Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 17:35   #1
Hoće li ljudi ikad shvatiti...

da smo svi jednaki i da smo svi ljudi, bez obzira na boju koze, vjeru ili teritorijalnu pripadnost??
Zaphod Beeblebrox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 17:58   #2
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:
da smo svi jednaki i da smo svi ljudi, bez obzira na boju koze, vjeru ili teritorijalnu pripadnost??
Jednaki smo u velikim stvarima i to je bogatstvo , različiti smo u malim stvarima i to je bogatstvo!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:30   #3
Normalno da smo svi jednaki.Nismo isti,ali smo jednaki.Da smo isti bilo bi dosadno.
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:53   #4
teško...vjerojatno nikad
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:14   #5
Ne, dok imaju telesno poimanje života.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:01   #6
Quote:
Kartikeya kaže:
Ne, dok imaju telesno poimanje života.

ogromna vecina vjeruju u nekakvu vrstu Boga - kako to da smo toliko glupi da ne mozemo shvatit da je to jedan te isti Bog. nije bitno koji je, glavno da ne mogu biti dva.
a cim je to isti Bog, onda po meni nema potrebe da se svadjamo, da govorimo kako je nas bog pravi, a njihov krivi, i oni svi su gresnici, a mi smo pravi vjernici.

osim toga 99% vjernika ne zivi po nacelima njihove vjere, a ipak govore kako su pripadnici te vjere. barem da se drze svega sto im vjera nalaze, pa bi ipak bilo puno vise 'dobrih' ljludi... ali lakse i bolje je poc ubijat druge ljude jer ne razmisljaju isto kao i oni, pa da ostanu samo 'izabrani'...

a ustvari, sve se vrti oko novca - to nam je ima bit najjaca vjera...
ja vjerujem da ce ljudska vrsta ipak dozivit jedinstvo - kad-tad.
Zaphod Beeblebrox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:06   #7
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:
da smo svi jednaki i da smo svi ljudi, bez obzira na boju koze, vjeru ili teritorijalnu pripadnost??
Ja shvaćam! Mi smo zemljani!
Ali ja sam izopćena
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:01   #8
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:
ogromna vecina vjeruju u nekakvu vrstu Boga - kako to da smo toliko glupi da ne mozemo shvatit da je to jedan te isti Bog. nije bitno koji je, glavno da ne mogu biti dva.
a cim je to isti Bog, onda po meni nema potrebe da se svadjamo, da govorimo kako je nas bog pravi, a njihov krivi, i oni svi su gresnici, a mi smo pravi vjernici.

osim toga 99% vjernika ne zivi po nacelima njihove vjere, a ipak govore kako su pripadnici te vjere. barem da se drze svega sto im vjera nalaze, pa bi ipak bilo puno vise 'dobrih' ljludi... ali lakse i bolje je poc ubijat druge ljude jer ne razmisljaju isto kao i oni, pa da ostanu samo 'izabrani'...

a ustvari, sve se vrti oko novca - to nam je ima bit najjaca vjera...
ja vjerujem da ce ljudska vrsta ipak dozivit jedinstvo - kad-tad.
Ogromna većina ljudi vjeruje u što želi vjerovati pa onda analogno s time se tako i ponaša. U svojoj vjeri onda dobiva alibi da nekog i zbog vlastitog tumačenja Boga može ubiti. To je ljudska priroda jer se vjerovanje veže na određenu emociju bilo da je to strah od Božje kazne, od pakla, krivnje.... a nažalost malo i premalo je tu ljubavi.

Novac je samo roba nad robama a mi ga stvaramo sebi bogom jer nam daje osjećaj sigurnosti i moći.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:07   #9
Nije bogat onaj koji mnogo ima već onaj kome malo treba.
Lincoln six Echo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:11   #10
Quote:
Lincoln six Echo kaže:
Nije bogat onaj koji mnogo ima već onaj kome malo treba.

Po tome geslu kapitalizam se nikad ne bi razvio. Što bi možda bilo i dobro.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:44   #11
Na ovome forumu se očito nikada neće naći nitko tko "misli" da ljudi nisu jednaki. Jesmo, svi smo jednaki, ali oni koji to ne smatraju nas čine različitima. '90 je rečeno - 200 bogatih obitelji - i to smo dobili, svi ostali su jednaki - gladuju. Svi ostali su jednaki - jednako se bune. Svi ostali su jednaki - opet ništa neće promijeniti. Nije valjao socijalizam jer se nije vidjelo tko je jednak s kim - bio je mrak - e, pa, j... majku onome tko mi je upalio svjetlo da tek sad vidim koliko su ljudi različiti - i moralno i etički i financijski.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:30   #12
nikad to neće shvatiti,jer se uvijek nađe netko tko misli da je netko manje vrijedan od njega...
Aamy_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:35   #13
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:
da smo svi jednaki i da smo svi ljudi, bez obzira na boju koze, vjeru ili teritorijalnu pripadnost??
Jednaki smo?

Čudno, ja sam viši od mog brata.

Jedan moj susjed zarađuje više od drugoga susjeda.

Imam jednog prijatelja koji je, pazi ono, crnac.

Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 16:28   #14
Quote:
Xerex kaže:
Jednaki smo?

Čudno, ja sam viši od mog brata.

Jedan moj susjed zarađuje više od drugoga susjeda.

Imam jednog prijatelja koji je, pazi ono, crnac.


nekad je sutnja zlato, pogotovo onda kad nemas nista pametno ili duhovito za rec...


Quote:
mmamma kaže:
Normalno da smo svi jednaki.Nismo isti,ali smo jednaki.Da smo isti bilo bi dosadno.
Zaphod Beeblebrox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 16:38   #15
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:
da smo svi jednaki i da smo svi ljudi, bez obzira na boju koze, vjeru ili teritorijalnu pripadnost??
Ja bi isto tako mogao pitati tebe kada će ljudi shvatiti da nismo svi jednaki...

Zapravo, po kojem smo to mjerilu svi mi jednaki?
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 16:41   #16
Nadam se da ćemo prihvatiti da smo svi različiti. Lako je biti otvoren za sve razlike u gradu gdje su velika većina slični tebi.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 16:54   #17
Quote:
valentino-15 kaže:
Ja bi isto tako mogao pitati tebe kada će ljudi shvatiti da nismo svi jednaki...

Zapravo, po kojem smo to mjerilu svi mi jednaki?
pa zar nismo svi jedna vrsta - ljudi????
imamo tijelo, svijest i uglavnom sve isto... trebalo bi endimiona ukljucit u raspravu, da pomogne sa znanstvene strane nam rec koje su fizicke razlike.

to sto neko misli da je normalno vozit se na posao sat vremena i svako par godina mijenjat posao i mjesto stanovanja, a neko drugi misli da treba zivjet cijeli zivot tamo gdje su i tvoji preci zivjeli i ne znam ni ja koje druge nebitne razlicitosti - to nema nikakve veze s time da smo svi Homo Sapiensi.

ja bi volio da se medjusobno prihvatimo i mozda jesam krivo postavio pitanje, mozda sam trebao napisat nesto kao: hoce li ljudi shvatit da niti jedna rasa, niti jedna vjera nije ni vise ni manje vrijedna od bilo koje druge?

kako bi bilo da nas napadnu neki svemirci, bi li se i dalje vodili ratovi izmedju ljudi ili bi onda svi bili ujedinjeni protiv zajednickog neprijatelja?
Zaphod Beeblebrox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 17:10   #18
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:
pa zar nismo svi jedna vrsta - ljudi????
imamo tijelo, svijest i uglavnom sve isto...
Da, svi smo ljudska vrsta. Ali u toj ljudskoj vrsti postoje rase, koje nas razdvajaju.

Quote:
trebalo bi endimiona ukljucit u raspravu, da pomogne sa znanstvene strane nam rec koje su fizicke razlike.
Ne, nebi. Zato jer je taj tip teški psihopat koji je pun znanja, ali nema zdravog razuma, tako da mu ta teorija koju je godinama prikupljao ne znači ništa.

Quote:
to sto neko misli da je normalno vozit se na posao sat vremena i svako par godina mijenjat posao i mjesto stanovanja, a neko drugi misli da treba zivjet cijeli zivot tamo gdje su i tvoji preci zivjeli i ne znam ni ja koje druge nebitne razlicitosti - to nema nikakve veze s time da smo svi Homo Sapiensi.
Točno tako, svatko ima svoj ukus.

Quote:
ja bi volio da se medjusobno prihvatimo i mozda jesam krivo postavio pitanje, mozda sam trebao napisat nesto kao: hoce li ljudi shvatit da niti jedna rasa, niti jedna vjera nije ni vise ni manje vrijedna od bilo koje druge?
Možemo se prihvatiti, ali to ne znači opet da su svi isti. Daj malo razmisli. Ako pogledaš Europu i napredak koji su ljudi ovdje napravili pa ga onda usporediš sa Afrikom, do kakvog zaključka dolaziš?

Očito dolaziš do zaključka da smo mi sposobniji od njih u stvaranju visokih civilizacija. Pa očito onda nismo isti kao oni.

Quote:
kako bi bilo da nas napadnu neki svemirci, bi li se i dalje vodili ratovi izmedju ljudi ili bi onda svi bili ujedinjeni protiv zajednickog neprijatelja?
Pa očito bi se svi onda branili od njih zajedno...
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 17:34   #19
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:

nekad je sutnja zlato, pogotovo onda kad nemas nista pametno ili duhovito za rec...


Nismo svi jednaki.

Najviše što se može postići je da svi imamo jednaka prava. Ali biti jednaki ne možemo biti nikako.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 17:54   #20
Quote:
valentino-15 kaže:
Da, svi smo ljudska vrsta. Ali u toj ljudskoj vrsti postoje rase, koje nas razdvajaju.

Ne, nebi. Zato jer je taj tip teški psihopat koji je pun znanja, ali nema zdravog razuma, tako da mu ta teorija koju je godinama prikupljao ne znači ništa.

Točno tako, svatko ima svoj ukus.

Možemo se prihvatiti, ali to ne znači opet da su svi isti. Daj malo razmisli. Ako pogledaš Europu i napredak koji su ljudi ovdje napravili pa ga onda usporediš sa Afrikom, do kakvog zaključka dolaziš?

Očito dolaziš do zaključka da smo mi sposobniji od njih u stvaranju visokih civilizacija. Pa očito onda nismo isti kao oni.

Pa očito bi se svi onda branili od njih zajedno...

dolazim do zakljucka da je Afrika na puno geografski nepovoljnijem polozaju od Europe i da je bilo lakse i zivjet i bilo sto drugo radit u Europi nego u Africi.

hoces rec da su crnci manje vrijedna rasa? da oni nisu sposobni biti na istoj mentalnoj razini kao i bijelci? pa mi smo bijeli a oni crni samo zato sto smo se davno u proslosti prilagodili uvjetima u kojima smo zivjeli. isto kao i kosooki...
kako mozes to sa 'visokom civilizacijom' uopce spominjat, ako imas masu primjera na Zemlji koji govore da rasa i civilizacija nemaju nikakve veze jedno s drugim.
eno samo pogledaj daleki istok - u Japanu zuti ljudi imaju 'visoku civilizaciju' a u Kini zuti ljudi zive siromasno...
sto reci za crnce koji vec generacijama zive u Americi - oni su isto manje vrijedni od bijelaca i nisu sposobni za 'visoku civilizaciju'?

usput - sto je to 'visoka civilizacija'? zasto bi kulturni spomenici, kapitalizam, tehnoloski napredak i nije-bitno-sto bila 'visoka civilizacija'? zasto bliskost s prirodom, kako su zivjeli crveni ljudi, ne bi bila 'visoka civilizacija', da smo svi zivjeli njihovim nacinom zivota, sigurno bi Zemlja duze trajala.... ovim ne kazem da sam protiv tehnologije, ali ko je mjerodavan da kaze sto je 'visoka civilizacija'?

po meni bi 'visoka civilizacija' trebala biti puno vise duhovno osvjestena nego sto je ova nasa u Europi....
Zaphod Beeblebrox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.