Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2010., 21:19   #41
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mislim da je moguće, ali da se sad ne natežemo, možda da navedeš neku od tih prirodnih supstanci na koje misliš i potkrijepiš nekim studijskim dokazom
Ja ću ti naprimjer navesti Myko san i glkjive koje sasdrže spoj AHCC (active hexose correlated compound) i/ili beta-d-glukanese, i koji se u Japananu odavno koriste kod liječenja malignih bolesti. Postoje studije koje su dokazale određenu učinkovitost (njihovo imunomodulatorno djelovanje jako dobro dokumentirano i kod infekcija i kod pacijenata sa karcinomima i u kliničkim i in vivo studijama na životinjama kao i in vitro), a Myko san je sve lijepo patentirao i upakirao, a sada prodaje doze od po 50 000 kn/ mj. .
Beta glucan se isto nudi (isti spoj),od strane drugih raznoraznih frimi u drugom pakiranju i kombinaciji po nešto nižoj cijeni.
A ljudi i jedno i drugo kupuju ko ludi.
Poznate polisaharide, a ti ovdje navodiš beta-glucan koji je dokazan i vrlo koristan imunostimulans, nije moguće zaštititi od kopiranja. Što god da je Myko-san zaštitio od kopiranja, to nije originalna kemijska formula nekog od poznatih polisaharida. Zato i ima sve više proizvođača na tržištu. Inače to ne bi bilo legalno, zar ne? Eto vidiš. I zato će cijena biti sve niža i niža, kao sa svim suplementima dosad. Na zadovoljstvo svih.
A što se tiče Myko-san patenta, to može biti puno drugih stvari. Npr. možda je zaštićen omjer polisaharida (receptura), to se uvijek smije. Možda je zaštićen znak ("Trade mark"). Ali sigurno nije zaštićena prirodna kemijska formula niti jednog spoja. To nije moguće.

Moja tvrdnja apsolutno stoji.

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mislim da se u načelu slažemo. Objasnila sam ti što smatram "egzaktnim".
Drago mi je da se slažeš.
d.theman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:43   #42
Smile

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ovo jednostavno nije istina.

http://en.wikipedia.org/wiki/Paclitaxel

Paclitaxel (poznatiji kao Taxol, u zadnje vrijeme sve češći lijek protiv raznih vrsta raka) izoliran je iz biljke koja raste isključivo na američkom sjeverozapadu. Na njega je određenu vrstu patentne zaštite dobio Bristol-Meyers-Squibb i na njemu jako lijepo zaradio. A ako pratiš linkove s ove stranice, vidjet ćeš i da je mala biotehnološka kompanija napravila posve novu, originalnu i inovativnu formulaciju lijeka koji se bazira na paclitaxelu i da su i oni jako lijepo zaradili u 2009.
Da se ponovim: poznatu supstancu iz prirode nije moguće patentirati.

Novo otkrivenu supstancu naravno da jest moguće patentirati. Tako funkcionira farmaceutika. Tu je i najveća zarada. Toliko velika da se čak i dvojbene tvari pokušavaju progurati u upotrebu.

Zašto je ova problematika važna? Zato što bez velike zarade na nekoj supstanci nije moguće financirati dokazivanje lijekovitosti iste. A velike zarade nema ako tu supstancu mogu svi kopirati. I tako, ne na žalost već na tragediju, mnoge lijekovite tvari iz prirode nemaju status lijeka. Zato ih se ne izdaje na recept.
d.theman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:16   #43
Quote:
d.theman kaže: Pogledaj post
Moja tvrdnja apsolutno stoji.
Mislim da si proturiječan sam sebi i nisi naveo konkretno primjer bar jedne takve supstance na koju misliš, dok smo ti Kemik i ja dale primjere.

No nevažno je što ti ili ja mislimo. Ono što je važno jest da se rade istraživanja na nove što pametnije i kvalitetnije lijekove i da budu dostupni svima, bez obzira na dijagnozu.
Kako će se iskomunicirati najbolja cijena sa što manje ucjene zadatak je vladajućih struktura koje bi trebale zagovarati prava svojih biraća i pregovarati sa farmom u cilju ostvarivanja najboljeg dila za sve. A civilno društvo- udruge pacijenata su tu da viču i rade pritisak na jedne i druge. To je beskrajna borba na koju svi moraju biti spremni.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 08:56   #44
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mislim da si proturiječan sam sebi i nisi naveo konkretno primjer bar jedne takve supstance na koju misliš, dok smo ti Kemik i ja dale primjere.
Vitamin A
Vitamin C
Vitamin D
Vitamin E
Vitamin K
Vitamin B-6
Vitamin B-12
EPA
DHA
CLA
GLA
Phytosterols
Phenolics
Ployphenols
Anthocyanins
EGCG
TMG
Silymarin
Echinacea
Curcuminoids
Ginkgoflavoneglycosides
Astragalus menbran
Panax ginseng
Green tea
L-arabinose
Diindolylmethane
Rhodiola rosea
Maitake d
L-glutathione
Coenzyme Q-10
Lipoic acid
Lycopene
Ellagic acid
Quercetin
Acetyl-L-carnitine
Resveratrol
Probiotic blend
Exclzyme enzymes
Lactoferrin
Piperine
Graviola
Cinnamon bark
Bilberry extract
Beta 1,3 Glucan
Lutein
Luteolin
Zeaxanthin
N Acetylcysteine
Fucoidan
Gymnema silv
Vinpocetine
Protein whey
Thiamin
Riboflavin
Niacin
Folate
Biotin
Pantothenic acid
L-carnosine
Aloe vera
Trimethylglycine
Bovine cartilage
Tocotrienols
Lecithin
Calcium-d-glucarate
MSM
Stevia leaf
IP6 inositol hexa
L-theanine
SAMe
Citrus bioflavonoids
Benfotiamine

i mnogi drugi .....

Neke stavke su grupe spojeva ili biološki izvor spojeva.
d.theman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 19:00   #45
Quote:
d.theman kaže: Pogledaj post
Vitamin A
Vitamin C
Vitamin D
Vitamin E
Vitamin K
Vitamin B-6
Vitamin B-12
EPA
DHA
CLA
GLA
Phytosterols
Phenolics
Ployphenols
Anthocyanins
EGCG
TMG
Silymarin
Echinacea
Curcuminoids
Ginkgoflavoneglycosides
Astragalus menbran
Panax ginseng
Green tea
L-arabinose
Diindolylmethane
Rhodiola rosea
Maitake d
L-glutathione
Coenzyme Q-10
Lipoic acid
Lycopene
Ellagic acid
Quercetin
Acetyl-L-carnitine
Resveratrol
Probiotic blend
Exclzyme enzymes
Lactoferrin
Piperine
Graviola
Cinnamon bark
Bilberry extract
Beta 1,3 Glucan
Lutein
Luteolin
Zeaxanthin
N Acetylcysteine
Fucoidan
Gymnema silv
Vinpocetine
Protein whey
Thiamin
Riboflavin
Niacin
Folate
Biotin
Pantothenic acid
L-carnosine
Aloe vera
Trimethylglycine
Bovine cartilage
Tocotrienols
Lecithin
Calcium-d-glucarate
MSM
Stevia leaf
IP6 inositol hexa
L-theanine
SAMe
Citrus bioflavonoids
Benfotiamine

i mnogi drugi .....

Neke stavke su grupe spojeva ili biološki izvor spojeva.
Nisam znala da vitamin A liječi rak. Možeš li neki od tih spojeva potkrijepiti nekom studijom kojom je dokazano da liječi rak.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:29   #46
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nisam znala da vitamin A liječi rak. Možeš li neki od tih spojeva potkrijepiti nekom studijom kojom je dokazano da liječi rak.
A tko kaže da svi spojevi na tom popisu koriste protiv raka? Taj popis je odgovor na tvoje prethodno pitanje.

Stavljanje riječi u usta nije lijepa praksa.
d.theman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:07   #47
Quote:
d.theman kaže: Pogledaj post
A tko kaže da svi spojevi na tom popisu koriste protiv raka? Taj popis je odgovor na tvoje prethodno pitanje.

Stavljanje riječi u usta nije lijepa praksa.
Prijatelju, pričamo o raku i lijekovima koji služe za liječenje malignih stanja, a ti si OT . Radi se o nesporazumu koji si ti prouzročio, ali očito i o tvome ne poznavanju materije. Naime, rak nije jedna bolest već skup biološki i stanično različitih malignih bolesti. Ne postoji jednostavan prirodni spoj koji je sposoban uništiti malignu stanicu neovisno o njenoj vrsti i građi i spriječiti daljnje diobe i mutacije koje dodatno otežavaju zadatak. Za to su potrebni spojevi koji tvore pametne mehanizme koji onda poremete taj sustav. U tom smislu, mogućnost patentiranja ili ne nekog trivijalnog spoja koji se može naći u prirodi je potpuno irelevantna, jer ono što ima smisla patentirati jest kompleks spojeva, a to je ono čime se farma natječe između sebe i na čemu zarađuje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 13:27   #48
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Prijatelju, pričamo o raku i lijekovima koji služe za liječenje malignih stanja, a ti si OT . Radi se o nesporazumu koji si ti prouzročio, ali očito i o tvome ne poznavanju materije. Naime, rak nije jedna bolest već skup biološki i stanično različitih malignih bolesti. Ne postoji jednostavan prirodni spoj koji je sposoban uništiti malignu stanicu neovisno o njenoj vrsti i građi i spriječiti daljnje diobe i mutacije koje dodatno otežavaju zadatak. Za to su potrebni spojevi koji tvore pametne mehanizme koji onda poremete taj sustav. U tom smislu, mogućnost patentiranja ili ne nekog trivijalnog spoja koji se može naći u prirodi je potpuno irelevantna, jer ono što ima smisla patentirati jest kompleks spojeva, a to je ono čime se farma natječe između sebe i na čemu zarađuje.
Možda da ti je malo ego kontrolirati. I pluralizmu se učiti.
d.theman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 15:10   #49
Quote:
d.theman kaže: Pogledaj post
Možda da ti je malo ego kontrolirati. I pluralizmu se učiti.

Čini se da ovdje nije problem moj ego, iskreno.
A pluralizam mi je u krvi. Zato i radim u civilnoj udruzi koje se bavi s materijom koju ovaj topic analizira.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 11:41   #50
Jucer sam se vratio iz Zagreba, 10 dana provedenih tamo, i iznenadilo me je da nisam vidio ni jednu osobu da vjezba (hodanje itd), cak ni u parkovima. Mislim narocito na malo starije osobe, kojima bi vjezbanje dosta pomoglo: ljudi sjede u kaficima, piju kavicu, jedu itd i gotovo se ne krecu.

Zasto se ne bi povela jedna kampanja da se pocinje malo vise vjezbati?
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 10:50   #51
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Jucer sam se vratio iz Zagreba, 10 dana provedenih tamo, i iznenadilo me je da nisam vidio ni jednu osobu da vjezba (hodanje itd), cak ni u parkovima. Mislim narocito na malo starije osobe, kojima bi vjezbanje dosta pomoglo: ljudi sjede u kaficima, piju kavicu, jedu itd i gotovo se ne krecu.

Zasto se ne bi povela jedna kampanja da se pocinje malo vise vjezbati?
Postoji, u organizaciji Udruge za prevenciju prekomjerne težine. Baš mi sa njima isto surađujemo u svojoj kampanji pozivanja ljudi na skrining i prevenciju te edukaciju srednjoškolaca. (Mrak kampanja)
Ne znam kad si točno (doba dana) i gdje bio u ZG, ali na mjestima tipa Savski nasip, Bundek, Jarun i Maksimir stalno imaš rekreativaca,a na Sljemenu ti je raj za penziće . Čak ima i po kvartovskim parkovima stalno ljudi. Osim toga, po Zagrebu se baš puno voze bicikli.
Mislim da je stanovništvo Zagreba puno osvještenije po tom pitanju od nekih manjih sredina.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 12:03   #52
Ivanica, oprosti, ovaj puta nisam bio ni na jednom mjestu, koje ti spominjes, ali vidio sam rekreativce prije na Jarunu i Bundeku i na nasipu. Samo malo starijih ljudi!

Zadnje uređivanje Blues Dada : 26.09.2010. at 12:03. Reason: nn
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 12:00   #53
Thumbs up

Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Prof. Dr. Robert Thomas, vodeci onkolog u Britaniji, kaže da postoje puno dokaza (i istraživanja) da pacijenti koji vježbaju, imaju puno veće šanse da im se rak ne vrati i pacijenti se osjećaju puno bolje, nego da samo zavise od kemoterapije.

Doktor Thomas čak tvrdi da tjedno vježbanje od više od 2 sata ima isti efekt na bolest, kao da pacijent ide na kemoterapiju, što bi značilo da kemoterapija u principu nije potrebna (uz brojne teške nuzposljedice).

Gotovo nevjerovatno!!!

Što drugi misle?

Više na mojem blogu:

http://zdravljeinfo.blogspot.com/
Ja ist to mislim. Jedna od najuspjesnijih vrsta vjezbanja je Guo Lin Qi gong. U Kini priznata vrsta terapije uz skolsku medicinu, a vec duzi niz godina od bolesnickih kasa protezirana terapija i u BRD. Ja sam osobno poslje op-a 18 mjeseci vjezbao ca 2-3 sata dnevno. Sada jos vjezbam za vikend ca. 2 sata. kad imam godisnji onda vjezbam svaki dan. Osim toga koristim i bioloske dopune prehrani .
BigLima is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.