Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2007., 16:50   #41
Zalutao sam malo na ovog foruma, izguglao sam ga nakon sto sam trazio neke informacije o Boratnoj kiselini, Acidi borici.

Imao sam sportsku povredu pre 6 tjedana- distorziju skocnog zgloba, neznacena mi je trenutna dijagnoza Synovitis reactiva post dystorsionem, pa pored jakog nesteroida poput Diklofenaka 50mg 2x1, prepisane su mi i obloge sa 3% Acidi borici.
Da budem iskren, ne znam zasto ovo poslednje mi je upuceno u sklopu moje terapije, jer se radi o antiseptiku, a ja nemam nikakve vidljive povrijede koze, infekcije ili hematome.

Moguce je li da se radi samo o placebo efekt?
 
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:36   #42
acidi borici

Evo vam link na wikipediji o bornoj kiselini i primjenama

http://en.wikipedia.org/wiki/Boric_acid

Ja inače ponekad čistim uši time, štapićima, naročito nakon upale.
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 08:33   #43
Hm, dakle, višenamjenski lijek aj super, sad sam svašta saznala...
Jer pametna žena u apoteci napisala mi je KAPI ZA OČI ACIDI BORICI 3%, na bočicu u koju je to smućkala, a ja to od doktora dobila za uši
naravno da nisam počela koristit....nisam znala gdje je zajeb. Nešto što je za oči sipat u uši ili obrnuto nije mi zvučalo dobro
Dakle, ipak je to to.
Još i za kandidu pomaže?! Samo nisam shvatila kako koristit za to...
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:25   #44
Ja sam ju koristio dok sam imao vodu u koljenu, stavljao sam obloge i imala je ucinak hladenja koze, tako da mi je sprecavala povecavanje otoka vode u koljenu.. e sad, kolko % je imala neznam, al jednom sam ostavio jedno 3h na koljenu pa sam se smrzo ko picka, pol noge mi se ohladilo xD
rodjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:51   #45
Koristi se i za uši, i za oči. I gljivične infekcije kože. I hladi.

I onda ju ljudi miješaju s alkoholom i onda ona, valjda, reagira. I ak se ne varam, kad ju zapališ pomiješanu s etanolom dobiješ zeleni plamen. Možda se varam. Ne znam....

Nije kancerogena al je njena efektivnost upitna.
goodlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 09:06   #46
Rekli su jučer na televiziji, mislim na Potrošačkom kodu da je ta krema Pavlovićeva mast koja sadrži bornu kiselinu zapravo jako štetna. Neki je koriste za djecu kao zaštitnu kremu kod promjene pelena, a rekli su da je to štetno za djecu radi borne kiseline koja ulazi putem kože u dječji organizam. Nigdje na kutiji te masti ne piše da se ne bi trebala primijenjivati na djeci i to je zapravo glavna zamjerka.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 08:28   #47
Možda je nekom dobra ta otopina, al meni ne pomaže.. Znam da sam imala neku blagu upalu uha prije par godina i dobila od doktorice te kapi... Meni od toga postalo još gore.. Brijem da bi mi se razvilo u jako gadnu upalu da nisam otišla kod doktorice i tražila nešto drugo...
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 11:22   #48
ja vec dugo imam problema sa usima i otisao sam kod doktora on je rekao da koristim acidi borici dva puta: uvece i izjutra po 3 kapi u uho.Koristim to i dan danas ali nisam shvatio sta one zapravo lece..........nakon toliko komentara koje sam sad procitao neznam dali da ih koristim ili ne???
strucjnak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2019., 18:03   #49
Evo i ja sam dobio jučer Acidi Borici, da stavljam s time obloge na uho, i antibotik Betaklav 875 mg , jer imam bolnu upalu hrskavice jer sam bušio
jednu te istu rupu puno puta i zakompliciralo se .. upalilo se, 3 mjeseca me boli već .. smetaju pokreti, saginjanje naglo, limfna žljezda me
me boli od toga itd. reflektira na cijelo uho, iako na pogled izgleda kao da je sve ok, ali ne mogu ga taknuti, onda probada.

Acidi Borici me više boli kad to stavljam, sad ne znam bi li nastavio, mislim i ovako me boli, pa je teško ocijeniti .. antibiotik pijem
normalno svakih 12 sati kako mi je rečeno.

Znam da je stara tema, ali da ne otvaram novu bzv.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.