Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2011., 21:28   #61
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Nisam našla temu, iako vjerojatno postoji

beba mi ima 2,5 mjeseca. Zadnja 2 dana ima nekakvu temp koja ne prelazi 38, tipa 37,6 pa padne pa uopće nema po cijelu noć, pa ujutro ima toliku, pa opet nema... Ponaša se normalno, jede, vesela je. Starije dijete mi je prije 3 dana imalo nekakvu virozu valjda, temperaturu 2 dana koja je prošla i sve ok.

danas smo napravili bebi urin, ali dr. radi tek sutra popodne da mi očita nalaz.

ono što me muči što je u nalazu urina leukociti 15-20 (normalno je od 0-5)
zvala sam jednu drugu ped. ambulantu i sestra mi je rekla da je to nalaz u granicama normale i da čekam sutra popodne svoju dr. Još piše kod bakterija - rijetke.

ostalo sve ok, nema eritrocita, nema proteina. Bojim se da ipak nije kakva upala...

Jel zna tko za te vrijednosti leukocita, jel to za brinut?
po meni nije ništa

da je upala bilo bi i eritrocita dosta i bakterija i proteina
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 09:25   #62
Imam curicu od 14 i pol mjeseci.
Zbog visoke temperature bez drugih vidljivih simptoma jučer je napravljen laboratorijski nalaz krvi i urina.
Nalaz krvi bio je OK.
Nalaz urina bio je (prema riječima pedijatra) graničan.
Stoga je preporučio danas napraviti novi 'običan' nalaz urina te napraviti nalaz u mikrobakteriološkom labu. Što znači da se beba mora dva puta popiškiti u onu vrećicu.

Uglavnom, problem je u tome što su već prošla dobra dva sata, a ona se još nije popiškila. Popila je 230 ml adaptiranog mlijeka, svako malo pijucka vodu, i... ništa. A jedan i drug lab u domu zdravlja imaju ograničeno vrijeme kad se mogu donijeti uzorci. Da ne spominjem da djetetu stvara stres što se ne smije slobodno kretati (jučer mi je med. sestra rekla da treba mirovati dok ima tu vrećicu).

Na koji način da je probam potaknuti da se popiški? Probala sam puštati vodu, staviti joj stopalo u vodu...
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 11:29   #63
Never mind, uspjelo. Stavila sam je da stoji u kadici s malo hladne vode i istovremeno sam pustila da voda teče iz pipe, i popiškila se. E sad, je li to bila čista slučajnost ili ne, Bog zna... Sutra to ponavljamo još jednom.

(isprike na dva upisa za redom, nisam stigla editirati)
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 11:56   #64
Zašto s ne smije pomicati s tom vrećicom???? Ja to nikada u životu nisam čula????

Pa moja je trčala po stanu sa vrećicom po sat vremena i nikad ništa nije iscurilo sve bilo ok
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 16:16   #65
A nemam pojma, tako su mi jučer rekli kod pedijatra. Da je najbolje da leži jer da 'može prsnuti' ili da se 'može pomaknuti'.

I meni je to malo čudno jer pelena drži vrećicu.

Uglavnom, sutra moramo dati uzorak za urinokulturu... valjda će današnji trik upaliti, i to na vrijeme.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 11:18   #66
i ja nadjoh 9vdje nesto slicno,ali nije bas u toku s temom. Naime,miha sestricna ima 4 god. Prije par dana je pocela dobivat temp.,nikada nije padala ispod 38,odvedena dok. Kao rekao pedijatar da su joj krajnici,bris grla uredu,nakon toga pocela da mokri u gace,i govori da nije znala da ce piskit. Sljdece,opet kod doktora vadjena krv,zeljezo gusto,sedimentacija 40,a u urinu ima leukocite 30-40,a nirmalni su od 0 do 5,nalazi prije deset dana sve bilo super,samo naglo skoce,i pored toga jedno plucno krilo nateceno,dok.kaze od temper.ali nije opasno,povuci ce se. Eh,u mokraci nema proteina,bakterija itd,samo ti leukociti. Da li je moguce da nije nesto sa bubrezima,nestrpljive smo cekajuci dokt.,a oni izgleda nemaju pojma sta je.
behka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 23:03   #67
post nije baš najjasnije napisan, pa nisam sigurna da sam dobro razumila ...

šta znači da je željezo gusto? povišena sedimentacija i leukociti u urinu ukazuju na upalu mjehura. jeste radili urino-kulturu? meni je, dok sam bila trudna, "osnovni" nalaz urina više puta pokaza da u urinu nemam bakterije, a urino-kultura je pokazivala da imam visoku koncentraciju e. coli.

za to sa plućima nisam sigurna ima li ikakve veze sa urinom. uostalom, ako doktor kaže da je zbog temperature i da nije opasno onda valjda zna šta govori, iako bi ja vjerojatno još jednom pitala o čemu se radi, jer nikad nisam čula za to.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2018., 08:08   #68
Dijete 9 mjeseci, u urinu dosta leukocita, urinokultura miješana kultura 10000 cfu/ ml. Je li to uredno ili treba terapiju ili neku drugu pretragu?
fraktura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.