Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2010., 15:43   #1
Najbolje mobilno internet rješenje? - Zbrini topik

Pozz svima prije svega

Evo ovako; imam laptop i onaj VIPme broadband USB stick i tak idem na net jako rijetko zato kaj je to skupo da se ubijes. 100MB = 100KN bravo vrlo inovativno i kreativno.

Sad, ono kaj me iznenadilo neki dan u kafiću, tip je izvadio neki VIP-ov laptop i čim se loadao odmah je bio na netu bez ikakvih eksternih priključaka ako se ne varam, nije se čak ni loggirao. Otvorio, učitalo se i rocknroll po netu (nije bio hybernation i think).

Sad pitanja su, ako je moguće bez nagađanja (zbog mene i drugih);
1. Kaj taj lap ima u sebi i/li kaj napravit da to radi?
(zaintrigiralo me jer sam često skoro strgao taj USB kako viri van iz lapa)

i

2. Jel zna netko pametno rješenje da se ima jeftiniji i dobar/solidan net bez pretplate. Naime, nemam iskustva s drugima osim VIPom u toj "brodbend" domeni.

Ne treba mi nekaj superbrzo ili dostupno svugdje, samo da ko čovjek mogu surfat, pit kavu u miru i manje mislit na troškove...

Tenks unaprijed.
ordinaryhandsom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 20:38   #2
Quote:
ordinaryhandsom kaže: Pogledaj post
Pozz svima prije svega

Evo ovako; imam laptop i onaj VIPme broadband USB stick i tak idem na net jako rijetko zato kaj je to skupo da se ubijes. 100MB = 100KN bravo vrlo inovativno i kreativno.

Sad, ono kaj me iznenadilo neki dan u kafiću, tip je izvadio neki VIP-ov laptop i čim se loadao odmah je bio na netu bez ikakvih eksternih priključaka ako se ne varam, nije se čak ni loggirao. Otvorio, učitalo se i rocknroll po netu (nije bio hybernation i think).

Sad pitanja su, ako je moguće bez nagađanja (zbog mene i drugih);
1. Kaj taj lap ima u sebi i/li kaj napravit da to radi?
(zaintrigiralo me jer sam često skoro strgao taj USB kako viri van iz lapa)

i

2. Jel zna netko pametno rješenje da se ima jeftiniji i dobar/solidan net bez pretplate. Naime, nemam iskustva s drugima osim VIPom u toj "brodbend" domeni.

Ne treba mi nekaj superbrzo ili dostupno svugdje, samo da ko čovjek mogu surfat, pit kavu u miru i manje mislit na troškove...

Tenks unaprijed.
taj je vjerojatno bio spojen preko wirelessa ili je imao vipovu karticu (mislim da one ne strše van kao stick )

ja sam isto imala taj vip broadband i stvarno je preskupo. Moj savjet ti je da sa stickom odeš u vip centar i pitaj ako možeš uzeti pretplatu na samo 3mj. budući već imaš svoj stick. Tako sam ja napravila i samo sam kupila novu karticu za 1 kn. Neznam dali se sad to može, trebaš provjeriti. Tri mjeseca i nije neka strašna pretplata,prođe brzo, a poslije možeš otkazati ako nisi zadovoljan. Ja imam 5GB za 99kn, a postoji 10GB za 150kn ili 1GB za 49kn, tako nešto (to je preko carneta pa je duplo jeftinije, inače su cijene samo preko vipa duplo veće)
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 13:08   #3
pozz
ako se stvarno može uzet pretplata na samo 3 mjeseca, to je super.
kad ljeti odem na vikendicu, treba mi net pod obavezno, a dosada sam se spajao preko carneta, a to je sporoo.
__________________
Kako oblikovati potpise
mirko_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 13:20   #4
Ma svaka solucija mobilnog interneta je preskupa....ja imam net na mobu kad sam vani, a susjedov kad sam kući..
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 15:02   #5
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Ma svaka solucija mobilnog interneta je preskupa....ja imam net na mobu kad sam vani, a susjedov kad sam kući..
Ne slazem se s ovom izjavom cijenjenog forumasa s nickom Cura22.
Nigdje nema nikakvih podataka, pa neznam na temelju cega takve nepotrebne izjave.

Kao prvo:
Ako se ORDY spajao preko Carneta (znaci clan si akademske zajednice, pretpostavljam da ucenik ili student) i ako koristi Vipnet ,onda imas pravo na koristenje VipmeCarnet usluge. Znaci,stedis 50%

Vidi dokaz:
http://www.vipnet.hr/vipme-carnet#panel_2

Kao drugo:
Ako ORDYu nije problem promijeniti operatera,i potpisati ugovor (koje se moze prekinut ,kad netreba uslugu) onda moze koristiti jos povoljniju uslugu, tj od Tmobile ima Stick2Carnet
Evo dokaz
http://www.t-mobile.hr/stick2carnet/index.htm

Paket od 50kuna vrijedi za prijenos podataka od 1GB, 100 kuna za 6GB i 10GB za 150 kuna.


Znaci, osoba poput ORDYa mjesecno placa recimo 50 kuna = 1GB.
*istina ima jos tu nedorecenih stvari, ali figurativno cemo stovise pojednostaviti da bi cak i CURA22 mogao shvatiti*

Dok osoba poput CURA22 (tj krade od susjeda) mora mjesecno platiti 79 kuna za ADSL prikljucak + 20 kuna samo za start paket od 1GB.

Znaci 50 kuna za broadband 1gb ili 100 kuna za zicni ADSL od 1gb .

S time da nisam rekao kako je mobilni internet mobilan i radi po cijeloj Hrvatskoj (na samo na susjedovom vrtu ili u obiteljskoj kuci). Onda bi CURA22 mogao reci, kako je mobilni internet prespor, ali mu nabijam na facu izjavu kako je mobilni internet dovoljno brz za vecinu radnji na netu, osim gledanja videa u vecim rezolucijama. U ZGu i drugim gradovima koji su pokriveni 3G signalom ni to nije problem, osobno sam testirao Tmobile na 1.8Mbit. S time da bih mu nabio na facu jos to, kako za fiksni ADSL prikljucak najcesce trebas placati i telefonsku pretplatu.

------------

Stoga da rezimiramo za nepoucene ljude poput CURA22:
Mobilni internet zna biti bolji i jeftiniji odredjenom krugu ljudi,koji imaju znanja sto se treba i kako to ostvariti.

Hvala i pozz

Zadnje uređivanje klinsider : 02.04.2010. at 15:08.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 02.04.2010., 16:28   #6
Da tebi malo pojednostavimo ...Meni mobilni net nije dovoljno brz za količinu novaca kojeg plaćam, zato ga i ne koristim...
Zašto bih plaćala 200kn za net , kad se spojim susjedu koji ima flat ? Zašto bi mi trebao uopće mobilni internet sa
svim svojim manama, kad uzmem Black Treck i za 2 minute hakiram bilo koju mrežu gdje god da se nalazim ??
Nisam glupa, već se snalazim....znam, i ti bi tako najvjerojatnije, ali 1.stvar-neznaš i 2.stvar-ti si jeeebeno
pošten čovjek ...Da da, bit će da je ovo prvo .Pusa velika, budi pozdravljen !!
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 07.04.2010., 02:24   #7
Ja recimo nebi krao fala, imam još uvijek tih 200kn mjesečno, pa sam fala Bogu svoj na svome.....
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 16:55   #8
Zanimljivo, Cura_22 kaze da hakira mreze a ne zna napisati ime programa koji navodno koristi. Zove se BackTrack !
diabolic012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 17:27   #9
Quote:
ordinaryhandsom kaže: Pogledaj post
Sad pitanja su, ako je moguće bez nagađanja (zbog mene i drugih);
1. Kaj taj lap ima u sebi i/li kaj napravit da to radi?
(zaintrigiralo me jer sam često skoro strgao taj USB kako viri van iz lapa)
Najvjerojatnija opcija je da laptop ima ugrađeni HSPA modem. Samo ubaciš SIM karticu u laptop i to je to

Ili možda ima i PCMCIA karticu koje (kao) manje strše od USB stickova.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 16:50   #10
usb modem (internet)

da vas pitan par pitanja o ovoj temi.
plairan uzeti jedan paket(usb ili što već) samo što o tome neznan ništa
prije otvaranja teme san malo googla i naleti san na tele2 i vip (i tcom w'n'w ali mislin da oni nemaju carnet uslugu)
Tele 2 nudi 3GB za 125 kn,bez obaveznog trajanja ugovora ili uz obavezno trajanje od 12 ili 24 mjeseca.ali ne piše nigdi jeli u tu cjenu uključen i modem niti ne piše brzina...
Vip nudi 5 GB za 100 kn i modem za 9 kn brzina također nije navedena.
zanima me koje su brzine,pretpostavljan da o tom ovisi i o pokrivenosti
po ovom za tele 2 ja imam pokrivenost EDGE - do 236,8 kbit/s u downloadu, do 236,8 kbit/s u uploadu
za vip neznan jer nisan vidi sličnu stranicu,ajmo reći da je isto....
jeli ima još operatera s možda boljin ponudama i jeli ko ima loših iskustva s ovin?
__________________
My Goal Is To Deny Yours
215023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 03:18   #11
Quote:
215023 kaže: Pogledaj post
da vas pitan par pitanja o ovoj temi.
plairan uzeti jedan paket(usb ili što već) samo što o tome neznan ništa
prije otvaranja teme san malo googla i naleti san na tele2 i vip (i tcom w'n'w ali mislin da oni nemaju carnet uslugu)
Tele 2 nudi 3GB za 125 kn,bez obaveznog trajanja ugovora ili uz obavezno trajanje od 12 ili 24 mjeseca.ali ne piše nigdi jeli u tu cjenu uključen i modem niti ne piše brzina...
Vip nudi 5 GB za 100 kn i modem za 9 kn brzina također nije navedena.
zanima me koje su brzine,pretpostavljan da o tom ovisi i o pokrivenosti
po ovom za tele 2 ja imam pokrivenost EDGE - do 236,8 kbit/s u downloadu, do 236,8 kbit/s u uploadu
za vip neznan jer nisan vidi sličnu stranicu,ajmo reći da je isto....
jeli ima još operatera s možda boljin ponudama i jeli ko ima loših iskustva s ovin?

ja sam koristila sva tri i ovo su dojmovi iz prve ruke

1.TELE2 definitivno najbrzi sta se tice surfanja,(meni na UMTS skidao po 400 -500 mb/s, na edge mi se nikad nije prebacio) al najveci paket je 5gb i nemres preko carneta ga uzet tak da 175kn je previse ( usb stick za god dana pretplate platila 195kn, na 2 god je bilo 1kn a bez ugovora je bilo poprilicno skupo, ne znam kak je sad kaj se toga tice)

2. VIP - nude najveci paket, 12gb (pristojno) za 200kn ili 10gb za 150 kn ( al ak ides na taj od 10 onda bolje uzmi u T-Mobileu, bolja brzina,) preko carneta; one znam koje su cake sa stickom, ja sam ga vec imala pa sam na 3mj potpisala sam ugovor - super to funkcionira, al nakon TELE2 osjeti se slabija brzina ( u prosjeku skida 200 -300mb/s, pa se zna prebacit iz cistog mira na EDGE pa bude kriminlna brzina, nekih 30-50mb/s i onda poludim)

3. T-mobile 10gb za 150kn Stick2Carnet usluga, brzina nadasve pristojna ( stalno radi na UMTS-u i skida u prosjeku 300-400), ono izmedu Tele2 i Vipa - meni super rjesenje

- buduci da mene hvata jeza od svih dugorocnih ugovornih obveza, najpametnije rijesenje je ljepo kupit onaj prepaid paket od operatera cije usluge oces koristiti (dobijes stick i kao broj na bonove, koji zamijenis pretplatnickim brojem) u prosjeku su cijene do 200kn i fino dodes u njihov centar kazes da imas stick, oni ti daju sam novi broj, nemas ugovora i mozes fino uzivat
ne znam koliko sam uspjela razjasnit stvar, nadam se da ce ti pomoci
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 11:21   #12
Zbog velike ovisnosti o kavi i internetu a trenutno radim na terenu
u okolici Zadra uzo sam Vip-mobilni 1GB-100 kn jer sam mislio da ima bolju pokrivenost od Tele2 (kolega ima Tmobile i tamo u brdima je koma) ali nisam zadovoljan jer kad upalim laptop i spojim se a veza je GPRS dobim napadaj i popijem svoju kavu a još se nije ni otvoril Google a nedaj bože da stranica ima slike
Naviko sam na ADSL brzine i sad sam koma a nebi se htio spajati na tuđe preko
wirelessa
Sad mi samo preostaje šutit i trpit
__________________
Pomozite drugima - Zabranjeno je pomoći sebi
kluki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 22:30   #13
Quote:
kluki kaže: Pogledaj post
Zbog velike ovisnosti o kavi i internetu a trenutno radim na terenu
u okolici Zadra uzo sam Vip-mobilni 1GB-100 kn jer sam mislio da ima bolju pokrivenost od Tele2 (kolega ima Tmobile i tamo u brdima je koma) ali nisam zadovoljan jer kad upalim laptop i spojim se a veza je GPRS dobim napadaj i popijem svoju kavu a još se nije ni otvoril Google a nedaj bože da stranica ima slike
Naviko sam na ADSL brzine i sad sam koma a nebi se htio spajati na tuđe preko
wirelessa
Sad mi samo preostaje šutit i trpit
Mozes si pomoci ko ja nekad, dok sam imao analognu liniju (v.92 56kbps,realne brzine oko 40kbps= 5 kByte/s )
Tada sam koristio Operu kao preglednik, jer se kod nje moglo iskljuciti prikaz slika (znaci samo text i prazni okviri, a ipak sam mogao citati vijesti,mailove...)

Danas imas Firefox i kod njega isto mozes imati opciju iskljucivanja slika, kao i blokiranje raznih flash animacija, popup prozora... svasta da smanjis kolicinu prometa.

Evo sto bi te moglo interesirati

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/433
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1672

--------------
ima slicnih stvari jos
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5613
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10663/
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/101163/
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10663
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 13:00   #14
bezicni internet

Evo ako ima nekakav znalac da mi preporuci nesto.
Imam PC u vikendici al nemam uveden internet jer mi se ne isplati za 2 mjeseca sta budem tamo u godini uvodit maxadsl.
Znaci potrebno mi je cisto u ta 2 mjeseca da mogu otvorit dnevno mailove i odgovarat, nikakvi veliki prometi. Koje su opcije. Cujem da imaju ti nekakvi stickovi za bezicni internet pa na preplatu pa ne prepaid pa vise nista ne razumijem kad citam troskove toga. Ima li kakva druga shema. Imam preplatu preko firme kod T mobile za mobitel. Dal se moze mob spojit na monitor pa preko toga surfat jer ekran na mobu je premalen.
Uglavnom zna li ko sto bi bilo najekonomicnije za ove potrebe.
Hvala
Saku is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:02   #15
mene konkretno zanima koje bi bilo najbolje spajanje preko laptopa, mislim dal postoji mogućnost spajanja wirelles da se nemora vući telefonska linija i povezivati se kao kod stolnih računala,mogu hvatati signal,al taj signal je na par metara preko wirelesa koji ima laptop ugrađen u sebi, znam da postoji tele2,vodafone i t-com,al me zanima dal postoji kakav provider koji pruža flat...ova moja ekipa iz ulice se počela bežično povezivati pa me zanima dal bi mi se isplatilo kupiti bežičnu antenu i spojiti se s njima ili nešto drugo....
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 09:04   #16
Question Mobilni internet

Koja je najpovoljnija varijanta korištenja mobilnog interneta prilikom odlaska na more, znači za nekih 15 dana. Ima li neka mogučnost da se ne mora kupiti stick, i platiti ga 150 KN, za kojeg više nemam potrebe.
Hvala na svrsishodnim prijedlozima.
Tref is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 10:45   #17
Koliki promet bi napravio u tih 15 dana i jel ti internet stvarno neophodan za samo 15 dana?

Za nešta malo odeš u neki "internet cafe"
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 08:34   #18
Zanima me dal je moguće ikako putem usb sticka za mobilni internet napravit kućnu mrežu tipa lan ili w-lan tako da mogu povezati dva računala ? ako je moguće što je potrebno za to izvesti?
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 09:46   #19
Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
Zanima me dal je moguće ikako putem usb sticka za mobilni internet napravit kućnu mrežu tipa lan ili w-lan tako da mogu povezati dva računala ? ako je moguće što je potrebno za to izvesti?
Potreban ti je router koji će prepoznati USB stick i koji je u stanju spojiti se. Pošto ne postoje takvi kućni routeri (barem ja ne znam za njih), jedno moguće rješenje je nabaviti neki komp, popikati u njega mrežne kartice ako treba (za žično spajanje: ili više kartica, ili jedna + switch), staviti gore neki mali linux, spojiti se na taj mobilni internet i namjestiti routanje.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 12:55   #20
Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
Zanima me dal je moguće ikako putem usb sticka za mobilni internet napravit kućnu mrežu tipa lan ili w-lan tako da mogu povezati dva računala ? ako je moguće što je potrebno za to izvesti?
ima ti vip, bas sam nedavno citala kako imaj ponudi taj neki modem za spajanje vise kompova - pogledaj ovdje

http://www.vipnet.hr/privatni-pretpl...bilni-hot-spot
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.