Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2016., 16:00   #341
Ne znam kaj mislis pod rano, termin koji je sad naveden je svakak jako bedast, po meni. Subota 15:45 - kao prvo cemu subota , a kao drugo malci od 3 godine u to doba spavaju I ja cu svakako upisati pa cemo vidjeti. Osim ako me dvorana ne sokira extra jako, nadam se da neće :klap:
carmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 14:26   #342
Pozdrav
Ima li tko informaciu dali na istočnom dijelu grada ima kakva škola plivanja za male 4 godine? Našla sma jednu na Sveticama ali puno mi je 4 dolaska platiti 200kn
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 21:06   #343
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Ima li tko informaciu dali na istočnom dijelu grada ima kakva škola plivanja za male 4 godine? Našla sma jednu na Sveticama ali puno mi je 4 dolaska platiti 200kn
Škola plivanja je u slučaju da dijete zna plivati ili mislite na obuku za neplivače?
Jer u školu plivanja gdje djeca uče stilove i gdje moraju biti potpuno samostalni za dolaske, odlaske, tuširanja i ostalo (skok u bazen, preplivavanje 25m bazena), prima se uglavnom djeca od 5god, pa nadalje, više predškolci čak).

Iako sam u St, poznato mi je da plivački klub Dubrava ima školu plivanja u OŠ Marija Jurić Zagorka i na Sveticama, al primaju tek od 5 godina.

I škola plivanja je uglavnom 3x tjedno u svim klubovima, inače nema smisla.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 22:09   #344
Plivanje je tamo di su bazeni (logicno kaj ne)...
A to vam je mladost, svetice, utrine..... sad samo treba vidjeti u kojima se trenira....
Imaju li uopce bazeni osim svetica na toj strani grada???

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 22:20   #345
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Plivanje je tamo di su bazeni (logicno kaj ne)...
A to vam je mladost, svetice, utrine..... sad samo treba vidjeti u kojima se trenira....
Imaju li uopce bazeni osim svetica na toj strani grada???

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Šalata eventualno
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 22:26   #346
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Šalata eventualno
Ali to nisu zatvoreni bazeni da dijete moze cijelu godinu ( ili sam ja nesto pobrkala)

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 08:06   #347
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Škola plivanja je u slučaju da dijete zna plivati ili mislite na obuku za neplivače?
Jer u školu plivanja gdje djeca uče stilove i gdje moraju biti potpuno samostalni za dolaske, odlaske, tuširanja i ostalo (skok u bazen, preplivavanje 25m bazena), prima se uglavnom djeca od 5god, pa nadalje, više predškolci čak).

Iako sam u St, poznato mi je da plivački klub Dubrava ima školu plivanja u OŠ Marija Jurić Zagorka i na Sveticama, al primaju tek od 5 godina.

I škola plivanja je uglavnom 3x tjedno u svim klubovima, inače nema smisla.
Bravo za Splićane
Marija Jurić Zagorka je naš kvart i primaju od 5..može ranije ali ako je djete samostalno za samo skinuti se obući i doći do bazena
Ima na sveticama samo ta jedna školica koja je 200kn..mislim da ću na kraju prihvatiti , tako smo i s univerzalnim sportom počeli, plaćali šksat 50kn
Znam da ide 2x, ali kako će nastaviti sa sportom , jer jako voli trčati, skakati, to neko natjecanje di se oni utrkuju pa da uzmem još2x sport bilo bi previše , a voljela bi da ide na plivanje jer obozava vodu i cijelo ljeto pokušava naučiti plivati
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 11:19   #348
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Ima li tko informaciu dali na istočnom dijelu grada ima kakva škola plivanja za male 4 godine? Našla sma jednu na Sveticama ali puno mi je 4 dolaska platiti 200kn
vidi kolko je velika grupa.
meni se 200kn ne cini puno.
oism ak bi htjela da ti dijete ide cesce?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 13:50   #349
meni opet nije ni malo za samo 4 dolaska u mjesecu
moja mala ide na gimnastiku 8 dolazaka u mjesecu (2xtjedno) na puni sat ´(ne 45min) za 250kn mj.....
a sin trenira nogomet u NK 12 puta u mjesecu (3xtjedno) po sat i pol za 300kn
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 11:34   #350
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
meni opet nije ni malo za samo 4 dolaska u mjesecu
moja mala ide na gimnastiku 8 dolazaka u mjesecu (2xtjedno) na puni sat ´(ne 45min) za 250kn mj.....
a sin trenira nogomet u NK 12 puta u mjesecu (3xtjedno) po sat i pol za 300kn
Cijene su fakat malo paprene, ali očito ima razlog za to.

Meni mali ide na judo 2x tjedno po 45 min i mjesečno plaćam 100 kn što mi je sasvim prihvatljiva cijena
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:39   #351
nula bodova aktivnosti...što se mene tiče...mislim da postoji puno stvari koje roditelj ako hoće i želi-može nazvati ''aktivnošću'' pri igri sa svojim djetetom
osobno mislim da ako nisi u luksuzu da ne radiš a imaš love, dakle da se možeš posvetiti aktivnostima, plaćanju istih,dovoženju i odvoženju djeteta,da su to samo roditeljske kompenzacije samo njima poznatih stremljenja i očekivanja...
3 godine?aktivnosti?
majketi mile sa 3 godine ih treba posjesti uz sebe, dati im bojice i komad papira, učiti ih rezati škaricama, ići na izlete, lutkarske predstave, muzeje...a ne ih malne tjerati na kojekakve ''aktivnosti''...oprostite ne osvrćem se na nikoga ovdje na temi ali malo mi se uvijek živac digne kad čujem kako roditelji ne znaju na koju ''aktivnost'' upisati svoje dvogodišnje ili trogodišnje dijete...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:56   #352
Moja nije predškolka, ali kad je bila imala je samo jednu aktivnost. Išla je dva puta tjedno na engleski i to kad je već bila 6 godina. Pošto je tad još spadala u predškolce išla je na neku igraonicu na engleskom i u skupini su bile i djevojčice koje još nisu ni tri godine napunile. Sve se radilo kroz igru, moja je usvojila puno riječi, izraza, praktički gradivo prvog razreda (valjda onaj prvi početnički stupanj, na kraju je pisalo da je to A1), ali nije mi bilo jasno kakva očekivanja imaju roditelji koji upisuju s 2 i pol godine dijete na engleski. Ok, čut će strani jezik, družit se, no to mi je max koji bi ja očekivala od svoje male u toj dobi.

Sad je drugi razred, isto ima samo jednu aktivnost dva puta tjedno po 45 minuta i nismo je htjeli ni na što drugo upisat mada smo razmišljali. Rado bismo da se bavi sportom,ali ona za to nije nikako zainteresirana pogotovo ne bi nešto u čemu se teži natjecanjima (a takvi su svi sportovi). Nema ništa rekreativno, sve su treninzi par puta tjedno, što nam se čini previše s obzirom da nije dijete s hrpom energije (više je neki umjetničko-kreativni tip).

Edit: Djeca u njenom razredu su više-manje pretpana tim slobodnim aktivnostima. Neki do te mjere da nemaju ni jedan dan "off", slobodan. Meni je to previše, doslovno dijete ni ne vidiš osim u autu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:49   #353
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
doslovno dijete ni ne vidiš osim u autu.
Nekima je to i u interesu.

Moj nema jos 3. Nedavno me frendica pitala jel ide u vrticu na neku aktivnost. Njena djeca su lani isla na dvije (imala su 2.5 i 4 god), ove samo na jednu aktivnost jer ova druga aktivnost nije ispunila ocekivanja.
Ja svog ne planiram dati na nista do daljnjeg.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:53   #354
Moj ima sport u sklopu vrtića i to je najbolja stvar koje se netko po vrtićima sjetio

Engleski također imaju u sklopu vrtića, to rade cijelo vrijeme usput

Tak da ga ne namjeravam na ništa voditi do daljnjega

Ako bude dobrog zdravlja sada, možda na proljeće krenemo na neku školu plivanja i to je to
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:09   #355
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moj ima sport u sklopu vrtića i to je najbolja stvar koje se netko po vrtićima sjetio

Engleski također imaju u sklopu vrtića, to rade cijelo vrijeme usput

Tak da ga ne namjeravam na ništa voditi do daljnjega

Ako bude dobrog zdravlja sada, možda na proljeće krenemo na neku školu plivanja i to je to
Ovo je super! MOja je još ovu godinu u produženom boravku u školi i u tom terminu nam je ponuđeno dosta aktivnosti (uglavnom neke plesne). No kako smo joj ispunili želju da ove godine svira blok flautu pa na to ide dva puta tjedno. Taj nas "sport" ne košta baš puno, ali više aktivnosti uz plaćanje produženog boravka nam baš i nije opcija.

O plivanju smo i mi razmišljali, išla je prošlo ljeto na tečaj plivanja, ali nije baš sigurna (boji se) pa nema nekako ni volju da bi išla dalje. Ja bih rado da na nešto možeš upisati dijete ali rekreativno, gdje ti neće trener inzistirati na treningu od sat i pol tri puta tjedno jer mislim da ona ne bi izdržala dugo taj tempo. A tako nešto nisam našla.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:13   #356
Mi stalno šećemo, idemo po parkićima, igralištima, pentraju se, loptaju, rekreiraju, idemo na zajedničke izlete po šumi, planinarenje, Maksimir, Jarun. Kud ćeš bolje aktivnosti. A tu je i kvalitetno zajedničko druženje koje je ionako svedeno na predvečerja i vikende.
U vrtiću su ionako 8-9h i tamo odrađuju druge aktivnosti i druže se. Prije škole ili najranije pete godine nema potrebe za dodatnim aktivnostima a i tada samo ako se vidi da je dijete zainteresirano.
Ako dijete ne ide u vrtić onda je u redu da se negdje druži.
Da, nekako se forsiraju te aktivnosti. Neki dan na roditeljskom tete čitaju tko ide na koju dodatnu aktivnost - samo par djece ide, većinom samo na jednu, osim jedne curice koju je mama upisala na čak 3 (valjda sve što se nudi). I teta kaže: "Ime" je rekla da ne ide više na ritmiku, da se ispisala. :-) Mama u čudu jer ona za to ne zna. Dijetetu je očito previše i samo se "ispisalo". :-)
Mi smo skloniji da nam djeca rade nešto čime se i mi bavimo rekreativno, a to je vožnja biciklom, planinarenje, penjanje,...košarka.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:51   #357
Škola plivanja a da ima kroz srpanj - ima tko kakva saznanja?
Ne bi Dupin, o njima nisam baš dobre stvari čula
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:02   #358
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Škola plivanja a da ima kroz srpanj - ima tko kakva saznanja?
Ne bi Dupin, o njima nisam baš dobre stvari čula
Škola plivanja je isto što i tečej za neplivače?
Moja je išla prošle godine u srpnju dva tjedna (inače je tri,ovo je bilo nešto skraćeno jer je bio kraj srpnja ) na bazenu Utrine. Ne znam spada li to pod taj Dupin (vidjela sam za njih reklamu na bazenu,ali mislim da to nije njihova domena).
Ako je tečaj za neplivače, trebalo bi zvat već sad i raspitat se za termine jer brzo se popune (ja sam prošle godine upisala malu početkom lipnja i već je sve bilo puno).Zvala sam baš bazene Utrine.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:11   #359
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Škola plivanja je isto što i tečej za neplivače?
Moja je išla prošle godine u srpnju dva tjedna (inače je tri,ovo je bilo nešto skraćeno jer je bio kraj srpnja ) na bazenu Utrine. Ne znam spada li to pod taj Dupin (vidjela sam za njih reklamu na bazenu,ali mislim da to nije njihova domena).
Ako je tečaj za neplivače, trebalo bi zvat već sad i raspitat se za termine jer brzo se popune (ja sam prošle godine upisala malu početkom lipnja i već je sve bilo puno).Zvala sam baš bazene Utrine.
To je ono svaki dan?
Jel proplivala nakon ta dva tjedna?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 07:20   #360
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
To je ono svaki dan?
Jel proplivala nakon ta dva tjedna?

hm...ne bih rekla. Zavisi što smatraš pod "proplivati". Mogla je ppreplivati desetak metara (tak piše na papiru koji smo dobili na kraju). Na početku su ih prema inicijalnom stanju podijelili u dvije grupe. U jednoj su djeca koja već imaju neko "predznanje" (ne boje se potopiti glavu , lice u vodu, mogu "plutati" potrbuške i sl.), a u drugoj su oni kojima je prvo potrebno neko oslobađenje od straha od vode (ne mogu potopiti lice, boje se kretati samostalno kroz vodu do struka, ne plutaju i sl.).
Pošto je moja završila u drugoj skupini, a tečaj je trajao dva tjedna, tu drugu skupinu nisu vodili da vježbaju skakanje u bazen (olimpijski) već su ih donekle osposobili da mogu preplivati par metara (neki više,neki manje) i da se oslobode straha. Obje su skupine napredovale, s tim da bih ja rekla da su naravno ova djeca koja se nisu bojala vode u početku na kraju i naučila plivati (treba moći uskočiti u bazen i preplivati kajjaznamkoliko), a ovi koji su imali straha u početku su se oslobodili straha i mogli par metara preplivati (to za stručnjake nije savladana do kraja vještina plivanja, a i složila bih se).

Tak da zavisi s kojim "predznanjem" ti krene dijete.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.