Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2015., 11:32   #161
siporex je solidan izolator tako da će je između njega i betona najveći temperaturni prijelaz gdje se stvara kondenzat, bez obzira na unutarnji stiropor.

što znači da je kod multipora još veći temperaturni pad i više kondenzata pa je pitanje da li ta vlaga stigne ispariti kroz zid.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 13:31   #162
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
siporex je solidan izolator tako da će je između njega i betona najveći temperaturni prijelaz gdje se stvara kondenzat, bez obzira na unutarnji stiropor.
Zašto staviti stiropor ako ima siporex?

kaj neće siporex odvojiti veliku razliku topline iznutra i hladnoću zida izvana pa se onda ništa ni ne kondenzira, tj zar nije siporex paropropustan kao i multipor.
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
što znači da je kod multipora još veći temperaturni pad i više kondenzata pa je pitanje da li ta vlaga stigne ispariti kroz zid.
mislim da se multiporom može iznutra raditi i da neće biti kondenzacije jer je paropropustan ako sam dobro polovio, a stiroporom ne jer nije toliko paropropustan koliko bi trebao biti da se ne javlja kondenzacija
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 20:21   #163
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
može i 10cm običnog stiropora unutra, pogledaj svoj izračun u programu ako staviš šuplju ciglu pa temperaturni šok nije tako izražen.

ali ako staviš pun beton i 3cm stiropora iznutra, stvrotiti će se gljivice jer je ogroman temperaturni pad, tako bar ja shvaćam.
pod suplju ciglu mislis na fasadnu ciglu???
nesjecam se ali mislim da vec na 4cm moguca kondenzacija u konstrukciji

neznam koliko je program tocan i precizan, ali vidio sam da je bitno da se upisu tocno svi slojevi, dakle i ljepilo za stiropor i glet

isto tako struka nije dobro objasnila neke stvari, siporeks,multipor i recimo cigla su dobri jer su paro propusni, kamena vuna nije dobra iznutra i obavezna je paronepropusna brana, a stiropor nije dobar a paronepropustan je

mislim da je ipak tocno ono moje prvo objasnjenje da se nesmije dozvolit kondenzacija u zidu i izmrzavanje
45torpedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 20:30   #164
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
siporex je solidan izolator tako da će je između njega i betona najveći temperaturni prijelaz gdje se stvara kondenzat, bez obzira na unutarnji stiropor.

što znači da je kod multipora još veći temperaturni pad i više kondenzata pa je pitanje da li ta vlaga stigne ispariti kroz zid.
Bez obzira na sve, zid je izuzetno hladan, i stvaraju se gljivice, bez obzira na redovito prozracivanje prostorije.

Uskoro ce biti stavljena i izolacija izvana(godina-dvije) ali sam mislio nekako ublaziti problem dok se ne rijesi problem vanjske izolacije(ako ce se i s njime to uopce rijesiti) posto je rijec o djecjoj sobi.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 06:21   #165
Vidim da ima puno izrečenog: pa netko je izračunao da je maksimalno 3cm stiropora, pa što ti znači siporex kad imaš... i sl.
Još jednom ponavljam: preuzeti Encert ili KI Expert, u njima posložiti slojeve zida/poda/stropa kako je kod vas ili kako želite; i to od grijanog prostora prema vanjskom ili negrijanom; i program vam pokaže ima li kondenzacije te koliki vam je U kao i ostale podatke...
Tad vidite koliko dobivate ako koristite paropropusniji materijal od manje propusnog na paru ili obrnuto, a vidite i učinak na prolaz topline, a to možete cjenovno usporediti kad znadete cijene stavljenih materijala.
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 13:18   #166
posto tu ima puno iskustava s tim materijalima za izolaciju iznutra, postavit cu pitanje ovdje;
dakle, radi se o potkrovlju u visokoprizemnici, znaci nema tavana, gore je kosa betonska deka (gredice/ispune) i crijep..
kuca je inace izolirana sa 10cm stiropora, ali gore nema nista od izolacije, pa bi htio sprijeciti nastajanje gljivica po stropu i naravno trositi manje na grijanje.
posto trenutno ne postoji opcija skidanja krova i stavljanja izolacije izvana, ostaju opcije izoliranja iznutra,
dakle osim tog skupog multipora, mogu il staviti nesto drugo tipa gipsane ploce i nekakve vune izmedu? sto ce se dogoditi sa gljivama, da li ce nastajati i dalje? moram li jos nesto staviti? sto ako vlaga prode kroz te ploce iznutra ili cak izvana (jednom prilikom je dio ploce bio vlazan iznutra nakon mjesec dana nenormalne kise)? da li ce mi tu vunu pretvoriti u smrdljivu grudvu koja onda vise smeta nego koristi?
a osim soba, gore je i kupatilo sa istom (jos losijom) situacijom sa gljivicama, pa bi to rjesenje moralo ukljucivati i njega.. a u njemu je zimi para naravno vlage na bacanje.. da li tu gipsane ploce i vuna uopce dolaze u obzir?

da cujem neka iskustva i savjete

edit @kanjar - napisao sam, nema tavana, gore je krovna kontrukcija - grede, letve, crijep, koje su naslonjene na kosu betonsku plocu, izolacije nema nigdje

Zadnje uređivanje Digitall : 12.11.2015. at 13:36.
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 13:28   #167
nije mi poznato koja konstrukcija je ispod tavana. Ukoliko je betonska ploča. Moj je prijedlog postaviti Siporeks (plinobeton) debeo 7, 5 cm (može i 5) i pregletati ljepilom. Dakle budući da je Multipor relativno skup to može pomoći. Inače ako zaliješ vodu na multipor ploču pojave se kapljice- ne upija vodu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 14:03   #168
Quote:
45torpedo kaže: Pogledaj post
pod suplju ciglu mislis na fasadnu ciglu???
nesjecam se ali mislim da vec na 4cm moguca kondenzacija u konstrukciji

neznam koliko je program tocan i precizan, ali vidio sam da je bitno da se upisu tocno svi slojevi, dakle i ljepilo za stiropor i glet

isto tako struka nije dobro objasnila neke stvari, siporeks,multipor i recimo cigla su dobri jer su paro propusni, kamena vuna nije dobra iznutra i obavezna je paronepropusna brana, a stiropor nije dobar a paronepropustan je

mislim da je ipak tocno ono moje prvo objasnjenje da se nesmije dozvolit kondenzacija u zidu i izmrzavanje
koliko sam se igrao s programom, ako imaš ikakve izo elemente kao šuplja cigla ili šuplji betonski blok, može ići stiropor unutra i do 10cm bez kondenzacije.

ako imaš puni beton, kondenzat se pojavljuje u svakom slučaju osim ako staviš 2x parnu pranu (pe folija). to vrijedi i za siporex-multipor jedino što on brže vraća vlagu unutra pa valjda nije tako strašno.

Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
kuca je inace izolirana sa 10cm stiropora, ali gore nema nista od izolacije, pa bi htio sprijeciti nastajanje gljivica po stropu i naravno trositi manje na grijanje.
ak imaš vlagu, onda ti valjda krov curi...
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 20:27   #169
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
evo i u bauhausu unutarnje izolacije: http://media.bahag.com/assets/catalo...ndex.html#p=39
ovo je odlično, baš me zanima dijagram za unutarnje izolacije kao što ljudi stavljaju stiropor, multipor, lamperiju, kamenu vunu i sl.
Evo, ja sam bio, ovo je jedino što sam našao od podataka, ako pomaže nekome... Ja se baš i ne kužim


__________________
Ako trebate nešto kupiti na eBayu, ili treba savjet oko istoga, rado pomažem bez ikakve naknade.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 22:39   #170
Da li je moguće, i na koji način, raditi vanjsku izolaciju ali samo u prizemlju kuće.
Zahvaljujem na savjetu1
sinje more is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 20:48   #171
Izolacija zida koji graniči sa stubištem

Molim preporuku za izolaciju zida stana koji graniči sa unutarnjim stubištem zgrade.Izolacija bi bila zbog bolje topline unutar stana a i bolje zvučne izolacije
Da li kamena vuna ili nešto drugo?Debljina je praktički nebitna odnosno može bit dosta debela izolacija
leatherface is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 23:05   #172
Usidriti ploče?

Mislim postaviti multipor ploče na strop podruma, koliko vidim, nije ih potrebno usidriti, ali ako ih hoćete žbukati, onda ih treba usidriti, a što ako hoću samo nanesti 5mm sloj lakog morta, utisnuti mrežicu i to je to - da li je tu potrebno usidriti ploče ili ne?
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 13:36   #173
A čemu 5 mm morta? Navuci mrežicu ljepilom, a ako koristiš prostor pređi još i gletom tek toliko da postane gletko, prefarbaj i to je to. Ako ne koristiš podrum onda možeš ostaviti ploče nenavučene.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:16   #174
Lightbulb multipor

dragi forumasi,dajte iskustva sa multipor plocama posle ove duge i ledene zime ima li zadovoljnih, negativnih pojava poput budji itd i kolika je razlika koeficijenta kao izolatora izmedju multipora ,stiropora i industriske plute od 5cmm debljine svih, mada ona ispade najskuplja od svih izolatora koliko sam nasla na sajtovima pozz
biljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:52   #175
treba mi mala pomoć

gledam cijene multipora po m2 , po cjeniku u Hr- ploča 5cm je 62,50kn /m2
https://www.ytong.hr/hr/docs/Ytong_M...jenik_2014.pdf

pa gledam cijene na https://www.multipor.de/de/docs/mult...preisliste.pdf str. 4 cijena ploče 3 cm je 40 Eura /m2

njemački mi baš nije jača strana pa ako netko kuži zašto je tako drastična razlika u cijeni ili gledam nešto krivo na DE stranici?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 23:37   #176
ne, ne gledaš krivo
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:56   #177
Krivo gledaš. Nisu usporedivi kataloški brojevi; to od 3 cm za 40-ak EUR je "Laibungsplatte" iliti špaleta otvora prozora / vrata.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:27   #178
Da li je netko probao lijepiti multipor na strop s lakim mortom Rofix Multipor?

Original laki mort za ljepljene od Ytonga dođe 200kn vreća pa tražim neku jeftiniju zamjenu, a da naravno drži ploče zalijepljene na stropu
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:01   #179
Molim pomoc..
imamo staru kamenu kucu(kamen izvana), znaci, bez izolacije..problem je kondenzacijska vlaga sto se pojavljuje na unutarnjim zidovima(koji su vrlo hladni)...koja debljina multipor ploca bi bila adekvatna za kamene zidove debljine 55 cm(sami kamen)..pozz (zaboravih, za unutarnju izolaciju)
bepacici is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:07   #180
Molim pomoc..
imamo staru kamenu kucu(kamen izvana), znaci, bez izolacije..problem je kondenzacijska vlaga sto se pojavljuje na unutarnjim zidovima(koji su vrlo hladni)...koja debljina multipor ploca bi bila adekvatna za kamene zidove debljine 55 cm(sami kamen)..pozz
bepacici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.