Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2004., 11:29   #21
Ima ga prijatelj 6 mjeseci, za sada vozi bez problema. Mislim da je suvisno raspravljati o tome da li se isplati kada za cijenu jednog Peugeota ili Gilere mozes kupiti 3 komada i jednog imati za dijelove...
Ako ti se svidja, go for it Jednog zutog, jednog plavog i jednog crvenog tak da ga svako jutro mozes pripasati uz cipele
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 23:33   #22
Možda možeš kupit tri komada, al za razliku od cvajtakta ovaj jedva miče s mjesta, a znamo kakve su općenito 50-ke(dvotaktne naravno) po tom pitanju.
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 23:36   #23
Al zato ima "super zvuk"

Ljudi nikako da shvate: POSTOJI razlog zašto taj skuter košta toliko novaca. Zatvaranje očiju pred istinom radi takve cijene je samo šoping manija - kupovanje sto kila margarina "jer je sniženje".

Skuter izgleda jezivo krhko a i materijali su jadni. Blago rečeno.
Stroj je vjerojatno 40 godina stara licenca vijetnamske pumpe za vodu.
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 23:38   #24
Quote:
El Bradbury kaže:
...Stroj je vjerojatno 40 godina stara licenca vijetnamske pumpe za vodu.

Al je zato džabe
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 08:57   #25
Bio sam gledt taj skuter, u Buzinu. A pazite ko ih nabavlja: dobavljaci vode. Imaju vodu na galone i skutere. Servis ima - jedan tip okolo hoda po praznom hangaru (rez. dijelova 0 komada) sa sarafcigerom. Skuter je krhak i slab. Nosi 150 kg samo. Dakle 2 muska gore nikako. Gledo sam malo na netu (pise na oglasu u novinama da je najprodavaniji u Europi) pa gotovo nista nisam nasao. Par dana poslije, vidio sam tipa na svom faksu.... ja idem do svog bicikla, a ono trrrrr, trrrrr, trrrr (psovke), trrrrr (psovke), trrrrr brm brm.... uglavnom nije mogo upalit 4-5 puta. A nov skuter. Tih je, tu nema dvojbe. Tih je i moj toster doma.

Sve u svemu fakat sam se nabrijo, i brzo se ohladio. I jos, u novimama pise 5750kn, a to je bez PDV-a. Dakle ispadne osjetno vise. Za 10-11 tisuca se da nac kvalitetnih Europskih skutera. Previse je i muljaze ovdje od strane prodavaca - servis, cijena, uvjeti, prodajni prostor.

Baotian
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 09:22   #26
Hvala Husky na iscrpnom izvješću sa terena
Ja sam se baš spremala ovih dana otići ga vidjeti.
Kako to da je to cijena bez PDV-a kad u oglasu piše da je to maloprodajna cijena (VPC+PDV) ?
Što se tiče nosivost to me ne zabrinjava jer bi ga ja vozila (60 kg) i još uvijek mogu voziti frajera do 90 kg
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 10:00   #27
Quote:
husky kaže:
..... pazite ko ih nabavlja: dobavljaci vode. Imaju vodu na galone i skutere.
Kakve veze ima sto se tvrtka bavi prodajom vode
Yamaha radi bubnjeve sto ne znaci da su im motori losi zar ne?

Quote:
husky kaže:
..servis ima - jedan tip okolo hoda po praznom hangaru (rez. dijelova 0 komada) sa sarafcigerom.
Kao sto je netko rekao, treba provjeriti servisnu mrezu a to se ne radi tako da se pogleda u hangar i po tome sta netko hoda sa "sarafcigerom" zakljuci da je ona losa....

Quote:
husky kaže:
Skuter je krhak i slab. Nosi 150 kg samo. Dakle 2 muska gore nikako.
Post je otvoren pitanjem zenske osobe da li da kupi taj skuter, pa je za pretpostaviti da ce ga koristiti za ono za sto je primarno napravljen a to je da bi se lakse probila kroz guzvu do posla i natrag, obavljajuci poslove po gradu i sl. i takav nacin voznje ne podrazumijeva dva odrasla muskarca na njemu i spolegavanje u zavoju ili luda ubrzanja, bolju max. brzinu od pubertetskog prijatelja koji ima skuter druge marke...

Quote:
husky kaže:
I jos, u novimama pise 5750kn, a to je bez PDV-a. Dakle ispadne osjetno vise..
Skuter kosta 5.750,00 SA PDVom dakle ne ispadne osjetno vise...

Quote:
husky kaže:
..Tih je, tu nema dvojbe. Tih je i moj toster doma.
No comment, pokazuje koliko si objektivan u cijeloj prici...

Quote:
husky kaže:
..Gledo sam malo na netu (pise na oglasu u novinama da je najprodavaniji u Europi) pa gotovo nista nisam nasao.
To sto ti nisi nasao gotovo nista znaci da nije tako?

By the way, nemam nikakve veze sa zastupnikom, ne vozim takav skuter i nemam nista osobno protiv tebe ali neargumentirano pljuvanje mi je malo diglo tlak..



Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 10:16   #28
Kakve veze ima sto se tvrtka bavi prodajom vode
Yamaha radi bubnjeve sto ne znaci da su im motori losi zar ne?

**** Ne govorim o proizvodjacu, nego o dobavljacu. Jedan Peugeot, Aprillia.... mreza servisera, trgovaca, dijelova.... Ovo je covjek naletio na jeftine skutere, narucio kontejner i krenuo s prodajom. Bio sam kod njih i to ti je hala, sa kutijama skutera i jednim tipom koji ih sklapa. I prodaju. A sve okolo voda. Mogli su bar neki ducan otvorit, poseban prostor barem. I ljubaznost im nje na visini. Stajali cura i ja 5 min nitko nas nije ni pogledo, dok nismo prakticki sjeli na skuter.


Kao sto je netko rekao, treba provjeriti servisnu mrezu a to se ne radi tako da se pogleda u hangar i po tome sta netko hoda sa "sarafcigerom" zakljuci da je ona losa....

**** Nema je. Taj tip sa sarafcigerom je servisna mreza. Pitao. "Samo ga dovezes njima na servis."


Post je otvoren pitanjem zenske osobe da li da kupi taj skuter, pa je za pretpostaviti da ce ga koristiti za ono za sto je primarno napravljen a to je da bi se lakse probila kroz guzvu do posla i natrag, obavljajuci poslove po gradu i sl. i takav nacin voznje ne podrazumijeva dva odrasla muskarca na njemu i spolegavanje u zavoju ili luda ubrzanja, bolju max. brzinu od pubertetskog prijatelja koji ima skuter druge marke...

**** Moze on potegnuti, ali je slab i krhak. Kotaci su mali sto znaci - nestabilnost. Plastika od koje je napravljen je uzasna. Bas na visini plastike za kucanske aparate. Sjedio sam, davao gasa, pipkao.... znam, ne laprdam bezveze.


Skuter kosta 5.750,00 SA PDVom dakle ne ispadne osjetno vise...

**** Takodjer pitao. Ispadne 7 000 kn. Bio sam tamo prije mjesec dana, a oglas u novinama je bio isti. Ne bih rekao da se nesto promijenilo.

No comment, pokazuje koliko si objektivan u cijeloj prici...

**** Nemam previse iskustva sa skuterima, ali znam da onaj toster ne bi sjeo.

To sto ti nisi nasao gotovo nista znaci da nije tako?

By the way, nemam nikakve veze sa zastupnikom, ne vozim takav skuter i nemam nista osobno protiv tebe ali neargumentirano pljuvanje mi je malo diglo tlak..


**** I jos jedna stvar, sa tom "firmom" i skuterom. U novinama pise, cini mi se.... 3 godine garancije na skuter. Pitam ja "servisnu mrezu" na sta je ta garancija. Kaze on:
- NE ZNAM. Na karoseriju valjda. Na motor je godinu dana.

Nemam ni ja nista protiv njih ni protiv skutera, ali vlastiti zivot riskirate na njemu.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 10:35   #29
SONIC 50 AC 2004 10,980.00 kn

www.aprilia.hr

Mislim da je ovo, iako skuplje, puno sretnija opcija. Ili neki Kymco, i oni imaju akcije: http://www.kymco-hr.com/zx_50.htm (9.984,00 KN)
mil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 11:19   #30
Quote:
Kakve veze ima sto se tvrtka bavi prodajom vode
Yamaha radi bubnjeve sto ne znaci da su im motori losi zar ne?
Čekaj, ti zbilja uspoređuješ Yamahu i neki Baotian skuter?!
Možda zbilja zaslužuješ kupit Baotian
A još spočitavaš drugima objektivnost...

Quote:
Kao sto je netko rekao, treba provjeriti servisnu mrezu a to se ne radi tako da se pogleda u hangar i po tome sta netko hoda sa "sarafcigerom" zakljuci da je ona losa....
Servisna mreža NE postoji, kao što ne postoji ni ovlašteni distributer. Inače se ne bi prodavali pod dva različita imena na tržištu. Takvi se kineski proizvodi kupuju na kilograme i prodaju isto tako...

Quote:
Post je otvoren pitanjem zenske osobe da li da kupi taj skuter, pa je za pretpostaviti da ce ga koristiti za ono za sto je primarno napravljen a to je da bi se lakse probila kroz guzvu do posla i natrag, obavljajuci poslove po gradu i sl. i takav nacin voznje ne podrazumijeva dva odrasla muskarca na njemu i spolegavanje u zavoju ili luda ubrzanja, bolju max. brzinu od pubertetskog prijatelja koji ima skuter druge marke...
Gledaj, kad uspoređuješ bilo koji Peugeot, Aprilia, Piaggio, CPI, TGO, Yamaha, Honda, Suzuki, nije bitno koji skuter sa Baotian SUper Turbo Power skuterom, ispadaš smiješan. Tehnologija kojom je Baotian proizveden je recimo na razini Yamahine tehnologije iz kraja sedamdesetih, s time da je Yamaha i onda koristila puno puno kvalitetnije materijale. Ergo, pljuvanje je krajnje argumentirano.
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 11:58   #31
Quote:
El Bradbury kaže:
Čekaj, ti zbilja uspoređuješ Yamahu i neki Baotian skuter?!
Možda zbilja zaslužuješ kupit Baotian
A još spočitavaš drugima objektivnost...



Servisna mreža NE postoji, kao što ne postoji ni ovlašteni distributer. Inače se ne bi prodavali pod dva različita imena na tržištu. Takvi se kineski proizvodi kupuju na kilograme i prodaju isto tako...



Gledaj, kad uspoređuješ bilo koji Peugeot, Aprilia, Piaggio, CPI, TGO, Yamaha, Honda, Suzuki, nije bitno koji skuter sa Baotian SUper Turbo Power skuterom, ispadaš smiješan. Tehnologija kojom je Baotian proizveden je recimo na razini Yamahine tehnologije iz kraja sedamdesetih, s time da je Yamaha i onda koristila puno puno kvalitetnije materijale. Ergo, pljuvanje je krajnje argumentirano.

A sada lijepo sjedni, skoncentriraj se i procitaj ponovno moj post pa mozda skuzis problematiku

1.O nikakvom pljuvanju Yamahe se ne radi nego je pjesnik htio reci da ne moze negativna strana nekog skutera biti to sto uvoznik, izmedju ostalih njegovih aktivnosti, prodaje i pitku vodu.

2. Naravno da usporedjujem sve te motore koje navodis sa Baotianom jer svi spadaju u istu vrstu proizvoda pod imenom "Skuter". A sa cim bi ih trebao usporedjivati? Ja nisam ni rekao da je kvaliteta na istoj razini kao kod skupljih i poznatijih skutera niti je to tema ovog posta. Ovdje raspravljamo o isplativosti kupnje skutera koji je 2-3 PUTA jeftiniji od razvikanih. Znaci, kada usporedjujes skutere usporedjuj sve parametre a jedan od njih je i CIJENA. Kuzs?
Kvaliteta i trajnost sigurno nije kao kod npr. Gilere Runner ali pitanje je da li je ona tri puta bolja jer je i cijena tri puta visa. Ili je mozda ipak kvaliteta duplo bolja a cijena tri puta veca pa se ipak isplati kupiti Baotiana (Naravno, ja sam sada stvar skroz pojednostavnio ne bi li ti skuzio o cemu je rijec i treba sagledati puno vise stvari osim cijene i kvalitete)..

3. Ja o servisnoj mrezi znam samo ono sto je husky napisao u svom postu i u skladu s tim sam i odgovorio. Iz njegovog posta se vidjelo samo da je usao u hangar i vidio covjeka sa srafcigerom i prazne police. Iz toga nitko ziv ne moze zakljuciti kako je organizirana njihova servisna mreza pa prema tome u tom trenutku to je bio logican odgovor.

Kuzis? Ma nis ti ne kuzis
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 12:56   #32
Quote:
Partfiš kaže:
......
2. Naravno da usporedjujem sve te motore koje navodis sa Baotianom jer svi spadaju u istu vrstu proizvoda pod imenom "Skuter". A sa cim bi ih trebao usporedjivati? Ja nisam ni rekao da je kvaliteta na istoj razini kao kod skupljih i poznatijih skutera niti je to tema ovog posta. Ovdje raspravljamo o isplativosti kupnje skutera koji je 2-3 PUTA jeftiniji od razvikanih. Znaci, kada usporedjujes skutere usporedjuj sve parametre a jedan od njih je i CIJENA. Kuzs?
Kvaliteta i trajnost sigurno nije kao kod npr. Gilere Runner ali pitanje je da li je ona tri puta bolja jer je i cijena tri puta visa. Ili je mozda ipak kvaliteta duplo bolja a cijena tri puta veca pa se ipak isplati kupiti Baotiana (Naravno, ja sam sada stvar skroz pojednostavnio ne bi li ti skuzio o cemu je rijec i treba sagledati puno vise stvari osim cijene i kvalitete)..
Partfiš si siguran da nisi zastupnik ????
Il se samo voliš neargumentirano svađat
Skuteri su jeftinjara. Imao sam priliku vozit ovo ljeto i nisam zadovoljan. Inače vozim skutere i motoriće već 10-ak godina i znam o čemu pričam.
I ti pišeš komad gluposti bome.
Uspoređuješ ovo drndalo sa npr. runnerom, a ne s apriliom sonic, kymcom i sličnim jeftinim i kvalitetnim brand name skuterima koji nisu duplo skuplji nego umjesto 7000 ( kako na kraju izgleda da ispadne cijena ) koštaju 9000-10000 kn i dobiješ pravi skuter sa normalnom servisnom i prodajnom mrežom.

Ti ga usporedi s najskupljim u klasi i onda prigovaraš argumentima
Baš si objektivan.
Još bolje - usporedi ga s nexusom 500 koji košta 500000 kn al je u krajnjoj liniji i dalje skuter pa možeš zaključit da je 10 put jeftiniji za istu namjenu
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 13:00   #33
ne isplati se..ak ti slucajno padne, raspasti ce se
novaboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 13:30   #34
Quote:
Partfiš kaže:
A sada lijepo sjedni, skoncentriraj se i procitaj ponovno moj post pa mozda skuzis problematiku

1.O nikakvom pljuvanju Yamahe se ne radi nego je pjesnik htio reci da ne moze negativna strana nekog skutera biti to sto uvoznik, izmedju ostalih njegovih aktivnosti, prodaje i pitku vodu.

2. Naravno da usporedjujem sve te motore koje navodis sa Baotianom jer svi spadaju u istu vrstu proizvoda pod imenom "Skuter". A sa cim bi ih trebao usporedjivati? Ja nisam ni rekao da je kvaliteta na istoj razini kao kod skupljih i poznatijih skutera niti je to tema ovog posta. Ovdje raspravljamo o isplativosti kupnje skutera koji je 2-3 PUTA jeftiniji od razvikanih. Znaci, kada usporedjujes skutere usporedjuj sve parametre a jedan od njih je i CIJENA. Kuzs?
Kvaliteta i trajnost sigurno nije kao kod npr. Gilere Runner ali pitanje je da li je ona tri puta bolja jer je i cijena tri puta visa. Ili je mozda ipak kvaliteta duplo bolja a cijena tri puta veca pa se ipak isplati kupiti Baotiana (Naravno, ja sam sada stvar skroz pojednostavnio ne bi li ti skuzio o cemu je rijec i treba sagledati puno vise stvari osim cijene i kvalitete)..

3. Ja o servisnoj mrezi znam samo ono sto je husky napisao u svom postu i u skladu s tim sam i odgovorio. Iz njegovog posta se vidjelo samo da je usao u hangar i vidio covjeka sa srafcigerom i prazne police. Iz toga nitko ziv ne moze zakljuciti kako je organizirana njihova servisna mreza pa prema tome u tom trenutku to je bio logican odgovor.

Kuzis? Ma nis ti ne kuzis
Slušaj, ne možeš stavit Baotian i Yamahu u istu rečenicu nikako, kužiš? Nisi dobro shvatio; to što Yamaha radi klavijature i motore izvrsno nije nikakva potvrda tvoje teze da neki tamo uvoznici vode iz Hrvatske prodaju dobre skutere. Te dvije činjenice APSOLUTNO nemaju nikakve veze. Yamaha je Yamaha, a Baotian je Baotian.
Nadalje, Baotian NIJE 2-3 puta skuplji od razvikanih. Top-end 50 cc skuteri koštaju 20.000 kuna. Ali Piaggio ZIP košta 15, a Peugeot Ludix negdje oko 11.000. Ima dosta CPI, TGO i Kymco skutera koji su još jeftiniji. Dakle, ne razgovaramo uopće u tim razmjerima. A dilema je sljedeća:

-platiti skut 11.000 (recimo) kuna i moći se voziti ILI
-kupiti superjeftini Baotian koji će MOŽDA voziti.

Ti uspoređuješ najbolje skutere od 50 cc i Baotian. I onda ja ništa ne razumijem ?
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 13:31   #35
Uh, alfred me pretekao ...
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 13:50   #36
Post baotian

za raspravu a za temu ali svi vi gunđate vezano uz temu skuter za jeftine pare .dali se itko pitao čiju mašinu ima taj skuter.ja sam bio i vidio mašine,je plastika je jeftina i kia je jeftina jamaha skupa i mercedes je skup a sve se svodi na istu kvalitetu i prodaju imena kao što kaže boris u armagedonu da sva elektronika potječe sa tajvana
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 13:51   #37
Jedan frend je kupio taj slabiji model prije par mjeseci, i prilično je zadovoljan, samo što na uzbrdici nije baš brz.
Drugi frend je kupio prije kojih mjesec dana onaj jači model (ubite me, ne znam specifikacije) i oduševljen je! Inače se kuži u aute, motore i tako to, odmah je sve živo rastavio da vidi kaj je nutra i rekao je da je ok. Znam da je prije toga temeljito čačkao po gradu i pogledao sve moguće skutere, i zaključio da je ovo najbolja stvar koja se može dobit za te novce (oko 13 000 kn).
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 14:00   #38
Re: baotian

Quote:
mrcina 22222 kaže:
za raspravu a za temu ali svi vi gunđate vezano uz temu skuter za jeftine pare .dali se itko pitao čiju mašinu ima taj skuter.ja sam bio i vidio mašine,je plastika je jeftina i kia je jeftina jamaha skupa i mercedes je skup a sve se svodi na istu kvalitetu i prodaju imena kao što kaže boris u armagedonu da sva elektronika potječe sa tajvana
Aha, baš

Zapravo se Baotian i Yamaha prave u dvije susjedne garaže na Tajvanu
(disclaimer: nadam se da kužiš da se zajebavam, jer se na Tajvanu pravi puno kvalitetnih skutera , a Baotian je KINESKI proizvod)
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 14:02   #39
Trillian

Jedan frend je kupio taj slabiji model prije par mjeseci, i prilično je zadovoljan, samo što na uzbrdici nije baš brz.
Drugi frend je kupio prije kojih mjesec dana onaj jači model (ubite me, ne znam specifikacije) i oduševljen je! Inače se kuži u aute, motore i tako to, odmah je sve živo rastavio da vidi kaj je nutra i rekao je da je ok. Znam da je prije toga temeljito čačkao po gradu i pogledao sve moguće skutere, i zaključio da je ovo najbolja stvar koja se može dobit za te novce (oko 13 000 kn).
------------------------------------------------------
Bravo dobro si rekao kia ima japansku mašinu koje frca od kvalitete pa je jeftinia ,baotian ima yamahinu mašinu pa je jeftiniji nemorate brinuti za dijelove samo se trebaraspitati na pravim mjestima.Četverotaktni skuteri od 50 ccm je novost samo se sjetite kako je išlo sa dvotaktnima jad i bijeda jedva su se vukli pa su ljudi kupovalu mašine(motocikle) a vi sad radite nekakve disertacije na temelju teme skuteri .Tko ima novaca nek kupi skuterčinu od 1000000 kn a oni koji nemaju nek kupe skuter koji im i priliči od par tisuča kuna.nism zastupnik ali nisam cinik.
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 14:07   #40
Quote:
Trillian kaže:
Jedan frend je kupio taj slabiji model prije par mjeseci, i prilično je zadovoljan, samo što na uzbrdici nije baš brz.
Drugi frend je kupio prije kojih mjesec dana onaj jači model (ubite me, ne znam specifikacije) i oduševljen je! Inače se kuži u aute, motore i tako to, odmah je sve živo rastavio da vidi kaj je nutra i rekao je da je ok. Znam da je prije toga temeljito čačkao po gradu i pogledao sve moguće skutere, i zaključio da je ovo najbolja stvar koja se može dobit za te novce (oko 13 000 kn).
Super, sigurno je reko da će dijelova bit ko u priči kad bude trebalo, isto kao što ih je lako nać za Fiata Uno Dizela 1.3

Je li oduševljen gumama na 55 cc modelu i plastici ko od čašice jogurta?

Bottom line: kupite si Baotian ako želite biti roadkill (tj ako želite da vas bakice u šoping kolicima prestižu). Malo karikiram, ali max brzina od 50 km/h koju dostiže nakon pola sata je strašan rizik na našim cestama.
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.