Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2010., 09:54   #1
Problem sa crijevima, molim hitan odgovor

zdravo postovani clanovi foruma. imam ozbiljan zdravstveni problem, i trebao bi mi savet sta da radim. moj problem je sledece prirode:
vec godinu i nesto dana imam smetnje i bolove u podruciju donjeg stomaka, sa desne strane. nekada su jaci, a nekada slabiji. sve to je praceno naizmenicnim opstipacijama i prolivima. u fazi opstipacije se bolovi pojacavaju, do neizdrzivosti. cesto puta sam prinudjen da se klistiram toplom vodom da bih imao praznjenje.nakon toga nastupaju prolivi. skoro svake noci imam grceve u crevima koji su praceni pokusajima da se praznim. kada legnem pojacavaju se a kada ustanem umire se. i tako po par puta nocu. u zadnjih 2 meseca osecam kao nadutost u crevima sa desne strane, koja ne prolazi ni kada se ispraznim. prilikom praznjenja sam poceo da osecam bol u krstima tj donjem delu ledja. ponekada dok se praznim stolica izlazi tanko kao olovka. izuzetno sam uplasen, jer sam citao da su neki od tih simptoma karakteristicni za maligno oboljenje debelog creva,a imam genetske sklonosti ka istom, deda i stric su bolovali od tumora debelog creva i obojia su operisani. napominjem da imam 28 godina, nisam pusac, retko koristim alkohol, bavio sam se dosta sportom. molio bih da ako neko zna sta bi moglo da bude u pitanju da mi pomogne. lekari su mi predlagali kolonoskopiju, ali sam ja uplasen kako od samog pregleda za koji sam cuo da je veoma bolan, do toga sta ce da mi kazu. molim pomoc i savet
vodenichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:38   #2
Ono što bih ti prvenstveno savjetovala da ne iščitavaš simptome po internetu jer ne bi medicinski fakultet trajao koliko traje kad bi sami mogli dijagnosticirati bolesti. Odmah k lijećniku po uputnicu za gastroenterologa i na pregled, a on će onda odlučiti koje ti pretrage trebaju. U slučaju da je kolonoskopija nužna, a obzirom na simptome i genetiku vjerojatno će biti, ona se može raditi i u općoj anesteziji, pa se možeš u bolnici raspitati oko toga.
A ne bi loše bilo ni da za početak napraviš krvnu sliku, da daš uzorak stolice da se provjeri ima li u njoj krvi i sl. Postoje i neke krvne pretrage koje se mogu raditi prije kolonoskopije da se vidi ima li potrebe za sgresivnijim pristupom.
I još pitanjcA? Kakvim se poslom baviš, vježbaš li, kako se hraniš, unosiš li dovoljno tekućine, jedeš li dovoljno povrća, jesi li od pojave simptoma pri povećanom stresu?
U svakom slučaju, posjed gastroenterologu i bez straha, na prvom pregledu neće ti raditi ništa osim uzimanja anamneze i eventualno laboratorijskih pretraga.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 17:14   #3
radim u gradjevinskoj firmi u proizvodnji, citaj teglim dzakove. + je veoma velika prasina, i bas za neizdrzati. e sad sto se tice ishrane ja se vec dugi niz godina hranim kao da mrzim samog sebe. mahom se jede suva hrana, suhomesnato je dosta zastupljeno, voce i povrce vrlo malo. obroci se redovno preskacu, jede se tad pa sad, i obavezno zadnji posle ponoci. tecnosi unosim dosta. stresova ima i da ti ne pricam, bas mi je zadnje 2 godine haos od zivota
vodenichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 19:49   #4
ima li jos ko neki predlog? hvala unapred
vodenichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 20:40   #5
Odmah doktoru.
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.