kazala je i kako je osobno smeta oslovljavanje s građanke i građani, tim prije jer s tim imaju problema ljudi na selu.

"Ako kažete građanke i građani dođete negdje na selo u Hrvatskoj i kažu: a zašto nas isključujete? Mi nismo građanke i građani, mi živimo na selu", opisala je Grabar Kitarović svoj doživljaj komuniciranja s ljudima tijekom kampanje koju je vodila.
Bolji od tebe is offline  
Old 16.01.2015., 14:22   #8
Quote:
istrijan. kaže: Pogledaj post
Nazalost, 15 godina nakon detudjmanizacije, kada su odbacene 90-te i Hrvatska postaje moderna zemlja, sada kao da se kotac povijesti vraca unatrag.

Umjesto "gradjana i gradjanki" ponovo se vracaju "Hrvatice i Hrvati", nakon traljavog rada Haaga, vise nitko ne osudjuje Oluju, a u BiH se danas opet mjesamo, cak se javno spominje "3. entitet" sto se nekada nije moglo bez posljedica.

Nazalost nakon ulaska u EU nema vise mehanizma kontrole koje su vodile naopredne zemlje poput Britaniej i Nizozemske i Hrvatska se vraca svom starom licu iz 90-tih.
Ne baš, Hrvatska ponovno postaje prava Hrvatska ne neka krhotina Jugoslavije, a ako tebi to smeta slobodno se preseli drugdje, to je Hrvatska, ne balkan i region.
Corvus27 is offline  
Old 16.01.2015., 14:34   #9
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ne baš, Hrvatska ponovno postaje prava Hrvatska ne neka krhotina Jugoslavije, a ako tebi to smeta slobodno se preseli drugdje, to je Hrvatska, ne balkan i region.
A ti živiš u Hrvatskoj?
saurs is offline  
Old 16.01.2015., 14:36   #10
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
A ti živiš u Hrvatskoj?
Iz Hrvatske sam porijeklom i živim tik uz granicu sa Hrvatskom i smatram ju svojom domovinom.
Corvus27 is offline  
Old 16.01.2015., 14:41   #11
Quote:
istrijan. kaže: Pogledaj post
Nazalost, 15 godina nakon detudjmanizacije, kada su odbacene 90-te i Hrvatska postaje moderna zemlja, sada kao da se kotac povijesti vraca unatrag.

Umjesto "gradjana i gradjanki" ponovo se vracaju "Hrvatice i Hrvati", nakon traljavog rada Haaga, vise nitko ne osudjuje Oluju, a u BiH se danas opet mjesamo, cak se javno spominje "3. entitet" sto se nekada nije moglo bez posljedica.

Nazalost nakon ulaska u EU nema vise mehanizma kontrole koje su vodile naopredne zemlje poput Britaniej i Nizozemske i Hrvatska se vraca svom starom licu iz 90-tih.
Zašto nazivaš traljavim radom Haaga ; zar je trebao osuditi Gotovinu i Markača kako bi ti bio zadovoljan i sretan a oni ni krivi ni dužni ? Zašto bi trebalo osuđivati Oluju ?
To je povijesna i hvalevrijedna pobjeda i sa tim bi se svatko normalan trebao ponositi a ne osuđivati .
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Old 16.01.2015., 14:44   #12
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Iz Hrvatske sam porijeklom i živim tik uz granicu sa Hrvatskom i smatram ju svojom domovinom.
Aha znači kategorija: "Bože čuvaj Hrvatsku, odo ja za Njemačku". Da takvi su i inače najveći "domoljubi".
saurs is offline  
Old 16.01.2015., 14:44   #13
Postaje li Hrvatska ponovo nacionalisticka zemlja?

To nužno ne mora biti loše, ukoliko se narod ne plaši sa crvenim, zelenim, ljubičastim i kakvim sve ne vragovima.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 16.01.2015., 14:49   #14
Quote:
istrijan. kaže: Pogledaj post
Nazalost, 15 godina nakon detudjmanizacije, kada su odbacene 90-te i Hrvatska postaje moderna zemlja, sada kao da se kotac povijesti vraca unatrag.

Umjesto "gradjana i gradjanki" ponovo se vracaju "Hrvatice i Hrvati", nakon traljavog rada Haaga, vise nitko ne osudjuje Oluju, a u BiH se danas opet mjesamo, cak se javno spominje "3. entitet" sto se nekada nije moglo bez posljedica.

Nazalost nakon ulaska u EU nema vise mehanizma kontrole koje su vodile naopredne zemlje poput Britaniej i Nizozemske i Hrvatska se vraca svom starom licu iz 90-tih.
Pa za 3. entitet se dobilo podršku iz EU i čak pozitivno mišljenje iz jednih Američkih lobističkih udruga.

Pošto ne možete smisliti BiH Hrvate trebali biste moliti da se treći ostvari jer bi pala zainteresiranost među njima za hr izbore.
master_mind_ is offline  
Old 16.01.2015., 14:59   #15
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Aha znači kategorija: "Bože čuvaj Hrvatsku, odo ja za Njemačku". Da takvi su i inače najveći "domoljubi".
Živim tu uz granicu sa Hrvatskom već cijelo vrijeme ne u nekoj Njemačkoj genije, a zanima me zašto se ti buniš ?
Corvus27 is offline  
Old 16.01.2015., 15:05   #16
Quote:
istrijan. kaže: Pogledaj post
Nazalost, 15 godina nakon detudjmanizacije, kada su odbacene 90-te i Hrvatska postaje moderna zemlja, sada kao da se kotac povijesti vraca unatrag.

Umjesto "gradjana i gradjanki" ponovo se vracaju "Hrvatice i Hrvati", nakon traljavog rada Haaga, vise nitko ne osudjuje Oluju, a u BiH se danas opet mjesamo, cak se javno spominje "3. entitet" sto se nekada nije moglo bez posljedica.

Nazalost nakon ulaska u EU nema vise mehanizma kontrole koje su vodile naopredne zemlje poput Britaniej i Nizozemske i Hrvatska se vraca svom starom licu iz 90-tih.
ovo je da pukneš od smijeha

prvo, politiku prema BIH ti koordinirano vode SDP i HDZ već godinama, milanović je bio lani u mostaru, picula i stier zajendo gurali rezoluciju u EP, josipović se u kampanji hvalio kako je pomogao izboru legitimnih predstavnika hrvata...

drugo, 5.8. ti je svih ovih 15 godina državni praznik obilježen od svih predsjednika i vlada.

treće, ovo je ustavom definirana nacionalna država hrvatskog naroda.

ako ti te stvari smetaju, puknut ćeš od muke. najbolje ti je za zdravlje da odeš negdje gdje nije hrvatska, biti će ti lakše.
divizija is offline  
Old 16.01.2015., 15:09   #17
a daj ti meni pametnjakoviću reci, koja to zemlja nije "naiconalistička", mislim gdje vi živite ljevičari i zbog čega vas toliko smetaju nacionalne države etniciteti, zbog čega imate tu ljutu potrebu negirat sve nacionalno? ja majke mi ni uz najveće naprezanje ne mogu shvatit ovakve likove, ko ovaj istrijan, a zapravo bi trebao biti istranin a ne istrijan jer je to talijanizacija tog izraza. ali jbg, eto ja fašist znam bolje nego on antifašist kako talijanima stati na kraj. za početak prekinite im dozvoljavat da od naših imena rade svoja, sve u svemu ne sumnjam da je ovo veliki udarac za sve one koji su negirali sve ove godine hrvatstvo i hrvate, živite u državi od 89 posto katolika i hrvata, i vi se čudite što netko nekoga naziva "hrvatice i hrvati", ne znam stvarno šta s vama ljudi nije u redu, ali ja nikad nisam bio građanin već Hrvat. to što me vaš omiljeni Mesić Tito i slični nazivao građninom, to jako dobro znamo zašto je to bilo u upotrijebi, kao i ono drugarice i drugovi za vrijeme SFRJ, jer to su nedefinirani pojmovi koji negiraju nečju nacionalnu i etničku posebnost, dakle upravo to je "diskriminacija" na koju se vi tako panično i bučno žalite, dok naravno sve oko sebe diskriminirate na razne načine.
dobricaĆosić is offline  
Old 16.01.2015., 15:17   #18
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Živim tu uz granicu sa Hrvatskom već cijelo vrijeme ne u nekoj Njemačkoj genije, a zanima me zašto se ti buniš ?
Ali ne živiš u Hrvatskoj, ne plaćaš porez u Hrvatskoj, ne sudjeluješ nikako u gradnji i razvoju Hrvatske, a popuješ stalno neki kurac kako bi Hrvatska trebala izgledati i svakom si loncu, poklopac. Sorry ali nemaš to pravo isto kao što ja nemam pravo i ne pada mi na pamet da sugeriram kako bi trebala izgledati tvoja domovina u kojoj živiš i kojoj plaćaš poreze.

Izvoli pokaži svoje hrvatstvo kao i svi mi ostali koji smo tu i borimo se sa svakodnevicom pa dođi i sudjeluj u borbi za bolje sutra. Svrbi guzu vrat? Pao domoljubni zanos?
saurs is offline  
Old 16.01.2015., 15:31   #19
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ali ne živiš u Hrvatskoj, ne plaćaš porez u Hrvatskoj, ne sudjeluješ nikako u gradnji i razvoju Hrvatske, a popuješ stalno neki kurac kako bi Hrvatska trebala izgledati i svakom si loncu, poklopac. Sorry ali nemaš to pravo isto kao što ja nemam pravo i ne pada mi na pamet da sugeriram kako bi trebala izgledati tvoja domovina u kojoj živiš i kojoj plaćaš poreze.

Izvoli pokaži svoje hrvatstvo kao i svi mi ostali koji smo tu i borimo se sa svakodnevicom pa dođi i sudjeluj u borbi za bolje sutra. Svrbi guzu vrat? Pao domoljubni zanos?
Po tvome pravo izražavanja mišljenja onda ne bi trebali imat ni studenti, ni umirovljenici, ni nezaposleni....

Ti plaćaš porez pa ti to daje za pravo omalovažavati i pljuvati po drugim ljudima ijoš bi ti određiva tko ima, a tko ne pravo glasa, a cijela tvoja veličina je tim veća kad si uzimaš za pravo popovat ljudima koji su primorani odselit ako ne žale skapavat od gladi. Humanizam ti je na vrhuncu :klap:
dylan111 is offline  
Old 16.01.2015., 15:42   #20
Quote:
dylan111 kaže: Pogledaj post
Po tvome pravo izražavanja mišljenja onda ne bi trebali imat ni studenti, ni umirovljenici, ni nezaposleni....

Ti plaćaš porez pa ti to daje za pravo omalovažavati i pljuvati po drugim ljudima ijoš bi ti određiva tko ima, a tko ne pravo glasa, a cijela tvoja veličina je tim veća kad si uzimaš za pravo popovat ljudima koji su primorani odselit ako ne žale skapavat od gladi. Humanizam ti je na vrhuncu :klap:
Studenti su budućnost Hrvatske, umirovljenici plaćaju porez državi, a nezaposleni će postati zaposleni. Svi oni žive i na neki način pridonose državi ili se pripremaju da postanu korisni članovi društva. To je normalno i prirodno. Tko se odseli i prestane plaćati poreze Hrvatskoj trebao bi izgubiti i pravo glasanja. Sorry ali tako je u svim državama svijeta. Nisi tu i ne sudjeluješ u razvoju države? nemaš pravo glasa. Kad se vratiš i počneš ponovno plaćati hrvatske poreze, dobiti ćeš pravo glasa.

Što netko iz Južne Amerike čiji djed je otišao tamo prije 70 godina ima glasati u Hrvatskoj? Fak of. Dođi majstore tu, prijavi se, zaposli/uloži/otvori firmu pa glasuj.
saurs is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.