Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 17:44   #1
Lopta (stolica) za sjedenje

Većina nas mnogo sjedi na poslu - uglavnom cijelo radno vrijeme. U zadnje vrijeme u lijepoj našoj, a i u svijetu, sve su češći zdravstvenih problemi i bolovanja upravo zbog sjedenja - uglavnom bolesti kralježnice.

Zbog toga u zadnje vrijeme proizvođači stvaraju različite stolice koje omogućavaju lakše sjedenje i dr. Npr. stolice od firme Spinalis - osobno sam ju isprobala kod kolegice i mogu reći da je super - fora je mrdanje na njoj, ali barem što se mene tiče - preskupa je. Ne mogu skoro cijelu plaću dati za takvu stolicu.

Budući da je znanstveno utvrđeno da se sjedenjem na lopti jačaju mišići leđa i nogu, te se poboljšava i cirkulacija, a samo sjedenje nije pasivno kao na običnim stolicama, već zahtjeva da se tijelo giba, došla sam na ideju (ne baš novu - nisam otkrila Ameriku - priznam! ) da sjedim na pilates lopti.
Ali opet postoji mogućnost da se prevrnem sa stolice i padnem, pogotovo ako želim npr. nešto dohvatiti sa police. Stoga sam tražila po internetu i pronašla ovo:
http://www.isokineticsinc.com/Mercha...rGirlSide2.jpg

Jedan prijatelj će mi napraviti taj okvir, loptu imam i problem riješen? Mišljenja?

Zadnje uređivanje lahor : 20.03.2009. at 18:53.
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 18:34   #2
Khm, khm oglasi se placaju.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 18:55   #3
Bez zadnje rečenice više ne vuče na reklamu, pa ću tolerirati.

Osobno, vjerojatno je zgodno rješenje, praktičnije od bježanja lopte po uredu. No, mišići na ovakvoj lopti koja je u okviru s nogicama ne rade pretjerano. Čim je lopta statična - nema rada mišića. Ali je za guzu vjerojatno prekrasno.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 18:56   #4
Inače, sličan efekt postići ćete i stavljanjem balans jastučića (nekaj oblika diska, na napuhavanje) koji se stavi na običnu stolicu. No, i to je puno drugačija stvar s manjim efektima od sjedenja na lopti.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 21:56   #5
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Bez zadnje rečenice više ne vuče na reklamu, pa ću tolerirati.

Osobno, vjerojatno je zgodno rješenje, praktičnije od bježanja lopte po uredu. No, mišići na ovakvoj lopti koja je u okviru s nogicama ne rade pretjerano. Čim je lopta statična - nema rada mišića. Ali je za guzu vjerojatno prekrasno.
Nemam koga reklamirati, pogotovo ne sebe jer samo želim ljudima pomoći, budući kakve muke oko kralježnice ja prolazim u zadnjim 10 godina.

Inače, lopta u stalku NIJE statična, miče se, može se "hopsati" po njoj. Imala sam neko vrijeme kod kuće neki improvizirani stalak, pa sam isprobala, a i probala sam takvu originalnu loptu-stolicu koja je proizvodi i prodaje samo u SAD-u za sad.
Stalak služivo isključivo zato da onemogući pad jer bi to npr. meni operiranoj na kralježnicu bilo kobno.

Probala sam i balans jastučić i nije nešto posebno - mene osobno nije balansirao, a nemam puno kg - 60.

Zadnje uređivanje obraćena : 20.03.2009. at 21:57. Reason: dodatak
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 22:07   #6
ovo izgleda obecavajuce...vec se duze vrijeme spremam kupiti loptu u svrhu stolice jel' .....steta sta ovog nema kod nas....
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 22:27   #7
Quote:
obraćena kaže: Pogledaj post
Nemam koga reklamirati, pogotovo ne sebe jer samo želim ljudima pomoći, budući kakve muke oko kralježnice ja prolazim u zadnjim 10 godina.

Inače, lopta u stalku NIJE statična, miče se, može se "hopsati" po njoj. Imala sam neko vrijeme kod kuće neki improvizirani stalak, pa sam isprobala, a i probala sam takvu originalnu loptu-stolicu koja je proizvodi i prodaje samo u SAD-u za sad.
Stalak služivo isključivo zato da onemogući pad jer bi to npr. meni operiranoj na kralježnicu bilo kobno.

Probala sam i balans jastučić i nije nešto posebno - mene osobno nije balansirao, a nemam puno kg - 60.
Ma znam da nemaš komercijalne interese, moram zadovoljiti formu, znaš da smo se čule pm-om.

Gle, nisam probala - možda je fakat dobro.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:22   #8
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Ma znam da nemaš komercijalne interese, moram zadovoljiti formu, znaš da smo se čule pm-om.

Gle, nisam probala - možda je fakat dobro.
Tko želi probati - može sjesti na moju - idući tjedan će biti gotova!
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 18:45   #9
Quote:
obraćena kaže: Pogledaj post
Nemam koga reklamirati, pogotovo ne sebe jer samo želim ljudima pomoći, budući kakve muke oko kralježnice ja prolazim u zadnjim 10 godina.

Inače, lopta u stalku NIJE statična, miče se, može se "hopsati" po njoj. Imala sam neko vrijeme kod kuće neki improvizirani stalak, pa sam isprobala, a i probala sam takvu originalnu loptu-stolicu koja je proizvodi i prodaje samo u SAD-u za sad.
Stalak služivo isključivo zato da onemogući pad jer bi to npr. meni operiranoj na kralježnicu bilo kobno.

Probala sam i balans jastučić i nije nešto posebno - mene osobno nije balansirao, a nemam puno kg - 60.
Gle malo muljas , ja nisam jedina kojoj si ponudila prodaju te stvari na pm. Sto samo po sebi nije lose, ali je lose lagiti.

Inace - proizvod sam po sebi je odlican i svakako preporucam.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:09   #10
Ja imam veliku pilates loptu...kad sam je kupila bila mi je zanimljiva a sada skuplja prašinu u kutu sobe Pokušala sam sjediti na njoj dok radim nešto važnije na računalu,pogotovo za faks,ali me samo dekoncentrira. Dobra je kad bez veze surfam,pa malo skakućem po njoj ali sve u svemu nije ništa posebno....uglavnom,brzo dosadi...
mandarina2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:17   #11
Zanima me može li se na lopti izdržati cijeli dan na poslu.

Predložila sam šefu da mi kupi loptu, rekao je da nema ništa protiv, al da onda stolica ide van i da dobro procijenim hoću li moći sjediti od 9 do 17 na lopti.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:26   #12
Ja sam sjedila samo na lopti 2 dana i bilo je o.k. ali mi je bilo nepraktično kada sam htjela nešto uzeti sa police i bilo je malo problema kada sam ustajala i htjela sjesti.
Tada sam kod jedne prijateljice sjela na originalnu loptu u okviru (ona ju je dobila iz SAD-a od druge prijateljice) i bilo je sasvim o.k. jer sam sve gore navedeno mogla napraviti bez problema, a opet guza i ostatak tijela nije bio statičan kao na običnoj stolici. Zato sam došla na ideju da si sama kod majstora dam napraviti okvir kad to već gotovo ne mogu nigdje kupiti.

Ja samo iznosim svoja iskustva kao osoba operirana jedanput i čeka drugu operaciju kralježnice, a radi na poslu sjedeći 8 sati. Ovo što radim ne smatram reklamom (jer ja od toga nemam nikakvu dobit) već nudim pomoć. Majstor koji će meni drugi tjedan napraviti taj okvir namjerava s vremenom staviti loptu-stolicu u proizvodnju ali po većoj cijeni nego bi bila sada - kao promocija, pa ja svima nudim mogućnost da stupe u kontakt sa majstorom. Ja time ne dobivam i gubim ništa.
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:38   #13
Quote:
obraćena kaže: Pogledaj post
Ja sam sjedila samo na lopti 2 dana i bilo je o.k. ali mi je bilo nepraktično kada sam htjela nešto uzeti sa police i bilo je malo problema kada sam ustajala i htjela sjesti.
Tada sam kod jedne prijateljice sjela na originalnu loptu u okviru (ona ju je dobila iz SAD-a od druge prijateljice) i bilo je sasvim o.k. jer sam sve gore navedeno mogla napraviti bez problema, a opet guza i ostatak tijela nije bio statičan kao na običnoj stolici. Zato sam došla na ideju da si sama kod majstora dam napraviti okvir kad to već gotovo ne mogu nigdje kupiti.

Ja samo iznosim svoja iskustva kao osoba operirana jedanput i čeka drugu operaciju kralježnice, a radi na poslu sjedeći 8 sati. Ovo što radim ne smatram reklamom (jer ja od toga nemam nikakvu dobit) već nudim pomoć. Majstor koji će meni drugi tjedan napraviti taj okvir namjerava s vremenom staviti loptu-stolicu u proizvodnju ali po većoj cijeni nego bi bila sada - kao promocija, pa ja svima nudim mogućnost da stupe u kontakt sa majstorom. Ja time ne dobivam i gubim ništa.
Moj posao je sjedeći, pa zato pitam. Iako najveći dio dana sjedim, moram ustajati, vraćati se za stol, zapravo često se ustajem da nešto napavim...
U biti, koliko je nezgodno svako malo ustajati i sjedati opet na loptu. Pitam jer nisam nikad probala sjediti ni na običnoj pilates lopti. Šef je predložio da mi kupi loptu za po doma, pa ako mi to bude zgodno, da onda nabavimo jednu i za ured.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 15:08   #14
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Moj posao je sjedeći, pa zato pitam. Iako najveći dio dana sjedim, moram ustajati, vraćati se za stol, zapravo često se ustajem da nešto napavim...
U biti, koliko je nezgodno svako malo ustajati i sjedati opet na loptu. Pitam jer nisam nikad probala sjediti ni na običnoj pilates lopti. Šef je predložio da mi kupi loptu za po doma, pa ako mi to bude zgodno, da onda nabavimo jednu i za ured.
Moj posao je isti, pa predlažem slijedeću isprobanu verziju:
prvo doma pokušaj sjediti samo na lopti pred npr. kompom, tv-om i sl. i vidjet ćeš kako ti je sjediti (meni super jer se zibaš gore dolje - nije ko na običnoj stolici, ravnoj ploči) i kako je ustati i ponovno sjesti (dosta nespretno).
A onda pokušaj loptu blokirati sa svih strana (npr. sa knjigama) i pokušaj tada ustati i sjesti i vidjet ćeš razliku.
A onda zamisli (jer samo tak možeš) kako je to kad bi sjela na loptu, pa se malo odgurnula od stola da ustaneš ili sjela, pa se privukla k stolu.
Proba ne košta, pogotovo ako je šef tako dobar (), pa želi platiti loptu.
Najvažnije je pripaziti da lopta bude dobre veličine - većini ljudi odgovara promjer 65 cm, ali je ipak najbolje isprobati u dućanu različite veličine - 55, 65, 75 cm - ako je to moguće.
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.