Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 20:53   #1
Galianov sindrom

Molim da mi neko opise i kaze, ako zna naravno, sve o tzv. Galianovom sindromu.
pojam mi je nepoznat, a u pretragama nisam naisla ni na sto sto bi me uputilo na eventualan odgovor.
dijagnoza zahtijeva hitno lijecenje, ali ta bolest po tvrdnjama lijecnika koji su bolest dijagnosticirali, se tretira u samo jednoj klinici na svijetu trenutno, i to u klinici MAYO u Dzeksonvilu.

radi se o djetetu starom 8 godina, koje se lijecniku javilo radi bolova u grlu, a tretirano je linkocinom, nakon cega je doslo do niza neocekivanih reakcija.
da li se radi o reakciji na lijek ili o nekom autoimunom oboljenju?


hvala
paculi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:43   #2
posto je bilo kakakv odgovor ili komentar izostao, dala bih par natuknica.
bolest se u krajnjoj fazi izmedju ostalog, manifestira i potpunim izostankom lucenja tjelesnih tekucina: pljuvacke, urina, znoja, stolice.
potvrda dijagnoze je stigla iz jednog Svicarskog instituta za patofiziologiju, i nazvana je kao Galijanov sindrom. mozda postoji i greska u samom nazivu bolesti, jer sam informaciu dobia iz druge ruke, dakle, niti nalaz, niti dijagnozu nisam licno procitala.

ukoliko se neko od vas, koji ovu temu cita, susreo sa slicnim stanjima ili nesto o njima zna iz bilo kojeg izvora, molila bih da svoja saznanja ili iskustva, posta ovdje.
paculi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.