Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2010., 21:50   #1
Post Aspekti Marsa - opisi

Mars u konjunkciji s Plutonom








Aspekti Mars/Pluton su iznimno teški, a pored aspekata Mars/Uran osobno mislim jedni od težih za življenje. Posebno su snažni aspekti konjunkcije, kvadrata i opozicije.

Ispoljavanje Plutonove energije na stvaralački način nije nikada lako. A u ovom aspektu posebno nije lako zato jer se tu susreću dvije snažne slične energije, a opet posve suprotnog "smjera". Mars koji predstavlja svjesnu fizičku potrebu za djelovanjem prema vani, svjesnu želju za aktivnošću prema spoljnom i Pluton koji predstavlja nesvjesnu psihičku potrebu da se stvari prema vani drže pod kontrolom.

Kada pišem sličnih energija onda tim podrazumjevam da Mars predstavlja siroviji i prizemniji oblik Plutonove energetske vibracije. Pluton predstavlja onu najelementarniju česticu života u smrti kao i onu najelementarniju česticu smrti u životu i zato se upravo u ovom spoju susreće intenzivan animalni nagon i za životom i za smrću (uništenjem). Taj spoj energija susreće se u znaku ekstremnosti (znaku škorpiona).


Na praktičnoj razini ovaj aspekt djeluje na poriv osobe da promijeni životnu situaciju izabravši određeni cilj preko kojeg to ostvaruje, a to čini vrlo bezobzirno, brutalno čak (i po sebe i po druge). Ovdje se ustvari radi o unutrašnjoj potrebi da se izbaci potisnuti bijes i frustracija nekog prošlog iskustva, nekog nezadovoljenog nagona koji onda zato što je morao biti potisnut počinje fermentirati i trovati osobu iznutra. U tom procesu fermentacije osoba fokusira posve određenu situaciju, osobu...jednom riječju pogodnu priliku da bi je kao takvu u jednom trenutku "zaskočila". Jer upravo preko te prilike, osobe, situacije kada to što u njoj fermentira postane neizdrživo - ona nakupljenu energiju silovito i bezobzirno izbacuje vani poput vulkana koji eruptira. Izbacivanjem ove energije doživljava snažnu osobnu transformaciju, što je posve logično jer izbacivanje psihičkih sadržaja koji su počeli truliti i trovati organizam njoj donosi neku vrstu olakšanja, ali i dubokog i temeljitog unutrašnjeg čišćenja.

No svega ovoga osoba jako često nije uopće svjesna, već to radi posve instinktivno. Ona nije svjesna da život živi u tim "ciklusima izbacivanja bijesa"...ona samo ima instinkt da mora "to" izbaciti iz sebe. Zato je u stanju u vlastiti život prizvati opet posve instinktivno temeljiti ršum ne bi li upravo taj nesnosni ršum aktivirao fokus i promjenio smjer njenoj energiji prema van. Iako, vjerujem da duboko u sebi jako dobro ovo osjeća, jer osjeća da bi strulila sva njena vitalna energija kada se ne bi borila na ovaj način. I zato uvijek postoji neka spoljašnja "njena stvar" koja je jako važna, za koju se ona "mora boriti" koja joj treba kao poticaj...spolja gledano izgleda važna toliko kao da joj sam život o istoj ovisi. Ovdje osoba nesvjesno u život priziva nepoznate opasnosti (Pluton) - upravo kroz opasnosti ona jača vlastitu volju (Mars).


Jednom riječju ovo je iznimno nefleksibilna, a usmjerena volja, koja se ne smije sputavati već mora isprazniti. Ukoliko se ne prazni ili je pak prisiljena duže vrijeme biti potiskivana iz nekog objektivnog razloga onda može biti razorna kako psihički tako i fizički (osoba se može "ozlijediti"). Jeff Green kaže da se osoba s ovim aspektim doima kao da je u neprestanoj fazi "postajanja" (ona stalno "postaje" nešto), a pri tome on prvenstveno misli na "unutarnje postajanje". Kao da osoba neprestano i iznova želi postati...važnija, moćnija, silnija...i tomu nema kraja.

Ovaj žestoki instinktivni nagon tjera osobu da se suoči s opasnim i grubim stranama života (kako psihički, tako i fizički) ne bi li kroz to suočavanje ostvarila kontakt s vlastitom unutrašnjom "grubom energijom" koja nju drajva iznutra - i na taj način otkrila koliko je ona sama "opasna po sebe" na onom najelementarnijem nutarnjem nivou. Ova potreba u njoj je silno jaka...a tek kada krajnji bijes eruptira osoba je na trenutak opuštena jer je u njoj došlo do tako željenog preobražaja (promjene smjera energiji). Za ovaj aspekt bi se s pravom moglo reći da za njega kao lajtmotiv vrijedi ona - Što me ne ubije, čini me jačim. U ovom slučaju Plutonove konjunkcije s Marsom pomaže ako se energija ispoljava kroz neku od Marsu bliskih domena (sport, seks...)

Milekić je to lijepo opisao kroz rečenice: "...a sve zato što se čovjek negdje na dnu bića plaši smrti. No, kako smrt živi u domeni snage ili još jasnije u samoj snazi koja nju ne može prihvatiti, a čovjek tako osvjesti, on svo vrijeme potiskujući strah potiskuje mržnju koju bismo sad mogli zvati istinskom destrukcijom i violentnošću.

Kad snaga bar u karakteru toliko hvalisava ne bi bila, čini se da bi bilo lakše. Ali nažalost, kako od snage koja nikada nema lukavstvo ili mudrost već samo strast i ponos svoj kojeg postaje svjesna samo onda kada se s nečim bori i ogleda, mi sad možemo kriviti nju i nevinost njenu bez svijesti."



Također uz ovaj aspekt se vežu vrlo snažna i bolna karmička iskustva iz prošlosti u kojima je osoba ili sama bivala izložena nekom obliku krajnje agresivnosti ili sama zloupotrijebila ove snažne energije kroz simboliku Marsa (silovanje, nasilništvo, ubijanje...). Evolutivna lekcija ovog aspekta sastoji se u tomu da osoba treba pronaći načina da svoju animalnu volju (Mars) uskladi s osjećajem više svrhe vlastita postojanja (Pluton).

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 26.10.2010. at 23:24. Reason: gramatic
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 00:22   #2
Mars 180º Neptun





Moram napisati na početku da nije isto djelovanje ovog aspekta u muškoj i žemskoj karti. Zato jer je Mars prije svega jaka muška (testosteronska) planeta pa se u muškoj karti očituje direktnije i kao dio njegove muške persone. U žemskoj karti on se najčešće očituje kroz privlačnost prema određenom tipu muškarca (Mars). A tu je onda kroz tog muškarca uvijek i veza s Neptunovskom domenom: ili je to muškarac (Mars) s kojim ne može fizički i objektivno realizirati odnos (Neptun) ili je to veza s muškarcem koji na neki drugi način živi u sebi simboliku Neptuna (dalmatinac, umjetnik, zgubidan ...) no zasigurno uvijek postoji neka vrsta koprene u jasnoći ili objektivnoj realizaciji njihova odnosa.



Dakle u žemskoj karti ovaj aspekt kojeg bih možda prigodnije bilo nazvati neurotični konflikt (Mars 180º Neptun) često se živi kroz muškarce koje ona izabire. Očituje se u prenaglašavanju njegovih dobrih osobina i minimiziranju loših što onda pak vodi destabilizaciji njene žemske psihe. Tj. žemska osoba pokušava unutrašnji konflikt između ove dvije planete riješiti time što stvara idealnu sliku o tom muškarcu u kojoj proturiječne težnje tobož nestaju, a onda polako počinje vjerovati da je on upravo onakav kakav bi željela da bude. No muškoidealizacija je ovdje mehanizam obrane koji se stvara jer održava i podržava ideal sebe. Naravno, ovim mehanizmom postojeći konflikt ne samo da se ne rješava stvarno, nego se još više produbljuje, što izaziva daljnje nezadovoljstvo ili još veću zavisnost od partnera i njegovog odobravanja/obožavanja (posebno kada je opozicija na osi 1. polje – 7. polje).




Mars 180º Neptun je silno potkopavajući aspekt za voljnu, seksualnu i fizičku energiju i općenito aktivnost osobe. Generalno ovo je prije svega aspekt u kojem osoba često biva destabilizirana nesposobnošću ispoljavanja vlastite energije što se posebno vidi kada treba izboriti (zadovoljiti) sebe. Mars je uvijek fokus energije zato ovaj aspekt sadrži nesposobnost da se sakupi, fokusira i usmjeri energija prema točno određenom pravcu. Ona-energija se ovdje uvijek rasipa, rasprši, izblijedi prije nego biva upotrebljena...zato je ovo uvijek i prije svega slabost. Osoba s ovim aspektom često se radije predaje nekoj vlastitoj viziji, metafizičkom ili duhovnom idealu...ili u onoj najprizemnijoj varijanti - drogi ili idealno-izmaštanom muškarcu koji takav nije u stvarnosti. U svakom slučaju predaje se nekom vidu nerealno podrivajućeg mehanizma koji je u osnovi njen obrambeni mehanizam jer joj pruža priliku da izbjegne suočavanje s problematičnim područjima vlastite psihe.


Ovo je i unutrašnja ovisnost o uzbuđenju, osoba neprestano mora osjećati neku vrstu unutrašnje senzacije, ekstatičkog nestvarnog uzbuđenja. Običan život za nju je previše bezličan i ona uvijek u odnosima s muškarcima traži onaj poseban uzbuđujući moment pažnje u kojem ona "biva nadrealno obožavana". No...iako je tu snažna želja da se osjeti senzacija, nije i konkretno, duboko, zadovoljavajuće ispunjenje istog. Ona naprosto želi biti zavedena, zaluđena, ovo je i snažna seksualna mašta i žudnja. A često je žemska osoba zbunjena oko vlastite seksualne orijentacije ili općenito seksualnosti koja je njoj kao žemskom biću primjerena jer se ovdje seksualnost doživljava kao intrigantna.

Jedan od vidova ovog zagonetnog iracionalnog ponašanja prema sebi samoj je i taj što ovog unutrašnjeg mehanizma obrane osoba jako često uopće nije ni svjesna iako u zbilji svjedoči raznim ranjavanjima vlastite psihe pa sve do nivoa povrede njenog unutrašnjeg bića, njene "ljudskosti". Unatoč svemu njoj i dalje nije jasno odakle to u njenom životu doista.


Dakle, osoba je žrtva vlastitih pogrešnih izbora, ona je vrlo sugestibilna na mazohističke vidove tretiranja jer ovaj aspekt u osnovi predstavlja izdanak nagona za autodestrukcijom. Ovo je samodestruktivan aspekt, pa čak i kada osoba osjeća da je tako - ona kompulzivno slijedi taj put. Kao da dio nje želi biti uhvaćen i kažnjen... Važno je da osoba vlastitu maštu proba aktivno sprovesti jer onda će vidjeti jasnije koliko ona to stvarno želi ili ne.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 18:07   #3
Ovo je jedino normalno objašnjenje Marsa/Plutona koje sam prcitala.
Također mislim da je jako bitno u kojem znaku se nalaze te planete i u kojim kucama, jer nije svaki kvadrat Mars/Pluton isti!
Isto tako mislim da je ljudima sa ovim aspektom nanesena neka vrsta diskriminacije i nepravde (bar meni je bila).
Svatko tko prvi put se susretne sa astrologijom i ima ovaj aspeket, bit
ce u totalnom šoku citajuci sta sve kvazi astrolozi pišu o tome.
Još ako u natalu postoji i neki drugi ''opasan'' kvadrat,
proglase te psihopatom!!
Ja taj svoj kvadrat nikad nisam osjecala na nacin na koji su
objasnjavali astrolozi tu na forumu.
Prvi put danas se mogu nac u ovom sto si ti napisala o M/P u
zenskom horoskopu.
Dakle, ne mora znacit da osobe koje imaju taj kvadarat su manijaci,
koji stalno traze svađu i samo cekaju trenutak kada ce nekog da ubiju, kako ih opisuje vecina. Ovo sto si ti napisala bi trebala procitat vecina onih koji se pokusavaju bavit astr., da ubuduce ne pisu gluposti po forumima kao do sad.
Hvala ti..
suyen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:01   #4
žao mi je što je ova tema zamrla....

draga Fish, bila bi jako zahvalna ako bi ti se dalo napisati ponešto o Marsu u aspektima kvadrata

astrologiju proučavam relativno kratko, zadnjih godinu dana, i po onom što naučih - čini mi se da Mars ima dominantnu ulogu u moj natalnoj karti;
s Jupiterom i Saturnom, koji su u opoziciji, čini T kvadrat, a jednako tako i s Neptunom i Saturnom
osim toga, u kvadratu je i s Venerom i Merkurom
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 11:30   #5
I ja se pridružujem molbi Fish tvoji opisi su jako detaljni i pružaju dublji uvid u aspekte. Mene zanima aspekt Mars 90 Uran. Kako si rekla, uz Mars/Pluton jedan od najtežih.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 12:04   #6
Mene isto zanima Mars / Uran 90
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:43   #7
tražila sam po netu ali nisam se baš usrećila - također me zanima, kao i forumaše iznad, aspekt mars 90 uran?
barem neki link, nešto
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:43   #8
Dobar uvid u Mars 180 Neptun. Ja ga imam na 1-7 osi i kao sto je Fish napisala kod mene se ispoljava u idealiziranju partnera. Ali ta je idealizacija ugl. na pocetku odnosa. Premda postoji ta duboka potreba za idealom cijelo vrijeme. I cesto je ta ljubav usmjerena vise prema idealu nego prema osobi od krvi i mesa. Sa sazrijevanjem to se pomalo smanjuje, ali ceznja za idealnim/savrsenim muskarcem je tu. Kad govorim o idealu, to nije ideal u smislu - super lijep, super bogat, super pametan itd., vec vise ideal u emocionalnom smislu - duboka emocionalna bliskost dvije osobe, koja nije seksualne prirode, vec nadilazi to...
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:08   #9
Moze li Mars trigon Mjesec?

Sent from my 5010X using Tapatalk
Saronge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:52   #10
Buntovništvo je iskaz mlade duše kojim ona koliko-toliko izražava svoju autentičnost. Ali bunt je individualan koliko i društvena faza odrastanja u kojoj prolazeći fazu sazrijevanja mlada osoba pronalazi identitet. Na žalost ima onih koji ostanu vječno u toj fazi s pratećim osjećajem da nikada nisu iskoristili svoje potencijale do kraja. Ovo je priča o njima.





Mars 90º Uran - Rebel without a cause










Mars je muška, osobna i poduzetna energija. Simbolizirajući energiju usmjerenu cilju, djelatnu poduzetnost i direktni prodor u Marsu ćemo naći ključni element za utvrđivanje motivacije koja stoji iza osobnih ciljeva i namjera. S druge strane Uran je transpersonalna planeta. Poznat i kao awakener, donosi dar oslobođenog čovjeka, čovjeka koji "misleći svojom glavom" ide naprijed. Stoga je u spoju Marsa i Urana izrazito vidljiva snažna djelatna i pokretačka energija usmjerena oslobađanju tj. energija koja teži "raditi ono što želi".

Mars je iznimno žurna energija, a u spoju s Uranom najviše dolazi do izražaja impulzivnost i eksplozivnost te kombinacije. Iako ta energija može imati snažni seksualni naboj, te se težiti osloboditi preko seksualnosti, zapravo je njen primarni cilj ispoljiti osjećaj neovisnosti (Urana) kroz borbu (Mars) za svoja uvjerenja bez ikakve sposobnosti prilagođavanja stereotipima.


Dakle, generalno spoj ovih dviju energija vrlo je dinamičan, uznemirujuć i uzbuđujuć, a sposobnost da se ta energija zapali u djeliću sekunde čini ju izrazito netolerantnom. Osjeća se vrlo jak impuls da se trenutačna želja, potreba ili ideja sprovedu u djelo, ali često ta energija nije svjesna da to čini na neprikladan način ili u neprikladan trenutak ili "u nepriladnom društvu", pa imamo utisak da djeluje bez ikakva ograničenja, što je zapravo i istina. Jer Mars/Uran jednostavno trči pred rudo i ne može se natjerati da razmisli o posljedicama. Kako često uopće nije svjestan da ono što čini, čini na neprikladan način, on sam ima utisak da je u tome onemogućen što ga razbješnjuje.

Mars 90º Uran je poput zapaljene rakete koja je već lansirana, toliko žudi biti "zauzet uzbuđenjem" da život osobe s ovim aspektom može biti pretrpan mnogim "zapaljujućim" nedovršenim projektima. U kvadratu to još više dolazi do izražaja bio da se radi o muškom ili žemskom spolu - to je uvijek buntovnička priroda, pri čemu je buntovništvo istovremeno i odlika nezrelosti - odlika osobe koja ne može prevladati "orgazmičnost" bunta. Tj. ono što je karakteristično za Mars 90º Uran jest da osoba s ovim aspektom teško nadrasta fazu buntovništva pa starenjem postaje samo osoba nezgodnog karaktera čije je osnovno svojstvo "da se buni". Nije da ni tada bune uvijek nisu opravdane ili nepotrebne, ne radi se tu niti o velikoj hrabrosti i časnosti, više se radi o prgavom karakteru koji traži da se prizna njegov autoritet pri čemu sam uopće ne obraća pažnju na vlastito "nezrelo" ponašanje. Bez obzira koliko je energija koju ovaj aspekt stvara jaka, kada se oslobodi u "eksploziji", stvari se za kratko vrijeme smiruju jer se energija brzo istroši. Ali za razliku od Venere 90º Uran koja će se tek što ostvari svoj cilj vrlo često se sprijateljiti sa suparnikom, Mars 90º Uran se nikada neće sprijateljiti s onim autoritetom protiv kojeg se borio što ga s vremenom čini - društvenim otpadnikom.


Jednom pročitah dobru usporedbu za ovaj kvadrat koja kaže da on djeluje slično tomu kada se dva vozila koja idu različitim smjerovima sretnu na raskršću smatrajući da svako ima pravo prvenstva nad onim drugim, ne želeći odstupiti. To je dakle situacija koja prouzrokuje konflikt ili sudar pa ova adrenalinska kombinacija privlači fizičke ozljede...a iako je za Mars 90º Uran sam trenutak sudara divan, kao što rekoh - gotovo orgazmičan, zapravo tu nikad nema dugotrajnog zadovoljstva...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:31   #11
Hvala, Fish

Jel možeš samo objasniti u čemu je razlika kod konjunkcije ova dva planeta u natalnoj karti? Ovo za hrpu nezavršenih projekata mi je jako poznato npr.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:28   #12
Mars 180 Saturn

Kažu - jedan od najtežih aspekata u horoskopu... ako ne i najteži...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:33   #13
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Hvala, Fish

Jel možeš samo objasniti u čemu je razlika kod konjunkcije ova dva planeta u natalnoj karti? Ovo za hrpu nezavršenih projekata mi je jako poznato npr.
Razlika je kao i kod svih drugih aspekata tj. na razini samog aspekta - razlike između konjunkcije i kvadrata.

Konjunkcija ujedinjuje i spaja energije, one se ispoljavaju i uvijek djeluju zajedno - djeluju "kao jedno"...pa je Mars/Uran konjunkcija probitačnija i fokusiranija, više se usmjerava u ambiciju. Dakle, energija tog spoja je nesumnjivo snažna i probitačna, no kako je spoj Marsa i Urana silovito nedosljedan, "isprekidan" i "grčevit" onda nastaje problem konzistentne primjene te snažne energije. Stoga se energija Mars/Uran konjunkcije ispoljava kao prekidač on-off, a sam karakter osobe obdaruje manjkom senzitivnosti i uračunljivosti jer djeluje bez ikakve pripreme.

S druge strane kvadrat je dinamičniji što manje odgovara pasivnim karakterima a generira unutrašnju tenziju i razapetost između potrebe za slobodom i nestrpljivosti da se stvore uvjeti u kojima bi se ta potreba oživotvorila i ispoljila. Zato da bi se ostvarile ambicije i želje osoba će se morati otvoriti rizicima i u određenom trenutku preuzeti rizik, ne može s kvadratom nikada igrati na sigurno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:37   #14
Da, gura u ambiciju, točno. I da, on/off, ja dođem do pred cilj i onda flop, ajmo nešto drugo početi. I flop se desi pred finish line, ne dogodi se na početku, nije mi problem početi nešto i to gurati.

Hvala.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 08:53   #15
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mars 180º Neptun
Fish....

Mars u konjunkciji s Neptunom?
Ima li znalac koji bi pokušao opisati ovaj aspekt (u muškoj natalnoj karti)?
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 09:14   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Mars 90º Uran - Rebel without a cause
Story of my life... Mars u 1. u vodenjaku kvadrat Uran na MC-u.

Ali postoji valjda i pozitivan način da se ove osobine "uposle". Primjerice, neki znanstveni rad u fizici, inovacije u tehnici ili sl. gdje ta buntovnost može donijeti nove ideje, a osoba opet ima dovoljno slobode i samostalnosti da ne upada svakodnevno u svađe?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 10:12   #17
Imam Ma na asc 90 Ur i dodala bih da ovaj aspekt može pomoći u "borbi" protiv ljudi koji destruktivno koriste plutonovsku energiju (kontrola, manipulacija)

Voljela bih opis Ma 90 Sa, primjetila sam veliku ambiciju kod tih ljudi ali i zamjeranje uspješnijima, također vidim da često ne poduzimaju akcije koje žele a onda kao da mazohistički uživaju u svom neuspjehu
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 19:36   #18
konjukcija marsa i venere

Molim te Fish, ako budeš imala vremena i inspiracije, ja bi rado čula tvoj opis konjukcije marsa i venere. (tiho stoji u redu..)
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 20:16   #19
Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Imam Ma na asc 90 Ur i dodala bih da ovaj aspekt može pomoći u "borbi" protiv ljudi koji destruktivno koriste plutonovsku energiju (kontrola, manipulacija)
Istina

Quote:
Voljela bih opis Ma 90 Sa, primjetila sam veliku ambiciju kod tih ljudi ali i zamjeranje uspješnijima, također vidim da često ne poduzimaju akcije koje žele a onda kao da mazohistički uživaju u svom neuspjehu
Znam jednu takvu osobu, ali ujedno ima puno toga u Škorpiji i Pluton u 12, pa ne znam do čega je, ali je isto jako ambiciozna, radišna i disciplinirana, ali ne napreduje, već godinama stoji na istoj poziciji. I to ga jako muči. Ima negativno mišljenje o svojim kolegama (ma i općenito o svim ljudima) i trača ih i ocrnjuje iza leđa. Puno tragičnih događaja - barem ih on shvaća i doživljava tragično, depresija, bilo je razdoblja alkohola, pa totalna apstinencija. U privatnom životu manipulator, pomalo sadist.
Mislim da je razlika u muškom i ženskom horoskopu.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.