Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2007., 10:37   #81
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
Dragi moji vjernici!

Zasto mislite da je vasa vjera istinita za razliku od neke druge?

Zasto vi muslimani vjerujete da su ostale vjere neistinite?
Zasto vi krscani vjerujete da je judaizam pogresna vjera?
Zasto vi zidovi vjerujete da su prve dvije pogresne?
Zasto vi pripadnici triju gornjih vjera vjerujete da je hinduizam pogresan?
etc.........

bolje ti je napisati ISTINA(JEDNA "VJERA") VS. LAŽ(BRDO "VJERA")

kad bi covjek zedan istine upustio se u lov na arheoloska otkrica vjerodostojnosti spisa, naisa bi da je Biblija Bozja knjiga.
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 10:48   #82
Quote:
forestsilvy kaže: Pogledaj post
bolje ti je napisati ISTINA(JEDNA "VJERA") VS. LAŽ(BRDO "VJERA")

kad bi covjek zedan istine upustio se u lov na arheoloska otkrica vjerodostojnosti spisa, naisa bi da je Biblija Bozja knjiga.
Puno žednih su kopali i naišli (samo) na vodu i tako su nastali bunari, a da bi otkrio istinu moraš se okrenuti kopanju sebe a ne bunara želja.

A što je to što daje vjerodostojnost jednoj knjizi a ne daje vjerodostojnost drugoj knjizi?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 11:54   #83
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Puno žednih su kopali i naišli (samo) na vodu i tako su nastali bunari, a da bi otkrio istinu moraš se okrenuti kopanju sebe a ne bunara želja.

A što je to što daje vjerodostojnost jednoj knjizi a ne daje vjerodostojnost drugoj knjizi?
vjera

__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:48   #84
di ste sad "božje ovčice"???
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:53   #85
Quote:
sijamac kaže: Pogledaj post
di ste sad "božje ovčice"???
izgubile pastira
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 14:44   #86
Quote:
sijamac kaže: Pogledaj post
di ste sad "božje ovčice"???
Što je ovo? Invazija nevjernika?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 14:54   #87
Ma ja bi im rado odgovorila, ali nikako mi nije jasno kaj bi htjeli?!!! Ako smo još uvijek na temi, a nismo otišli off, već im je rečeno (više puta i na više načina) da sukoba među religijama nema, osim u glavama fanatika, a oni nam bome nisu važni... I da je svaki vjernik na dobrom putu... I da sam ja sigurno uvjerena da će na kraju biti 'tko se zadnji smije, najslađe se smije'
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 15:33   #88
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
...da sukoba među religijama nema, osim u glavama fanatika...
Dobro, možda sukob nije idealna riječ za sve situacije.

Ali, zar se neke religije međusobno ne isključuju? Npr. kršćanstvo kaže da je Isus bog, a judaizam da nije, iako je kršćanstvo preuzelo Stari zavjet od Židova.

Dakle, netko je od ovo dvoje u velikoj zabludi, a to može rezultirati vječnom kaznom (ne može gore) za pripadnike krive vjere.

Ili, evo, otiđi kod svog župnika i reci mu da prelaziš na islam, da je to sve ionako isto, važno je vjerovati - baš me zanima što bi ti on rekao.
Anicet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 16:54   #89
Prelaziti s kršćanstva (koji ima objavu preko samog Sina Božjeg) na islam (koji ima objavu preko proroka) bio bi prelazak unazad i kao takav nije logičan. A stupanj objave nije isključivost - Problem nije KOJA istina (jer je samo jedna) nego KOLIKO istine...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 17:04   #90
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Prelaziti s kršćanstva (koji ima objavu preko samog Sina Božjeg) na islam (koji ima objavu preko proroka) bio bi prelazak unazad i kao takav nije logičan. A stupanj objave nije isključivost - Problem nije KOJA istina (jer je samo jedna) nego KOLIKO istine...
Aha... sve su religije jednake, ali naša je ipak... jednakija
Toliko o nepostojanju sukoba između religija. Ili misliš da bi se Muslimani složili s tvojom tvrdnjom?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 17:08   #91
Ne, oni bi Krista isto spustili na nivo proroka i izjednačili te dvije religije po stupnju objave.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 17:09   #92
Quote:
Anicet kaže: Pogledaj post
Pa, vjeruj što god želiš, naravno. Ali čini mi se da se papa ne bi složio s tim da postoje i drugi bogovi.
papa bi ti da ga pitaš najvjerojatnije odgovorio da ne ne zna i da ga u nevjerojatnoj količini nije briga. za njega je jedan.
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 17:12   #93
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ne, oni bi Krista isto spustili na nivo proroka i izjednačili te dvije religije po stupnju objave.
Dakle, ti držiš da je njihova vjera inferiorna tvojoj?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 17:19   #94
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
. Problem nije KOJA istina (jer je samo jedna) nego KOLIKO istine...
Eto, citiram samu sebe...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 17:23   #95
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Eto, citiram samu sebe...
Zaobilaziš odgovor...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 19:18   #96
Bibliju su shvatili oni koji ju nakon čitanja mogu mirne savjesti "baciti u vatru da izgori". Oni koji to nisu u stanju ništa nisu shvatili.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 08:14   #97
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Prelaziti s kršćanstva (koji ima objavu preko samog Sina Božjeg) na islam (koji ima objavu preko proroka) bio bi prelazak unazad i kao takav nije logičan. A stupanj objave nije isključivost - Problem nije KOJA istina (jer je samo jedna) nego KOLIKO istine...
Kad te škrbavog uhvate i takvog u ajmrdeklu i balavog prebace sa prirodnog stanja duše u kršćanstvo da bi te spasili od onoga što ne razumiješ a da te usput nisu niti pitali je gori zločin nego kad se odrasla zrela osoba konvertira na islam, na budizam, rastafarijastvo, na sljedbenika crvenih krvnih zrnaca...

Problem nije u istini već u kršenju tvojeg prava da te ne pitaju što si sam za sebe odlučio, već ti nameću svoju istinu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 08:15   #98
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ne, oni bi Krista isto spustili na nivo proroka i izjednačili te dvije religije po stupnju objave.
Sad mi (do)kaži da ne postoji kult ličnosti jedne osobe i da se sva dogma na slijeva
u tom pravcu...i ja ću povjerovati u to...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 08:31   #99
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Bibliju su shvatili oni koji ju nakon čitanja mogu mirne savjesti "baciti u vatru da izgori". Oni koji to nisu u stanju ništa nisu shvatili.
yeah
__________________
Shadow Warriors Site:
http://www.shadow-warriors.eu.tc
AngelT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 08:36   #100
Quote:
Anicet kaže: Pogledaj post
Dobro, možda sukob nije idealna riječ za sve situacije.

Ali, zar se neke religije međusobno ne isključuju? Npr. kršćanstvo kaže da je Isus bog, a judaizam da nije, iako je kršćanstvo preuzelo Stari zavjet od Židova.

Dakle, netko je od ovo dvoje u velikoj zabludi, a to može rezultirati vječnom kaznom (ne može gore) za pripadnike krive vjere.

Ili, evo, otiđi kod svog župnika i reci mu da prelaziš na islam, da je to sve ionako isto, važno je vjerovati - baš me zanima što bi ti on rekao.
ne bi mu baš bilo drago..pitao bi te prvo, da li si siguran u svoju odluku, pa bi to u kasnijem razgovoru spomenuo još 5 puta, u tom razgovoru, potencionalno bi te odvlačio od islama, ti ni nebi shvatila, vjerojatno bi te malo zastrašio( kao on to ne govori namjerno, izleti mu koji put)....
__________________
Shadow Warriors Site:
http://www.shadow-warriors.eu.tc
AngelT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.