Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 23:01   #1
Mršavljenje

Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
ne, ne pijem gospinu travu za čišćenje nego , kako si prethodno opisao za depresiju...a ti čajevi(lipa,menta,bazga) me samo tjeraju piškiti, a ja bih se i oznojila mada kažu da je isto, meni nije drago stalno trčat u wc,radije se znojim ali ne znojim se baš....
a što se depresije tiče, pomogla sam si i eteričnim uljima od pačulija i jasmina pa se pokazalo učinkovitim....sad još i taj kantarion i pjevat ću ko grdelin....
Evo malo što sam već nekome pisao pa da se ne ponavljam:

Apetit donekle suprimiraju eterična ulja:
slatka naranča,mandarina,limun-koriste se oralno u kombinaciji

Kod pretilosti se još koriste:
sjemenke lana ili psilium (Fitolax) ili kitosan (najbolji ti je Lifetime kitosan u Twinlab drogerijama).
Svi daju osjećaj sitosti jer su to vlakna (uzimaj s dosta vode!),a kitosan veže i nešto masnoća iz probavnog trakta no ometa i apsorpciju vitamina topivih u mastima i proteina.Sve dodatke je preporučljivo uzimati 1-2 sata prije kitosana ili 3 sata nakon.

Preporučam ti i drenažu bubrega i jetre s kombinacijom lista i korijena maslačka (ili vodopije)-piškit ćeš često jer su diuretici!

Zeleni čaj u velikim količinama donekle može potaknuti organizam na izgaranje masnoća kao i CLA (3-4.5 grama dnevno).

Neki ljudi imaju i "nuspojavu" prilikom uzimanja gospine trave u vidu supresije apetita pa eto možda riješiš dvije muhe jednim udarcem
Eto...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 23:43   #2
I kitosan sam koristila, u srednjoj, dala sam 200 kn za to sranje i, naravno, nikakvog ucinka. Sad znam ono sto je jedino bitno: da bi se mrsavilo treba trositi vise energije nego sto se unosi hranom. I to je jedino sto djeluje.

Mislim da uvijek kad se govori o kantarionu treba napomenuti da moze umanjiti djelotvornost kontracepcijskih pilula.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 02:50   #3
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
I kitosan sam koristila, u srednjoj, dala sam 200 kn za to sranje i, naravno, nikakvog ucinka. Sad znam ono sto je jedino bitno: da bi se mrsavilo treba trositi vise energije nego sto se unosi hranom. I to je jedino sto djeluje.

Mislim da uvijek kad se govori o kantarionu treba napomenuti da moze umanjiti djelotvornost kontracepcijskih pilula.
To je već rečeno o gospinoj travi.Uostalom Aktivin H je registriran lijek i u uputi pišu sve nuspojave i interakcije.Ja se nadam da nitko ne pije lijekove,a da ne pročita priloženu uputu jer to nije pametno (najblaže rečeno).

Mršaviti se može na 2 načina:
-smanjivanjem unosa hrane voljom ili uz pomoć tvari koje smanjuju osjećaj gladi i to: djelovanjem na mozak (npr.sibutramin-lijek) ili čisto fizički unos većih količina neprobavljivih vlakana što mozgu onda šalje poruku o sitosti ili inhibicijom enzima koji sudjeluje u probavi hrane (npr.orlistat-lijek)
-povećanjem potrošnje energije fizičkom aktivnošću ili stimulacijom termogeneze (sibutramin,zeleni čaj,kofein i još neke tvari o kojima radije ne bih)

Kitosan djeluje u određenog broja ljudi no problem je u količini vlakana koje se unose.Većina proizvođača preporuča premale količine (ispod onih upotrijebljenih u studijama).
Dakle kitosan treba unositi u količini 1.5-3g sa askorbinskom kiselinom (vitamin C) i to 30% od količine unesenog kitosan.Zajedno se uzme 45 minuta prije svakog većeg obroka.Veći unos tekućine je nužan kad se konzumira bilo koji oblik vlakana.Konkretno uz svaki gram kitosana 1.5-2dcl vode.
Nadalje kitosan treba biti deacetiliran da bi bio od koristi.
Preporuča se početi sa manjim količinama i postupno ih povećavati da se smanje eventualne nuspojave.
Ja sam odustao od primjene kitosana jer me previše napuhivao i imao sam osjećaj "kamena u želucu".
Od orlistata sam odustao zbog nuspojava o kojima ne bih na forumu,a nije bio ni efikasan (a eto to je lijek za debljinu i košta 450 kn za 25 dana).
Glukomanan je još jedno vlakno ispitano u svrhu mršavljenja sa nuspojavama poput onih koje uzrokuje kitosan.Uzima se 2-3 g prije svakog jela.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:23   #4
Opet offtopic
Kako si uopce uspio dobiti orlistat? Zar se to ne daje samo pretilima na recept?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:58   #5
Jesenas sam uvela zdravije prehrambene navike, od kojih je glavna promjena puno manje slatkiša. Prije sam ih obavezno jela svakodnevno kao desert i poslije ručka i poslije večere i još se sladila u međuobroku.
Sad bude dana u kojima uopće ne konzumiram slatko, a za desert uglavnom jedem voće.
Cilj ove promjene bio je kvalitetnije se hraniti i popraviti ten.
Prvi sam valjda ostvarila jer je voće sigurno nutritivno bolje od čokolade.
Popravak tena je neostvaren san, nula bodova
Ali sam smršavila, a da mi to uopće nije bila ni namjera ni potreba.
Čak sam nedavno na pdf-u Gastronomija, u temi Zdrava prehrana, tražila savjete kako da jedem kvalitetnije, a ne gubim kg.
Dakle, iz vlastitog iskustva mogu potvrditi da zamjena slatkiša voćem dovodi do smanjenja kg. Promjena čak i nije jako drastična – još uvijek se sladim vikendom i blagdanom i ponekad preko tjedna, ali s manjom količinom (ne pojedem više cijelu čokoladu nego pola )
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:42   #6
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Zeleni čaj u velikim količinama donekle može potaknuti organizam na izgaranje masnoća kao i CLA (3-4.5 grama dnevno)....

a bijeli caj?
i koliko se zelenog i bijelof dnevno uopce moze piti?
koliko znam kako sam citala i cula da s ene preporuca puno tokom dana, osobito bijelog jer je jaci od zelenog tj jaci je antioksidans od zelenog jel.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:00   #7
Ne preporuca se puno zbog teina, a bijeli ga ima manje od zelenog.
spidergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:12   #8
Koliko je - puno?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:42   #9
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Opet offtopic
Kako si uopce uspio dobiti orlistat? Zar se to ne daje samo pretilima na recept?
Pa pretio jesam.
U bilo kojoj privatnoj ljekarni će ti ga prodat bez recepta,ako malo ugnjaviš (tipa sve već isproba,brat koristi bla bla...).
Uostalom dosta je siguran lijek,a nuspojave su uglavnom neugodne nikako opasne.
Nažalost i sibutramin (Reductil) možeš dobit bez recepta u privatnim ljekarnama (više njih mi ga htjelo prodat no ja ne htjedoh),a to nikako nije lijek s kojim se treba igrat.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:54   #10
Quote:
mrkvich kaže: Pogledaj post
a bijeli caj?
i koliko se zelenog i bijelof dnevno uopce moze piti?
koliko znam kako sam citala i cula da s ene preporuca puno tokom dana, osobito bijelog jer je jaci od zelenog tj jaci je antioksidans od zelenog jel.
Može se piti 5-10 šalica dnevno no bolje je uzeti ekstrakte standardizirane na udio katehina (EGCG-a: epigalo-katehin-galata),a sa smanjenim udjelom kofeina.
Ne preporuča se uzimati uz obrok jer uvelike smanjuje apsorpciju željeza iz hrane.
Količine trebaju ograničiti ljudi preosjetljivi na kofein (=tein) te oni koji boluju od visokog krvnog tlaka,lupanja srca i sl.
Preporuka je zadnju dozu popiti barem 4-5 sati prije spavanja da ne izazove nesanicu.
Bijeli čaj sadrži manje kofeina te drukčiji sastav antioksidansa.Zeleni čaj je ispitivan kod debljine ne bijeli.

Evo malo kopipejsta:
"Green tea extract rich in polyphenols (epigallocatechin gallate, or EGCG) may support a weight-loss program by increasing energy expenditure or by inhibiting the digestion of fat in the intestine.161 162 Healthy young men who took two green tea capsules (containing a total of 50 mg of caffeine and 90 mg of EGCG) three times a day had a significantly greater energy expenditure and fat oxidation than those who took caffeine alone or placebo.163 In a preliminary study of moderately obese individuals, administration of a specific green tea extract (AR25) resulted in a 4.6% reduction in average body weight after 12 weeks.164 The amount of green tea extract used in this study supplied daily 270 mg of EGCG and 150 mg of caffeine. While caffeine is known to stimulate metabolism, it appears that other substances besides caffeine were responsible for at least part of the weight loss. Although the extract produced few side effects, one individual developed abnormal liver function tests during the study. In another study, consuming approximately 12 ounces of oolong tea (a semifermented version of green tea) daily for 12 weeks reduced waist circumference and the amount of body fat in a group of normal-weight to overweight men."
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:58   #11
Nuspojave zelenog čaja

"Green tea is generally free of side effects. The most common adverse effects reported from consuming large amounts (several cups per day) of green tea are insomnia, anxiety, and other symptoms caused by the caffeine content in the herb.

An extract of green tea taken by healthy women with a meal inhibited the absorption of non-heme iron (e.g., the form of iron in plant foods) by 26%.34 Frequent use of green tea could, in theory, promote the development of iron deficiency in susceptible individuals.

There are several case reports of people developing liver damage while consuming weight-loss products that contained concentrated extracts of green tea.35 A cause–effect relationship was not proven, and most of the products contained other ingredients in addition to green tea extract. Nevertheless, researchers have cautioned against the use of large amounts, or concentrated extracts, of green tea."
Dodat ću i čestu nuspojavu: bol u trbuhu i mučnina kod prevelikih količina zelenog čaja (tanini).

Interakcije:
"Acetaminophen with Codeine

Atropine

Cardec DM

Codeine

Ephedrine and Pseudoephedrine

Lomotil/Lonox

Theophylline/Aminophylline

Warfarin"
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 03:45   #12
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ja pila fukus jer sam zbog hipotireoze bila uvjerena da mi fali joda. Nisam primijetila nista. Na kraju sam ipak zavrsila na tiroksinu (joda ima dosta, ali moja stitnjaca ne radi kako treba).



Ma nisi, tj. nisi ako je to prijevod rijeci obese. Orlistat (mislim) mozes dobit na recept ako imas BMI iznad 35. Ti si mozda overweight kao ja (BMI oko 26). (Ili mozda gledas body fat?)
BMI preko 31 (mislim zadnje što sam računao) i to ti spada već u kategoriju pretilosti.
BMI 27-30 za muškarce je prekomjerna težina,a preko je pretilost (koliko ja znam)
Nažalost orlistat ne ide na recept,ali sibutramin ide za bolesnike s dijabetesom tipa 2 i BMI preko 35,a plaća se 227kn (država subvencionira sa čitavih 25kn)

Zadnje uređivanje phyto : 19.01.2008. at 17:22.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 12:15   #13
U svakom slucaju, ja od danas opet pisem kCal koje pojedem. Pokusat cu drzati na oko 1800 na dan, ako trosim 2300 (kako mi izracunase www.nutritiondata.com) trebala bih skidati oko pola kile tjedno, a bez previse muke i odricanja. Jedem cips, pijem pivo i mrsavim
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:28   #14
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju, ja od danas opet pisem kCal koje pojedem. Pokusat cu drzati na oko 1800 na dan, ako trosim 2300 (kako mi izracunase www.nutritiondata.com) trebala bih skidati oko pola kile tjedno, a bez previse muke i odricanja. Jedem cips, pijem pivo i mrsavim
Ja sam brojeći kalorije bio smršavio preko 20kg (bio sam na 1600 kcal dnevno) i ne mogu reći da sam baš gladovao (puno povrća,voća,malo kruha,žitarica i suhomesnatih proizvoda te jako malo sira i čokolade-moja najveća boljka).
S vremenom mi dojadilo brojat kalorije i vagat (to stvarno zamara) te pokušao odokativnom metodom i ubrzo počeo vraćat izgubljene kile.Očito sam bio preširoke ruke.
Naravno to me posve obeshrabrilo pa opet počeh "žderat" sve i svašta i sad sam opet na početku...

A sad sve o debljini seli na novu temu "Mršavljenje".To nam može bit i topic za potporu kad smo u krizi te utjehu kad pokleknemo.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 18:58   #15
Ipak cu od sutra pisati, danas sam na novoj kutiji pilulica, pa im moram dati vremena da pocnu djelovati (veci je problem sto nisam vagala sve sto sam danas pojela). Ja i odokativnom metodom mrsavim. Recimo, jedan srednji luk je (ociscen) 150 g i sad luk vise ne moram vagati, dok mi ne dodje pod ruke neki jako mali ili jako velik. Najveci problem je kad kuham za dragog i sebe, pa moram procijeniti koliko ukupne kolicine jela sam pojela. Ili kad pecem kolace. Ako je okrugli kolac, treba mi kutomjer

Pisala sam od 31.08. pa do kraja 2007., ali nije pomagalo kad bih pisala na papir i onda jednom tjedno prebacivala u Excel i racunala. U tim zadnjim tjednima, kad sam bila iscrpljena od posla, uspjela sam podici prosjek na 1876 kCal na dan. Poslije sam bila na putu i bila sam sretna kad bih negdje nasla nesto vegansko za pojesti, nisam razmisljala o kalorijama. Inace kad jedem vani namjerno malo pretjeram s ocjenom kaloricnosti hrane, bolje to nego da napisem manje. Moram se sad disciplinirati i pisati svaki dan (i kuhati svaki dan jer kad ne kuham odem u piteriju, pojedem 200g krumpiruse s previse ulja i ode dijeta).

Davno, 2001. godine, uspjela sam biti 45 dana na prosjecno 1250 kCal, sto je manje od mog bazalnog metabolizma. Kasnije sam se udebljala na vise nego sto sam imala prije dijete. Ne bih to nikome preporucila.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 23:41   #16
Kako ide mrsavljenje? Ja sam prema svojim proracunima trebala skinuti kilu, ali vaga mi je toliko klimava da ovisno o tome kako stojim pokazuje raspon od 15 kila
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 17:26   #17
imam bogato višegodišnje iskustvo s tim.
Bolje ne pitajte koliko sam novca bacila na koješta za mršavljenje.


Najbolje se pokazao recept - ne žderi
hostel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 22:45   #18
Tj. zderi manje nego sto trosis

Meni se prosjek pokvario otkad sam premorena da bih navecer kuhala rucak za sutradan. Onda odem u nekakav restoran, ali ponekad pojedem i cips... Moram se opet disciplinirati, makar vikendom kuhala 5 obroka, zamrzavala ih i samo odmrzavala i podgrijavala svaku vecer za sutradan.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 23:24   #19
mislim da je kod mršavljenja najvaznija volja, i nije stvar u vaganju i brojenju kalorija, vec u namirnicama koje se jedu, promjenite samo malo prehranu; izbacite šećer, kavu a bijelo brašno zamijenite s integralnim, tako i rižu i većinu namirnica i rezultati će se vidjeti za desetak dana, jer kad se smanji unos kalorija, vi ćete ih kad tad povećati, ali kada jedete smeđu rižu i integralni kruh, možete toga pojesti desetak puta više nego vam treba jer imaju manje šećera
procitajte od Montignaca nekoliko knjiga
Ivanashaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 17:40   #20
ubacila sam se u već započeto sve! zvučat će vam svima glupo,la sad ću vam objasnit kak sam skinula kile i fakat ide. ugl,visoka sam 184 i imala sam 72 kile.bavila se sportom i prije,sad samo tu i tam revije nosim i svi su rekli da imam super liniju,al ja nisam bila zadovoljna s tom ogromnom brojkom.i nisam fakat trebala nis skidat,al eto,malo po malo...prestala s majonezom, bijelim kruhom,svim živim grickalicama,a čokoladne stvari sam samo sanjala.
al tu nije kraj...izbacila sam ona prejedanja iz dosade,jela sam samo kad sam stvarno bila gladna.još uz to sam nastavila aktivno s trbušnjacima,čučnjevima i tak to i za drito 3 mj,ni manje ni više imala sam 67 kila.možda vam ni ta brojka nije idealna,al vjerujte izgleda super.teško je uspjet ak si to ne zacrtaš,al stvarno se može...držim fige svima ko pokuša,i nek samo bude ustrajan...
missy m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.