Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2005., 10:44   #1
Ima li tko kakva iskustva sa akupunkturom?

Što ste uspijeli izlječiti akupunkturom?
martiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 12:39   #2
ja nemam, ali moja majka je skinula 15 kg s akupunkturom!
to je sve što imam od iskustava, žao mi je!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 13:06   #3
moja je frendica isto skinula nekih 15 kg uz pomoć akupunkture;
čim su je prestali tretirati akupunkturom vratila je sve izgubljene kilograme, pa natukla još koji kilogram više


moj otac je imao uklješten neki živac u kičmi pa je jedna kineskinja rekla da mu može pomoć, obavila je tretman nad tatom nekih 15 puta

ništa nije pomoglo

nakon svakog tretmana smo rekli: ajd, valjda će drugi put počet djelovat pa će tata moći lakše hodati, pa ga neće boljeti pa...

ništa

eto, nažalost, ne znam za pozitivna iskustva s akupunkturom
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 10:03   #4
Prije nekoliko godina moja mama je imala problema s hernijom diska (kičma, uklješteni živac, jedva je hodala) pa smo ju vodili na akupunkturu. Doktor je rekao da ne zna koliko će biti uspješan s obzirom da je mama imala 50 kg (ne znam da li to zaista ima veze s akupunkturom ili ne).
Enivej, nekoliko tretmana kod njega (nije bilo nekih promjena na bolje ali neki kažu da akupunktura djeluje sa zakašnjenjem) a onda kod doktorice u susjednoj sobi dvije blokade. I stala je na noge nakon dva mjeseca ležanja i nošenja.

Mislim da su ipak pomogle blokade a ne akupunktura...iako ne mogu tvrditi sa sigurnošću.

__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 10:22   #5
Ja sam u trudnoci imala uzasne jutarnje mucnine (koje su trajale cijeli noc i dan). Non-stop sam povracala i stalno sam gubila na kilazi. Onda sam se odlucila da probam akupunkturu kao zadnje sredstvo jer nikakvi lijekovi nisu pomogli. Sva sreca da sam isla (2-3 puta tjedno), konacno su se mucnine ublazile i pocela sam dobivati na kilazi. Ali ja sam u to stvarno vjerovala pa mislim da je i to malo utjecalo jer ako neko ne vjeruje tome bas mislim da i nece puno pomoci.
Inace sto se tice skidanja kila, to sam isto cula kad se prestane s terapijom, kile se vrate jer se stari apetit opet vrati.
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 07:33   #6
Quote:
mon kaže:
Inace sto se tice skidanja kila, to sam isto cula kad se prestane s terapijom, kile se vrate jer se stari apetit opet vrati.
tako nekako
akupunkturom zaustave osjećaj gladi
moja je frendica jela samo jogurt - dva dnevno dok je bila ne toj akupunkturi, nije osjećala glad pa je mogla tako; naravno da ćeš smršavit ako jedeš samo malo jogurta

čim je prestala s akupunkturom počela je jesti i opet se, jasno, udebljala


ali, da ne bih samo pričala kako akupunktura ne djeluje

meni se čini da djeluje na subjektivan osjećaj bola...mislim da ako već i ne liječi da može utjecati na to da se bolesnik osjeća bolje, da osjeća kako ga manje boli, da osjeća kako mu je lakše, kako nije gladan (ako želi smršaviti) i sl.

moj otac je u početku osjećao olakšanje, prva tri-četiri tretmana, vraćao mu se apetit (nije imao apetita u svojoj bolesti), manje ga je bolilo i sl. ali...
nije bilo izlječenje, samo se malo lakše osjećao u početku
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 08:52   #7
U našoj (bjelovarskoj) bolnici postoji ambulanta za suzbijanje boli. Vodi je 4-5 anasteziologa iz bolnice. Liječnik ti može bez imalo problema napisati uputnicu za akupunkturu. Moja mama godinama ima grzne migrene, grozne do te mjere da kod napada od boli sva ukoči i onda završi na neurologiji gdje prima lijekove kroz infuziju pod nadzorom itd.

Uglavnom, svakih 10 mjeseci odlazi u tu ambulantu na akupunkturu. Obično prolazi 10 tretmana (svaki drugi dan) i glavobolja odlazi kao odnešena ili je ako se i pojavi minimalna da ne treba čak ni neki blagi lijek. Ukoliko prođe 10 mjeseci, nekad čak i 8 glavobolja se vraća i opet ponavlja tretman.

Slične probleme sa glavoboljom ima i cura. Iz druge je županije no dobila je uputnicu pa ćemo i nju uputiti na bockanje. Vidjet ćemo je li je u pitanju placebo efekt ili što već.

No svakako bi se radije podvrgnuo tretmanu kod liječnika, štoviše anasteziologa nego kod neke nadribabe vračare relativno ukošenih kapaka.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 10:24   #8
moja mama je skinula 20 kila al onda vratila 35...
skupo je to a trebas imat jaaaaku volju tek onda se u to upustit, a ne mislit da ce ti to dat volju... to je samo mala pomoc
al ima ljudi naravno koji su akupunkturom uspjesno skinuli kile i odrzali...
ima i onih koji su tako prestali pusit...
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 11:59   #9
Moj rodjak,okorjeli,dugogodisnji pusac je nakon prvog tretmana akunpunkturom (u uho) prestao pusiti.
Kad je osjetio da "doza" popusta,otisao je jos jednom i od tada(par mjeseci) ne pusi.
Cijena tretmana je oko 70 €.
Jeremijajooj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 12:27   #10
ja sam zbog migrene isla na akupunkturu kod jedne kineskinje, 10 tretmana za redom
od tada mi je bolje, nisam jos imala jaku migrenu sa povracanjem samo povremeno glavobolje koje su dosta rijetke
ne znam koliko je to subjektivna procjena jer ja nisam vjerovala da ce mi to pomoci a eto, pomoglo je
ja sam matilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 16:58   #11
svekrvi pomaze akupunktura kod redovitih glavobolja koje ima,
ja isla, ali nis nije pomoglo
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 17:04   #12
Re: Ima li tko kakva iskustva sa akupunkturom?

Quote:
martiz kaže:
Što ste uspijeli izlječiti akupunkturom?
Imam!

Koristim jedan masažer za bezbolnu akupunkturu. Imam nizak tlak i on mi pomaže da ga dovedem u normalu.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 15:25   #13
Re: Re: Ima li tko kakva iskustva sa akupunkturom?

Quote:
J-C kaže:
Imam!

Koristim jedan masažer za bezbolnu akupunkturu. Imam nizak tlak i on mi pomaže da ga dovedem u normalu.
oh,nisam za to cula.ako se ne zezas,mozes li mi reci o cemu je rijec? i ja patim od niskog tlaka.
 
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 20:18   #14
Bila sam kod lijecnika opce prakse koji ima i diplomu za akupunkturu i to radi legalno.!00 kuna tretman plus toliko za prvi i zavrsni pregled.10 tretmana,svaki drugi dan.Isla sam zbog alergije.Bilo bi je dosta dobro 7 mjeseci,a potom po starom.Preporucio je novi tretman tek nakon 2 godine.To jos nije proslo,no skupo mi je.I neprakticno jer je u drugom gradu,40 km daleko.Sretno
Maree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 21:02   #15
Quote:
Maree kaže:
Bila sam kod lijecnika opce prakse koji ima i diplomu za akupunkturu i to radi legalno.!00 kuna tretman plus toliko za prvi i zavrsni pregled.10 tretmana,svaki drugi dan.Isla sam zbog alergije.Bilo bi je dosta dobro 7 mjeseci,a potom po starom.Preporucio je novi tretman tek nakon 2 godine.To jos nije proslo,no skupo mi je.I neprakticno jer je u drugom gradu,40 km daleko.Sretno
To je stvarno preskupo. Više se isplati kupiti aparat kao član za nekih 670kn i možeš si davati tretmane dok si živ.

Evo ja dok tipkam koristim se njime.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 23:23   #16
Quote:
J-C kaže:
To je stvarno preskupo. Više se isplati kupiti aparat kao član za nekih 670kn i možeš si davati tretmane dok si živ.

Evo ja dok tipkam koristim se njime.
i ja imam to za akupunkturu, al to je skorz razlicito od pravih iglica, nije to to.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 00:19   #17
Quote:
Iva kaže:
i ja imam to za akupunkturu, al to je skorz razlicito od pravih iglica, nije to to.
što imaš? gdje si nabavila?
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 09:14   #18
Aparatić za akupunturu proizvodi i Zepter. Košta nešto manje od 600,00 kn. Može se kupiti u njihovom dučanu u Gunduličevoj, kod njih u Radničkoj, a mislim da su i u Kaptol centru.
http://www.zepter.com/main.php?lang=hr&conn=1

Mom mužu pomaže za bolove/grčeve u mišićima.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 10:51   #19
Quote:
J-C kaže:
što imaš? gdje si nabavila?
bas ovo sta pise u postu iznad
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 10:52   #20
Quote:
polly kaže:
Aparatić za akupunturu proizvodi i Zepter. Košta nešto manje od 600,00 kn. Može se kupiti u njihovom dučanu u Gunduličevoj, kod njih u Radničkoj, a mislim da su i u Kaptol centru.
http://www.zepter.com/main.php?lang=hr&conn=1

Mom mužu pomaže za bolove/grčeve u mišićima.
da li je vama jasno da je za akupunkturu potrebno predznanje i to veliko? Ljudi studiraju par godina, da li zaista ima netko tko se ide sam pikati? Jel znate posljedice ako strefite krivo mjesto?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.