Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2007., 09:21   #1
Sekta Komaja

...Što je Komaja i tko stoji iza te sekte koju Hugo Stamm, prominentni švicarski poznavatelj sekti, označava „opasnom i radikalnom“?
Njen osnivač, guru i vođa je Franjo Milićević, rođen 15. kolovoza 1953. u Mostaru. U švicarskim medijima se o njemu može čitati da je bio odgojen katolički konzervativno, kao dječak bio aktivan u crkvi, teško se nosio svojim seksualnim nagonima, zbog kojih se tjedno ispovjedio, kajao i dalje griješio. U Zagrebu je studirao pravo, kojeg nije završio, ali je zato pristupio Yoga centru i transcendentnoj meditaciji Maharishi Mahesh Yogis. 1978. u Zagrebu osniva „Kundalini Lodge“ kao lokalnu sekciju „Teosofskog društva“ (Adyar). U to vrijeme se ženi prvi puta, no brak propada nakon dvije godine zato što žena nije bila suglasna biti samo prva među više njih. Njegovo viđenje uloge i funkcije seksualnosti dovodi ga u konflikt i sa Teosofskim duštvom, iz kojeg tada izlazi i osniva „Ananda Yoga društvo“. 1983. uzima si ime „Aba Aziz Makaja“, svoju djelatnost proširuje i na Švicarsku, gdje 1987. otvara društvo pod imenom „Komaja“ (prema njegovom pojašnjenju, to je riječ iz budućnosti?!). Komaja tvrdi da nije moguće ostvariti slobodu duha bez
oslobođenja tijela u ljubavi, a ljubav nije ljubav ako ima granica, ako nameće prepreku između dvoje ili više ljudi u tjelesnom i duhovnom kontaktu. ...


KOMAJA

Tip ima 5 zena

http://amac.hrvati-amac.com/images/stories/makaja1.jpg
Elio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 15:09   #2
Quote:
Elio kaže: Pogledaj post
[I]...Što je Komaja i tko stoji iza te sekte koju Hugo Stamm, prominentni švicarski poznavatelj sekti, označava „opasnom i radikalnom“?
.....
Taj Hugo Stamm, ako nikog drugog nije našao nazivati opasnim,
je tipičan europski bedak, bilo da je usmjeren konzervativno, bilo
da je usmjeren multi-kulti liberalno.

Da li to Herr Stamm vidi kod Komaje tendencije prema "ubojstvima iz časti", fizičkom zlostavljanju, amputaciji klitorisa, prisilnim ugovorenim brakovima, ili pak priželjkivanje ozakonjene i formalizirane neravnopravnosti ... ma ne, takve stvari ga vjerojatno puno ne brinu, jer one se uvoze iz Somalije, Indije, Pakistana, Maroka, Džibutija ... ... you name it ... pa se moraju prihvaćati s dužnim multi-kulti poštovanjem ...

Ali Komaja ... ee, to je brate opasnooooo ...

Čak i ono neposredno protiv obitelji - uzdizanje novca kao vrhovne vrijednosti, podvrgavanje novcu koje žene tjera da biraju između profesije i obitelji, sve gluplje i permisivnije ideje o odgoju djece, protuobiteljska atmosfera u medijima - sve to, sudeći po onim linkovima gore, nije opasno u usporedbi s druženjem i školovanjem s djecom Komaja ...
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 15:39   #3
Hm... lik ima 5 žena i još hoda na 2 noge... za to mu treba odati priznanje

Jednom sam neznajući o kome se radi zalutao na njegovo predavanje u Zg-u. Lik je potrošio 90% predavanja na bezobraznu samohvalu, dok je preostalih 10% lupao na ljudsku nesigurnost i lagano vrbovao potencijalne članove.

Kasnije mi se još jedna cura (dotičnoj plačam pivu ak je sretnem negdje), pridružila u suptilnom podjebavanju lika pitanjima, što ga je vrlo brzo izbacilo iz takta i dovelo do toga da se izdere "ma pusti sad to!!!".

Sve u svemu, da je lik opasan, nije! Da vrijedi previše pažnje posvečivati njegovim pričama... ne treba...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 16:41   #4
Eh, da su sve religije ovako "opasne" kao Komaja.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 19:10   #5
duhovnosti i igara
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 20:16   #6
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Hm... lik ima 5 žena i još hoda na 2 noge... za to mu treba odati priznanje

Jednom sam neznajući o kome se radi zalutao na njegovo predavanje u Zg-u. Lik je potrošio 90% predavanja na bezobraznu samohvalu, dok je preostalih 10% lupao na ljudsku nesigurnost i lagano vrbovao potencijalne članove.

Kasnije mi se još jedna cura (dotičnoj plačam pivu ak je sretnem negdje), pridružila u suptilnom podjebavanju lika pitanjima, što ga je vrlo brzo izbacilo iz takta i dovelo do toga da se izdere "ma pusti sad to!!!".

Sve u svemu, da je lik opasan, nije! Da vrijedi previše pažnje posvečivati njegovim pričama... ne treba...
Tip ne samo da ima 5 žena i hoda na obje noge, već svih 5 prosto cvjetaju, nasmijane su i očito sasvim zadovoljne i ispunjene....

Komaja je 53. godište....
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 20:33   #7
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Tip ne samo da ima 5 žena i hoda na obje noge, već svih 5 prosto cvjetaju, nasmijane su i očito sasvim zadovoljne i ispunjene....

Komaja je 53. godište....
E da ... poliamorija ... nije za svakoga, ali društveno opasno nije, bez obzira što kaže švicarski ekspert Hugo. Bilo bi zanimljivo znati da li je netko nekad ipak emocionalno stradao na individualnoj razini. Nemam iskustva s direktnim kontaktom kao Ego, ali na TV i u novinama Komaje su mi uvijek ispadali simpa.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 20:46   #8
Pitam se samo, ima li svaka od njih još 5 muževa
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 23:04   #9
tko hrani tu djecu??
on??

one??


ego..kak ateist a staviš anđele na naslovnu

vidiš da u tebi čuči netko tko vjeruje..samo što si previše razočaran
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 11:05   #10
Nisam sasvim siguran sa kim i o cemu bi trebalo pricati na ovom topicu.
Vecinu onoga sto sam imao da kazem o komaji sam napisao vec na ovom topicu, na kome je doslo delimicno i do interesantne rasprave. Jedan deo je pak cinio niz proizvoljnih, direktno ili cesce implicitno glupih, neutemeljenih i u krajnjoj liniji zlocestih tvrdnji.
Prvo sam mislio da je to zbog neinformisanosti, ali s vremenom se ipak vidi da se radi o tome da neki ljudi jednostavno veruju ono sto hoce da veruju jer im to pase u njihov svetonazor. Bez obzira na cinjenice.

Kao prvo postavlja se pitanje zasto je ovaj topic uopste na religiji ?
Komaja nije religiozna grupa niti je njeno ucenje religiozno.

Naslov topica govori o komaji kao sekti, sto ona izvesno nije. Da li Elio zna sta je sekta ostaje pod znakom pitanja. U svakom slucaju on tu rec moze da upotrebi, kao sto se “u narodu” obicno upotrebljava u pezorativnom smislu, bez pruzanja bilo kakvih dokaza za svoju tvrdnju. Sekta, fuj.
Mislim da nepristrasnom posmatracu (kao sto su ovde na topicu Hlebyn, igod i forget-me-not) mora biti jasno odakle potice takva igra i ko je rado upotrebljava za svoje ciljeve.

Pogledajmo malo sajt na kome je tekst objavljen.
Jedan od komentara izgleda najbolje odrazava namere i “zabrinutost” anonimnog pisca teksta
(verovatno se plasi odmazde od nas opasnih sektasa?!):

"Hrvatsko drustvo i Hrvatsku naciju se zeli unistiti na razno-razne nacine: ekonomski, socijalno, s drogama, prostitucijom, "novim religijama", ... Gdje je tu pravna drzava i zastitni mehanizmi?"

Eto dokle je ovaj svet dosao – cak vam i Svajcarci rade o glavi, makar i samo losim funkcionisanjem pravne drzave i zastitnih mehanizama.

Slicni tekstovi (o ugrozenosti srpske nacije) su mogli da se nadju i na raznim srpskim sajtovima.
Tipicna patologija nacionalizma, ali koja moze da se tolerise kao “politicko” misljenje sve dok ne pocnu da bacaju bombe na parlament. Ili da prebijaju neistomisljenike. Sto se zaista i desava. U Beogradu su miroljubivi, ljubi-i-svoje-neprijatelje, pravoslavni hriscani upali u stan u kome su ziveli krisnijevci i premlatili ih sipkama.
No naravno nisu to bili “pravi” hriscani. To su zalutale ovce koje su “pogresno” shvatile pastirove simbolicne price – skinhedsi, seseljevi radikali… I kod vas sigurno ima takvih ali ne znam kako se zovu, koji samo cekaju na mig ovih religiozno-politickih ideologa pa da krenu u akciju.
Policija je na taj dogadjaj naravno samo odmahnula rukom u stilu “tako im i treba kad se mole tudjem bogu”.
E to, ja nazivam “pravnom drzavom i zastitnim mehanizmima”. A ne kao u Svajcarskoj.
PS
Interesantno je pogledati i ostale tekstove na sajtu na koje Elio daje link.
Ako se na prosvjednom skupu ispred hotela Sheraton u Zagrebu ne moze skupiti vise od nekoliko desetaka prosvjednika, onda je potpuno jasno da je Hrvatsko domoljublje postalo potrosena kategorija. Zagreb je veliki grad. Tih nekoliko desetaka hrvatskih domoljuba koji unatoc svemu jos uvijek vjeruju u Hrvatsku, porucilo je na miran, dostojanstven i demokratski nacin da im nitko nece prekrajati njihovu povijest....“

Zadnje uređivanje Dragan : 25.03.2007. at 13:07.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 15:27   #11
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Tip ne samo da ima 5 žena i hoda na obje noge, već svih 5 prosto cvjetaju, nasmijane su i očito sasvim zadovoljne i ispunjene....

Komaja je 53. godište....
jel to onaj munjeni koji je jedanput gostovao kod "sanje" u emisiji?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 15:32   #12
Prije je munjen onaj koji gleda Sanju.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 18:30   #13
Da vidimo sta nam tacno porucuje nas andjeo nr.1 angelina:
Quote:
angelina1 kaže:
duhovnosti i igara
Izreka podseca nekako na onu staru rimsku “hleba i igara”, cime je valjda htela da kaze, daj puku igara i duhovnosti da se zabavlja pa ce to biti poslusan, zadovoljan puk ? Duhovnost je u tom slucaju samo potplacujuce sredstvo (u sustini bezvredno?) kojim neko zamajava i zavodi cestite gradjane.
Ili je mozda htela da kaze da se u igri zivota ne zivi samo od hleba nasusnog vec i od duhovnosti ?
U tom slucaju me zbunjuje onaj smajli na kraju, te zato ovu dilemu ostavljam nerazresenu do njenog sledeceg javljanja.

Quote:
angelina1 kaže:
tko hrani tu djecu??
on??

one??
U svom drugom javljanju na ovu temu ona je ipak puno odredjenija i isrpnija.
U svojoj (materinskoj?) zabrinutosti ona postavlja sasvim opravdano pitanje o ishrani te dece. Posto se sa fotografije ipak ne moze bas zakljuciti da su deca neuhranjena, nesrecna i ne izgledaju bas izmaltretirana, pretpostavljam da su ova njena pitanja na retoricko-principijelnom, takoreci sociolosko-filozofskom nivou.
Tko hrani tu decu ? I dok napetost raste u stilu dobrih romana Agate Kristi, citaoc se zaista sve dublje pita, zaista... tko hrani tu decu ?
On ?? Ili one ?? Butler ili vrtlar ?

Ponudjena su zapravo samo dva odgovora.
1. On ih hrani ==> sasvim jasno, one su nesposobne, zavedene guske koje sede kuci, strikaju i ciste harem (sa svim propratnim slikama koje idu uz pojam harem, za jednog prosecnog Evropljanina/Balkanca).

2. One ih hrane ==> sasvim jasno, on je nesposobni mufljuz koji se uvalio na gajbu jadnim zenama i usled njihove gluposti (ili dobrote) ih iskoristava (opet uz odgovarajucu sliku izrabljivackog pase).

Na njenu veliku zalost istina je ipak u neocekivanom - trecem odgovoru !

3. Tu decu izdrzavaju i on one !
Ma je li moguce, upitace se iznenadjeni citaoc. Izgleda da je.

Jedna od tih zena je magistar klinicke psihologije i ima vec vise godina svoju privatnu ordinaciju
(u koju dolaze i pacijenti koje salju drzavne i privatne klinike). Plata solidna.
Druga, iako magistar sociologije i knjizevnosti, radi kao menadzerka u jednom hotelu sa 5 zvezdica.
Plata solidna.
Treca i cetvrta rade kao uciteljice. Za razliku od Srbije (ne znam kako je u Hrvatskoj), prosvetni radnici su dosta cenjeni i imaju sasvim dobre plate.
Peta radi kao dizajnerka i umetnica.
Makaja, zaradjuje drzanjem predavanja, kurseva i prodajom svojih knjiga isto jednu solidnu platu.

Nadam se da sam ovim podacima uspeo da umirim tvoju zabrinutost za decu ?!
I da na sledecem topiku o komaji neces ponoviti isto “pitanje” ? Pitam, jer sam kao sto napisah, ustanovio da se i pored dobivenih informacija ljudi ipak tesko odlucuju da promene svoj sled misli.

No kada smo vec dovde stigli zasto bi tu i stali ?
Zasto ne bi prosirili pricu i na drugu decu ? Ko na primer izdrzava decu iz prosecne hrvatske obitelji ?
On ili ona ?
Da li ste pitali svoje susede o tome ? Poznajete li statistike ?
Ili, ko na primer izdrzava decu od katolickih svestenika ? On, ona ili crkva ? O ovome bi mozda sama angelina mogla reci nesto vise posto link u njenom potpisu vodi na jedan katolicki forum ?
Sta, nemoguce je da katolicki svestenici imaju decu jer su u celibatu (kratka istorija celibata u kat. crkvi) ?
Cudno, ipak neki napisase i knjigu o tome (Bozija tajna deca), a izgleda da ima i neko udruzenje ozenjenih katolickih svecenika i njihovih zena… Uostalom ako su i pape mogle da imaju decu (njih 39 je bilo ozenjeno - engleska verzija), zasto ne i obicni svestenici ?
Valjda je crkva dovoljno bogata da se pobrine za njih ?!

Zadnje uređivanje Dragan : 25.03.2007. at 21:00.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 21:17   #14
e dragane moj...baš zgodno si ovo napisao

da u prvom djelu sam htjela reći nek se narodu da zabave i malo duhovnosti i evo radosti

drugi dio si razradio detaljno i hvala na informacijama...iako ne znam kud bih s njima

veliš i on i one hrane tu djecu ??

e pa sad....
on jedan a njih pet...ne znam koliko ima djece..al ne sumnjam da ćeš ti TOČNO znati


dakle on sa svojim predavanjima u kojima se govori o nekakvoj slobodi vjerojatno...dovoljno zarađuje za svu tu djecu??

ili on služi kao rasplodni pjevac koji opslužuje koke

kad stigne vidjet svu tu djecu i opsluživati sve te žene i još držati predavanja i prosvjede??


uopće ne vidim nikakve simpatije u tome da jedan pametnjaković ili pametnjakovićka ima oko sebe 5-6 duša koje ju slijepo slušaju

al da je maher...je....držati 5 žena na okupu a da se ne pokolju...za to treba bit pametan....ili su one pametne...sad ne znam


kao prvo ove informacije dole što su linkane ni na koji način ne potvrđuju ispravnost zajednica u kojima jedan pjetao ima svoj kokošinjac

kao drugo ljudi koji griješe ima svugdje pa tako i među svećenicima
kao treće udruženej oženjenih katoličkih svećenika u samom svom nazivu govori da tu nema nikakve veze sa katoličanstvom i sad ja mogu doći od kud hoću i osnovati kakvu god hoću sektu i nazvati ju udrženje razvratnih incestuoznih komaja...što ne znači da to komaje i podržavaju

a i ostali linkovi se svode na isto...stoga mi nemoj zatvarati usta sa ljudima i grupama koje se samo zovu katoličke a ne žive kao katolici vjernici

i osim toga nije tema o njima...nego o komajama...
a na ovom podforumu ima najmanje 80% tema otvorenih s takvim naslovima...pa eto mislim da nema potrebe da i ovu o komajicama "uprljamo"
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:33   #15
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Da vidimo sta nam tacno porucuje nas andjeo nr.1 angelina:

Izreka podseca nekako na onu staru rimsku “hleba i igara”, cime je valjda htela da kaze, daj puku igara i duhovnosti da se zabavlja pa ce to biti poslusan, zadovoljan puk ? Duhovnost je u tom slucaju samo potplacujuce sredstvo (u sustini bezvredno?) kojim neko zamajava i zavodi cestite gradjane.
Ili je mozda htela da kaze da se u igri zivota ne zivi samo od hleba nasusnog vec i od duhovnosti ?
U tom slucaju me zbunjuje onaj smajli na kraju, te zato ovu dilemu ostavljam nerazresenu do njenog sledeceg javljanja.


U svom drugom javljanju na ovu temu ona je ipak puno odredjenija i isrpnija.
U svojoj (materinskoj?) zabrinutosti ona postavlja sasvim opravdano pitanje o ishrani te dece. Posto se sa fotografije ipak ne moze bas zakljuciti da su deca neuhranjena, nesrecna i ne izgledaju bas izmaltretirana, pretpostavljam da su ova njena pitanja na retoricko-principijelnom, takoreci sociolosko-filozofskom nivou.
Tko hrani tu decu ? I dok napetost raste u stilu dobrih romana Agate Kristi, citaoc se zaista sve dublje pita, zaista... tko hrani tu decu ?
On ?? Ili one ?? Butler ili vrtlar ?

Ponudjena su zapravo samo dva odgovora.
1. On ih hrani ==> sasvim jasno, one su nesposobne, zavedene guske koje sede kuci, strikaju i ciste harem (sa svim propratnim slikama koje idu uz pojam harem, za jednog prosecnog Evropljanina/Balkanca).

2. One ih hrane ==> sasvim jasno, on je nesposobni mufljuz koji se uvalio na gajbu jadnim zenama i usled njihove gluposti (ili dobrote) ih iskoristava (opet uz odgovarajucu sliku izrabljivackog pase).

Na njenu veliku zalost istina je ipak u neocekivanom - trecem odgovoru !

3. Tu decu izdrzavaju i on one !
Ma je li moguce, upitace se iznenadjeni citaoc. Izgleda da je.

Jedna od tih zena je magistar klinicke psihologije i ima vec vise godina svoju privatnu ordinaciju
(u koju dolaze i pacijenti koje salju drzavne i privatne klinike). Plata solidna.
Druga, iako magistar sociologije i knjizevnosti, radi kao menadzerka u jednom hotelu sa 5 zvezdica.
Plata solidna.
Treca i cetvrta rade kao uciteljice. Za razliku od Srbije (ne znam kako je u Hrvatskoj), prosvetni radnici su dosta cenjeni i imaju sasvim dobre plate.
Peta radi kao dizajnerka i umetnica.
Makaja, zaradjuje drzanjem predavanja, kurseva i prodajom svojih knjiga isto jednu solidnu platu.

Nadam se da sam ovim podacima uspeo da umirim tvoju zabrinutost za decu ?!
I da na sledecem topiku o komaji neces ponoviti isto “pitanje” ? Pitam, jer sam kao sto napisah, ustanovio da se i pored dobivenih informacija ljudi ipak tesko odlucuju da promene svoj sled misli.

No kada smo vec dovde stigli zasto bi tu i stali ?
Zasto ne bi prosirili pricu i na drugu decu ? Ko na primer izdrzava decu iz prosecne hrvatske obitelji ?
On ili ona ?
Da li ste pitali svoje susede o tome ? Poznajete li statistike ?
Ili, ko na primer izdrzava decu od katolickih svestenika ? On, ona ili crkva ? O ovome bi mozda sama angelina mogla reci nesto vise posto link u njenom potpisu vodi na jedan katolicki forum ?
Sta, nemoguce je da katolicki svestenici imaju decu jer su u celibatu (kratka istorija celibata u kat. crkvi) ?
Cudno, ipak neki napisase i knjigu o tome (Bozija tajna deca), a izgleda da ima i neko udruzenje ozenjenih katolickih svecenika i njihovih zena… Uostalom ako su i pape mogle da imaju decu (njih 39 je bilo ozenjeno - engleska verzija), zasto ne i obicni svestenici ?
Valjda je crkva dovoljno bogata da se pobrine za njih ?!
Pa Dragane, nije da sam branitelj naše Andželajn ali ovo što si napisao ....otišao si preširoko.

Zakomplikovao si jednu tako prostu stvar...čitavu nauku napravio...

Prijatelju dragi, naš Komaja ne drži njih duhovnom snagom na okupu....

Što bi Džoni rekao prangija brate, natjerao ih prangijom....

I ta što je dr psihologije plaši se prangije, razumiješ...

To što je 53 godište samo potvrdjuje onu narodnu bez starca nema udarca...
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 00:17   #16
Quote:
A. i M.B. sa Eliovog linka kaže:
… U „Zajednici“ navodno „normalnog“ bračnog para, dozvoljen je seks sa različitim partnerima, a zaljubi li se jedan od partnera u treću osobu, ona se „priženjava“ i postaje član „Zajednice“. Čudno je što ta praksa vrijedi samo za mušku liniju Zajednice Komaja. …
Quote:
Ego kaže:
Pitam se samo, ima li svaka od njih još 5 muževa
Quote:
Ego kaže:
Kladim se da na svaku ženu u grupi dolazi jedno 50 napaljenih adolescenata kaj su se učlanili s nadaom da bu nekaj poševili...
Ego, rado bih ti odgovorio na tvoje pitanje ali te molim da se odlucis za jednu od dve gornje varijante koje si naveo. Meni ne smeta da verujes tj. drzis za tacne obe, ali ne pase nekako matematicki.
Ako po prvoj pretpostavki samo muskarci imaju >1 zene, onda nuzno ima > zena u grupi, sto iskljucuje varijantu sa “50 napaljenih adolescenata”.
Doduse odgovor vec lezi na onom topicu na duhovnosti, ali nema veze, volim da se ponavljam.

Vidim da ti je ta poseta predavanju ostala u traumaticnom secanju (tek sto se pomene komaja, hop, predavanje) i stvarno mi je zao zbog toga, ali boze moj pa svakome se desi u zivotu da odabere neki los film, ili film koji mu ne pase. Nije greda.

forget-me-not
znam da si u pravu, takav mi stil, preopsiran ali evo trudicu se da budem kraci
PS
Nista bez prangije.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 11:57   #17
IMHO o Abu Azizu Makaji:

Da sam je đedo u godinama i sa velikim nosom, isto bih oblajhala zubiće da svijetle ko u reklami. Pazila bi općenito na fizički izgled. Upakirala svog pišu u paket pseudo-duhovno-meditativnih-obećavajućih laprdanja , i barila psihički labilne u moj kokošinjac.

Čovjek je pametan, umjesto da troši vrijeme i pare u potrazi za picom, on se dosjetio načinu da pice idu za njim, sve zajdeno, i sve dijele drugarski.

Samo tako striček, svaka ti dala

Što se tiče opasnosti za društvo- valjda većina ljudi ima neke stvari posložene u glavi, pa mi se ne čini da je to nešto opasno za društvo, ali za pojedince jest.



Hmmm..........., dobro, ipak je ne bi barila psihički labilne koke- malo bi me prala savjest.
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 13:28   #18
Prodavatelj magle!
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 14:52   #19
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
...
da u prvom djelu sam htjela reći nek se narodu da zabave i malo duhovnosti i evo radosti

...hvala na informacijama...iako ne znam kud bih s njima

veliš i on i one hrane tu djecu ??
...
dakle on... dovoljno zarađuje za svu tu djecu??

ili on služi kao rasplodni pjevac koji opslužuje koke

uopće ne vidim nikakve simpatije u tome da jedan pametnjaković ili pametnjakovićka ima oko sebe 5-6 duša koje ju slijepo slušaju

al da je maher...je....držati 5 žena na okupu a da se ne pokolju...za to treba bit pametan....ili su one pametne...sad ne znam

... zajednica u kojima jedan pjetao ima svoj kokošinjac

kao drugo ljudi koji griješe ima svugdje pa tako i među svećenicima
...
a i ostali linkovi se svode na isto...stoga mi nemoj zatvarati usta sa ljudima i grupama koje se samo zovu katoličke a ne žive kao katolici vjernici
...
angelina1
sta fali radosti ?

Na osnovu toga sto si napisala dolazim do zakljucaka da...

- … ti nije bas stalo do informacija na ovu temu (cemu onda javljanje uopste?)
- … da pitanje “tko hrani tu decu” za tebe, posledicno tome, ostaje jedna velika misterija
- … da imas nesto protiv petlova i kokoski
- ... da ti nije lako da se odlucis ko je pametan, on ili one
- … da ti smatras da svi oni pape, bisofi i svestenici koji su bili ozenjeni nisu katolici
(znao sam za izreku “trudi se biti veci katolik od pape” ali izgleda da vazi i “bili su vise pape nego katolici” ?!)
- … da ti i nije bas nesto stalo do pitanja tko hrani “Boziju tajnu decu” (a mozda ni do same te dece?)
- … da ti mislis da u komaji postoji slepa vera nekome, nasuprot ne-slepe u katolicanstvu
(na osnovu cega to tvrdis?)

Upotrebom kompjutera uspeo sam da utvrdim da Makaja sa tih pet zena ima TOCNO troje dece, sto je za jednog “raplodnog pjevca” i za vise od 60 godina koliko je u braku sa tim zenama ipak zacudjujuce malo ?!
Neki zli jezici kazu da ima svestenika koji za desetak godina, sa jednom zenom, naprave vise dece.

NekaStaraTi,
imas neki argument za to sto tvrdis ili si promasila topic (kokosinjac --> `ajmo malo tracat) ?

bluebox,
dakle sve je to zbog toga da bi pice isle za njim ? Sudis po sebi ?
Da li su onda i muskarci u komaji (monogamni heteroseksualci) isto tu zbog pica ?
Znas li puno magistara klinicke psihologije koji su "psihicki labilni" i imaju svoju uspesnu praksu ?

Jednom recju, tvojom, laprdas bez veze.

PS
Verovatno su i Mojsije, Muhamed... (koji su ziveli sa vise zena) isto smislili religiju da bi pice isle za njima ?

Zadnje uređivanje Dragan : 27.03.2007. at 17:08.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 16:29   #20
Quote:
Prodavatelj magle!
A što konkretno prodaje i po kojoj cijeni?
Za cijene kršćanstva i islama znamo.
Reci mi što se u Komaji prodaje?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.