Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2006., 16:05   #1
Trst

To je prvi talijanski grad koji vecina hrvata posjecuju. Za istrance i kvarnerce, Trst je mnogo blizi nego za mene... Uvijek se isplati ici u Trst, posto je veoma privlacni grad i raskrnica kultura, na granici izmedju latinskog i slavenskog svjetla. Trscanka kuhinja je isto fina i zasluzi da bude probana. Ja u Trstu sam uvijek spavao u Hotelu Teatro, koji se nalazi u gornjolijevim kutu glavnog trga. Jedan restorant gdje se jede odlicna riba bez da se previse mnogo trosi je "Nastro Azzurro", koji se nalazi u centru ispred rive. Iz Hrvatske je sigurno brze i prakticnije upotrijebiti autobus nego vlak.

Zadnje uređivanje Michele San Pietro : 19.08.2006. at 20:54.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 17:06   #2
Quote:
Michele San Pietro kaže:
To je prvi talijanski grad koji vecina hrvata posjecuju. Za istrance i kvarnerce, Trst je mnogo blizi nego za mene... Uvijek se isplati ici u Trst, posto je veoma privlacni grad i raskrnica kultura, na granici izmedju latinskog i slavenskog svjetla. Trscanka kuhinja je isto fina i zasluzi da bude probana. Ja u Trstu sam uvijek spavao u Hotelu Teatro, koji se nalazi u gornjolijevim kutu glavnog trga. Jedan restorant gdje se jede odlicna riba bez da se previse mnogo trosi je "Nastro Azzurro", koji se nalazi u centru ispred rive. Iz Hrvatske je sigurno brze i prakticnije upotrijebiti autobus nego vlak.
ja u trst idem po robu kod kineza. za sve ostalo ga vidim kao obicnu luku sa prljavim more. nikada ga nisam gledao kao turisticku sredinu. neznam.
mozda zato jer mi treba svega 40tak minuta do tamo sa autom, pa mi je postao vec 'dosadan'

d
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 14:54   #3
Ja smatram da Trst ponudi dosta i iz turistickog gledista, npr. sigurno se isplati posjetiti Miramarski dvorac.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 08:33   #4
Trst je grad koji ne podnosim. Tršćani su ljudi koje još manje podnosim. I ne, nemam ništa kontra ostatka Italije ali Trst bi najrađe izbrisao. Zašto?
Samo radi bezobraznog, bahatog i izuzetno ružnog odnosa njegovih stanovnika prema nama ''slavima'' kad bi tamo odlazili trošiti naš teško zarađeni novac.
Pričam talijanski pa sam nebrojeno puta čuo neopravdane ružne komentare na račun svega šta priča istočnim jezikom. O bezobraznosti i odvratnom ponašanju da i ne govorim.
Za mene je bio praznik onaj dan kad sam prvi put u novinama pročitao kako se hrpa trgovina u Trstu zatvara jer više nema kupaca.
Živjeli su od nas a tretirali su nas kao smeće.
I zbog svega toga mi je nemoguće gledati ga kao turističku destinaciju.

Čak i da u Trstu otkriju piramide, mene to mjesto ne vidi bez jake potrebe.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 10:14   #5
istina!
prije smo isli tamo u 'spežu' i ono, a sada dosli kinezi, i zato zatvaraju, i ja sam cuo isto takvih komentara.
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 11:25   #6
Quote:
aaston kaže:
Trst je grad koji ne podnosim. Tršćani su ljudi koje još manje podnosim. I ne, nemam ništa kontra ostatka Italije ali Trst bi najrađe izbrisao. Zašto?
Samo radi bezobraznog, bahatog i izuzetno ružnog odnosa njegovih stanovnika prema nama ''slavima'' kad bi tamo odlazili trošiti naš teško zarađeni novac.
Pričam talijanski pa sam nebrojeno puta čuo neopravdane ružne komentare na račun svega šta priča istočnim jezikom. O bezobraznosti i odvratnom ponašanju da i ne govorim.
Za mene je bio praznik onaj dan kad sam prvi put u novinama pročitao kako se hrpa trgovina u Trstu zatvara jer više nema kupaca.
Živjeli su od nas a tretirali su nas kao smeće.
I zbog svega toga mi je nemoguće gledati ga kao turističku destinaciju.

Čak i da u Trstu otkriju piramide, mene to mjesto ne vidi bez jake potrebe.
joj kako se slažem s ovom tvrdnjom!!!!!!!!!
sad žale za nama jer ih biznis propada, a tretirali su nas ko smeće!!
brdo put sam to osjetila, ona superiorna pogledavanja preiskvarcanih prodavačica! i neka im je tako :klap: - to je bed karma koja se vrati kad tad!
eymi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 11:37   #7
Komentari su na mjestu, ali ja ipak obožavam Trst Kao rođena Fiumanka, tamo sam bila valjda milijun puta. Nekad smo znali otići samo na božanstvenu tršćansku kavu. Vezana sam za taj grad unatoč neljubaznosti prodavačica u kultnim dućanima, ali moram reći da na bolje ne nailazim ni u metropoli pa me takve stvari ne mogu i neće spriječiti da ipak odem u Trst kad poželim. Još uvijek tamo obavljam shopping, kako odjeću tako i spizu i još uvijek mi se to isplati
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 13:57   #8
I te kako se slažem s Astonom u svezi odnosa tršćanskih trgovaca prema nama i drago mi je da im je sad centar prepun zatvorenih trgovina... (baš sam pokvarena, a još imam i talijanske korijene...). No, putovala sam dosta po Italiji pa nisu ni drugdje baš ljubazni... Kad se samo sjetim jednog restorana u Rimu... ..
No Trst.. ipak..
za njega me vežu i lijepe uspomene iz vremena šopingiranja pa ne gledam na njega tako negativno... i danas još uvijek znam otići tamo, ali ne više u sam centar već u shopping centar Torri d' Europa.
Kao turista mislim da me ne bi imalo što privući, jedino mi se sviđa njihov glavni trg - Piazza Unita', meni je prekrasna...
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 15:07   #9
Nisu samo tršćanski trgovci ti koje ne volem nego i ostali trieštini upadaju u istu kategoriju.
U pamćenje mi se urezao komentar jedne ''gospođe'' u jednom od supermarketa. Ničim izazavana na talijanskom je komentirala neke moje zemljake s kojima se mimoišla među policama: ''gadi mi se čuti čak i njihov govor''
Bilo je toga i još, ali baš taj trenutak mi je ostao u sjećanju kao jedan od ružnijih.

Kad vidim TS tablice (ako su stare oznake) na cesti drastično mi se snizi prag tolerancije.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 15:29   #10
Ruku na srce, ja sam se naslušala negativnih komentara po pitanju fizionomije, oblačenja, ponašanja i jezika naših ljudi u većini europskih zemalja i pripadajućih gradova u kojima sam "gostovala" Jedino ne u USA, ali to pripisujem tome da nemaju pojma gdje je Hrvatska i tko smo zapravo mi

Nije Trst baš nikakav izuzetak, bar po pitanju doživljaja naših ljudi.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 16:12   #11
Negativni komentari su jedno. Trieštinski komentari i bezobrazluk drugo
Za mene je Trst jedna nepotrebna crna mrlja na karti
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 17:04   #12
jedno je svakako istina, a to je da nas "civilizarni" zapadnjaci smatraju više manje smećem balkanskim, a nisu ni sami svjesni da nisu ništa manje jadni i nekulturni od nas.
Živjela sam vani i znam kako je to, podcijenjivanje i gledanje s visoka. A I nije da samo amerikanci neznaju di je hrvatska ima zemalja koje su nam takoreć na domak ruke pa se ljudi čudom čude - HRVATSKA! Ma jako se nasekiram kad se sjetim takvih situacija!
eymi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 19:17   #13
fora je i dvorac San Giusto,po skalama u samom centru.pored dvorca Mire&Mare ima neki staklenik sa leptirima i biljem a malo dalje je zgrada sa hi-tech dostignucima.
jedan od rijetkih gradova sa (starim) kupalistem gdje su muskarci i zene odvojeni zidom.

ja sam se i sam stidio svoga (balkanskog) roda kad bi vidio one hrpe smeca par km prije granice,slusao galamu po cesti i ducanima...i kad su "frendovi" iz kluba opeljesili ducan koji nam je uvijek davao popust.
Trst je skupa sa cijelom regijom,u proslom stoljecu, velikodusno lifrao humanitarnu pomoc koja je bila vecim dijelom privatnog porijekla.
Danas u gradu (i)legalno radi dosta nasih (poslovi nisu banja ali nitko nije rob).

bas me briga za komentar i jad blagajnice (koja hoce na more) kad su nutella i mozarella duplo jeftinija nego kod nas.
meni je Trst bio i ostao ok.
.
.
.
.
.
da sutra i zaratimo sa Trstom oni nas nikad nece tako mrzit/ne volit kao sto im na jaja idu Udine i sve sto od tam dolazi.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 19:30   #14
Ja mislim da glupi ljudi koji negativno pricaju o nekome samo radi putovnice postoje svugdje i da se ne moze generalizirati... i ja sam ponekad cuo glupe komentare protiv talijana od strane hrvata, ali ne zbog toga mislim da su svi hrvati ovakvi, inace sigurno ne bih naucio jezik i jos manje bih se ozenio za jednu od njih... objektivno govoreci ja osobno (koji nemam nikakav poseban interes posto zivim 350 km. daleko) smatram da je Trst lijep i privlacan grad.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 19:54   #15
michele nikad ne reci nikad
hehe, mislim da nema nista bolje od toga da jebena kuglica sljadoljeda tamo kosta 2eura i onda kada dodju tu, konkretno porec, pitaju za jebeni škonto za 2 kuglice koje kostaju 10kn. kako to nazvati - euroglupizam?
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 20:16   #16
eznam, meni se trst čini prilično lijepim gradom, a na glupe komentare dijela lokalnog stanovništva se tako i tako nisam obazirao...iako više nije zanimljiv u šoping smislu, ipak odem do njega par puta godišnje prošetati, popiti kavu i možda naći komad robe, čisto da malo razbijem kolotečinu..ali isto tako odem i do zagreba, pule ili ljubljane, pa ga nebih svrstavao ni u bolje ni u gore gradove od tih
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 12:00   #17
Quote:
dadopg kaže:
michele nikad ne reci nikad
hehe, mislim da nema nista bolje od toga da jebena kuglica sljadoljeda tamo kosta 2eura i onda kada dodju tu, konkretno porec, pitaju za jebeni škonto za 2 kuglice koje kostaju 10kn. kako to nazvati - euroglupizam?
I u ovom slucaju mislim da se ne moze uopciti, iskreno govoreci ne vidim vezu izmedju sladoleda koji se prodaje u Trstu i onaj koji se prodaje u Porecu (da su cijene vece u Italiji nego u Hrvatskoj je fakt i nista se ne moze uciniti o tome), ako si vidio kojega turista koji se onako ponasao, to ne znaci da su svi isti. Ovdje u Italiji ima stranih iseljenika koji pitaju popust cak i kod brijaca prvi put sto idu k njemu, ali ne zbog toga mislim da su svi stranci isti...
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 14:00   #18
Ja osobno jako volim ici u Trst. S obzirom da mi je blizu odem u Trst barem jednom mjesecno. Koliko god mi pricali o tome jos uvijek se isplati kupovati u Trstu (pogotovo tehniku i cipele). Negativnih iskustava s komentarima nikad nisam imao - u Italiji uvijek govorim talijanski. (Kad si u Rimu ponasaj se ko Rimljanin - stara je poslovica)
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 20:19   #19
trst mi je grad djetinjstva i obožavam ići tamo. ne obazirem se na talijane i njihov stav, jednostavno volim grad i uvijek se lijepo osjećam tamo
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 21:03   #20
Volim Trst. Kretena ionako ima svugdje. Pričam talijanski i ako netko nešto dobaci jer misli da ne znam jezik, odbrusim s neviđenim guštom.
Studirala sam tamo i meni je taj grad jako drag.
Subotom ili nedjeljom po zimi zna bit dosadno,pa sjednemo u auto i odemo u Trst, "na kavu" . Usput kupimo neku sitnicu i vratimo se doma.

Što se tiče turističih atrakcija, svakako Miramare i stari grad. Dio od Piazze Borsa prema Piazzi Unità i dalje u tom smjeru. A tek Molo audace kad bura dere 130 km/h


Nekad smo išli i u Monfalcone pa kasnije u Trst cestom uz more
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.