Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2009., 19:47   #1
Samoljepljive tapete za namještaj

Pozdrav svima,

zanima me di mogu nabaviti "tapete" za namjestaj i po kojoj cijeni? Nazalost, ne znam se preciznije izraziti, valjda se razumijemo.

Naime, imam divnu komodu u boravku kojoj bih voljela promijeniti boju.
Googlala sam, raspitivala se, ali nazalost bezuspjesno.
Nadam se da cu ovdje imati vise srece

Hvala
Lauren is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 10:35   #2
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zanima me di mogu nabaviti "tapete" za namjestaj i po kojoj cijeni? Nazalost, ne znam se preciznije izraziti, valjda se razumijemo.

Naime, imam divnu komodu u boravku kojoj bih voljela promijeniti boju.
Googlala sam, raspitivala se, ali nazalost bezuspjesno.
Nadam se da cu ovdje imati vise srece

Hvala
Postoje samoljepljive "tapete" ali s njima nećeš dobiti rezultat kakav komoda u dnevnoj sobi zaslužuje. Ako je komoda od pravog drva ili ju sama obnovi i osvježi ili daj nekome da to napravi. Ako je to komad namještaja od iverala onda je "promjena boje" jednostavna.
Pozdrav,
Ivica
ivica 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 12:09   #3
Nazalost, nije od pravog drveta tako da opcija bojanja pada u vodu.
Od iverala je, da.

Mozes li mi objasniti na koji nacin je promjena boje jednostavna?

Hvala
Lauren is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 14:22   #4
Bauhaus, imaji izbor samoljeplivih tapeta pa ti se možda nešto svidi da možeš zaljepit na komodu.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 21:42   #5
novo lice

Pogledaj u Furniru, nekada je bilo samo gornjih slojeva tvrdih folia u koje s inace "oblači" iveral, nesto slicno starim ultrapasima. Taj materijal se dao rezati skalpelom i lijepi se neostikom, no zaboravio sam ime, ima ga u raznim bojama.
almador is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:54   #6
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Nazalost, nije od pravog drveta tako da opcija bojanja pada u vodu.
Od iverala je, da.

Mozes li mi objasniti na koji nacin je promjena boje jednostavna?

Hvala
Obzirom da se radi o komodi u dnevnoj sobi bilo koje ljepljenje u kućnoj radinosti neće dati kvalitetan rezultat. Uvijek će sepozanti spojevi gdje su spajani krajevi tapetailibilo kojeg drugog materijala.Nešto skuplje ali zato kvalitetnij i brže riješenje je zamjena vidljivih površina s novim materijalom. Nisu ni tapete ni bilo koji drugi materijal tako jeftini.
No obzirom da ne znam namjenu, veličinu i oblik komode teško je dati konkretan odgovor.
ivica 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 14:00   #7
ovo su tapete za namjestaj:




dimenzije su 2600x200mm
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 22:33   #8
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
ovo su tapete za namjestaj:




dimenzije su 2600x200mm
Ako sam dobro razumio iz navedenih dimenzijaširia tapeta je 200mm. To znači da spojevi između tapeta, spojevi između stranica korpusa i rubovi moraju biti kvalitetno izvedni. Posao koji zahtjeva dosta strpljenja i vremena.
Kolika je cijena tih tapeta? Možda bi prema dimenzijama komode i poznatih domenzija tapeta i njihov cijene mogli iskalkulirati isplativost obadvije opcije.
ivica 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:05   #9
Quote:
ivica 8 kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro razumio iz navedenih dimenzijaširia tapeta je 200mm. To znači da spojevi između tapeta, spojevi između stranica korpusa i rubovi moraju biti kvalitetno izvedni. Posao koji zahtjeva dosta strpljenja i vremena.
Kolika je cijena tih tapeta? Možda bi prema dimenzijama komode i poznatih domenzija tapeta i njihov cijene mogli iskalkulirati isplativost obadvije opcije.
dimenzije su 20cmx 2m i 60cm. ja sam ih narucivala za neke interijere koje sam radila, ali nisam oblagala cijeli namjestaj, vec sam stavljala bez spajanja, kao trake, na neke klizne ormare i krevet. cijena je bila prije par mjeseci 1000kn po komadu. obzirom da su pristojene debljine (2-3 mm, nije ih proplem zaljepiti, a i kako je sve imaitacija koze, pored debljine imaju i odredjenu tezinu, pa se ne uvijaju) ima jos dosta uzoraka kod tog proizvodjaca koji je talijanski. zaboravila sam ime, ali sutra cu pogledati na poslu, pa stavim i ime i sajt.
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 12:47   #10
nije talijanski, vec austrijski, ali nije ni vazno :-)
http://www.sibu.at/index_lang.htm
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:31   #11
ambientart
zanima me kako doći do tih naljepnica-tapeta-zidnih obloga-kako već se zovu...?
beatriceL is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 10:08   #12
moj suradnik koji ima tvrtku za proizvodnju namjestaja narucuje od njih. poslat cu ti broj preko p.p.-a
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 11:08   #13
negdje na forumu sam procitao (na žalost ne i zapamtio gdje) da je moguće iveral oblagati tapetama za zid. tj. ljepiti zidne tapete na iveral i to određenom vrtsom ljepila, ima netko možda ideju ili još bolje iskustvo?

zidne nisu tako skupe a ima dosta dobar izbor uzoraka tako da mi se čini to super fora za jedan moj ormar u predsoblju, a mogao bih s vremenom i promjeniti mu izgled, što mi je važno jer je na udarnom mjestu.

hvala
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:42   #14
Imam jednu sličnu nedoumicu,pitanje.
Mene zanima da li majstori koji rade namještaj,kuhinje itd.po mjeri mogu obnoviti moj sadašnji namještaj.
Nije star, kupljen je prije 5 godina,ali mi se više ne sviđa boja.
Sada je kombinacija javor/wenge, a ja bih sada čisto bijeli po mogućnosti visoki sjaj.
Pa me eto sada zanima da li je moguće da ga majstor presvuče sa tim plastificiranim materijalom ili kako se već zove "ultraplast"(kojim je i sada presvučen) kao kad radi novi namještaj.
Nadam se da nisam zakomplicirala
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 11:33   #15
Quote:
jeeeRajt kaže: Pogledaj post
negdje na forumu sam procitao (na žalost ne i zapamtio gdje) da je moguće iveral oblagati tapetama za zid. tj. ljepiti zidne tapete na iveral i to određenom vrtsom ljepila, ima netko možda ideju ili još bolje iskustvo?
Ja sam to napisala

Mi smo baš u salonu tapeta vidjeli veliki pano od iverala obljepljen uzorcima tapeta, te su nam rekli da su to ljepili običnim ljepilom za tapete. Pa smo isto tako mi učinili. I evo traje već godinama.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 01:14   #16
A kako se te zidne tapete ponašaju pri brisanju prašine,ako su npr.reljefne
I kako podnose ogrebotine,slučajno mi nešto zapne,djete baci drvenu kockicu...
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:56   #17
zahvaljujem na odgovoru i jos jednom sorry na previdu....
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:02   #18
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
A kako se te zidne tapete ponašaju pri brisanju prašine,ako su npr.reljefne
I kako podnose ogrebotine,slučajno mi nešto zapne,djete baci drvenu kockicu...
isto kao i na zidu ne vidim problem. uostalom iveral koji se stavlja je jeftin ani tapete ne moraju biti neke extra preskupe tako da se to svakih par god može izmjeniti, praktično dobiješ naizgled novi ormar za malo love
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:27   #19
hvala na odgovoru,ali nekako mi ta usporedba sa zidom ne drži vodu.
Zid ne brišem i ne perem,ali elemente i police moram,a kako se radi o tapetama ne mogu vlažnom krpom,znači prašina se taloži i ti tu nemožeš ništa.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:38   #20
Postoje i plastificirane zidne tapete. Iako se to na njima ne vidi, uopće ne izgledaju plastično. Takve sam i kupila. Doduše, to je bilo prije deset godina, no vjerujem da ih još proizvode. Ove moje su bile na široke uzdužne pruge, u prašnjavo plavim i bež do bijele nijansama i da, mogle su se vlažnom krpom brisati.

Swanmia, ne znam što da ti kažem o oštećivanju, ormar je stajao u spavaćoj sobi, nismo ga gađali kockicama . Ali nisam očekivala čuda. To ljepljenje tapetom nije bilo skupo, a učinilo je jedan koristan ali ružan ormar vrlo upotrebljivim.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.