Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2008., 09:56   #61
Ja ti ne vjerujem!
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 09:56   #62
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da ću prvo nekaj zazidati, pa onda srediti travnjak, pa tek onda traktorić. Ali kad sam vidio koliko mi posla košnja odnese, traktorić je kupljen prije bilo čega drugoga.
Na kraju mi čak i žena rekla da sam dobro postupio, jel može to netko vjerovati !
...mene je moja i nagovorila, nakon kaj je pozbrajala troškove fizijatra...

...žene misle i na sebe, bez brige...sad si joj više uporaban...
Verso is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 10:31   #63
Lukave su te naše žene...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 10:56   #64
Quote:
amater_total kaže:
... Na kraju mi je čak i žena rekla da sam dobro postupio, jel može to netko vjerovati !
Ja sam zimus proširio šupu i napravio mjesto za traktor, ali onda su krenule kalkulacije bi ili nebi ga kupio? Žena se umješala i poentirala: Pa zakaj si onda radio šupu? Nije mi to morala dva put reći...
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 10:58   #65
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Nemoj meni o Versici. Ja se utješio rabljenom Mazdom Premacy. Mislim, zadovoljan sam ali .....
Ja sam zadovoljan sa svojim C5 karavanom

Quote:
Verso kaže: Pogledaj post
...evo...evo...
Imaš lijepo imanje. Vidi se da si vrijedan
A ko to mene geda? (na zadnjoj fotki)
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 21:59   #66
Sad će Uplakani reći da sam retardiran , ali ja sam danas kresnuo svoju rotacionu i nisam stao dok nisam ispraznio rezervar. Stavio sam friško nabrušeni nož i trava je samo frcala. Još mi je za sutra ostalo parsto kvadrata, a onda nek pada do vikenda baš me briga :2up:.
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 17:48   #67
Ja sam danas pokosio travu na dvorištu, i usput malo sredio noževe i očistio kučište kosilice. To ne radim nakon svakog košenja, nego nakon jedne "kampanje", u kojoj pokosim sve što je trebalo..

http://i136.photobucket.com/albums/q...8/IMG_0297.jpg

http://i136.photobucket.com/albums/q...8/IMG_0292.jpg

http://i136.photobucket.com/albums/q...8/IMG_0294.jpg
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 19:28   #68
ovo ti je dobra fora sa vesanjem stroja al meni je lakse skinut kuciste sa nozevima i to onda u podrumu odradim
kakvi je ono strojcek na dva kotaca ?
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 20:18   #69
Kučište s noževima stvarno nije teško skinuti dolje, ali ja sam već naviknuo ovako.. Ako misliš na motor, to je Hyosung Aquila, evo jednog takvog u drukčijoj kombinaciji boja:

http://www.epfguzzi.com/forsale/gv250red.jpg
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 07:03   #70
...svaka ti čast, Champ, na entuzijazmu kojim tako predano uređuješ svoje imanje, ali ja moram priznati i spreman sam na kritike, da svoj traktor ne perem nakon košnje, samo ga malo stresem od trave...
Verso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 07:48   #71
Pa ni ja svoj traktor ne perem, nego ga povremeno dignem i skinem naslage s kučišta kosilice. Operem ga cca. jednom na godinu, s miniwashom.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 07:52   #72
champ, ovo s vješanjem traktora je ludnica
ja na kućište prikopčam crijevo, pustim vodu i ostavim minutu-dvije da ga voda opere. Nakon toga pustim da noževi rade na prazno isto minutu-dvije i sve je fino oprano i suho.
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 09:27   #73
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Pa ni ja svoj traktor ne perem, nego ga povremeno dignem i skinem naslage s kučišta kosilice. Operem ga cca. jednom na godinu, s miniwashom.

...ufff...sad mi je lakše...
Verso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 09:43   #74
Ja svoj još nisam niti čistio niti prao. Ne velim da neću, nego nije se još niš nalovilo u kučište, noževi su još oštri. Samo malo prebrišem prašinu i pokrijem ceradom. Nego, piše u uputstvima da ne treba stroj prati miniwashem. Jel tak da je to bedastoća i da bumo to ignorirali ?!
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 11:26   #75
može jedno pitanjce?? Zašto ne posijete trave koje ne treba kositi tako često?'
Ušteda fenomenalna, nemojte mi samo reći da "nikad čuli"
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 12:40   #76
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Nego, piše u uputstvima da ne treba stroj prati miniwashem. Jel tak da je to bedastoća i da bumo to ignorirali ?!
Kučište noževa kosilice, kotači i felge, vanjska oplata, motor s bočnih strana i slične stvari mogu se bez problema prati s miniwashem. Ja obično iza toga ostavim traktorić da se dobro posuši na vjetru i suncu.

Nebi trebalo motor prati odozgo, jer time voda uđe kroz otvore za ulaz zraka u sistem zračnog hlađenja, tj. u rebra cilindra.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 06:59   #77
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
može jedno pitanjce?? Zašto ne posijete trave koje ne treba kositi tako često?'
Ušteda fenomenalna, nemojte mi samo reći da "nikad čuli"
...čuli smo za takvu vrstu trave, ali nisam siguran da si primjetio da su sve ovo livade što kosimo....sada su tretirane, ali ne pada mi na pamet saditi još trave i otjerati još to malo pčela što mi dođe....
Verso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 07:37   #78
Quote:
Verso kaže: Pogledaj post
...čuli smo za takvu vrstu trave, ali nisam siguran da si primjetio da su sve ovo livade što kosimo....sada su tretirane, ali ne pada mi na pamet saditi još trave i otjerati još to malo pčela što mi dođe....

A što pčele imaju tražiti na nisko "šišanoj" travi? Hoćeš reći da ti pustiš da trave procvjetaju kak bi imale pčelice zbog čega pohoditi tvoj grunt??
Uhh ovo me je sad zbunilo, zašto uopće onda kosiš??
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 21:56   #79
Vidim većina kaj imaju traktorčiće se "napalila" na one mjerače radnih sati. Pa eto, okačio i ja nekaj na sebe - pedometar Nakon kaj sam pokosio sve s rotacionom, brojka se zaustavila na nekih 11000 koraka. Nekak si mislim da je to barem dobrih 8 kilometara.
Ovih dana ću rješavati i ostatke s trimerom pa slijedi update ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 22:15   #80
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Kučište noževa kosilice, kotači i felge, vanjska oplata, motor s bočnih strana i slične stvari mogu se bez problema prati s miniwashem. Ja obično iza toga ostavim traktorić da se dobro posuši na vjetru i suncu.

Nebi trebalo motor prati odozgo, jer time voda uđe kroz otvore za ulaz zraka u sistem zračnog hlađenja, tj. u rebra cilindra.
Tak sam si ja to i mislio, thx champ !
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.