Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 10:46   #21
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
onda si trebala u samostan...i časne isto imaju sređeno stambeno pitanje....
Nije to isti položaj biti opatica prati-šivati-mesti-kuhati-pljeviti vrt i biti svećenik koji ima domaćicu, koji ne čisti ne pljevi vrt(ako mu to hobi nije)i koji daje mise, blagoslove, ide na sprovode i vjenčanja, krsti i ima svoju razbacanu djecu po selu....
opatice sve to ne rade; za njih je geslo "motlo labora, manje ora, a najviše služenja drugih uz najmanje poštivanja".
I sve to zbog nedostatka mesnog dodatka po navodno božjem naputku
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:33   #22
[QUOTE=Nemruth Dagi;7799716] ima svoju razbacanu djecu po selu....
:/QUOTE]

da? daj mi ime nekog koji ima djecu po selu!! sigurno poznaš nekog! reci!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:40   #23
[QUOTE=extremexx;7800390]
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
ima svoju razbacanu djecu po selu....
:/QUOTE]

da? daj mi ime nekog koji ima djecu po selu!! sigurno poznaš nekog! reci!
Odi u Zagorje zelene...
Nema komentara od tebe za razliku biti opatica i biti pop?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:47   #24
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Odi u Zagorje zelene...
Nema komentara od tebe za razliku biti opatica i biti pop?
Mogu ja?

Bila sam u Zagorju... Zeleno je, da. I? Misliš na onog jednog zagorskog kapelana koji ima dijete? Pa čovjek je znao lijepo pjevati 'sve je ona meni'. Pjevao je i meni ali . Dešava se... Zato je sad zadnja sprdnja i nikad od njega pravog svećenika...

A razlika između redovnika i redovnica i svećenika je najviše u glavi. Što se ti oko toga brineš? AKo njima ne smeta... Čovjek koji život posvećuje Bogu ionako neće promatrati svijet tako površno... Onda isto možeš uspoređivati svečenika na maloj seoskoj i urbanoj gradskoj župi - kojemu je bolje... NEma tu ambicioznosti. Ambiciozni idu u crkvenu politiku, a to je pa posve druga tema...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:20   #25
[QUOTE=SamoMaloSebe;7800593]
Quote:
Bila sam u Zagorju... Zeleno je, da. I? Misliš na onog jednog zagorskog kapelana koji ima dijete? Pa čovjek je znao lijepo pjevati 'sve je ona meni'. Pjevao je i meni ali . Dešava se... Zato je sad zadnja sprdnja i nikad od njega pravog svećenika...
Je onaj iz okolice Konjščine....ili iz Bednje??
Kaj misliš kaj je delala teta Jelena, tak dugo i aktivno...?
Quote:
A razlika između redovnika i redovnica i svećenika je najviše u glavi. Što se ti oko toga brineš? AKo njima ne smeta...
Razlika je brinuti se, a razlika je u primjećivati to isto.

Quote:
Čovjek koji život posvećuje Bogu ionako neće promatrati svijet tako površno...
Ne radi se o površnosti; jedni imaju ulogu u crkvenom životu kao sluge drugima a drugi su aktivni u liturgiji i služe direkt bogu. To nije površina već dubinska razlika koju ti ne vidiš ili ne želiš vidjeti tu "normalnu" podjelu.

Quote:
Onda isto možeš uspoređivati svečenika na maloj seoskoj i urbanoj gradskoj župi - kojemu je bolje... NEma tu ambicioznosti. Ambiciozni idu u crkvenu politiku, a to je pa posve druga tema...
U gradu se lakše izgubi u masi a na selu teže, zato seoske oči sve vide i uši sve čuju....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:44   #26
sad sam vidjela temu pa rekoh da se javim...u mojem mjestu naš svećenik ima dijete i svi to znaju, a ja se pitam odkud tom čovjeku hrabrost i obraz meni držat prodike kako živim u grijehu...naime ja i dragi zivimo skupa a nismo vjenčani
takva me dvoličnost strašno smeta kod Crkve i mislim da takvim postupanjem samo gube na ozbiljnosti i time odvraćaju vjernike od sebe
napisala sam "od crkve" zato šta sam sigurna da to nije jedan slučaj i nije baš prikriven...
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:39   #27
Quote:
paty kaže: Pogledaj post
sad sam vidjela temu pa rekoh da se javim...u mojem mjestu naš svećenik ima dijete i svi to znaju, a ja se pitam odkud tom čovjeku hrabrost i obraz meni držat prodike kako živim u grijehu...naime ja i dragi zivimo skupa a nismo vjenčani
takva me dvoličnost strašno smeta kod Crkve i mislim da takvim postupanjem samo gube na ozbiljnosti i time odvraćaju vjernike od sebe
napisala sam "od crkve" zato šta sam sigurna da to nije jedan slučaj i nije baš prikriven...
Ovi su mi najdraži koji 'svi to znaju'. Isto tako APSOLUTNO SVI ZNAJU da ja i moj župnik bludničimo iz dana u dan, jer kaj ja imam sama odlaziti k njemu na farof i recimo ostajati do deset navečer... A onaih 160 koverti koje dan - dva nakon toga dođu na isto toliko adresi u župi s nekim pozivom ili obavijesti - ma to se napisalo samo od sebe... I tako to. Ali oni ZNAJU! Jer smo si tako dobar par i tako se lijepo slažemo i eto tako... Od toga mi se
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 22:30   #28
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ovi su mi najdraži koji 'svi to znaju'. Isto tako APSOLUTNO SVI ZNAJU da ja i moj župnik bludničimo iz dana u dan, jer kaj ja imam sama odlaziti k njemu na farof i recimo ostajati do deset navečer... A onaih 160 koverti koje dan - dva nakon toga dođu na isto toliko adresi u župi s nekim pozivom ili obavijesti - ma to se napisalo samo od sebe... I tako to. Ali oni ZNAJU! Jer smo si tako dobar par i tako se lijepo slažemo i eto tako... Od toga mi se
I meni su najdraži ovi koji nam po svaku cijenu žele dočarat čistoću i nevinost apsolutno svih svećenika i ne dozvoljavaju pomisao na to da su i svećenici grešnici...

Draga, meni je žao šta ti živiš u maloj sredini di ljudi bez osnova pljuvaju i izmišljaju tračeve jer im je vlastiti život dosadan...znam kako je to i žao mi je da imaš loša iskustva.
Ali nemoj i ti pljuvat po svakom bez ikakvog razloga,možda sam se nesretno izrazila kad sam rekla "svi znaju" pa da pojasnim: majka djeteta ima svoje ime i prezime kao i to dijete a to tko je "tata" ne skrivaju!
Ne znam kako sam se drugačije trebala izrazit...šta bi imena trebala napisat ili potvrdu o očinstvu od svećenika tražit.
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 16:40   #29
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
sva sreća pa si ti expert po tom pitanju...:klap:
Ja nisam časna sestra, molim lijepo!!!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.