Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2011., 23:30   #561
Fala ti jos jednom, ali kada odem na backup u recoveryu javi mi
E:can't find MISC
E:Can't mount CACHE:recovery/command

Koliko treba bit slobodnog mjesta na kartici za taj backup? da nije u tome problem? imam oko 200 mb

EDIT: nema sanse da je problem u megabajtima jer sam pobrisao par stvari pa imam oko 750 i opet isto
Error while dumping boot image

Zadnje uređivanje HRJAX : 01.04.2011. at 23:38.
HRJAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 09:43   #562
Ako se smijem umjesati @chill ti vec drugi put pokusava reci da prvo instaliras ROM MANAGER i s njim napravis backup. Ja iskreno s tim nikad nisam radio i nije mi jasno odakle ti toliko probema ako si radio root po postupku sa xda foruma o revoked metodom (ne znam vise jel se tocno tako pise). Ja sam radio po toj metodi tocno od slova do slova i sve radi savrseno.

htc desire data2sd

Zadnje uređivanje tomisličak : 02.04.2011. at 11:12. Reason: nepotrebno Quote, na post iznad svoga
rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 11:21   #563
kad pokrenem backup na rom manageru, mob se restarta i upali se recovery i tamo opet pise ''cant found cahce itd''

Zadnje uređivanje tomisličak : 02.04.2011. at 12:47. Reason: nepotrebno Quote, na post iznad svoga
HRJAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 11:25   #564
Quote:
rabbit kaže: Pogledaj post
Ako se smijem umjesati @chill ti vec drugi put pokusava reci da prvo instaliras ROM MANAGER i s njim napravis backup.
Smiješ se miješati
Ali mu daješ krivu informaciju nisam mu rekao da ROM Managerom napravi backup pročitaj još jednom ali ista stvar je i preko ROM Managera...na isto dođe

Quote:
rabbit kaže: Pogledaj post
Ja iskreno s tim nikad nisam radio i nije mi jasno odakle ti toliko probema ako si radio root po postupku sa xda foruma o revoked metodom (ne znam vise jel se tocno tako pise). Ja sam radio po toj metodi tocno od slova do slova i sve radi savrseno.
Upravo tako...sve je objašnjeno od slova do slova i ako se prate uuupute kak spada, ne može se fulat
Metoda je UnrEVOked

Ovdje je LINK na SVE vezano uz "obradu" Desire-a i sve je detaljno napisano i linkano na potrebne stvari. Pridržavajte se toga i neće biti problema

HRJAX definitivno nekaj krivo radiš....meni je sve uspjelo od prve, a nisam o tome imal pojma...u prva 3-4 dana sam sve napravil po uputama iz linka

Quote:
HRJAX kaže: Pogledaj post
kad pokrenem backup na rom manageru, mob se restarta i upali se recovery i tamo opet pise ''cant found cahce itd''
Jesi ti nekaj brisal na telefonu ili na kartici? Nije mi jasno da ti ne može naći cache
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 14:21   #565
Nisam brisao nista osim muzike. Jel ga mogu nekako unrootat pa probat opet?
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
__________________
Mamić viri Mišku iz, hm stražnjeg dijela, od kada je ovaj došao u HNL. Sjetite se samo kako je bio oduševljen kada ga je Scoria sa bunkerom pregazio na Kantridi.Odnosi snaga u HNL su zauvijek promijenjeni svidjelo se to vama ili ne. (c) bioshock
HRJAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:36   #566
Možeš, naravno...ali daj malo pogledaj onaj link koji sam stavil u jednom od zadnjih postova pa tamo nađi prije nego pitaš tu Tamo se nalazi stvarno SVE kaj te zanima.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje tomisličak : 03.04.2011. at 14:15. Reason: nepotrebno Quote, na post iznad svoga
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 18:03   #567
idem po ovom postupku i opet javlja isto... ili si mislio da stavim onaj alpharev?


Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ga rebootaš u HBOOT Da bi mogao raditi reboot u recovery, trebaš imati Hot Reboot aplikaciju (pošto mislim da gore imaš stock ROM).
Dakle: Prije nego skineš ROM koji misliš da ti je ok, treba pročitati sve specifikacije developera! Koji su uvjeti instaliranja nekog ROM-a, software-ske postavke i sve kaj treba napraviti ili imati na telefonu da instalacija uspije!

0) PRVO TREBA INSTALIRATI ROM MANAGER I U NJEMU POKRENUTI CLOCKWORK MOD RECOVERY. NAKON TOGA NA SD KARTICI DOBIJETE FOLDER POD NAZIVOM CLOCKWORKMOD I U NJEMU SE NALAZI SUBFOLDER BACKUPS. U TAJ FOLDER SE AUTOMATSKI SPREMA NANDROID BACKUP.
0.1) OBAVEZNO NAPRAVITI NANDROID BACKUP. REBOOT U RECOVERY MOD I UĆI U BACKUP AND RESTORE, PA BACKUP (JA KORISTIM BACKUP AND REBOOT).
1) reboot into Recovery mod
2) wipe data/factory reset (obavezno brišeš sve da imaš clean install)
2.1) wipe cache partition
3) ADVANCED --> wipe dalvik cache
4) pa BACK tipka i onda: install zip from sd card
5) nađeš taj zip (u folderu u koji si ga stavil na sd-u)
6) Pritisneš trackball (okrugli gumbić) ispod ekrana na telefonu i on odrađuje svoje. Kada je gotov napiše: Instalation complete ili nekaj takvo.

Ja sam se držao svega navedenog na topicima za određeni ROM i nikad nisam imao niti najmanjih problema. A probao sam 4 ROM-a i ostao na OXYGEN-u jer mi je savršen za moje potrebe
HRJAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:24   #568
Pa Alpharev je S-OFF
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:39   #569
Uspio sam konacno, hvala na pomoci !

Zadnje uređivanje HRJAX : 03.04.2011. at 23:47.
HRJAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:19   #570
ajde super baš mi je drago

Za sve početnike...
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1016084
sa video tutorialom kako svašta nešto...i prvo si to proučavajte i pogledajte malo na tom forumu kaj se nudi prije nego tu postavite neka pitanja. [/U][/B]
I mi koji znamo neke stvari smo na taj način najviše naučili
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje tomisličak : 04.04.2011. at 13:26. Reason: Svi linkovi se obavezno moraju stavljati u CODE tag
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 09:36   #571
pozdrav ljudi jel netko ima iskustva sa pokretanjem JAVA aplikacija na Desire-u, s tim da nemam stock ROM nego MIUI-DEV 1.3.25 2.3.3 GB...

zanima me samo jer bi htio instlairat mzaba-u na mob, pa ako netko možda zna kako bio bi zahvalan na savjetu...

pokušao sam instalirati pakete sa xda foruma ali mi se javlja samo FC...
S_Kool is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 14:14   #572
meni je malo neugodnjak al što ću .... kako na Desireu kontakte odnosno imenik prebacit ili kopirat na sim karticu a da ne prebacujem jednog po jednog
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 15:03   #573
@Eppur si muove

Mislim da bi to islo ovako.

Menu - All apps- - People - tipka Menu - Import/Export - Export to SD card - SIM

Nisam mogao editirati post iznad, pa pisem novi post.

Jeste li koristili Desire negdje u inozmestvu. Treba li posebno nesto namjestati u telefonu za roaming? Mozda je malo glupo pitanje, ali me zanima da ne bi bilo - nisam znao

Kad idem na Settings - Wireless & networks - Mobile networks - Data roaming.
Kod Data roaming stoji opcija da se stavi kvacica. To se odnosi na koristenje npr. mog internet paketa kad sam u romingu?

Zadnje uređivanje tomisličak : 08.04.2011. at 02:03. Reason: spojeno
Ciuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 22:55   #574
Quote:
Ciuc kaže: Pogledaj post
@Eppur si muove

Mislim da bi to islo ovako.

Menu - All apps- - People - tipka Menu - Import/Export - Export to SD card - SIM

To sam već isproba al ne ide, jer kad izaberem export to sd tad me pita koji account da iskopiram phone odnosno gmail al export to sim nema.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 02:01   #575
Quote:
Ciuc kaže: Pogledaj post
Kad idem na Settings - Wireless & networks - Mobile networks - Data roaming.
Kod Data roaming stoji opcija da se stavi kvacica. To se odnosi na koristenje npr. mog internet paketa kad sam u romingu?
Tako je, to je roaming za data opciju (mobilni internet). Što može bit prilično skupo

A što se tiče GSM roaminga, ne moraš raditi ama baš ništa. Čim izađeš iz dometa domaćih odašiljača, tvoj mob će se automatski prijaviti na odašiljač stranog operatera koji s tvojim operaterom ima ugovor o roamingu.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 17:20   #576
malo sam mozda glup i imam mozda glupo pitanje ali da li se moze praviti mapa u fotografijama?
mislim ja nisam nasao nigdje...a htio bi tipa slike od nekog vikenda stavit u jedan folder i tako ostale...
tipa s rostiljade....da ih nemam sve u jednoj mapi pa ih je tona za vrtit kad nesto trazim...

E da i mene zanima kako se to moze a da se ne mora spajati na PC...

thx
KRE10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 17:34   #577
Skini neki file explorer i radi foldere unutar DCIM foldera.
I onda u te foldere stavljaj slike.
Jednostavnije (brže) je preko kompjutera, ali ako ne želiš...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 19:25   #578
Pozdrav, ekipa! Dakle, probao sam utkljucati svoj Desire na sve mreze, posto mi je zakljucan na vip, i nazalost nejde. Prvo sam skinuo sa XDA onaj iso file i sprzio ga tako na CD, sve sam u biosu postelao da mi se boota na jedan CD, restartao komp, ubacio CD, nakon sto je on lijepo napravio svoje, lijepo mi pise da upalim mob drzeci tipku DOWN i pritom stisnuti tipku POWER. To i napravim, zatim mi se upali Desire i sve je u redu. Potom ga ustekam na USB i na Desireu mi se lijepo promijeni iz HBOOT u HBOOT USB PLUG. Kao sto vidite, sve ide glatko do toga koraka. Nakon toga lupim enter, kao i sto pise i na kompu mi pise da cekam. Nakon toga pise: Could not be established. Retrying... Unknown eror. I pise da se obratim Xda forumu ili da ponovim postupak. I ponovio sam ga i opet nista. Moze li tko pomoci. Presao bih na Bonbon, a necu davati vipu 450 kn.
jurica_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 20:20   #579
ma da, jesi provjerio koji je erasize 20000 ili 40000
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 21:01   #580
Sto je pak to? Daj budi malo jasniji. Trudim se opisati problem, a ovako se odgovara. Jesi ga ti otkljucao na ovaj nacin?
jurica_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.