Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 15:52   #21
Evo moja zena kaze;
- komplicirano za upotrebu
- dugo vremena dok sve to spoji i prikljucke donese iz podruma
- dok sve to stavi u upotrebu treba dugo vremena i rucno vec ocisti do pola
- rezultat nije bolji od ciscenja s mikro krpama i dobrim sredstvom za ciscenje
johnnyazra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 19:53   #22
@johnnyazra, hvala i tebi i tvojoj ženi na informaciji.

Moj je problem što mi sva sredstva za čišćenje izazivaju alergiju, pa ću iz tog razloga kupiti čistač na paru. E, sad, hoće li biti ovaj Mop Ultra ili neki drugi, vidjet ću. U svakom slučaju, čim ga nabavim, javim se s prvim impresijama.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:04   #23
U iščekivanju recenzije kupljnog čistača ... Još ako se pokaže da je dobar, kupujem i ja
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:32   #24
Samo da se malo pojadam , pa trčim dalje...

Dakle, kod ovih u Top-shopu ne zna se ni tko pije, ni tko plaća... Nakon desetodnevnog zivkanja uđem u njihov sustav i shvatim da tamo neki pojma nemaju ima li robe, nema li, ali vam uredno uzimaju narudžbu, čak i šalju predračun, pa ti, sinko, plati i čekaj.

Sve do petka sam zvala da kad će dobiti ovaj H2O i u petak poslijepodne rekoše - napokon došlo. Hvala bogu ... onda mogu doći u subotu ujutro, možete... ima robe, ima... hvala, doviđenja, doviđenja. Idem ja u subotu, organiziram si i prijevoz, glava bolila, nema veze, ipak idem... dobar dan... dobar dan... evo mene po H2O... nema... kako nema?... nema... pa jučer ste rekli da ima... e, prodalo se, što niste rezervirali... pa jučer sam vas zvala, rekli ste da ima... e otkud sam znala da će doći samo 3 komada, pa ženo božja zovem vas već 10 dana što mi niste rekli da trebam rezervirati... nisam znala, a nema ni onog dodatnog kompleta, možda dođem krajem mjeseca. A ako ne dođe?... Valjda bu došao... A, 'em ti život i parni čistač


Zovem jutros Metro Sesvete. Dobar dan, dobar dan. Ima parni čistač, ima. Hoćete mi reći nešto o njemu... pa sve vam piše u katalogu... nemam katalog, koliko dodataka ima... ne znam, valjda dva, tri... Imate ih još?... Da, naravno, 9 komada... Hvala, đenja!

Nakon toga zovem Metro Jankomir (bliže mi za otići, a i napokon dobila vezu - cijelo jutro telefoni zauzeti). Dobar dan, dobar dan. Imate parni čistač. Nema, jučer zadnji prodan. A, ništa, odoh onda u Sesvete... ne morate, nema ni tamo... kako nema, rekoše mi da ima... nema, jučer su nam slali svoje mušterije... a jebemu život (u sebi; ipak sam ja jedna fina dama )... hvala, đenja.

...'alo, Sesvete! Je l' ima ili nema parnog čistača... Ima, naravno!... Ali ovi u Jankomiru kažu da nemate... Samo malo, sad ću provjeriti... čekam... evo, piše da ima još 5 komada... hoće bit' do popodne? Nema brige... Hvala, đenja!


Odoh sada u Sesvete da vidim što to oni imaju/nemaju, a vi pripremite clinexe kad vam opet dođem plakati... Hvala na strpljenju


P.S. Ni Neckerman nije puno bolji - o njima kukam u sljedećem javljanju
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 21:25   #25
Koje muke po parnom čistaču

Žalosno što trgovci ne znaju što imaju, a što nemaju. Nadam se da je odlazak u Sesvete bio uspješan i da si se doma vratila s čistačem. Pričaj što je bilo sa Neckermannom
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 21:34   #26
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post


Odoh sada u Sesvete da vidim što to oni imaju/nemaju, a vi pripremite clinexe kad vam opet dođem plakati... Hvala na strpljenju
ako slučajno nije bilo, to ti sr.. prodaju u baumaxu i pojedinim mercatorima
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 00:38   #27
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Koje muke po parnom čistaču ...
Nadam se da će mi se ove muke računati prilikom beatifikacije


Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
...Pričaj što je bilo sa Neckermannom...
Ah, Neckermann! Zovem ja prošli tjedan na onaj broj koji tamo piše da imaju li parni čistač... imaju... fino, kažem ja, je l' može na firmu račun, može... fino, dajte mi pošaljite predračun... može, ali bolje da naručite preko interneta, jer onda imate 20% nižu cijenu od one iskazane u cjeniku. 20% je 20% , 'ajde dobro... a koliko dođe poštarina?... 39,99 kn... OK! E, da, koliko to onda dođe sve zajedno, da ja nešto krivo ne izračunam... čujte, najbolje vi ispunite narudžbu na netu, pa ćemo mi vama napisati koliko to dođe... hvala... nema na čemu... đenja... đenja

Krenem ja ispunjavati tamo onu narudžbu, a oni traže broj kartice, MB firme, telefon, faks, adresu... ma, sve generalije. I piše tamo neki telefon da pitam ako mi što nije jasno. Hajde, bolje da pitam, nego da mi oni pošalju umjesto predračuna robu. I nazovem ja...

Dobar dan... dobar dan... samo da pitam, moram li pisati broj kartice ako samo hoću predračun... Kakav predračun, wtf? - čudi se tamo ona teta, o čemu vi pričate... pa, rekla mi je vaša kolegica da ako tražim robu preko neta da imam 20% na iskazanu cijenu... kakav popust?... pa rekla žena.... nije važno što je ona rekla, ja vam kažem NEMA POPUSTA!!!... dobro, dobro, onda znači na ovu cijenu dodam još 39,99 kn za poštarinu... kojih 39 kn, 60 kn dođe poštarina... ali, rekla mi žena... ONO ŠTO JA KAŽEM JE TOČNO, a to je poštarina 60 kn za robu vrijednosti iznad 500 kn... dobro, dobro, no dajte se dogovorite vi tamo... nemamo se mi što dogovarati, OVAKO JE KAKO JA KAŽEM... dobro, dobro, hvala, đenja...

Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
...Nadam se da je odlazak u Sesvete bio uspješan i da si se doma vratila s čistačem.
Dakle, čistač je doma. Doma!

Karcher 1020 Posuda od neke legure (a ne od plastike, kao što navodno neki parni čistači imaju). Na akciji, 599,00 kn. Akcija traje do preksutra.

Ima nekoliko nastavaka, ali ne i onaj za tepihe. Isto tako, ne morate kupovati one 'trokutaste' navlake, već možete i sami staviti svoju krpu (postoje hvataljke za krpu na četki), pa ste izbjegli trošak od tridesetak četrdesetak kn po toj krpici. Isto tako, ne treba mijenjati nikakav filter, a ako se skupi kamenac, može se u DM-u kupiti one tabletice ili prah protiv kamenca za aparate za kavu i sve 5 (ja tako s njima izvrsno očistila dento tuš )

Ali, izgleda da je ova moja kupovina parnog čistača ukleta . Dakle, uzela ja čistač i još neke sitnice i dođem na blagajnu, a kad ono... moja METRO kartica blokirana. Kako blokirana? Zašto blokirana?... Ispalo na kraju da je izbačena iz njihovog sustava jer dvije godine nisam kupovala kod njih. A gdje ste to u ugovoru napisali da ćete me izbaciti iz sustava nakon dvije godine? Samo ste napisali da mi nećete slati promidžbeni materijal ako tokom godinu dana ništa ne kupim kod vas. Nema ništa, žao nam je... ajme, ljudi, pa ja organizirala prijevoz, kupila mami kolače, dajte nemojte... žao nam je žao... što žao, dajte mi nekog nadređenog (a skoro pa 21 sat)...

I stvori se šefica i ja opet iste argumente, istu kuknjavu, dajte, budite ljudi, ako mi ne krene para na čistač, krenut će mi na uši, majke mi, već mi je svega dosta, režem vene, skačem u Savu, objesit ću se I tu oni uzeše telefone u ruke, zovi amo, zovi tamo i na kraju... platim ja... sretno krenemo u auto, zatvorim vrata, zavalim se... kad trči žena s blagajne izbezumljeno, da mi nije prošla business kartica. Molim? ... kako nije prošla... nije, storniralo... što storniralo... pa, storniralo iznos... kako storniralo... pa, ja nešto pritisnula, pa tako...

Da skratim, čim se oporavim od nabavke parnog čistača, javljam se s prvim recenzijama. Hvala na pažnji i razumijevanju!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:06   #28


Ako taj čistač ne bude čistio, jadan on. Nakon svih peripetija koje si prošla, ima da radi ne savršeno, nego i više od toga.

Jučer sam pričala sa ženom od brata, pa mi je rekla da je naručila preko tv prodaje ručni čistač na paru za čišćenje pećnice, prozora i ostalih sitnica. S obzirom da mene čistač zanima prvenstveno radi prozora, pričekat ću da ona testira svog, pa naravno napišem recenziju, a ako se pokaže dobar, onda i kupim
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 22:43   #29
joj, baš sam se nadala da ću naići na nekoga tko ima taj čitač doma!!!!
Znači svi čekamo da se javi netko s iskustvom iz prve ruke!??
Mene zanima koja je temperatura pare i rezervne krpice!!!!
Uvijek prije pranja poda usisavam ,tako da to nije problem.
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 03:44   #30
Srećo - para ti je na otprilike 100 stupnjeva
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 12:05   #31
?????

iza svih ovih komentara moja prijateljica nije ništa pametnija.....

ali najvjerojatnije će naručiti
__________________
znatiželja ubila mačku :)
znatizeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 23:25   #32
Wink Nije H2O, ali pušta paru

Evo, da napokon javim kako se snalazim sa svojim Karcherom SC 1020.

Najprije da kažem kako mi je bilo malo smiješno kada sam u uputama za rukovanje pročitala:

...Ovaj uređaj nije predviđen da njime rukuju osobe (uključujući i djecu) sa smanjenim tjelesnim, senzornim ili mentalnim sposobnostima opažanja ili s ograničenim iskustvom i znanjem, osim ako ih osoba koja je za njih odgovorna ne nadzire ili upućuje u rad s uređajem....


I tako sam se ja tome smijuljila sve do danas, dok nisam sa svojim ograničenim iskustvom i znanjem napravila piz..... Dakle, nagnula se ja nad radijator i pustila paru, glupača, dabili glupača..., pa se nekoliko vrelih kapi odbilo od površine i doletjelo mi u lice, ali je mogla biti i veća nevolja, jer sam udahnula tu vrelu paru, pa me je pola dana peckala sluznica nosa i ždrijela. Zaključak: ne smijati se uputama i ne precjenjivati svoje mentalne sposobnosti opažanja

No, nema više , , ...

Što se tiče kupaonice, tu sam prezadovoljna Prije korištenja pare, našpricala sam pločice, fuge i sve spojeve kade s podom i zidovima s otopinom octene i limunske kiseline i onda nakon petnaestak minuta krenula s parom i onim malim okruglim nastavkom za ribanje. Izvrsno!!!! Nije da baš trenutačno nestaje kao na reklami, ali stvarno djeluje.

Isto tako, izvrsno je opralo radijatore - sve one silne zavijutke oko ventila, utore... Treba imati nekakvu krpicu u rukama i odmah nakon 'oparivanja' pobrisati otopljenu prljavštinu.

Redovno održavanje podova postala je prava relaksacija. Ni dvije minute nije potrebno da se obriše prosječna kuhinja. No, ako postoji negdje tvrdokornija mrlja, onda je prije treba tretirati kao fuge, s onim malim okruglim nastavkom, a tek nakon toga sa širokom četkom i frotirnom krpom.

Prozore još nisam prala, pa ne znam kako čistač tu funkcionira (ne samo zbog stakala, nego i zbog PVC-a).
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:29   #33
Dakle, dalo bi se zaključiti da si zadovoljna.

Ja ću ipak morati pričekati recenziju za taj ručni, budući da sam supruga pred tjedan dana napokon nažicala da kupimo novi usisavač. Jer ovaj tvoj Karcher jako liči na usisavač, a znaš kakvi su muški ... (pomislio bi da je to još jedan usisavač )
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 19:02   #34
Opet sam vidjela reklamu na slovenskoj tv

http://www.topshop.si/h2o_mop_ultra-...16&irp=3&pcs=2
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 20:50   #35
Zvala ja danas TV shop za par informacija u vezi H20 ultra čistaća pa mi rekoše da se onih dodatnih 11 nastavaka na koje te upozoravaju u reklami plaća 129 kn, pa bi bilo dobro naručiti još i ekstra navlake od mikrovlakana za 89 kn i dodatna 2 filtera za 69 kn. Tako da te cijela stvarčica dođe cca. 1.200 kn s poštarinom. Vrijeme isporuke: mjesec dana! Morat ću malo još razmisliti o kupovini a zbilja mi se dopao!
Zeccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:44   #36
Kupila sam mali čistač na paru, izgleda kao ovaj, prvenstveno za čišćenje prozora. Za to se pokazao super. Ali, pustila sam pećnicu da mi se zaprlja i krenula u nadobudno čišćenje s čistačem na paru, ali one točkice po stalku na vratima ni makac.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:36   #37
Mene isto kopka kupnja čistača baš radi prozora i pećnice,kažu da za pećnicu treba duže držati i koristiti neki nastavak sa žicom, ako ga ovaj tvoj ima.

Koliko si platila svoj i od koje firme?Gledam ponude parnih čistača ali 500-1000kn nekako mi se čini puno.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 17:40   #38
Za prozore je super - ima poseban nastavak s onom gumicom gore (kao kod brisača) pa odmah i glanca

Što se pećnice tiče, držala sam ko sivonja uperenu paru na jednoj točkici, ali nije se ni pomakla. A na reklamama totalno zapečena vrata samo jednim udarcem pare su očišćena
Moj je Tristar, mislim da ga je muž kupio u Konzumu za nekih dvjestotinjak kuna
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:09   #39
prijateljica mi je posudila taj h20 cistac da ga isprobam i nije me uvjerio u kupnju.

Prije koristenja podove treba savrseno usisati i tek onda ocistiti tom parom. nakon ciscenja ostaje toliko mokro da je potrebno proci i treci put suhom krpom kako bi se osusilo, naravno moze se cekati i sat vremena da se samo od sebe osusi. i uz to svako toliko za vrijeme cissenja ispirati krpu .

zato sam kupila vaporetto lecoaspira 690 polti i to je ono sto sam trazila.

usisavac s vodenim filterom i parni cistac sve u jednom. jednim potezom usisam ocistim i osusim. koristim ga barem svaki drugi dan i totalno je ispunio moja ocekivanja svakako ga SVIMA PREPORUCAM !!!

cijena 319 eura - pdv jer je kupljen u italiji.
123pik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:21   #40
ima li još tko taj karcher parni čistač?
ili nekakav drugi koji je dobar i za pločice i za prozore tuš kabinu, a da nije skuplji od 1000kn?
I gdje ga kupiti u Slavoniji?

Zadnje uređivanje fonemf : 17.03.2010. at 11:46. Reason: smanjena slova / caps lock.
BRIGI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.