Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 00:04   #1
Bol kod žvakanja

Od nedavno me boli pri žvakanju. U početku sam mislio da je to zub, no pregledavajući uočio sam da me boli u predjelu između zuba, odnosno iza zuba na mesu. Obzirom da nemam karijesa vjerujem da evidentno nije do zuba. Da li imate kakva iskustva sa tim, odnosno da li je potrebno da ipak zatražim liječničku pomoć?
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 00:09   #2
Jesi bio nedavno u stomatologa?
Može biti da je od zuba, ne mora se na prvu loptu vidjeti karijes posebno ako sam pregledavaš.

Možeš li reći gdje je točno ta bol. Jeli se to odnosi na sve zube, tj. čitavo zubno meso?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 00:20   #3
Na donjem zubalu s desne strane s kroz na kraju, poslije zadnjeg zuba. Ma nisam bio kod stomatologa 2, 3 godine, vec sam skoro zaboravio gdje zivi...
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 00:23   #4
Možda ti se malo meso upalilo, umnjaci znaju biti zeznuti, posebno ako ti je niknuo nedavno ili još traje taj proces.
Ipak otiđi u stomatologa ako ti se stanje ne smiri, ali svejedno i radi sebe - čisto da ti pogleda zube.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 00:39   #5
.

Da, vjerojatno ste u pravu. Prije svega hvala na savjetima, najvjerojatnije jest da mi tek nice umnjak.
Kvar zuba bih definitivno iskljucio posto se vise ni ne sjecam kad sam imao pokvaren zub, mozda prije 5 godina, a i redovno ih perem i kvalitetni su.

Ne ide mi se bas zubaru, no kao sto ste rekli ipak cu morat otic ako se bol ne smiri.



"Moja obitelj je covjecanstvo, moja domovina je Zemlja, moja religija je ciniti dobro"
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 01:06   #6
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Da, vjerojatno ste u pravu. Prije svega hvala na savjetima, najvjerojatnije jest da mi tek nice umnjak.
Kvar zuba bih definitivno iskljucio posto se vise ni ne sjecam kad sam imao pokvaren zub, mozda prije 5 godina, a i redovno ih perem i kvalitetni su.

Ne ide mi se bas zubaru, no kao sto ste rekli ipak cu morat otic ako se bol ne smiri.



"Moja obitelj je covjecanstvo, moja domovina je Zemlja, moja religija je ciniti dobro"
ja se isto tješio da su mi svi zubi zdravi (a nisam bio kod zubara 7 godina), a kad tamo karijes do karijesa (iako se ovako na prvi pogled čini svi zubi ok) onda hodočastio par tjedana da zubarka to sve sredi! užas!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 02:38   #7
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ja se isto tješio da su mi svi zubi zdravi (a nisam bio kod zubara 7 godina), a kad tamo karijes do karijesa (iako se ovako na prvi pogled čini svi zubi ok) onda hodočastio par tjedana da zubarka to sve sredi! užas!

Pa napisao sam da nemam karijesa...


Koliko sad imas godina? Da li imas oko 7 godina? Ako imas 7 ili manje godina onda nije cudno sto nisi bio kod zubara tako dugo.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 02:14   #8
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Pa napisao sam da nemam karijesa...


Koliko sad imas godina? Da li imas oko 7 godina? Ako imas 7 ili manje godina onda nije cudno sto nisi bio kod zubara tako dugo.
31 godinu
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.