Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2007., 17:57   #21
Ograđujem se od ovih raznih mrzitelja, ja sam htjela reći da smo svi različiti (na sreću), ali trebali bi imati ista prava. Od teorija nadljudstva mi se !
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 18:03   #22
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:
dolazim do zakljucka da je Afrika na puno geografski nepovoljnijem polozaju od Europe i da je bilo lakse i zivjet i bilo sto drugo radit u Europi nego u Africi.
No to svejedno nije sprječilo da Bijeli ljudi izgrade jednako visoku civilizaciju kao u Europi u Južnoj Africi. A Crncima to nije uspjelo.

Quote:
hoces rec da su crnci manje vrijedna rasa? da oni nisu sposobni biti na istoj mentalnoj razini kao i bijelci? pa mi smo bijeli a oni crni samo zato sto smo se davno u proslosti prilagodili uvjetima u kojima smo zivjeli.
Pa očito nemogu biti na našem nivou. Jer ne vidim da stvaraju isto kao i mi.

Quote:
isto kao i kosooki...
Kakvi su ti ovo izrazi? Za nekoga tko govori da bi svi trebali biti isti, baš se ne izražavaš najljepše.

Quote:
kako mozes to sa 'visokom civilizacijom' uopce spominjat, ako imas masu primjera na Zemlji koji govore da rasa i civilizacija nemaju nikakve veze jedno s drugim.
Pa ja vidim da postoje rase koje stvaraju i rase koje ne stvaraju, isto tako postoje nacije koje su bolje, a one koje su lošije.

Quote:
eno samo pogledaj daleki istok - u Japanu zuti ljudi imaju 'visoku civilizaciju' a u Kini zuti ljudi zive siromasno...
Da i to nas dovodi do zaključka da su Japanci bolji...

Quote:
sto reci za crnce koji vec generacijama zive u Americi - oni su isto manje vrijedni od bijelaca i nisu sposobni za 'visoku civilizaciju'?
Da kojim slučajem znaš kako oni tamo žive onda bi znao da nisu. Zato jer 50% nasilnih zločina u Americi skrive Crnci, a oni su samo 13% Američke populacije. Puno više ih je od Bjelaca na socijalnoj pomoći itd...

Quote:
usput - sto je to 'visoka civilizacija'? zasto bi kulturni spomenici, kapitalizam, tehnoloski napredak i nije-bitno-sto bila 'visoka civilizacija'?
Zato jer se to zove napredak. A to nam je potrebno da bi preživjeli.

Quote:
zasto bliskost s prirodom, kako su zivjeli crveni ljudi, ne bi bila 'visoka civilizacija', da smo svi zivjeli njihovim nacinom zivota, sigurno bi Zemlja duze trajala....
A tko kaže da bliskost sa prirodom nije napredak? Jasno da je, ali trik je u tome da treba izbalansirati i materijalni i duhovni napredak.

Quote:
ovim ne kazem da sam protiv tehnologije, ali ko je mjerodavan da kaze sto je 'visoka civilizacija'?
Onaj tko je na višem stupnju civilizacije očito...

Quote:
po meni bi 'visoka civilizacija' trebala biti puno vise duhovno osvjestena nego sto je ova nasa u Europi....
Da, i ja tako mislim.
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 18:04   #23
Quote:
šuš kaže:
Ograđujem se od ovih raznih mrzitelja, ja sam htjela reći da smo svi različiti (na sreću), ali trebali bi imati ista prava. Od teorija nadljudstva mi se !
Odkud ti ideja da sam ja mrzitelj?
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 18:04   #24
Pa hvala Bogu kule Babilonske
Ja bi išla u Afriku ali moram biti tu ako zatreba ići u Jankomir
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 18:32   #25
Quote:
valentino-15 kaže:
No to svejedno nije sprječilo da Bijeli ljudi izgrade jednako visoku civilizaciju kao u Europi u Južnoj Africi. A Crncima to niej uspjelo.
zato sto su ih bijelci koji su imali brzi tehnoloski napredak radi boljeg polozaja, iskoristavali kad god su stigli, pokorili ih i napravili sebi grad... zar mislis da se sad skupi 20.000 skolovanih crnaca iz SAD ili UK da ne bi mogli napravit isti takav grad na odmah do Capetown-a?

Quote:
valentino-15 kaže:
Pa očito nemogu biti na našem nivou. jer ne vidim da stvaraju isto kao i mi.
kako ces vidit? ni ti ne zivis medju njima... niti u Africi niti u Americi niti u Britaniji niti u Francuskoj...

Quote:
valentino-15 kaže:
Kakvi su ti ovo izrazi? Za nekoga tko govori da bi svi trebali biti isti, baš se ne izražavaš najljepše.
to je bilo iskljucivo radi spominjanja ociju koje su posljedica prilagođavanja uvjetima

Quote:
valentino-15 kaže:
Pa ja vidim da postoje rase koje stvaraju i rase koje ne stvaraju, isto tako postoje nacije koje su bolje, a one koje su lošije.
ali postoje i bijeli ljudi i nacije koje ne stvaraju, isto kao i crni ili bilo koji drugi ljudi koji stvaraju... postoje 'crne' drzave koje su bogatije od nekih 'bijelih'.

Quote:
valentino-15 kaže:
Da i to nas dovodi do zaključka da su Japanci bolji...
bolji u cemu??? mogu biti bogatiji, i mogu platit Kinezima da im rade neke jeftine poslove, ali im to ne dava za pravo da podju u Kinu, ubiju 10.000 ljudi, zarobe 3.000 ljudi i odvedu ih u Japan na prisilni rad...

Quote:
valentino-15 kaže:
Da kojim slučajem znaš kako oni tamo žive onda bi znao da nisu. Zato jer 50% nasilnih zločina u Americi skrive Crnci, a oni su samo 13% Američke populacije. Puno više ih je od Bjelaca na socijalnoj pomoći itd...
kojim slucajem znam kako oni tamo zive. i sto god da rade i kako god da se ponasaju, vazda mozes rec da je to zato sto su ih njihovi roditelji punili mrznjom prema bijelcima zato sto su ih ovi iskoristavali stoljecima...
ali nisam to htio rec, nego to da isto tako kao sto ima crnaca na socijalnoj pomoci, ima i bijelaca i zutih i crvenih. kojih je vise, a kojih manje to nema nikakve veze - bitno je zakljucit da boja koze nema nikakve veze sa napretkom ili znanjem ili bilo cime.

Quote:
valentino-15 kaže:
Zato jer se to zove napredak. A to nam je potrebno da bi preživjeli.
nije istina - ima ljudi koji zive na planini, meditiraju, piju vodu i gledaju u sunce - isto prezivljavaju ko zna koliko godina...

Quote:
valentino-15 kaže:
A tko kaže da bliskost sa prirodom nije napredak? Jasno da je, ali trik je u tome da treba izbalansirati i materijalni i duhovni napredak.
bijeli ljudi imaju jako malo duhovnog napretka - zasto su oni onda visoka civilizacija?

Quote:
valentino-15 kaže:
Onaj tko je na višem stupnju civilizacije očito...
sto bi rekao na to da kad se uz pomoc kapitala razvije Kina sa 2 milijarde fanaticnih ljudi, da odjednom pomisle kako su oni ta 'visoka civilizacija' koju svi trebamo postivat? a ako ne budemo postovali njihove bogove ili njihove ideale da ce nas zgazit?? i svi koji razmisljaju tako ko ti bi morali postovat svoja uvjerenja - oni su sad mocniji, ima ih vise i moramo ih slusat???
ne bih rekao.....
Zaphod Beeblebrox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 18:53   #26
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:
zato sto su ih bijelci koji su imali brzi tehnoloski napredak radi boljeg polozaja, iskoristavali kad god su stigli, pokorili ih i napravili sebi grad... zar mislis da se sad skupi 20.000 skolovanih crnaca iz SAD ili UK da ne bi mogli napravit isti takav grad na odmah do Capetown-a?
Ne zato jer dosada nisu napravili ništa. I opet ti kažem. Cijela Afrika nije pustinja. I ma i šuma i plaža i sve što si možeš zamisliti. Zapravo Afrika je najbogatiji kontitnent na svijetu prirodnim bogatstvima. Znači da su crnci bili sposobni i oni bi živjeli na ovakvoj civilizaciji kao mi.

Quote:
kako ces vidit? ni ti ne zivis medju njima... niti u Africi niti u Americi niti u Britaniji niti u Francuskoj...
Nije bitno jel ja živim među njima. ALi drugi žive i izražavaju svoje mišljenje. Jesi li kada čuo da su neko veliko tehnološko dostignuće postigli Crnci? Bilo u Africi ili u Francuskoj?

Quote:
to je bilo iskljucivo radi spominjanja ociju koje su posljedica prilagođavanja uvjetima
Ja ti ne vjerujem u Evoluciju, tako da to za mene nema veze sa prilagodbom. Sve u svemu ne volim takve izraze jer su rasistički.

Quote:
ali postoje i bijeli ljudi i nacije koje ne stvaraju, isto kao i crni ili bilo koji drugi ljudi koji stvaraju... postoje 'crne' drzave koje su bogatije od nekih 'bijelih'.
Niti jedna crna država ne živi bolje od bijele. Jasno da nisu svi Bijeli ljudi isti. Ima boljih ima i lošijih. Ali u prosjeku smo iznad Crnih ljudi.

Quote:
bolji u cemu??? mogu biti bogatiji, i mogu platit Kinezima da im rade neke jeftine poslove, ali im to ne dava za pravo da podju u Kinu, ubiju 10.000 ljudi, zarobe 3.000 ljudi i odvedu ih u Japan na prisilni rad...
A tko priča o ropstvu ovdje? Ja samo kažem da zato jer znaju proizvesti bolje stvari, znači da su bolji.

Quote:
kojim slucajem znam kako oni tamo zive. i sto god da rade i kako god da se ponasaju, vazda mozes rec da je to zato sto su ih njihovi roditelji punili mrznjom prema bijelcima zato sto su ih ovi iskoristavali stoljecima...
Znači hoćeš reći da onda treba to crncima odobravati, to njihovo ponašanje?

Quote:
ali nisam to htio rec, nego to da isto tako kao sto ima crnaca na socijalnoj pomoci, ima i bijelaca i zutih i crvenih. kojih je vise, a kojih manje to nema nikakve veze - bitno je zakljucit da boja koze nema nikakve veze sa napretkom ili znanjem ili bilo cime.
Kako nema veze tko je više na socijalnoj pomoći? Ako imaš 1000 Crnaca i 1000 Bjelaca, i od 1000 Crnaca 900 ih je na socijalnoj pomoći, a od 1000 Bjelaca samo 10.

Zar hoćeš onda reći da su i jedna i druga grupa u prosjeku jednako dobre?

Quote:
nije istina - ima ljudi koji zive na planini, meditiraju, piju vodu i gledaju u sunce - isto prezivljavaju ko zna koliko godina...
A kad im dođe neka bolest kaj onda? Kad im dođe rak jel će ga lječiti meditiranjem? Kad ih netko napadne, jel će se braniti meditiranjem?

Quote:
bijeli ljudi imaju jako malo duhovnog napretka - zasto su oni onda visoka civilizacija?
Zato jer još uvijek imamo više duhovnog napretka od crnaca. A DALEKO smo tehnološki razvijeniji od njih.

Quote:
sto bi rekao na to da kad se uz pomoc kapitala razvije Kina sa 2 milijarde fanaticnih ljudi, da odjednom pomisle kako su oni ta 'visoka civilizacija' koju svi trebamo postivat? a ako ne budemo postovali njihove bogove ili njihove ideale da ce nas zgazit?? i svi koji razmisljaju tako ko ti bi morali postovat svoja uvjerenja - oni su sad mocniji, ima ih vise i moramo ih slusat???
ne bih rekao.....
Ako postanu bolji od nas, onda bi nam bilo bolje da ih slušamo. Nije li tako?

jesu li tvoji roditelji bili pametniji i zreliji od tebe dok si bio mali? Jesu. I bilo ti je pametno da ih slušaš jer oni znaju bolje. Isto je tako i sa nacijama. Ako imamo od nekoga za naučiti nešto, onda zašto ih nebi poslušali?
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:13   #27
Tko prihvati Krista ZNA da smo svi jednaki. Tako je malo potrebno...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:28   #28
žalosno je stvarno ako se netko uzvisuje ili ponosi svojom religijom ili pak i vjerom, to stvara svađe i razmirice iz kojih proizlaze drugi grijesi...

tipičan primjer je Izrael i Arapi koji svi svojataju ZEMLJU, koja nije ni IZRAELSKA niti ARAPSKA nego Božja koju je dao Izraelu...

a da ne govorimo o kršćanima po imenu samo koji briju da su oni posebni zbog Božjeg Sina koji je umro za njih...

Bog je nepristran, nema kod Njega ni židov, niti arap, niti amrekinac niti azerbeđanac, sve je stvar OSOBNE STVARI da se netko ponizi pred Križem Isusa Krista koji je umro za grijehe SVAKOGA koji vjeruje u Njega...

tko ne vjeruje već se osuđuje...i u tome je bit svega...

da li prihvaćamo Spasitelja - Boga (po Milosti), ili pak prihvaćamo spasitelja - sebe (po Karmi)

svi ćemo stati pred Gospodina na sudu, oni koji su vjerovali, baštiniti će Kraljevstvo (ne, čovjek NIKADA neće stvariti sam od sebe mir na zemlji, to je utopija), a oni koji nisu vjerovali u Jedinorođenoga Sina Božjeg, bilo izraelac, bilo arap, bilo japanac, bilo hrvat, baštiniti će pakao i vječnu muku sa otpalim anđelima zbog kojih (NE zbog čovjeka, čovjek ima Izlaz) je to mjesto i stvoreno...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:37   #29
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Tko prihvati Krista ZNA da smo svi jednaki. Tako je malo potrebno...
da, al nece svako koji govori: Gospode, Gospode... uci u Carstvo Nebesko, nego koji cini Bozije zapovesti!

nikada manje Boga, hriscanskih vrednosti... a, nikada vise demokratije, tolerancije, gradjanskih drustava, jednakosti, sloboda... i ostalih tekovina "moderne" civilizacije...
rezultat? stotine miliona gladnih (da, ta brojka!), desetine miliona izbeglica diljem sveta, (verskih) ratova, zavisnosti pojedinaca od drustva, otudjenja, depresije...

jednaki smo mi, al ima i jednakijih. to su oni koje ste izabrali, a koji se klanjaju zlatnom teletu- dolaru. ("vi", "mi"... svi oni koji su prihvatili tzv. vladavinu naroda)
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 22:21   #30
Quote:
valentino-15 kaže:
Odkud ti ideja da sam ja mrzitelj?
Nisam se tebi obratila direktno (citirala bih te da jesam). No ipak mi se čini da se iza te pragmatičnosti vezane za crni kontinent nazire tračak prijezira. Bilo bi mi drago da nisam u pravu.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 22:58   #31
Quote:
valentino-15 kaže:
Ne zato jer dosada nisu napravili ništa. I opet ti kažem. Cijela Afrika nije pustinja. I ma i šuma i plaža i sve što si možeš zamisliti. Zapravo Afrika je najbogatiji kontitnent na svijetu prirodnim bogatstvima. Znači da su crnci bili sposobni i oni bi živjeli na ovakvoj civilizaciji kao mi.
cekaj, ti stvarno mislis da crnci nisu sposobni sagradit grad??

Quote:
valentino-15 kaže:
Nije bitno jel ja živim među njima. ALi drugi žive i izražavaju svoje mišljenje. Jesi li kada čuo da su neko veliko tehnološko dostignuće postigli Crnci? Bilo u Africi ili u Francuskoj?
uvjeren sam da u bilo kojem velikom projektu imas osim bijelaca i neke druge rase. i uvjeren sam da su te osobe dale veliki doprinos tom projektu - koji god da je bio.

Quote:
valentino-15 kaže:
Ja ti ne vjerujem u Evoluciju, tako da to za mene nema veze sa prilagodbom. Sve u svemu ne volim takve izraze jer su rasistički.
ti meni govoris da upotrebljavam rasisticke izraze, a ti govoris da je bijela rasa iznad ostalih???? ne kontam...

Quote:
valentino-15 kaže:
A tko priča o ropstvu ovdje? Ja samo kažem da zato jer znaju proizvesti bolje stvari, znači da su bolji.
ja ne mislim da je neko bolji ako zna proizvesti bolje stvari. to nema nikakve veze! po meni je neko bolji ako je posten, iskren, a to sto moze brze pretrcat 10000 m ili napravit bolje auto - to mi nisu vrijednosti po kojima bi ocjenjivao ljude.

Quote:
valentino-15 kaže:
Znači hoćeš reći da onda treba to crncima odobravati, to njihovo ponašanje?
naravno da ne! ja sam strogo protiv svih rasistickih ideja. ali ako uđes dublje u problematiku, vazda dođes do istoga: bijelci su prvi poceli.
isto tako bi mogao rec za ovaj nas nedavni rat. Jugoslavija je prva pocela sa napadima, htjeli su osvojit sto nije njihovo i to nikako ne podrzavam. Isto kao sto ne podrzavam hrvatsko klanje staraca po krajini. isto kao sto ne podrzavam neke izjave da su svi srbi govna ili ne znam ni je sto. ima i tamo dobrih i postenih ljudi isto kao sto i u hrvatskoj ima govana... zasto je neko bolji od pravoslavaca, samim tim sto je katolik? ili obrnuto?

Quote:
valentino-15 kaže:
Kako nema veze tko je više na socijalnoj pomoći? Ako imaš 1000 Crnaca i 1000 Bjelaca, i od 1000 Crnaca 900 ih je na socijalnoj pomoći, a od 1000 Bjelaca samo 10.

Zar hoćeš onda reći da su i jedna i druga grupa u prosjeku jednako dobre?
ova rasprava nije da pokaze ko je bogatiji novcem, nego da pokusa dokazat da smo svi jednaki duhom. a duh je onaj koji nam dava zivot, tijelo bez duha je mrtvo.

Quote:
valentino-15 kaže:
A kad im dođe neka bolest kaj onda? Kad im dođe rak jel će ga lječiti meditiranjem? Kad ih netko napadne, jel će se braniti meditiranjem?
njih nitko nece napast jer ionako nemaju nista, a i rak im ne dolazi jer su puno blizi sebi od nas...

Quote:
valentino-15 kaže:
Zato jer još uvijek imamo više duhovnog napretka od crnaca. A DALEKO smo tehnološki razvijeniji od njih.
zuta rasa je razvijenija od bijele, duhom i tehnologijom, pa ih to ne cini nadrasom.


Quote:
valentino-15 kaže:
Ako postanu bolji od nas, onda bi nam bilo bolje da ih slušamo. Nije li tako?

jesu li tvoji roditelji bili pametniji i zreliji od tebe dok si bio mali? Jesu. I bilo ti je pametno da ih slušaš jer oni znaju bolje. Isto je tako i sa nacijama. Ako imamo od nekoga za naučiti nešto, onda zašto ih nebi poslušali?
hoces rec da je bijela rasa pametnija i zrelija od ostalih rasa i da bi svi trebali slusat nas?
Zaphod Beeblebrox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 23:15   #32
Quote:
šuš kaže:
Nisam se tebi obratila direktno (citirala bih te da jesam). No ipak mi se čini da se iza te pragmatičnosti vezane za crni kontinent nazire tračak prijezira. Bilo bi mi drago da nisam u pravu.
Nemam ja prjezira. Za onoga tko je bolji mogu reći da je bolji, za onoga tko je lošiji mogu reći da je lošiji. I to je to. Ja nikoga ne mrzim.
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 23:33   #33
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:
cekaj, ti stvarno mislis da crnci nisu sposobni sagradit grad??
Ovisi kaj smatraš pod "grad". Ako misliš na kolibe od blata onda da. Ako misliš na ovo u čemu mi živimo u npr. Europi, onda ne.

Zato jer tako nešto u povijesti nisu napravili. Ako znaš za neki takav grad, onda mi molim te reci koji je to.

Quote:
uvjeren sam da u bilo kojem velikom projektu imas osim bijelaca i neke druge rase. i uvjeren sam da su te osobe dale veliki doprinos tom projektu - koji god da je bio.
To kaj si ti uvjeren to je druga priča. Da bi sigurno znao trebaš se držati statistika.

Quote:
ti meni govoris da upotrebljavam rasisticke izraze, a ti govoris da je bijela rasa iznad ostalih???? ne kontam...
Pa stvar je u tome da ja nisam rasist, pa nevolim izraze koje inače upotrebljavaju rasisti.

Rasisti inače procjenjuju ljude po boji kože, i jasno sebe uvijek stavljaju na prvo mjesto bez obzira gdje su zapravo. Ja uvijek procjenjujem ljude po zaslugama. I ako usporediš što je bijela rasa napravila kroz svoju povijest, i onda usprediš crnu rasu, dođeš do zaključka da smo mi napravili puno više. Isto tako su napravili i Azijati u usporedbi sa Afrikancima.

Vidiš, ja objektivno prosuđujem.

Quote:
ja ne mislim da je neko bolji ako zna proizvesti bolje stvari. to nema nikakve veze! po meni je neko bolji ako je posten, iskren, a to sto moze brze pretrcat 10000 m ili napravit bolje auto - to mi nisu vrijednosti po kojima bi ocjenjivao ljude.
Pa i meni je važno ako je netko pošten, iskren itd. Ali nemožeš izbaciti ni inteligenciju iz prosudbe koliko je koja rasa ili nacija sposobna.

Da inteligencija nije važna, danas nebi imali puno toga što imamo. Npr. nebi se sada dopisivali preko interneta.

Quote:
naravno da ne! ja sam strogo protiv svih rasistickih ideja. ali ako uđes dublje u problematiku, vazda dođes do istoga: bijelci su prvi poceli.
isto tako bi mogao rec za ovaj nas nedavni rat. Jugoslavija je prva pocela sa napadima, htjeli su osvojit sto nije njihovo i to nikako ne podrzavam. Isto kao sto ne podrzavam hrvatsko klanje staraca po krajini. isto kao sto ne podrzavam neke izjave da su svi srbi govna ili ne znam ni je sto. ima i tamo dobrih i postenih ljudi isto kao sto i u hrvatskoj ima govana...
Da jasno je da su imali Crnce kao robove, i to nije bilo u redu. Ali svejedno, Crnci se danas nebi trebali više na to izvlačiti, jer ni oni ni njihovi roditelji to ropstvo nisu osjetili. Neka to puste po strani i neka gledaju u budućnost.

Quote:
zasto je neko bolji od pravoslavaca, samim tim sto je katolik? ili obrnuto?
Vjera je nebitna i ne određuje ništa. Zato jer svatko može biti koje god vjere hoće, a rasu nemožeš promjeniti.

Quote:
ova rasprava nije da pokaze ko je bogatiji novcem, nego da pokusa dokazat da smo svi jednaki duhom. a duh je onaj koji nam dava zivot, tijelo bez duha je mrtvo.
Znaš i sam da nismo svi jednaki duhom, jer si i sam rekao da kod nas Europljana fali duhovnog života dok su ga Indijanci imali više.

Quote:
njih nitko nece napast jer ionako nemaju nista, a i rak im ne dolazi jer su puno blizi sebi od nas...
Nitko ih neće napasti? Ni indijanci nisu imali ništa pa pogledaj kaj im se dogodilo. Tibet isto nema ništa pa ih dan danas Kinezi maltretiraju. A rak, i bilo koje druge bolesti će ti doći kad tad. Svi smo mi ljudi kada dođe do bolesti.

Quote:
zuta rasa je razvijenija od bijele, duhom i tehnologijom, pa ih to ne cini nadrasom.
Opet kako koji. Neki više neki manje. Ali da u prosjeku je tako.

Quote:
hoces rec da je bijela rasa pametnija i zrelija od ostalih rasa i da bi svi trebali slusat nas?
Hoću samo reći da oni koji koji su na nižem stupnju razvoja trebaju učiti od onih koji su na višem stupnju. Mi možemo učiti od onih koji su bolji od nas, oni koji su lošiji od nas bi trebali učiti od nas. Vrlo jednostavno i ne vidim u tome ništa loše.
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 00:03   #34
Quote:
valentino-15 kaže:
Ovisi kaj smatraš pod "grad". Ako misliš na kolibe od blata onda da. Ako misliš na ovo u čemu mi živimo u npr. Europi, onda ne.

Zato jer tako nešto u povijesti nisu napravili. Ako znaš za neki takav grad, onda mi molim te reci koji je to.

To kaj si ti uvjeren to je druga priča. Da bi sigurno znao trebaš se držati statistika.

Pa stvar je u tome da ja nisam rasist, pa nevolim izraze koje inače upotrebljavaju rasisti.

Rasisti inače procjenjuju ljude po boji kože, i jasno sebe uvijek stavljaju na prvo mjesto bez obzira gdje su zapravo. Ja uvijek procjenjujem ljude po zaslugama. I ako usporediš što je bijela rasa napravila kroz svoju povijest, i onda usprediš crnu rasu, dođeš do zaključka da smo mi napravili puno više. Isto tako su napravili i Azijati u usporedbi sa Afrikancima.

Vidiš, ja objektivno prosuđujem.

Pa i meni je važno ako je netko pošten, iskren itd. Ali nemožeš izbaciti ni inteligenciju iz prosudbe koliko je koja rasa ili nacija sposobna.

Da inteligencija nije važna, danas nebi imali puno toga što imamo. Npr. nebi se sada dopisivali preko interneta.

Da jasno je da su imali Crnce kao robove, i to nije bilo u redu. Ali svejedno, Crnci se danas nebi trebali više na to izvlačiti, jer ni oni ni njihovi roditelji to ropstvo nisu osjetili. Neka to puste po strani i neka gledaju u budućnost.

Vjera je nebitna i ne određuje ništa. Zato jer svatko može biti koje god vjere hoće, a rasu nemožeš promjeniti.

Znaš i sam da nismo svi jednaki duhom, jer si i sam rekao da kod nas Europljana fali duhovnog života dok su ga Indijanci imali više.

Nitko ih neće napasti? Ni indijanci nisu imali ništa pa pogledaj kaj im se dogodilo. Tibet isto nema ništa pa ih dan danas Kinezi maltretiraju. A rak, i bilo koje druge bolesti će ti doći kad tad. Svi smo mi ljudi kada dođe do bolesti.

Opet kako koji. Neki više neki manje. Ali da u prosjeku je tako.

Hoću samo reći da oni koji koji su na nižem stupnju razvoja trebaju učiti od onih koji su na višem stupnju. Mi možemo učiti od onih koji su bolji od nas, oni koji su lošiji od nas bi trebali učiti od nas. Vrlo jednostavno i ne vidim u tome ništa loše.
Hvala na doprinosu dijelu moje tvrdnje da smo različiti u malim stvarima!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 00:24   #35
Quote:
Orah kaže:
Hvala na doprinosu dijelu moje tvrdnje da smo različiti u malim stvarima!
Misliš da je napredak tehnologije malena stvar?
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 00:37   #36
Quote:
valentino-15 kaže:
Misliš da je napredak tehnologije malena stvar?
Tehnologija je dobar alat!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 01:57   #37
Quote:
Orah kaže:
Tehnologija je dobar alat!
Da jasno da je, ali ja te pitam jel misliš da je tehnologija zanemariva u životu ljudi. Jel bi mogli i bez nje?
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:29   #38
Quote:
valentino-15 kaže:
Da jasno da je, ali ja te pitam jel misliš da je tehnologija zanemariva u životu ljudi. Jel bi mogli i bez nje?
Svjesna smo bića i možda ćemo jednog dana uspjeti tehnologijom stvoriti svijest. Po tehnološkim standardima ta kreatura će biti savršenija od čovjeka. Po mjerilima čovjeka neće! Ono što čovjeka čini čovjekom smatram velikim stvarima! Možda mi je stav naivan ali i to je ljudski!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 13:49   #39
vidim, valentino, da si i ovdje počeo širiti rasističke ideje nakon što si bannan s Prirodnih Znanosti zbog apsolutne neutemeljenosti svojih umotvorina.
eto, to je sve do odgoja, sumnjam da se tebe može preodgojiti preko foruma.

BTW hvala što si me nazvao psihopatom. Ako sam psihopat zato što sam antirasist i znam da biološki, rase ne postoje, onda sam ponosni psihopat.


sretno s novim banom
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:30   #40
Quote:
valentino-15 kaže:
Rasisti inače procjenjuju ljude po boji kože, i jasno sebe uvijek stavljaju na prvo mjesto bez obzira gdje su zapravo. Ja uvijek procjenjujem ljude po zaslugama. I ako usporediš što je bijela rasa napravila kroz svoju povijest, i onda usprediš crnu rasu, dođeš do zaključka da smo mi napravili puno više. Isto tako su napravili i Azijati u usporedbi sa Afrikancima.

Vidiš, ja objektivno prosuđujem.
Da, imali smo strašne zasluge što smo pobijelili i požutili usljed manjka sunca u sjevernim krajevima, te smo jako zaslužni (bijeli i žuti, mislim) zato što smo kontinente orijentirali u smjeru istok-zapad pa smo mogli trgovati i razmjenjivati tehnologije sađenja sličnih biljaka (počeci civilizacije), a crveni i crni to nisu mogli zbog toga jer su - glupani - krivo orijentirali svoje kontinente...

Uh, kaj smo zaslužni...
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.