Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 14:02   #181
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
A, šta će reć...
Osijećala bih se u najmanju ruku, posrano...
Da sad može u snimatelje...Isuse Bože, svašta na svijetu ima...
Dokaz da je istina sve što si ti, Ribež, u onom gornjem postu rekla...

Čak mislim da bi se tako kumče ponašalo i da si mu kupila iPhone4...
Pa zelja je bila iPhone ili"bar" laptop
caja2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 14:34   #182
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
Pa zelja je bila iPhone ili"bar" laptop
O, krasno, zato se tako i ponašalo kumče...
Ma daj, grozno...
Šta da ti kažem... odgoj, krasan odgoj...

Ali, dobra ti je ova s tortom...
Iako sam čula da postoje i neke imitacije iPhona, neke kineske

Oprosti što se smijem tome, ali mogu mislit kako se osjećaš.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:23   #183
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
Pa zelja je bila iPhone ili"bar" laptop
Samo to? Skromnog li djeteta
Sada malo razmišljam i sve si mislim pa nije uopče bezobrano odbiti kumstvo čak i nakon što ga prihvatiš a netko ti uleti s takvim poklonima.
Onak lagani okret, zahvališ na ukazanoj časti i odbiješ. Zašto ne?
Ja bih to napravila bez imalo grižnje savjeti
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 19:25   #184
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Samo to? Skromnog li djeteta
Sada malo razmišljam i sve si mislim pa nije uopče bezobrano odbiti kumstvo čak i nakon što ga prihvatiš a netko ti uleti s takvim poklonima.
Onak lagani okret, zahvališ na ukazanoj časti i odbiješ. Zašto ne?
Ja bih to napravila bez imalo grižnje savjeti
Prije više godina bila sam kandidat na listi za firmenu kumu ( i krsna kuma sam istoj osobi).
Poveden je razgovor o tome gdje će biti ručak, kaj će se obući i sl.
Pred svima sam javno rekla da ne odobravam cirkuse koje izvode krizmanici sa garderobom, roditelji sa očekivanjima, kumovi sa uzimanjem kredita da bi otplatili poklon, pa još i običaj da kumovi plate ručak.
Pogađate
Nisam bila odabrana
Nije me pogodilo, kupila sam joj zlatni prsten za uspomenu na taj dan, i bez imalo srama se pojavila u crkvi i na ručku.
Najbolji su mi oni koji ni u crkvu ne dođu na obred, ali su dali najveći dar.

Moja je za krizmu dobila iphone, koji je kuma ubola na nekoj opciji za manje kuna kak već to ide u privatnim firmama sa puno mobova.
I protiv toga sam bila, iako danas priznam da je to vraška mašina.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 11:07   #185
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Prije više godina bila sam kandidat na listi za firmenu kumu ( i krsna kuma sam istoj osobi).
Poveden je razgovor o tome gdje će biti ručak, kaj će se obući i sl.
Pred svima sam javno rekla da ne odobravam cirkuse koje izvode krizmanici sa garderobom, roditelji sa očekivanjima, kumovi sa uzimanjem kredita da bi otplatili poklon, pa još i običaj da kumovi plate ručak.
Pogađate
Nisam bila odabrana
Pobogu, što je to bilo, neka audicija za kumu? Kandidat na listi?
Kad sam se krizmala, znala sam da želim tu osobu za kumu iz milijun razloga i da ne dolazi u obzir nitko osim nje. Poklon mi je u svemu tomu bio nebitan.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 17:38   #186
stariji klinci su mi uredno primili sve sakramente.kumove su odabrali sami , ljude koji su im bliski i s kojima se dobro osjećaju.kćer je dobila od kume narukvicu i naušnice(bijelo zlato) + haljinu koju je odabrala u kuminu dućanu.sin je dobil lančić s privjeskom(sidrom) od bijelog zlata,mobitel (bio na akciji za 500 kn) i ogrebel se za tenisice(cca 600 kn).nisu tražili ništ, htjeli su te ljude i bez poklona.iako nisam praktičan vjernik(ne odlazim na misu)mislim da sam ih odgojila u jednom dobrom duhu, tj.da sakramenti nisu prilika da "ušičariš" poklone od ljudi.suprotno tome kćer je ove godine bila u prilici da kao srednjoškolka bude kuma i njeno kumče je počelo s nekim nebuloznim željama koje sam odsjekla u startu. lijepo sam rekla da je ona srednjoškolka i da joj može kupiti poklon do 300 e ili tolko dati u koverti. ni mojoj djeci nitko nije kupovao sva čuda tehnike, iako imaju sve, tak da mislim ako već dijete ide na sakrament nek to bude zbog vjere, a ne zbog koristi.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 21:33   #187
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
Evo nakon 10- ak dana od mog kumstva da podjelim dojmove i s vama. Nakon dugo razmisljanja za poklon uzela sat, kameru, neku prikladnu knjigu,tortu i nesto eurica u kuvertu da se nade za pice. Potrosila oko 3300 kn. Po dolasku kod njih prvi 5min s kumcetom. Predan poklon i prva se otvara knjiga( najveci paket), otvara sa dna do pola(ni naslov nevidi) vraca u kesu, otvara kameru-komentira da sad moze u sminatelje. Otvara sat-dobar je. Zahvaljuje i odlazi i sobu, a majka komentira" a sta ste to uzimali......Drugi pet minuta s kumcetom u crkvi u redu cekajuci dolazak pred biskupa. Jedina fotografila je mi sa biskupom. Treci pet minuta sa kumcetom navece kad smo se pozdravljali uz pozdrav najavljuje se da ce doci na more 10-15dana kad skola zavrsi.
Bas tuzno

Moj suprug je bio krizmani kum nasem necaku (po mojoj strani)
Kad smo dosli u restoran, vidim ja da imaju djecji stol, a necak sjeda do mog supruga i mene
Velim ja sestri da sta ga maltretira da sjedi s nama cijelu vecer, a ona mi kaze da je on sam tako trazio i da hoce biti do kuma
To mi se bas svidjelo, a i suprugu isto
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 16:54   #188
Ja sam dva puta bila kuma na krizmi i oba dva puta bile su cure koje su mi bile kao vlastite kćeri. Obožavala sam ih i one su užasno drage i dobre i skromne. Odabrale su me zato što me vole i bilo bi im drago, a o poklonu nisu ni razmišljale , to im uopće nije bilo bitno.
Mogu si priuštiti i puno skuplje poklone, jer to mi stvarno nije problem.
Jednoj sam kupila novi iPad 2 koji je došao negdje oko 5.000 kn i bila je presretna i rekla je da se ne skida s njega.
A za drugu curu sam puno razmišljala jer njezina je obitelj u podosta teškoj financijskoj situaciji tako da nije neki čovjek od ove moderne tehnologije. Onda sam se sjetila da ona obožava glazbu i više od svega bi htjela svirati gitaru. Tako da sam joj kupila neku od isto tako 5000 kn. I bila je presretna, roditelji su je upisali u glazbenu školu, sad ide na sva natjecanja svaki dan neki koncert. Kad je slušam tako mi je drago!
Maree10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:24   #189
Quote:
Maree10 kaže: Pogledaj post
Jednoj sam kupila novi iPad 2 koji je došao negdje oko 5.000 kn i bila je presretna i rekla je da se ne skida s njega.
A za drugu curu sam puno razmišljala jer njezina je obitelj u podosta teškoj financijskoj situaciji tako da nije neki čovjek od ove moderne tehnologije. Onda sam se sjetila da ona obožava glazbu i više od svega bi htjela svirati gitaru. Tako da sam joj kupila neku od isto tako 5000 kn.
Mislim da su to pre veliki iznosi za poklon djetetu od 14 godina. (tu kod nas, gdje je prosjecna placa tu negdje)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 19:32   #190
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
...od 14 godina. ...
U nekim djelovima Hrvatske je krizma u drugom srednje.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 21:41   #191
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Mislim da su to pre veliki iznosi za poklon djetetu od 14 godina. (tu kod nas, gdje je prosjecna placa tu negdje)
uvijek ima onih koji imaju natprosječnu plaću i koji si mogu priuštiti skupe poklone, pa ako im to predstavlja veselje (a krizmanicima zasigurno predstavlja ), zašto ne?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 10:39   #192
I ja kažem, sreća moja što me ne mogu odabrati za kumu jer imam problema nekome izreći NE....
Eh sad, što se poklona tiče...
Ja sam oduvijek bila i preskromna, meni je bilo neugodno i jesti kod rodbine- da ne ometam ili kad bi slučajno nekome upala na ručak ili večeru... pa nisu me ni računali a moraju pitati iz pristojnosti
Ne bi bilo na pamti nešto pitati za poklon, nebitno kojom prigodom.
To smatram izrazito nekulturno i bez osjećajno( pa dobrahno i bezobrazno)
Nažalost, iz ne znam kojih razloga moj je mali čista suprotnost meni i mom karakteru. Uz sve naše razgovore, uvjeravanja i "prosvjetljivanja" ,on se ne bi , ni na sekundu dvojio i odmah bi bubnuo- "hoću novi komp koji podržava najnovije igrice" . Ove je godine, na jedvite jade prošao sa 4 i stalno mi spominje kako mu ništa zato nisam kupila ( kao nagradu )
Ja mu mirne duše rekla da ,što se mene tiče, mogao je proći i s pet ali da nije zaslužio ni trojku jer se ni najmanje nije trudio a da poklon bi trebala dobiti ja koja sam mu tu i tamo pomagala da skroz ne zaglibi a da je njemu to posao i da uči za sebe a ne za poklon.Naravno da sam sve to mogla okačiti mački za rep ali ne pada mi napamet da ga poklonima ucjenjujem niti nagrađujem kad nemam za što.Oduvijek je bio takav i sreća opet moja da ne mora birati kuma niti poklon jer bi me stavio u jako neugodnu poziciju.
Toliko o odgoju i dječjim željama
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 01:28   #193
Što kupiti kad si kum(a) na krizmi?

Jedno od najtežih i najodbojnijih pitanja u katoličkoj vjeri u Hrvata. Ne želim vrijeđati ničije osjećaje jer se i ja ubrajam u vjernike, ali kod pričesti, krizmi, pa i vjenčanja smo debelo zaglibili. Pokloni, OK, ali ponašamo se kao šeici iz Kuvajta.

Jedno mi je krizmano, a drugo još nije, ali mi je od pomisli na obje krizme zlo. Zašto? Zato što nam jednostavno ne vrijedi ikome pričati (niti potencijalnim kumovima, niti našim krizmenicima) da ti vražji pokloni nisu glavna stvar. Kad jesu. I svi se utrkuju i natječu i da prostite preseravaju.

Ja jesam za to da se mlado stvorenje lijepo obuče, jesam da dobije neki darak, ali nisam za to da odijelo/haljina mora biti ekskluziva, a da vrijednost darova mora biti u rangu četiri znamenke.

Ali, kao što rekoh, taj stav danas na žalost uopće ne prolazi, jurišam na vjetrenjače.

Inače, jednom sam bila kuma i kupila djevojci narukvicu ispod tisućarke. Nisu me istjerali i nisu prekinuli kontakte pa valjda nemaju pritužbi.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 20:44   #194
Tek imam 16 godina, a već sam dva puta bila kuma. Za svoju firmu sam htjela dobiti nesto posebno, drugacije... razocarala sam se kada sam dobila poklon. Tek sad svacam koliko novaca treba izdvojiti za neke 'posebnije' stvari. Sada vec slijedi trece kumstvo, mislim da je to ipak malo previse. Kakve vi poklone predlazete? Nemojte samo knjige, ni Biblije, jer znam da se to prvenstveno meni nebi sviđalo da idem na krizmu, a kamoli djevojci od 13- 14 godina.
sany1807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 20:50   #195
kad sam ja isao na krizmu dobio sam TV..a kad sam ja bio kum prvi puta kupio sam skuter, a drugi puta PS3..
__________________
"Tišina koja je nastala nikako mi se nije dopadala. Dovoljno sam odrastao da znam da se najgore vesti najlakše saopštavaju ćutanjem.."
Vesperian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 17:29   #196
Kad čitam ovaj topik, uviđam da je mojim roditeljima odluka da me ne krste, i moja da se ne krstim, pričestim, krizmam i ostalo bila među najglupljim financijskim odlukama u mom životu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 12:48   #197
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kad čitam ovaj topik, uviđam da je mojim roditeljima odluka da me ne krste, i moja da se ne krstim, pričestim, krizmam i ostalo bila među najglupljim financijskim odlukama u mom životu.
A mi ni svadbu nismo imali, 11 uzvanika na rucku - kolika je tek to propustena zarada
Al se zato sacuvalo zivaca na vagone
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 15:35   #198
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
...
Najbolji su mi oni koji ni u crkvu ne dođu na obred, ali su dali najveći dar.
...
I sto je tu cudno? Pozvali ih, dali dar kako i pristoji, ne znaci da zbog toga moraju jos i trpiti maltretiranje u crkvi (ja sam do sad svaki put uspjesno pobjegla van tokom obreda, mozak mi jednostavno ne moze to probaviti )
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 15:43   #199
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kad čitam ovaj topik, uviđam da je mojim roditeljima odluka da me ne krste, i moja da se ne krstim, pričestim, krizmam i ostalo bila među najglupljim financijskim odlukama u mom životu.
pazi, ja sam čak obavila krštenje i pričest (u 5. osnovne ), međutim glupi starci su takvu sirotinju odabrali za kumove da se ni ne sjećam poklona.
a zapamtila bih kompjuter ili skuter. pa čak i sat, skromna sam po prirodi

do 8.razreda me vjera prošla. razmišljam da joj se vratim. naime, trebao bi mi novi auto, ili bar da mi netko sobu renovira.

u svakom slučaju, ovo mi je favorit topic na čitavom forum.hr-u.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 17:36   #200
Ja sam znala čitat i Koliko ste zaradili na svadbi.

Te topike treba premjestit na Gospodarstvo.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.