Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2014., 18:17   #1
Povezivanje dva laptopa i Synesisa

Pozdrav.

Postoji još jedna slična tema, ali pošto mi ne pomaže i puna je OTa odlučio sam otvoriti novu.

Uglavnom, da ne duljim:
U pitanju su dva nova laptopa, sa origigi 8.1 pro. Oni bi služili za knjigovodstvo, te bi se na njima trebao vrtit Synesis.
Cilj je da se istovremeno na oba laptopa može pristupati svim podatcima. Synesis ima opciju da je jedno računalo server, a drugo samo radna stanica... ali tu priča staje. Podrške i uputstva ne pomažu.

Znači... na jednom je Synesis instaliran kao server, na zasebnoj particiji. Na drugom nemogu ništa instalirati, jer kad pokušam instalirati/dodat Synesis radnu stanicu javlja mi nešto tipa ''nije definiran mrežni disk''.

-Pokušao sam pospajat sve sa opcijom ''Homegroup''... ali to mi ništa ne pomaže niti milimetra.
-Pokušao sam mapirati ovu particiju sa serverskog računala, i bez problema ju nađem na drugom laptou... ali čim ga pokušam otvoriti dobim ''Network Error''- You do not have permission to access \\drive....

U opcijama za share na toj particiji su navedeny ''Everyone'' i njima full access. Ali očito nije to.
Kada pokušam dodati dozvole, dođem do zida jer nemogu nigdje dodati druga računala u mreži.

Eto.. nadam se da sam donekle suvislo iznio problem.

Neznam koliko će pomoći, sad idem guglat VPNove...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 21:37   #2
Može se brisati, našo alternativu.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 15:52   #3
NTFS i Share permissions

Postoje NTFS i Share dozvole. Moraš podesiti oba dvije da bi ti sharing radio te podesiti u Network i sharing centru postavke ako već nisi. Network discovery itd.
Kada podesiš NTFS share onda pod security za isti folder još dodaš isto dozvole za everyone, tako će ti biti najlakše.
I nemoj koristiti BitDefender uz Synesys, govorim iz vlastitog iskustva.
Cynix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 16:25   #4
na "serveru" stavi da je Synesis mapa SHARE, a na drugom mapiraj taj Synesis share
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 19:37   #5
Podrška ne pomaže? Koji kurac im onda plaćaš?



EDIT: Tek sada vidim da si koristio "Everyone" grupu za pristup. Miči to iste sekunde jer je security rupetina.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."

Zadnje uređivanje slafko : 17.01.2015. at 19:45.
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 11:43   #6
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Može se brisati, našo alternativu.
Obzirom da imam isti problem, možeš me upoznati s rješenjem?
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:10   #7
Stavio je instalaciju na SYSVOL.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.