Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2007., 21:44   #2001
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Kako si to shvatila ?

Ima ih, ako ih želiš.
Ima i mladića, ako ih želiš.

A inače će ljudi i nihove žene bit proživljeni kao mladi. Biti će zajedno i imat ćemo tijela od nekakvog mekanog fluida. Hranu koju budemo jeli izbacivat ćemo putem znoja koji će imati jako lijep miris. Uglavnom svak će imati štogod poželi.
Hoćeš vrt sa ružama? Eto ti , dobićeš vrt veličine Zenice.
Dervišu...uočavaš li moju ozbiljnost.? Nije bez razloga.
Problem je upravo u tom jer je u pitanju raj. Tamo duše nemaju zemaljske želje. Malo su dublje ako smijem primjetiti.
Nego vratimo se malo na ljudski upliv u svete knjige. Misliš li da ga je bilo više no što treba?
brezovka is offline  
Old 12.03.2007., 21:52   #2002
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Dervišu...uočavaš li moju ozbiljnost.? Nije bez razloga.
Problem je upravo u tom jer je u pitanju raj. Tamo duše nemaju zemaljske želje. Malo su dublje ako smijem primjetiti.
Nego vratimo se malo na ljudski upliv u svete knjige. Misliš li da ga je bilo više no što treba?
Jest, ali mi ne možemo sebi predočiti te želje. Zato nam se daju primjeri.

Što se tiče upliva, ne bi Brezo o tome. Jedino ću reći da je, što se tiče Kur ana, problem u shvatanju.
Primjer. Ima Kur anski ajet koji kaže da ćemo u raju jesti nekakvo voće i da ćemo kada okusimo to voće kazati " ovo smo i prije jeli ".

Šta misliš kakvo i koje je to voće koje smo jeli ovdje, odnosno jedemo?
Derviš is offline  
Old 12.03.2007., 21:54   #2003
Ajd da te ne mučim.

To je voće koje mi zovemo zikrullah. Odnosno, po vašem bi to bilo, ona slast koja se osjeća u molitvi. Ko je osjetio tu slast, taj je i kušao rajskog voća.
Derviš is offline  
Old 12.03.2007., 21:56   #2004
Quote:
protagora kaže: Pogledaj post
Ako nikome ništa ne naturaš i dok svoju vjeru zadržavaš za svoju privatnost, sve za pet. Onda ćemo tvoje upise ovdje uzeti za šalu. A pokušaš li širiti islamizam, u smislu ideološke platforme za toleriranje i uvođenje šarije na našem kontinentu ili prekršiš zakon u ime svojih vjerskih odredbi, vlasništvo nad nekretninama neće ti biti od koristi.
Dobit ćeš mirno mjesto 3x3 gdje ćeš moći do mile volje meditirati o svom svjetonazoru.
Evropa je sekularna, s građanskim ustavima i takva će ostati.
Fašističko-rasističke ideje su pokpane sa Hičom i sa Miološem-četničkim.
Civilizirani i demokratski večinski dio Europe je grobar takvih ideja.
Mi,Bošnjaci smo na svojoj zemlji,u svojoj vjeri!Oduvijek i zauvijek!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Old 12.03.2007., 21:56   #2005
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Jest, ali mi ne možemo sebi predočiti te želje. Zato nam se daju primjeri.

Što se tiče upliva, ne bi Brezo o tome. Jedino ću reći da je, što se tiče Kur ana, problem u shvatanju.
Primjer. Ima Kur anski ajet koji kaže da ćemo u raju jesti nekakvo voće i da ćemo kada okusimo to voće kazati " ovo smo i prije jeli ".

Šta misliš kakvo i koje je to voće koje smo jeli ovdje, odnosno jedemo?
Bojiš se? Došao si do nečeg i to bi za sebe zadržao?Ali ..donekle razumijem tvoj strah.
Smiješ li mi odgovoriti je li vaš Poslanik sam zapisivao Božje poruke?
brezovka is offline  
Old 12.03.2007., 21:58   #2006
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Ajd da te ne mučim.

To je voće koje mi zovemo zikrullah. Odnosno, po vašem bi to bilo, ona slast koja se osjeća u molitvi. Ko je osjetio tu slast, taj je i kušao rajskog voća.
Ne skreći s teme. Meni je jasno da smo iz raja istjerani. Nego odgovori ako možeš na moje zadnje pitanje.
brezovka is offline  
Old 12.03.2007., 22:05   #2007
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Ne skreći s teme. Meni je jasno da smo iz raja istjerani. Nego odgovori ako možeš na moje zadnje pitanje.
Nije. Imao je svoje pisare. Hoćeš reći da je moguće da su pogriješili?
Nebitno je to Brezo za naš razgovor. Dervo te pokušava usmjeriti na Boga i Njegovo Uzvišeno Biće. Ne mislim se sa tobom prepucavati jer se time gubi duhovnost. To ti ne želim jer si vjernica. Vjeruj onako kako znaš i ustraj na tome. Jer vjera je najveća sreća koju čovjek može imati. Pusti priče o raju. Ako sada nisi u raju, zar očekuješ da ćeš onda biti?
Danas moraš osjetiti barem miris raja da ga znadneš poznat kada tamo dođeš.
Ako ne osjećaš ništa, čemu ti vjera? Baci takvu vjeru, o kakav zid sa njom ili kantu.( ovdje ne mislim na Kršćanstvo nego na unutrašnju intimnu vjeru ) Traži Boga dok Ga ne nađeš. Kada Ga nađeš, ne puštaj Ga. To ti je stvarnost i ti me, nadam se razumiješ.
Derviš is offline  
Old 12.03.2007., 22:16   #2008
Bosniac kaže:
To je,ako je,kod Eskima narodni običaj,koji nema veze s moralom.
Pitanje: je li taj Eskim ateista ili kršćanin ili štogod drugo!

Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Naravno da ima veze s moralom. Kao što nošenje marame ima veze s moralom. Barem po riječima vašeg vjerskog vođe u Zagrebu. Da marama čuva moral žene. Seksualnost se definira moralom i ono što je u većini muslimanskih zemalja razlog za kamenovanje u Europi je možda razlog za dizanje obrva.
Zbog toga se preljub negdje kažnjava kamenovanjem do smrti, a u npr Njemčkoj on ne može biti razlog rastave. Ako te žena vara ti u rečenoj Njemačkoj možeš pokrenuti razvod zbog neslaganja karaktera , ali ne da ona bude navedena kao krivac.
Smrtna kazna je također u toj kategoriji, u islamskom svijetu vrlo uobičajena i izvođena na okrutan način u Europi ukinuta.
Tekst tvog posta ne odgovara pitanju sugovornika!?
Može li se očekivati odgovor?
Hoćemo li redom!?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Old 12.03.2007., 22:21   #2009
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Nije. Imao je svoje pisare. Hoćeš reći da je moguće da su pogriješili?
Nebitno je to Brezo za naš razgovor. Dervo te pokušava usmjeriti na Boga i Njegovo Uzvišeno Biće. Ne mislim se sa tobom prepucavati jer se time gubi duhovnost. To ti ne želim jer si vjernica. Vjeruj onako kako znaš i ustraj na tome. Jer vjera je najveća sreća koju čovjek može imati. Pusti priče o raju. Ako sada nisi u raju, zar očekuješ da ćeš onda biti?
Danas moraš osjetiti barem miris raja da ga znadneš poznat kada tamo dođeš.
Ako ne osjećaš ništa, čemu ti vjera? Baci takvu vjeru, o kakav zid sa njom ili kantu.( ovdje ne mislim na Kršćanstvo nego na unutrašnju intimnu vjeru ) Traži Boga dok Ga ne nađeš. Kada Ga nađeš, ne puštaj Ga. To ti je stvarnost i ti me, nadam se razumiješ.
Dervišu...nije ovaj razgovor radi mene niti radi tebe. Osjećam ja tvoju vjeru.
Radujem se radi nje.

Ne moraš ti reći. Ja ću. Svaki tekst koji u sebi ne nosi ljubav i ne rađa plodom nije od Boga.

Jasno da su ljudi dopisali. Svoje viđenje.
Ali kako pomoći drugim ljudima da izaberu iz poruke samo ono što je dobro? Ti si izabrao. Ima ih još. Ali nije dovoljno.
Treba progovoriti o djevicama. I arapskim ženama. Iz srca same vjere.
brezovka is offline  
Old 12.03.2007., 22:23   #2010
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
Gdje sam napisla da se meni nešto nameće?

Ovo baš i ne razumijem. Samo zato jer si ti napisao kakav je islamski model, ja nigdje nisam rekla da ga ti meni "nudiš". Samo si mi ga objasnio, kao što sam i tražila.

Svoje mišljenje sam zadržala za sebe, nisam napisala da si primitivan. Samo sam komentirala da su prava i jednakosti odvojena za muškarce i žene - jedni imaju svoje drugi svoje. Zar nije to ono što si sam rekao?

Ne. Hrvatsko društvo je daleko od spolne ravnopravnosti. Ali ono što mi se sviđa je da ono teži ravnopravnosti.

Ne postoji religija koja ženama daje iakkva prava. Zato svoja prava tražimo unutar sekularne drževe - dakle, izvan okvira religije.

Formalno jest. Kao što i formalno žene imaju sva prava kao i muškarci. Druga je stvar u tome što neformalno pojednici koji smatraju da su žene manje vrijedne krše te zakone. Ali to je bitna stvar - oni krše zakon, u tvojoj idealnoj državi oni koji diskriminiraju žene - poštuju zakon.

Naprimjer?
Islamska država ne diskriminira žene, bar ne bitno. Prava jednostavno nisu jednaka. Ali ni obaveze. Ukupan sklop je izbalansiran.

Polazište apsolutne jednakopravnosti koje se sada nameće teorijom sekularne države (ideal apsolutne slobode i pravde) nema baš kritičare samo u klericima, i nije ih ni malo, ali to je već druga priča.

Ako smo se, dakle, dogovorili da smo jednaki, a ne različiti, srušili mit podjele poslova i ustvrdili da su spolovi samo biologija, vrlo ćemo brzo imati odraz na porodici.

Ja to ne znam objasnit i argumentirati, osim da ti kažem da je na zapadu tako. Dakle empirijski. Porodica se raspada, broj razvoda je ogroman, prije nije bilo tako.

Ovo za sobom vuče još jedan problem, pravo slobode odabira seksualne orijentacije. Znači svi jednako. Ovo još više ruši porodicu. Svetost porodice u glavama ljudi definitivno će uništiti istospolni brakovi.

E sad u tim svim dogadjanjima ko će izvući deblji kraj vidjećemo. Ja nešto mislim da će žena. Tek ce bez te uloge šefa u porodici biti ponižena. Osim ako se ne dogode krupne promjene u psihi muškarca. Za sada mnogo više poštuje majku od žene.
forget-me-not is offline  
Old 12.03.2007., 22:42   #2011
Quote:
rambi kaže: Pogledaj post
Po čemu jedno negira drugo? Prihvatili i prenijeli dalje. Nažalost, isto su sami vremenom napustili i od posljedica se ni danas se nisu oporavili. Toj činjenici i naricanju za izgubljenim imamo zahvaliti nastanak islamskog fundamentalizma.

Poznato je i da su Arapi veliki pjesnici: to su, naime, bili i prije islama. Neke od njih Muhamed je dao i smaknuti jer su mu smetali sadržaji njihove poezije.

Od trenutka kad prestaje teritorijalno širenje Osmanskog Carstva, počinje njegova dekadencija. Tijekom iste, postoji i nekoliko svijetlih razdobalja, ali od kraja 16. stoljeća počinje dekadencija.

Vidi:
Matuz: Povijest O.C.
Braudel: Mediteran i mediteranski svijet u doba Filipa II.

Što se pak tiče uloge Ataturka u stvaranju Izraela, nekakvih Palestinaca prije postojanja Palestine (britanski mandat od 20-tih godina 20. st. kad su jedini Palestinci bili Židovi) više imaš ovdje: http://www.pitt.edu/~dash/type0333.html
Ja sam bajke čitao kao mali, a i tebi je vrijeme da se suočiš sa istinom

http://www.jewwatch.com/jew-genocide...946to2000.html
forget-me-not is offline  
Old 12.03.2007., 22:44   #2012
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Vidi, Arna, premda je Bog u svakom čovjeku, konkretno u srcu, On se ne nalazi tu jer je On Uzvišen i Veliki i odvojen je od Svijeta i Skriven i Tajanstven i sa ničim Ga ne možeš uporediti, šta god da ti padne na um, znaj da On to nije, a istovremeno je toliko očita Njegova pojava da Ga upravo zbog velike Njegove blizine ne vidimo.
Kontradiktornosti. Veliš da je u svakome, ali da je odvojen od svijeta.
Pa kad bi i bilo tako, tko ga je odvojio od svijeta? I zašto?
Ja mislim da su ga religije odvojile od čovjeka, da su sve naopako protumačile i izvrnule. Da su nam ga krivo prikazale i da nas drže u zabludi i dalje. Zašto to ne bi moglo biti?
Netko je na ovoj temi spomenuo da bi idealno uređenje po Islamu bio komunizam. A Marx je rekao da je religija opijum za narod. A zna se kako droga djeluje na čovjeka. Prvo ga čini euforičnim i dobro mu je. Onda postane ovisan o njoj, prestaje biti svoj i sasvim izgubi svjesnost o stvarnosti, dok mu se mozak neupitno pretvara u kašu. Zar ne vidiš sličnost?


Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
. Uglavnom, tvrditi da je Bog u svakom čovjeku, točno je, ali Dervo te pita, zašto onda ne možeš sa Njim komunicirati? Pokušaj Ga nešto pitaj, pričaj sa Njim, vidjet ćeš u 99% slučajeva da nema nikakvog odgovora. Kao da si ti sama sa sobom. O tom putu se radi. Kako doći do točke kada će se ipak Bog javiti i pokazati da je On tu.
A tko kaže da se ne može s njim komunicirati? Itekako može, samo moraš čuti kada ti i što govori. A ljudi uglavnom ne čuju. Čak i kad izgledaju kao da slušaju, zapravo ne čuju. Jer traže izvan sebe, baš kao i ti, da se On oglasi nekim čudom, da zagrmi glasom sa neba, da pošalje nekog anđela ( kojeg mi onda ne prepoznajemo), a sam si rekao da je u srcu. Pa što ne slušaš svoje srce? Ono što ti srce kaže, rekao ti je Bog.


Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Oni koji su Ga pronašli oni Ga vide u svemu što postoji. U kamenu u drvetu u sekularnoj demokraciji ..Sve, ama baš sve je ON.( stim da istovremeno opet nije ON ) Međutim to važi samo za onoga koji Ga istinski vidi u svemu. Slobodan sam reći da to za tebe ne važi jer ti Njega ne vidiš u svemu oko sebe pa i u sebi.
Točno, vide ga u sebi i u svemu oko sebe. Zašto misliš da to ne važi za mene?


Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Treća potraga za Njim ili put jest onaj put koji je On zajamčio a to je nastavak života nakon ovog života. Ovaj cijelokupni život samo je priprema za onaj život. Ako ovdje ništa ne uradiš za onaj život, šta očekuješ da ćeš tamo naći?
A raditi za onaj život možeš samo po Njegovim uputstvima.
Nije to nikakva treća potraga, niti neki novi put. I nije ovo jedini život u kojem se "pripremaš" za onaj život. Tko to tako shvaća, zezne si cijeli ovaj život, trošeći ga samo pripremom za onaj. A onda iznova i iznova, jer iza onog ima još života- reinkarnacija postoji. Nema gore nikakvih djevica.


Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Kada spojiš sva tri segmenta u jedan, ako uspiješ, pred smrt se više ne bojiš smrti i znaš točno kamo ideš i šta te tamo čeka. Ustavri jedva čekaš da se riješiš ovog života i stupiš u vječni život kojeg vidiš prostim okom prije nego odeš tamo.

Pa glupo je bojati se smrti uopće. Ta to je samo prelazak u drugačiju energiju. Skidanje kaputa. A život je vječan u smislu da se stalno inkarniramo. Tko zna što si ti bio u prošlom životu, a to kakav si sada, odredit će ti budući.



Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Kako sada stoje stvari kod tebe, ti hodiš ka jednoj neizvjesnosti u koju nisi sigurna kako će, niti izgledati , niti završiti. Teorije koje kazuju ovo i ono, pa bile čak i sam Islam, nisu mjerilo ispravnosti puta ka Bogu. Mjerilo je tvoja unutrašnja uvjerenost u taj put.
Da i kad se ta unutrašnja uvjerenost temelji na onom božjem impulsu koji dobivaš iz srca, a ne na pustim obečanjima koja bezrezervno prihvačaš od raznih "duhovnih vođa".
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 12.03.2007., 23:40   #2013
brezovka kaže:

Bog je svakom čovjeku upisao zakon. Za svaki slučaj. Znao je da će ga sotona kroz ljude nastojati iskriviti.

Ni jedan pisani zakon ponizi li čovjeka ili ženu nije od Boga.

Objasni mi vrlo kratko očekuješ li ti djevice u raju?

Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
He, he. Ne očekuje Dervo ništa. Dervo samo želi da ugleda lice Božije i da se u Njemu vječno utopi.

Inače ta stvar sa djevicama je primjer postavki u raju. Ako se netko trudi da dobije raj i u njega uđe tamo će imati sve što poželi. Ako netko želi djevice, imat će ih. Ako netko želi zgodne mladiće imat će ih. Auta, motore, predivne ruže da ih uzgaja...To su Brezo samo primjeri ,jer mi ne možemo uopće pojmiti kako izgleda onaj svijet. Bog nama pomoću najljepših primjera sa ovog svijeta ( a za muškarca, djevica je jedan lijep primjer ) pokušava dati podstrek za ustrajnost na Njegovom putu. Konkretne djevice su podstrek za "raju". Bog zna da su neka njegova stvorenja ograničenih sposobnosti shvatanja. Njima daje djevice. Onima koji su istinski shvatili Božju poruku poručuje da će vidjeti Njega ,kao što se vidi pun mjesec prostim okom. Mi nit ovo ne možemo pojmiti.

Vrdam Brezo, znam. Ne mogu drugačije, jer za neke Istine treba bit spreman.
Ne ljuti se i pozdrav ti od mene.
Selam Dervišu!
Izvini Dervo,ali tvoj gornji opis Dženeta (Raja ) ninalo ne odgovara Kuranskom pojmu i deskripciji Dženeta.U Kuranskim ajetima je data simbolika koja ima drugo ,daleko dublje značenje i upute,pročitaj malo poznate islam. mislioce kako ih tumače i prevode na običan naš ljudski jezik?!
Prouči saburli,temeljito i sam Kuranske ajete o Dženetu i saznaćeš.

Inaće,ta je poznata kao podržatelj zločinačke cion. izrael.politike prema Palestincima,sistematsko ubijanje na svakom koraku nevinih građana-muslimana,i prikriveni je širitelj vjerske mržnje prema svim muslimanima Svijeta.
Ne zaostaje za rambi i umpaumpom!
Pogledaj strahovite slike Izrael. zločina na linku što ih je dao naš
forget-me-not !
Pročitaj pažljivije njene postove unazad pola godine!?Uvjerićeš se sam!
Dervo naš,ne budi naivan s takvima.
Uoći perfidnost.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Old 12.03.2007., 23:56   #2014
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
brezovka kaže:

Bog je svakom čovjeku upisao zakon. Za svaki slučaj. Znao je da će ga sotona kroz ljude nastojati iskriviti.

Ni jedan pisani zakon ponizi li čovjeka ili ženu nije od Boga.

Objasni mi vrlo kratko očekuješ li ti djevice u raju?



Selam Dervišu!
Izvini Dervo,ali tvoj gornji opis Dženeta (Raja ) ninalo ne odgovara Kuranskom pojmu i deskripciji Dženeta.U Kuranskim ajetima je data simbolika koja ima drugo ,daleko dublje značenje i upute,pročitaj malo poznate islam. mislioce kako ih tumače i prevode na običan naš ljudski jezik?!
Prouči saburli,temeljito i sam Kuranske ajete o Dženetu i saznaćeš.

Inaće,ta je poznata kao podržatelj zločinačke cion. izrael.politike prema Palestincima,sistematsko ubijanje na svakom koraku nevinih građana-muslimana,i prikriveni je širitelj vjerske mržnje prema svim muslimanima Svijeta.
Pogledaj strahovite slike Izrael. zločina na linku što ih je dao naš
forget-me-not !
Pročitaj pažljivije njene postove unazad pola godine!?Uvjerićeš se sam!
Dervo naš,ne budi naivan s takvima.
Uoći perfidnost.
Selam.

Moguće. Dervo se rukovodio Kur anskm ajetom
Quote:
016:031. edenski perivoji u koje će ući, kroz koje će rijeke teći, i u kojima će sve što zažele imati. Tako će Allah one koji Ga se budu bojali nagraditi,
Nego jel ti misliš na Brezovku, tvoju narodnjakinju, da je...

Dervo je zbilja naivan ako je to istina. Ali opet , nema veze, moja je ljepota dio mene. Svejedno mi je ko će je uzeti, ionako ne dolazi od mene. Ona je moje stanje. Naravno, u mjeri koju odredi Allah dž.š. Nekad više ,nekad manje.
Uglavnom, možda ti neprijatelj, postane prisni prijatelj, zato sa svakim valja bit fin, što no veli naš Insaninside.
Derviš is offline  
Old 13.03.2007., 00:40   #2015
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Selam.

Moguće. Dervo se rukovodio Kur anskm ajetom

Quote:
016:031. edenski perivoji u koje će ući, kroz koje će rijeke teći, i u kojima će sve što zažele imati. Tako će Allah one koji Ga se budu bojali nagraditi,
Nego jel ti misliš na Brezovku, tvoju narodnjakinju, da je...

Dervo je zbilja naivan ako je to istina. Ali opet , nema veze, moja je ljepota dio mene. Svejedno mi je ko će je uzeti, ionako ne dolazi od mene. Ona je moje stanje. Naravno, u mjeri koju odredi Allah dž.š. Nekad više ,nekad manje.
Uglavnom, možda ti neprijatelj, postane prisni prijatelj, zato sa svakim valja bit fin, što no veli naš Insaninside.
Selam Dervo naš!

Evo najnovijeg prevoda po prof. dr Enesu Kariču:

PČELE

(Objavljeno u Mekki-128 ajeta)

U ime Allaha ,Svemilosnog,Samilosnog!

30 Onima koji su bogobojazni bili, reći će se:
"Šta Gospodar vaš objavljuje?"
"Dobro!" - oni odgovorit će.
A oni koji dobra djela čine imat će dobro na Ovom Svijetu,
a Kuća Svijeta Onoga bolja je.
O, kako će divna bogobojaznih biti Kuća:
31 bašče rajske edenske u koje će ući,
kroz njih će rijeke teći,
u njima će sve što zažele imati!
Eto, tako će Allah bogobojazne nagraditi,


U pravu si!OK! u vezi onog što gore pišeš!

Poenta je u tvom nespretnom, da ne kažem nejasnom komentaru Dženeta.
Budući si na nekom višem duhovnom nivou,derviškom,koliko znam,i ja sam oćekivao da naš Dervo dadne i prezentira nam neku svoju viziju Dženeta,ali u kontekstu i duhu cijele Božje knjige,Kurana,da prevedeš Kuransku simboliku i alegorije na naš jednostavniji jezik.
Ono o hurijama je ovdje po PFR toliko banalizirano,vulgarno i neistinito,
i vidi se da je to recept antislam. propagande.Postalo degutantno čitati.
Oni što pišu o toj temi nisu nikad Kuran Časni ni vidjeli,a kamoli čitali,i pokušali shvatiti.
I ne mogu shvatiti,sve da hoće!
I sam znaš takve primitivce,vodio si dijalog s njima i ja sam.
Očekivao sam da napišeš krači post,kako ti to ponekad već znaš, na tu otrcanu temu.
Ovdje su na PFR,činimi se, uglavnom neki intelektualci,osim sporednih izuzetaka,i očekuje se taj nivo dijaloga.
Inaće,kada sam pogledao one slike sa linka o zločinima izrael. cion.vlade,skoro mi se smučilo.I sjetio se onih što ovdje glume "vjernike" koliko su dvolični,i na kraju krajeva nehumani,
i u suprotnosti sa učenjem Isusovim.
A mnogi katolici ovdje i nasjedaju židovskoj cion. propagandi.Čudno!
Budi pozdravljen!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103

Zadnje uređivanje Bosniac : 13.03.2007. at 01:21.
Bosniac is offline  
Old 13.03.2007., 03:34   #2016
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
Ne postoji religija koja ženama daje iakkva prava. Zato svoja prava tražimo unutar sekularne drževe - dakle, izvan okvira religije.
Oslanjaš se na sekularnu državu? I jednakost građana pred zakonom? Znači, a priori odbijaš uvođenje šerijata???
Strašno! To ti je fašizam. I rasizam, nisi znala? Pitaj naše politološke eksperte sa topica, pa ćeš saznati.
protagora is offline  
Old 13.03.2007., 06:58   #2017
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Selam Dervo naš!

Evo najnovijeg prevoda po prof. dr Enesu Kariču:

PČELE

(Objavljeno u Mekki-128 ajeta)

U ime Allaha ,Svemilosnog,Samilosnog!

30 Onima koji su bogobojazni bili, reći će se:
"Šta Gospodar vaš objavljuje?"
"Dobro!" - oni odgovorit će.
A oni koji dobra djela čine imat će dobro na Ovom Svijetu,
a Kuća Svijeta Onoga bolja je.
O, kako će divna bogobojaznih biti Kuća:
31 bašče rajske edenske u koje će ući,
kroz njih će rijeke teći,
u njima će sve što zažele imati!
Eto, tako će Allah bogobojazne nagraditi,


U pravu si!OK! u vezi onog što gore pišeš!

Poenta je u tvom nespretnom, da ne kažem nejasnom komentaru Dženeta.
Budući si na nekom višem duhovnom nivou,derviškom,koliko znam,i ja sam oćekivao da naš Dervo dadne i prezentira nam neku svoju viziju Dženeta,ali u kontekstu i duhu cijele Božje knjige,Kurana,da prevedeš Kuransku simboliku i alegorije na naš jednostavniji jezik.
Ono o hurijama je ovdje po PFR toliko banalizirano,vulgarno i neistinito,
i vidi se da je to recept antislam. propagande.Postalo degutantno čitati.
Oni što pišu o toj temi nisu nikad Kuran Časni ni vidjeli,a kamoli čitali,i pokušali shvatiti.
I ne mogu shvatiti,sve da hoće!
I sam znaš takve primitivce,vodio si dijalog s njima i ja sam.
Očekivao sam da napišeš krači post,kako ti to ponekad već znaš, na tu otrcanu temu.
Ovdje su na PFR,činimi se, uglavnom neki intelektualci,osim sporednih izuzetaka,i očekuje se taj nivo dijaloga.
Inaće,kada sam pogledao one slike sa linka o zločinima izrael. cion.vlade,skoro mi se smučilo.I sjetio se onih što ovdje glume "vjernike" koliko su dvolični,i na kraju krajeva nehumani,
i u suprotnosti sa učenjem Isusovim.
A mnogi katolici ovdje i nasjedaju židovskoj cion. propagandi.Čudno!
Budi pozdravljen!
Selam brate Bosniac.

Ma ,Dervo zaista o đennetu malo zna. Ništa više od tebe, možda ti i više znaš. To je stoga što me đennet nikad nije zanimao. Mene zanima prvenstveno i jedino Uzvišeni Allah dž.š.Njim sam okupiran i Njegovom ljepotom. Đennet gledam kao nešto što dobiješ u "paketu".
Što se tiče hurija, one će, zaista biti u đennetu. I baš kako Kur an kaže krupnih očiju. To su bića stvorena za đennet. One nisu, niti će ikada živjeti na zemlji, barem ne na ovoj poznatoj.
Nego ima jedna druga stvar, važnija od hurija.
Đennet je ovdje , dragi Bosniac. Ko ovdje uđe u njega, tamo se on samo poveća i proširi. A ko ovdje ne uđe u đennet, ostaje mu Allahova milost da se nada. Premda je i za one prve potrebna Allahova milost. Ustvari bez nje se ništa ni ne može.
Kažu da ko ovdje ne upozna Allaha, tamo Ga neće niti vidjeti. To je stoga što će Ga gledati ali Ga neće poznati.Ovaj svijet je priprema za onaj. U smislu da sebe izgradiš kao biće spremno za život na onom svijetu. Ako je netko cijeli fokusiran na ovaj život i svaka njegova želja ili misao usmjereni ka ovom svijetu i u njemu nalazi smiraj i sreću, takav će biti jako nesretan kada mu se uzme ovaj svijet. Takav neće naći mir na onom svijetu. Sad da klanja i posti i razne ibadete čini. Ibadeti služe da izgrade čovjeka za đennet. Ako ga nisu makar malo pripremili , nema od njih nikakve koristi. Međutim, opet ostaje nada jer je Allah dž.š. neizmjerno milostiv.
Kad bi vjernici vidjeli kolike su kazne i džehennemi kod Allaha, nikad ne bi pomislili da će ući u đennet.
A kad bi nevjrnici vidjeli kolika je milost kod Allaha, nikad ni pomislili ne bi da će u džehennem ući.

Moral ,na koji ovi naši forumaši uzdišu ,neki nepriznavajući ga, neki bagatelizirajući ga...je pokazatelj ljudske spremnosti za đennet. Ko se ovdje izgradi u finog čovjeka, taj će i tamo biti fin, samo što je tamo sve pojačano i prošireno.
Ko se ovdje ne izgradi kao moralan, taj nije za rajsko društvo.

Kur an-"...ne priliči ti da u njemu prkosiš ".
Derviš is offline  
Old 13.03.2007., 08:22   #2018
[QUOTE=Derviš;7711482]
Quote:
Žena je diskriminirana na zapadu.
Ajde, pa sama si je to tražila. To je dobrovoljna diskriminacija.

S
Quote:
tim da to nije klasična diskriminacija. Naime, njoj je nametnuto da radi, rađa i vodi brigu o obitelji. Nakon što završi porodiljni dopust, a to u slučaju od nekoliko djece ( što je rijetkost, a stoga što je diskriminirana ) traje i do desetak godina. Trećina radnog vijeka
Imati plaću ne znači biti diskriminiran, već da si na tržištu rada a s time imaš mogućnost biranja jer si ekonomski neovisna.

Quote:
Sekularni sistem stvara takve uvjete koji su nepovoljni za osnivanje i održavanje većeg broja djece. Kako vrijeme prolazi, generacije se izmjenjuju, taj trend ide još silaznijom putanjom.
Kapitalizam traži profit a ako nema dovoljno radne snage on će je uvesti.
Doba socijalizma i teokracije je prošlost a ti si Dervo još u njemu.

Quote:
Mnoge se Evropske zemlje žale na pad nataliteta. Neke uvode dodatne mjere stimulativnog financiranja. Međutim one ne mogu dati željeni razultat jer je odveć naporno ganjati karijeru ( koja se btw. sistematski protežira kao iznimna vrijednost u ljudskom životu ) i rađati djecu.
Država se brine o tome a ne pojedinac, on se stimulira raznim pogodnostima. Nije svaki građanin u utrci tko će imati više djece nego tko će pružiti dovoljno svakom djetetu. Usto preveliki rast populacije izaziva; nemire socijalnog tipa, nemogućnost zapošljavanja, prebrzo puni kapacitete u zdrv. i školstvu i slično pa isto tako nije dobar kao i slab prirast.

Quote:
jer je žena kao majka glavni nosioc topline i ljubavi koja su djeci potrebna
vidim tu toplinu kad je bacaju niz stepenice ili šamaraju...

Quote:
Za sada sam se fokusirao na opstanak ljudskog roda kroz nekoliko generacija. To što je sada lijepo na zapadu, posljedice te ljepote, osjetit će naša djeca, unuci....
Ti si se fokusirao na emocije koje izazivaju domovi-topli ili hladni, a petljanje po tuđim domovima se na zapadu smatra nekulturno. Skandinavci nemaju baš zavjesa na prozorima ali to ne znači da je poželjno da buljiš u njihove sobe.
Svako ima svoju privatnost i narušavanje iste je posve nepoželjno. Govorenje o toplini domova i diskriminaciji posve je ovdje promašeno.
Nemruth Dagi is offline  
Old 13.03.2007., 09:12   #2019
[QUOTE=forget-me-not;7711375]
Quote:
Kako misliš ne osudjuje? Naravno da osudjuje, može biti da nisi informirana.
Što osuđuje vlastito osuđivanje žene?
Teško.

Quote:
Sada je teško reći ko je mi, a ko vi u svoj ovoj priči. Ali eto, zapad je vi, a mi smo muslimani. Ja ti samo kažem da mi nudiš iluziju. Vladavina prava ne postoji. Navedi mi primjer.
Ja ti ništa ne nudim a ti meni pričaš bajke iz 1001 noći kako je sve bajkovito i idilično a pogotovo položaj žene, kako je ona sigurna i sretna, zaštićena i privilegirana.

Quote:
Zato I pričamo o sukobu civilizacija.
Nema sukoba civilizacija, već različitih ideologija koje mogu tvoriti civilizacije a svima je i nama i vama bitan novac. Mi ga proizvodimo i imamo a vi ga nemate a trebate ga zato vam je nivo života sličan dobu kalifa. ne vjerujete u novac ali vam ipak dobro dođe.


Quote:
Turska i Ataturk su primjer dekadencije, a ne napretka. Turska je 100 ili 200 godina prije Ataturka imala neusporedivo bolji položaj u odnosu na ostatak svijeta.
Da, bila je "bolesnik na Bosporu" tako su je zvali , prepuna malih agova koji su drmali carstom koje je propadalo; zbog slabe proizvodnje, zbog nepravde i uzničkog odnosa, samovolje begova, zakon vjere a ne prava iz zakona za sve, mita i korupcije....
on je uveo latinično pismo, počeo je proces sekularizacije, ukinuo Sultanat i uveo demokraciju, napravio republiku, agrarnu reformu, ravnopravnost i izborno pravo žena...i spasio je ugled naciji da Tursku nazivaju nazadnom.

Pa, mi sad kaži što je u tome svemu loše???
Obrazloži svoju tezu da se položaj Turske pogoršao kad su izbačeni vjerski propisi i donešena odluka o pravu žena?

Quote:
Ataturk je carstvo raskomadao, zadržao samo 30%, uveo diktaturu i pobio hiljade svojih podanika. Danas u Turskoj (98% muslimana) muslimanka koja nosi maramu ne može ući na univerzitet. To nije sekularizam u svojoj pozitivnoj formi, i muslimani se baš i plaše da im se takav ne nametne.
A što bi ih trebalo izbičevati kad traže pravo glasa?
Diktatura je bila potrebna da se tisućegodina vladavila sultanata i njegove
rigidne mentalne slike promjeni u skladu sa zahtjevima modernih država.
A to ne ide lako niti sa perom na tabanima.
Sekualrizam za religiju nema pozitivnu formu jer se oni sukobljeni. To o čemu pričaš su bajke. Sekularizam stavlja religiju u privatnu zonu i ona tamo ostaje kao tvoj izbor.


Quote:
Ne mora. Islam je otvoren za napredak. Mastilo učenjaka vrijednije je od krvi šehida
Da, zato rado prihvaćate modernu tehnologiju ali ne i prava žena?
Sramotno. I licemjerno.

Quote:
Oprosti ali nije. Ne shvatam ideal o kojem pričate. Hrvatska? EU? Amerika? Sve su to stvari koje se dobrooo razlikuju.
Ideal su zemlje visokog standarda, sa maksimalnim ljudskim pravima, redom i zakonima u kojemu je vjera tvoj osobni izbor i gdje si slobodan da odlučuješ o sebi. Imah ih, pronađi ih na karti Europe...


Quote:
Apsolutno se slažem sa ovim što je napisano, osim u onom za higijenu.
Ne slažem se. Ali sada ne samo u komentaru o nehigijeni. Ali o tome kasnije.
Zapad krši prava svih, u većoj ili manjoj mjeri.

Kad sam prvi puta došla u Kairo, bila sam u šoku kad sam vidjela kako iz trstike na rukavcu Nila, gladni psi izvlače nadutu lešinu krave, usred grada.
Higijena je na nivou srednjeg vijeka. Žene ne rade(nigdje pa ni u hotelima) i tamo čiste muškarci i to samo gdje popovi plešu. Higijenski standardi rurarnih naselje je katastrofa.
Gradovi su toliko zagađeni i prljavi kao da si na Jakuševcu a musava djeca skakuću po smeću. Prema tome tu nema ekološke svijesti niti higijenskog minimuma ali ima reciklaže smeća jer sitotinja živi na smeću i od smeća.
Onima koji se slučajno nađu u vodil Nila a iz Europe su, preporuča se napraviti test zbog ameba i drugih zoonoza koje ulaze pod kožu (inače je to bolest konja) i tamo se zadržavaju. Tu vodu stanovništvo pije, peru i napajaju stoku, kupaju se i kuhaju.
Zaključak o higijenskom statusu donesi sam.



Quote:
Prvo, UN konvencija o ljudskim pravima apsolutno je postavljena sukladno zapadnom modelu života i potrebama.
Da, jer je UN posljedica promišljanja zapadne svijesti i težnja da se rat više ne ponovi.

Quote:
Kao što je i ono tijelo koje ju je donijelo (UN) samo skup starih prdonja i najveća prevara današnjice i pravo ogledalo svijeta i odnosa unutar njega.
U kojem se ogleda uspješnost diplomacije i moć pojedinih lobija.

Quote:
Nećemo sada ovdje elaborirati kako je nastao zapad, niti kako Amerika, ali nisu nastali na slijedjenju humanističkih ideja.
Nisu ali je konačni proces zapadne civilizacije počev od starih Grka pa sve do danas proces razvoja ljudske svijesti temeljene na pravima i dužnostima svakog bića bez obzira što je i tko je i na državnom uređenju demokraciji. To je duhovna nadgradnja a ogleda se u slobodi odlučivanja svakog od nas, a ne u težnji u uniformiranosti.

Quote:
Sada se treba (jer su pronadjeni novi resursi, a potrošeni stari) malo izmjeniti stanje u svijetu, pa na scenu stupa Neue Weltregierung.
On je već tu od zadnjeg velikog rata...

Quote:
Kao što ni muslimanska radna snaga (koja sada školuje djecu, pa ne počinju raditi sa 18 što je idealno za popunu penzionih fondova) više ne treba Europi već predstavlja ballast (obzirom da im ne može uskratiti ono što po zakonu imaju pravo, dakle ravnopravnost) tako ni slobodarske težnje drugih muslimanskih (i ne samo muslimanskih) naroda nikako ne odgovarju interesima kapitala. A capital caruje, on stvara ozracje, on će izazvati nemire u Parizu, on će napraviti ovo u Iraku…
Što bi trebalo da caruje crkva pa da se situacija promjeni. Ulaskom najsirmašnijih u EU europa će crpiti radnu snagu od njih, a muslimane više neće uvažati. Tako će smanjiti tenzije u društvu a dobiti će prilagodljivije radnike koji pripadaju sličnijem mentalnom sklopu.

Quote:
Vjerovati da europi prijeti opasnost od Islama je smiješno.
Svima prijeti opasnost od Islama- zbog fundamentalizma koji maše mačem i postavlja bombe, zbog težnje za širenjem zbog visokog nataliteta, nafte koje još ima a koaj će nestati za 20 godina.

Quote:
Pazi, SVI DRUGI (koji nisu zapad) su nezadovljni zapadom i mrze ga. Upitaj se zašto. Jer ih izrabljuje, a oni ne mogu ništa da učine da to promjene. Smješni su ti pokušaji da sakriva stvarni Bog Kapital. Ne živiš ti u vladavini prava (kao ni ja) već pod tiranijom ovog Boga. On ti ne natura maramu, ali ti je uzeo pravo da se buniš. Napravio te je taocem vlastite savjesti. Ili ćeš slušati ili ću ti pustiti divlje hune i avare, ili te proglasiti teroristom, ovisno kojem miljeu pripadaš.
Mrze ili ne mrze svi su ovisni o njemu, i imitiraju ga načinom života koliko je to moguće. Odluke nastaju u velikom centrima moći.
Prevladavajući bog je novac a tako će i ostati. No taj bog (novac je roba nad robama) je već tisućama godina ovdje a i svi mu priznaju vladavinu. Ne može se tom bogu prepostaviti bogovi religija, jer su isto tako lažni, nastali u ljudskim predodžbama koje su se pretvorila u org. religije.
Nemruth Dagi is offline  
Old 13.03.2007., 09:35   #2020
[QUOTE=Nemruth Dagi;7717040]
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post


Ajde, pa sama si je to tražila. To je dobrovoljna diskriminacija.

S

Imati plaću ne znači biti diskriminiran, već da si na tržištu rada a s time imaš mogućnost biranja jer si ekonomski neovisna.



Kapitalizam traži profit a ako nema dovoljno radne snage on će je uvesti.
Doba socijalizma i teokracije je prošlost a ti si Dervo još u njemu.



Država se brine o tome a ne pojedinac, on se stimulira raznim pogodnostima. Nije svaki građanin u utrci tko će imati više djece nego tko će pružiti dovoljno svakom djetetu. Usto preveliki rast populacije izaziva; nemire socijalnog tipa, nemogućnost zapošljavanja, prebrzo puni kapacitete u zdrv. i školstvu i slično pa isto tako nije dobar kao i slab prirast.



vidim tu toplinu kad je bacaju niz stepenice ili šamaraju...



Ti si se fokusirao na emocije koje izazivaju domovi-topli ili hladni, a petljanje po tuđim domovima se na zapadu smatra nekulturno. Skandinavci nemaju baš zavjesa na prozorima ali to ne znači da je poželjno da buljiš u njihove sobe.
Svako ima svoju privatnost i narušavanje iste je posve nepoželjno. Govorenje o toplini domova i diskriminaciji posve je ovdje promašeno.
Ma fulala si poantu. Sadašnji način života svojim stilom i ozračjem stvara nepovoljne uvjete za produženje ljudske vrste. Kroz nekoliko generacija, ovim tempom, natalitet će opasno uzdrmati cijelo društvo, brojčano, a zbog hladnoće domova, novije generacije će biti više monstrumi neg ljudi.
Derviš is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.